Łowca

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Łowca.jpg

Łowcy polegają na bystrym oku, pewnej ręce i mocy natury. Niebywali łucznicy przy pomocy swoich łuków są w stanie zestrzelić wrogów ze znacznej odległości. Dzięki pułapkom, duchom natury i ich wiernym zwierzęcym towarzyszom, łowcy są w stanie przystosować się do każdej sytuacji.

— Nieznany

Łowcy są bardzo elastyczni. Biegle posługują się łukiem z dalekiego dystansu, a także potrafią z chirurgiczną precyzją władają mieczem. Ich lojalne zwierzęta, które są oswajane i trenowane przez łowców wspaniale odwracają uwagę przeciwników, gdy strzelcy mogą się ich pozbyć z odległości.

Charakterystyka Magii

Ranger icon.png

Magia łowców inspirowana jest w głównej mierze naturą. To właśnie ją wykorzystują jako swoją inspirację, a także materiał. Ich umiejętności magiczne wydają się być bardzo zrównoważone. Potrafią oni bowiem tworzyć widoczne zaklęcia bazujące na przyrodzie takie jak przyzwanie pnączy,a także potrafią wykorzystać magię do podniesienia umiejętności swojej walki, czy wydajności ciała. Swoje style walki często podpatrują u zwierząt, a moc swoich zaklęć ukierunkowują w środowisko, w którym się znajdują. Dzięki temu mogą je zmieniać, a także kreować według własnych potrzeb.

Łowca, tak jak każdy użytkownik magii jest w stanie wyćwiczyć umiejętność posługiwania się różnoraką bronią. Wielu z nich często utożsamianych jest z walką dystansową przy użyciu łuków, jednak łowcy często walczą także w zwarciu, a sposób walki często podpatrują u zwierząt. Wielu z nich właśnie w ten sposób jest w stanie użytkować swoją magię. Dzięki wiedzy z zakresu fauny, łowcy przy pomocy magii i broni są w stanie imitować niektóre zachowania, czy sposoby walki zwierząt. Dla przykładu łowca, który upodobał sobie niedźwiedzia, może podczas walki magicznie zwiększać swoją siłę, by upodobnić swoje ciosy do silnych machnięć łap leśnych niedźwiedzi. Innym przykładem może być żmija. Łowca, który upodobał sobie właśnie to zwierzę, może podczas walki magicznie zwiększać swoją szybkość, by upodobnić swoje ciosy do szybkich i precyzyjnych ukąszeń węża.

Łowcy nie są w stanie kreować magii w fizyczne kształty zwierząt, a jedynie nadawać efekt wizualny swoim atakom.

Łowca znany jest ze swoich umiejętności przetrwania w dziczy. Gdy zajdzie taka potrzeba łowca jest w stanie zwiększyć swoją szybkość, niczym leśny zefirek, a także wzmocnić swój refleks, by reagować na zagrożenie z szybkością błyskawicy. Także i w tym rodzaju zaklęć łowca czerpie inspiracje z natury. Jest on w stanie wpłynąć na swoje ciało by upodobnić swoje zdolności do zjawisk występujących w przyrodzie. Dzięki temu rodzajowi magii jest on wstanie także wpływać na swojego zwierzęcego towarzysza. Poprzez liczne okrzyki nasycone magią potrafi on wzmocnić zarówno siebie, jak i swojego zwierzaka.

Zaklęcia związane z bezpośrednio z naturą najłatwiej jest zauważyć osobom dookoła. Łowcy są bowiem w stanie wykorzystywać, a także zmieniać środowisko, w którym się znajdują. Tak samo jak i w powyższych typach magii, łowcy inspirują się głównie tym, co mogą napotkać w naturze. Dla przykładu łowcy są w stanie przyzwać pnącza, które zaatakują wroga, stworzyć źródło wody pitnej, czy nawet nawodnić teren w taki sposób, że ziemia zmieni się w prawdziwe błoto. Umiejętności te w dużym stopniu zależą od środowiska, w którym aktualnie znajduje się łowca. Wiadomo, że przyzwanie pnączy dużo łatwiejsze okaże się w dżungli niż w górach, a także przyzwanie źródła łatwiejsze będzie na mokradłach niż na pustyni.

Nie należy mylić łowcy z elementalistą. Łowcy są w stanie jedynie nieznacznie dostosowywać pod siebie środowisko, a często wspomagani są w tym przez przyzywane przez siebie duchy natury.

Łowca - typowe umiejętności i ich przykłady

 • Sztuczki przetrwania - proste zaklęcia i sztuczki podpatrzone z działania i zachowania natury. Często przydatne w sztuce przetrwania w dziczy. Survival - link do GW2 Wiki
  • Troll Unguent.png - Umiejętności nabyta, niezwiązana z magią. Maści i eliksiry z naturalnych składników, sztuczki zwiększające zadawane obrażenia, jak wcześniejsze naostrzenie strzał, zaaplikowanie trucizny, podpalenie strzały itp.
  • Lightning Reflexes.png - Sztuczki i postawy zaczerpnięte z natury. Zwiększenie swojej szybkości bądź siły na wzór zwierząt bądź zjawisk występujących w przyrodzie.
  • Entangle.png - Zaklęcia związane z naturą. Manipulacja korzeniami, podmuchu wiatrem, niewielki wpływ na otaczające środowisko.
 • Pułapki - Przygotowywane w tradycyjny, mechaniczny sposób bądź magiczne pułapki. Trap - link do GW2 Wiki
  • Spike Trap.png - Tradycyjne pułapki zastawiane przy pomocy odpowiednich narzędzi. Potykacze, sidła, eksplodujące.
  • Healing Spring.png - Pułapki magiczne takie jak pułapka z pnączy, uzdrawiające źródło.
 • Okrzyki - Uzewnętrznienie magii w postaci krzyku, który wywołuje konkretny efekt. Najczęściej są to zaklęcia wspomagające. W przypadku łowcy często łączone z poleceniami dla zwierzęcego towarzysza. Okrzyk - link do GW2 Wiki
  • Strength of the Pack! .png - Okrzyki zwiększające siłę i szybkość łowcy oraz jego towarzysza, nakładające pozytywne efekty.
 • Sygnety - Pierścienie z zaklętym zaklęciem. Utrzymują zarówno pasywne efekty oraz aktywne (po ich aktywacji).Sygnet - link do GW2 Wiki
  • Signet of the Wild.png - Sygnety powiązane z magią natury.
 • Duchy - Przyzwanie eterycznego stworzenia powiązanego z naturą, którego obecność wiąże się z dodatkowymi wzmocnieniami sojuszników, osłabieniami przeciwników bądź efektami oddziałującymi zarówno na jednych, jak i drugich. Spirit - link do GW2 Wiki
  • Sun Spirit.png - Duchy nakładające pozytywne bądź negatywne efekty w czasie ich utrzymywania.
  • Solar Flare.png - Umiejętność dodatkowa ducha. Zazwyczaj wiąże się ze zniszczeniem ducha. Bardziej doświadczeni w przywoływaniu duchów łowcy są w stanie utrzymać fizyczną formę ducha po wykonaniu umiejętności.
Utrzymywanie ducha natury nie kosztuje łowcy energii.

Zwierzęcy Towarzysz

Ranger 08 concept art.jpg

Łowcy posiadają bardzo dobrze rozwiniętą więź z naturą. Dzięki znajomości roślin, zwierząt, a także samego środowiska naturalnego, w dziczy czują się zdecydowanie lepiej od innych użytkowników magii. Łowcy są w stanie wytworzyć prawdziwą więź ze swym zwierzęcym towarzyszem. Ze względu na ich wiedzę, z dużą łatwością przychodzi im okiełzanie dzikiego zwierzęcia. Potrafią nawiązać z nimi nierozerwalną więź, która będzie trwała przez długie lata. Oczywiście do wszystkiego potrzebny jest czas, ponieważ więzi nabywa się z czasem. Im dłużej łowca współpracuje ze swym zwierzęcym towarzyszem, tym lepiej go rozumie i tworzy wspaniałą parę. Łowca jest w stanie wypracować więź z wieloma zwierzętami, jednak bardzo trudnym jest aby łowca współpracował z więcej niż jednym zwierzęcym towarzyszem na raz.

Coś takiego jak język zwierząt nie istnieje. Łowca nie potrafi "rozmawiać" ze zwierzętami tak jak rozmawia się z istotami rozumnymi. Komunikacja na poziomie zwierzę - łowca odbywa się za pomocą postawy ciała, wyuczonych gestów, komend oraz tonu głosu. Rozumienie dzikich zwierząt i ich uspokajanie także sprowadza się do wzajemnego odczytywania postawy.
Druid.jpg

Druid

Odkrywając tajemnice jakie skrywa dżungla Maguuma w postaci magii starożytnych Druidów - duchów opiekunów dżungli, łowcy nauczyli się wykorzystywać bardziej mistyczną potęgę natury. Dzięki kosturom oraz możliwości przelewania magii w postaci glifów, druidzi stanowią wspaniałe wsparcie dla sojuszników. Podobnie jak elementaliści, druidzi są w stanie przelewać magię w jasno określone symbole, które wywodzą się z pradawnej magii maguumiańskiej druidów. Dzięki opanowaniu tej ścieżki magii, druidzi faktycznie mogą połączyć się z naturą, która ich otacza. Są w stanie gromadzić astralną energię, magię która krąży w naturze i którą wykorzystują do swoich zaklęć, a następnie uwolnić ją, przyjmując tym samym formę. W formie, druid pozostaje w równowadze z otaczającym go światem i wszechświatem, a także może korzystać z czystej astralnej energii. Forma ta ma jednak ograniczony czas działania.

— Nieznany

Historia

Historia druidów sięga setek lat wstecz, gdy grupa ludzi czczących Melandru - ludzką boginię natury, postanowiła wyruszyć do dżungli Maguumiańskiej i tam rozpocząć nowe życie, z dala od jakiejkolwiek cywilizacji. W ciągu wieków ostatecznie przekształcili się w obrońców tamtejszej flory i fauny. By jeszcze ściślej związać się z naturą, porzucili swoją materialną formę i przemienili się w duchy przypominające treanty. Choć trzy wieki temu w tajemniczy sposób zniknęli z dżungli i przenieśli się na południe - między innymi na Draconis Mons, w Maguumie wciąż można odnaleźć ślady ich kultury. To właśnie na nich teraźniejsi łowcy wzorowali się przy opracowywaniu nowej ścieżki magicznej.

Możliwości specjalizacji

Poziom trudności w opanowaniu specjalizacji - Bardzo Wysoki

Aby zostać druidem wymagane jest nawiązanie wyjątkowo silnej więzi z naturą, co więcej potrzebny jest duży spokój oraz opanowanie by móc znaleźć się w równowadze zarówno ze światem jak i ze wszechświatem.

Poziom trudności w znalezieniu mistrzów - Niski


Druidzi manipulują naturalną energią świata. Dzięki pozostaniu w równowadze ze światem jak i wszechświatem są w stanie nie tyle, co lepiej kontrolować naturę dookoła, a skupiać się na jej metafizycznych aspektach. Tworzą promienie z czystej energii, korzystają z antycznych druidzkich glifów, a także są w stanie wejść w stan niebiańskiego awatara - całkowitej jedności ze wszechświatem i w tej formie korzystać z zupełnie nowych umiejętności.

 • Manipulacja naturalną energią - Możliwość tworzenia promieni, pocisków, czy zmieniania na krótki okres czasu swojej formy na czystą energię.
  • AoS6.png - Wszelakie promienie energii oraz różnorakie pociski magiczne.
 • Glify - Zaklęcia zawarte w magicznych symbolach. Rozrysowywane w powietrzu za pomocą dłoni. Mogą kryć w sobie przeróżne zaklęcia, często potężniejsze od zwyczajnych zaklęć. Glif - link do GW2 Wiki
  • Glyph of Alignment.png - Znaki powiązane z magią natury - eksplozje magiczne, nakładające pozytywne efekty na sojuszników.
  • Glyph of Alignment (Celestial Avatar).png - Działanie glifów zmienia się podczas przebywania formy niebiańskiego awatara. Najczęściej ich użycie związane jest z magią leczniczą.
 • Niebiański Awatar - Wejście w stan ścisłej równowagi ze wszechświatem umożliwia druidowi korzystanie z potężnych zaklęć związanych z kosmiczną energią. Celestial Avatar - link do GW2 Wiki
  • Lunar Impact.png - Promienie, pociski, wiry magiczne najczęściej o właściwościach leczniczych.

Soulbeast

Spec image Soulbeast.jpg

Więź pomiędzy soulbeastem a jego zwierzęciem jest tak silna, że mogą stać się jedni duchem. Kierując duchem swojego zwierzaka, stają się jedną istotą, atakującą przypominającymi kły sztyletami i używającą zdolności typowych dla swego zwierzęcego towarzysza i jego gatunku.

— Nieznany

Historia

Jeśli wierzyć legendzie, łowczyni o zapomnianym przez historię imieniu rzucała wyzwania wszelkim siłom natury jakie napotkała - porywistym rzekom czy wysokim szczytom górskim. W swej pogoni za wyzwaniami dotarła do Elony. Po dwóch tygodniach marszu przez wydmy, łowyczni umierała z pragnienia. Silna więź pomiędzy nią a jej krukiem spowodowała, że zwierzę stało się jednością ze swoją panią, dając jej siły by przetrwać podróż. Łowczyni przekazała swoją wiedzę dalej, ucząc młodych poszukiwaczy wyzwań jak łączyć ducha swego zwierzęcia ze swoim.

Możliwości specjalizacji

Poziom trudności w opanowaniu specjalizacji - Wysoki

Aby zostać soulbeastem potrzebne jest wypracowanie szczególnej więzi ze swoim zwierzęcym towarzyszem. Dopiero wtedy można przejść do pierwszych prób połączenia się ze zwierzakiem. Nie jest to niestety łatwa sztuka, wszak dwie istoty muszą połączyć się w jedną.

Poziom trudności w znalezieniu mistrzów - Średni

Wbrew pozorom nie tak trudno znaleźć jest soulbeastów. Choć nie przesiadują oni zazwyczaj w miastach i preferują dzikie tereny Elońskiej pustyni, sztukę łączenia się ze swoim zwierzęcym towarzyszem zgłębiło już wielu łowców.

 • Stan Bestii - Możliwość połączenia się ze zwierzęcym towarzyszem. Towarzysz zostaje "wchłonięty" przez łowcę, którego umiejętności fizyczne w zależności od umiejętności zwierzaka, zwiększają się. Uzyskuje on także możliwość korzystania z kilku charakterystycznych umiejętności swego towarzysza.
  • Beastmode.png - W zależności od rodzaju zwierzęcia, po połączeniu z nim, zwiększają się umiejętności fizyczne łowcy. Dla przykładu po połączeniu z niedźwiedziem może wzrosnąć siła bądź wytrzymałość, które utożsamia się z misiem.
  • Call Lightning (soulbeast).png - Po połączeniu łowca uzyskuje dostęp do umiejętności zwierzaka. Przykładowo po połączeniu z jacarandą jest w stanie przyzwać błyskawicę, czy po połączeniu z niedźwiedziem zaryczeć z magicznym efektem.
 • Postawy - Możliwość nasycenia swojego ciała magią w celu uzyskania konkretnego efektu. Postawy soulbeasta wzorowane są na różnych gatunkach zwierząt oraz cechom im przypisywanym. Stance - link do GW2 Wiki
  • Bear Stance.png - Postawy zwiększające siłę, wytrzymałość, szybkość i nakładające różne pozytywne efekty.
Na raz łowca może połączyć się jedynie z jednym zwierzęcym towarzyszem.

Łączenie specjalizacji

Druid i Soulbeast

Łączenie tych dwóch specjalizacji jest ograniczone. Z uwagi, że zarówno druid, jak i soulbeast niejako zmieniają swoją formę - pierwszy przyjmuje postać niebiańskiego awatara, a drugi łączy się ze swoim zwierzęcym towarzyszem - niemożliwe jest jednoczesne wejście w stan awatara i połączenie się ze zwierzakiem.

Obie specjalizacje skupiają się na rozwinięciu więzi łowcy. W przypadku druida mówimy o więzi z otaczającym nas światem - naturą, a w przypadku soulbeasta jest to szczególna więź ze zwierzęcym towarzyszem.

Wskazówki do rp

 • Aby korzystać z zaklęć potrzebujesz katalizatora - czegoś, co umożliwi Ci tkanie magii. Może to być broń bądź inny, dowolny przedmiot do tego stworzony (Fokus, który przybiera dowolną formę). Tkanie magii bez katalizatora jest bardzo wyczerpujące.
 • Broń, z której korzystasz może być dowolna. Nie musisz kierować się tym co gra pokazuje nam mechanicznie.
 • Każda profesja może mieć w zanadrzu jakieś słabe zaklęcie leczące samego siebie. Będzie ono w stanie wyleczyć co najwyżej niewielkie rany. Przy poważnych obrażeniach konieczna jest wizyta u wykwalifikowanego medyka.


 • Im większa skala i siła czaru, tym bardziej jest męczący. Pamiętaj aby uwzględniać zmęczenie związane z korzystaniem z magii.
 • Łowca to nie tylko łuk. Choć często mówiąc o łowcy widzimy postać z łukiem, Ci potrafią walczyć zarówno z dystansu, jak i w zwarciu. Wszystko zależy od jego podejścia i broni.
 • Każda broń nadaje się do używania zaklęć o innej skali. Sztylet, na przykład, jest bardziej precyzyjną bronią niż kostur, którym łatwiej jest stworzyć coś o większej skali.
 • Magia łowców - magia natury w dużej mierze opiera się na więzi z przyrodą. Nie musisz być "dzieckiem kwiatem" by z niej korzystać, jednak miej na uwadze, że bez więzi i szacunku do przyrody, czerpanie z niej sił nie będzie łatwe.