Alaois

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Alaois
Alaois.png
Rasa

Sylvari

Płeć

Mężczyzna

Wiek

19 lat

Klasa

Mesmer

Zawód

Nieznany

Rola w Lidze

Brak

Powiązane organizacje
Znana Rodzina
Lokacja

Nieznana

Stan zdrowia

Zdrowy

Status postaci

NPC/Alternatywna

Motyw muzyczny

A Sadness Runs Through Him

Opis Ogólny

Czerwony motyl, który towarzyszył sylvariemu

Alaois to typ samotnika, którego przeszłość jest owiana niemałą tajemnicą. Nie jest łatwy w obyciu. Zdarza się, że wręcz emanuje z niego pesymizm oraz wszechogarniająca beznadzieja. Wydaje się nie być stabilny emocjonalnie. Stroni od większości kontaktów społecznych. Najlepiej czuje się gdy dookoła nie ma nikogo. Wyobcowany, często pogrążony w swoim własnym świecie. Czasami impulsywny. Ponad sześć lat temu współpracował razem z Robertem Blackwellem, Jane Tampler, Topaz, Mexx'em oraz Aerie w Durmand Priory. Podczas ostatniego zadania z klasztorem, gdy podjęta została próba ponownego zapieczętowania antycznej magii w Kamieniu Jotunów w Dredgehaunt Cliffs zginęła Aerie, co wstrząsnęło sylvarim. Grupa rozpadła się i od tego czasu los sylvariego pozostawał nieznany. Odnaleziony został skuty łańcuchami na bagnach Wychmiry w lesie Caledon. W kiepskim stanie fizycznym i jeszcze gorszym psychicznym został przetransportowany do Lost Precipice. Elementem, który charakteryzuje sylvariego jest czerwony motyl, który zawsze mu towarzyszy i z którym często "rozmawia". Wydaje się być dla niego jedynym i najcenniejszym przyjacielem na świecie.

Sylvari pracuje w Sanktuarium Arkany w Lost Precipice, choć nie należy to do jego ulubionych obowiązków. W większym stopniu jak do tej pory wziął udział w sprawie Bramy Jotunów - konstrukcji jotunów podobnej do tej, która przed laty odebrała życie jego ukochanej. Pomagał przy odnalezieniu fragmentu klucza na Bitterfrost Frontier, wziął udział w wyprawie na Archipelag Wysp Pierścienia Ognia w poszukiwaniu Drugiego Zwoju Seerów oraz był obecny przy otwarciu Bramy Jotunów -"Gwiazda Jotuna". Pomagał zapieczętować Kamień Jotunów w Dedrgahunt Cliffs - "33". Choć wciąż nie pogodził się ze stratą Aerie, cieszy się, że nareszcie jest bezpieczna.

Po zapieczętowaniu konstrukcji jotunów w Dredgehaunt Cliffs pod przykrywką chęci walki z Shattererem wyruszył wraz z Paktem do Jahai. Prawda jest taka, że do Elony wyruszył jedynie odzyskać z rąk Rhosiela miecz należący niegdyś do Aerie. Wraz z Ligą, którą zaangażował nie podając im żadnych informacji, odnalazł kryjówkę koszmarytów w Kournie. Gdy tylko zauważył Rhosiela, rzucił się na niego i został odcięty od reszty grupy. Spędził kilka tygodni na kourańskich bagnach, pośród swoich największych koszmarów ukazujących Aerie. Ostatecznie został odnaleziony przez Ligę i Sanktuarium. Po nabraniu sił w Gaju, pomagał w ataku na Hemlock Coil podczas wątku "Kropka nad i". To właśnie tam odebrał miecz Rhosiela, który niegdyś należał do Aerie.

Aktywnie pomagał Jane oraz Lidze w sprawie Świateł Hessdallen. Brał udział w operacji otwarcia Kamienia Jotunów, jako osoba, która osobiście otworzyła kryptę. Po zażegnaniu problemu związanego z Dostrzeżonym Pośród Gwiazd, zniknął bez śladu.

Dwuręczny miecz Alaoisa. Jedyna pamiątka po Aerie, która pozostała w Tyrii. Jego historia nie jest znana, jednak z jakiegoś powodu wcześniej znajdował się w rękach Rhosiela.

Umiejętności

Alaois jest mesmerem, który specjalizuje się w magii chaosu oraz dominacji. Podczas walki polega głównie na swoich umiejętnościach walki mieczem dwuręcznym, którym posługuje się zarówno z bliska, jak i z dystansu. Choć nie zna się na tworzeniu skomplikowanych iluzji, potrafi tworzyć swoje klony oraz fantazmy z mieczami dwuręcznymi. Na raz potrafi utrzymać przy "życiu" trzy konstrukty.

Shatter Nazwa Opis
Blinding Tide.png Rozmycie

Shatter. Rozbicie wszystkich klonów oraz fantazmów skutkuje rozmyciem się fizycznej postaci Alaoisa. (Blur) Długość efektu zależy od ilości roztrzaskanych konstruktów. Umiejętność ta pomaga przy wykonywaniu uników w bezpośredniej walce.

Mimic.png Wyssanie Sił

Shatter. Rozbicie wszystkich klonów oraz fantazmów powoduje powstanie leczniczej mgiełki, która zasklepia niewielkie rany sylvariego oraz dodaje mu sił. (Vigor)

Umiejętność Nazwa Opis
Spatial Surge1.png Promień

Zaklęcie podstawowe. Alaois jest w stanie skupić energię w swoim mieczu aby przy jego pomocy posłać, w wybranym przez siebie kierunku, promień magiczny. Jego siła zależy od ilości zgromadzonej magii.

Counter Blade.png Iluzoryczna Fala

Zaklęcie. Dzięki odpowiedniemu zamachnięciu ostrzem, sylvari jest w stanie stworzyć falę energii, która odpycha przeciwników.

Illusionary Counter.png Iluzoryczna Obrona

Zaklęcie. Dzięki temu zaklęciu sylvari zasłaniając się swoim ostrzem, kreuje przed sobą niewielką iluzoryczną tarczę - barierę, która blokuje nadchodzące ataki. Szerokość bariery to nieco ponad dwukrotna wartość szerokości jego ostrza.

Chaos Storm.png Burza Chaosu

Zaklęcie. Alaois jest w stanie stworzyć dookoła siebie obszar, w którego obrębie pojawiają się wyładowania elektryczne. Potrafi on także tworzyć pojedyncze błyskawice uderzające w poszczególnych wrogów oraz strumienie błyskawic wydobywające się z jego dłoni bądź broni.

Blink.png Blink

Zaklęcie. Umożliwia teleportację w miejsce w zasięgu wzroku.

Portal dynamiczny.png Portal

Zaklęcie. Sylvari wie jak postawić portal. Wejścia do niego może postawić jedynie w miejscu, w którym stoi.

Umiejętność Nazwa Opis
Mirror.png Klony

Iluzja. Jako mesmer, sylvari jest w stanie tworzyć klony samego siebie. Twory te są jego wierną kopią o bardzo niskiej wytrzymałości.

Phantasmal Berserker.png Fantazmy

Iluzja. Kolejną umiejętnością mesmera jest możliwość tworzenia fantazmów z dwuręcznymi mieczami. W zależności od potrzeby potrafi stworzyć konstrukty, które bezpośrednio tną ostrzem, bądź które z dystansu wysyłają promienie energii.

Alaois 1.png

Stosunek do Ligi

Nic do nich nie ma i nie darzy ich także wielką sympatią, ale choć tego nie przyzna, jest wdzięczny za pomoc z zabiciem Rhosiela i odzyskaniem miecza Aerie. Szczególną antypatią zdaje się jednak darzyć Brigga, który wykazał się wybitnym brakiem szacunku w stosunku do jego ukochanej oraz jej poświęcenia.

Plotki

Znasz jakąś plotkę na temat postaci? Podziel się nią!

  • Niezależnie od naszych relacji jest mi go bardzo żal. Zastanawiam się, ile czasu będzie trzeba, by oczyścić jego serce z goryczy. Może zamiast w Sanktuarium Arkany, powinien szukać spokoju i ukojenia w pobliżu Matki - Nisheera
  • Dla niego czas zatrzymał się w przeszłości zaślepiając go własnym bólem. Nie umie, albo i nie chce dostrzec, że najwyższa pora jednak ruszyć dalej. Mam nadzieję, że kiedyś da ten krok do przodu. Pierwszy będzie trudny, ale kolejne już o wiele łatwiejsze. - Annie Goldarrow
  • Skoro lubi mapy to go nawet toleruję. - Zaveba
  • "Zatrzymanie w bólu nikomu nie pomaga." - Aurora Dürerdottir
  • "Nie rozumiem go, wiesz? Wydaje się fajny, ale… po co przysłaniać sobie każdy dzień bólem i smutkiem? Przepraszam że to powiem, ale… myślisz że on jeszcze pamięta Aerie czy tylko pamięta… że go boli?" - Leillianne
  • "Relikt przeszłości. Nigdy nie widziałem nikogo, kto nie mógłby oderwać się od tego co było kiedyś do tego stopnia co on. Zauważyłem też inną ciekawą zależność. Żeby go pokonać, nie musisz wcale z nim walczyć. Wystarczy powiedzieć mu trzy, może cztery niemiłe słowa. Bo się daje sprowokować tak mocno, że przestaje myśleć. TO SŁOWA. SŁOWA GO BOLĄ NAJBARDZIEJ!" - Brigg Havgaard

Historie

[1] Sanktuarium - Początek końca

[2] Omniscientia Shorts - Grief