Annie Goldarrow

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
180px‎
Annie Goldarrow
Prawdziwe Imię

Anastazja Oswald

Status społeczny

Arystokratka

Pseudonim

Gwiazdeczka

Dane podstawowe
Rasa

Człowiek

Płeć

Kobieta

Miejsce urodzenia

Divinity's Reach

Wiek

ur. 26 dnia sezonu Latorośli 1308 roku. (24 l.)

Waga i wzrost

48 kg przy 160 cm

Dane kontaktowe
Miejsce zamieszkania

Karczma pod Pijanym Kojotem (pokój wspólny)

Rodzina

Ród Oswald

Powiązana z
Status
Klasa

Łowca

Zajęcie

Najemnik

Status

Główna

Motyw muzyczny

Codzienny: Collide
Bojowy: Land of Shadows
Głos: Próbka


caption

Wygląd

caption

Można powiedzieć, że jest to przepiękna kobieta, jednak wszystko zależy od gustu. Mimo to nie ma co ukrywać, że natura czy nawet sami bogowie nie szczędzili na obdarowaniu jej urodą z której jasno wynika, że dziewczyna należy do wyższych sfer. Zadbana cera na twarzy czy dłonie, które nie szczególnie były narażone na ciężką pracę a także jej postawa czy chód świadczą o tym skąd pochodzi. Patrząc na nią ciężko stwierdzić, czy każdy aspekt jej urody jest przemyślaną sztuczką ukrywającą jej niedoskonałości czy po prostu naturalnie wrodzonym wdziękiem i wyczuciem smaku.

Annie ma jasne blond włosy, które można określić jako odcieniem platynowego blondu. Związuje je obecnie w luźny kok pozwalając aby niektóre niesforne kosmyki wyrywały się z ryzów upięcia, co sprawia, że fryzura wygląda naturalnie i lekko dzięki temu nie odwraca ona przesadnie uwagi od jej buzi. Ma ona duże i błękitne oczy otoczone kurtyną gęstych i ciemnych rzęs, które idealnie z sobą kontrastują. Samo spojrzenie dziewczyny raczej nie zdradza żadnych emocji a jak już to bardzo rzadko. Raczej patrzy na świat w skupieniu, czasem zamyśleniu ale na pewno można powiedzieć, że ma czujne i dobre oko, które odzwierciedla się w jej strzelaniu z łuku. Na pewno z jej oczu ciężko wyczytać co sobie może myśleć co czasami może jej rozmówców wprawiać w lekkie zakłopotanie. Do tego jej buzia ozdobiona jeszcze jest niedużym i leciutko zadartym nosem i pełnymi ustami, które również rzadko kiedy uraczą swojego rozmówce szczerym uśmiechem. Lata spędzone wśród szlachty oraz przymusu nienagannego zachowania bez względu na to jaki ma się humor, wyćwiczyły u niej sztuczny grymas, który można nazwać uśmiechem. Oczywiście osoba, która nie zna Annie i nigdy nie widziała jej szczerego uśmiechu będzie miała problem by stwierdzić czy jest sztuczny czy nie. Jednak gdy się ją bliżej pozna jest to łatwo rozpoznawalne. O Annie można powiedzieć, że posiada pokerową twarz. Ciężko z niej wyczytać płynące z jej serca emocje dlatego w interesach jest trudnym przeciwnikiem i strategiem.

Annie posiada wysportowaną figurę nad którą pracuje prawie że codziennie trenując i biegając, dzięki czemu jej kondycja fizyczna jest na dość wysokim poziomie co pomaga jej w przetrwaniu na misjach z gildia. Mimo to dziewczyna na lekki krok przy którym luźno kołysze biodrami. Mało kiedy się garbi czy trzyma luźną postawę. Przyzwyczajenie z jej pochodzenia przekłada się na wyprostowane plecy z lekko wypiętą piersią do przodu i odchylonymi nieco ramionami do tyłu. Nawet gdy siedzi ma zawsze proste plecy co można określić jak by kij połknęła. Jednak jest to dla niej tak naturalne jak dla innych lekkie garbienie się.

Kobieta na co dzień lubi nosić się niezbyt wystawnie acz z wyczuciem i jakąś elegancją. Gdy nie jest na misji, lubi zakładać krótkie spódnice czy obcisłe spodnie, które podkreślają jej nogi. Od czasu dołączenia do gildii najemniczej i porzuceniu sukien minęło sporo czas, jednak jej stroje nadal są gustowne. Zdecydowanie lubi ubierać się w lepszych sklepach niż przeciętna osoba, co widać w materiałach jakie nosi. Jedwabne czy satynowe koszule, nawet zwykła bluzka jakościowo jest lepiej wykonana niż te dostępne na zwykłych targach. Annie nawet prowadząc swoje wcześniejsze arystokratyczne życie nie lubiła zbyt dużej ilości elementów ozdobnych. Próżno u niej szukać wisiorów, bransolet czy pierścieni. Annie nosi jedną drobną srebrną bransoletkę.

Annie po kilku przygodach z Ligą nabawiała się kilku mniejszych czy większych blizn. Większość jest niewidoczna ale dwie zdecydowanie są sporych rozmiarów. Jedna jest na brzuchu. Jest to pamiątka po wyprawie do Tyrii 33 a dokładnie po Pani Jeziora, która to postanowiła zamoczyć swoje łapy w brzuchu Annie. Drugą zaś posiada na klatce piersiowej na poziomie serca. Jest to pamiątka po spotkaniu z Marionetkarzami.

Charakter

caption

Człowiek szlachetny stoi pewnie i nie zmienia kierunku

Charakter dziewczyny mocno się zmienił od czasu dołączenia do Ligi i porzucenia wygodnego życia rodzinnego na rzecz swojej wolności. Z początku była to trudna towarzyszka z której na wylot widać było rozpieszczoną dziewuchę przyzwyczajoną do wygód i bezproblemowego życia. Była trudna do rozmowy i przebywania z nią w jednym pomieszczeniu. Lubiła patrzeć z góry na ludzi, czuć się od nich lepsza i wytykać wiele trywialnych spraw. Marudziła na wszystko i wszystkich jak się tylko dało, obrażała się, strzelała fochy... po prostu była irytująca i niezbyt zachęcająca do poznania jej bliżej.

Na szczęście te czasy minęły a życie z dala od swoich przyzwyczajeń szybko musiało nastawić dziewczynę na zmiany. Niektóre rzeczy pozostały jak choćby przywiązanie do pewnych manier czy zachowań, jednak nie jest to już tak rzutujące na jej ogólną ocenę jak było to na samym początku. Teraz można z nią normalnie przebywać nie martwiąc się tym, że zaraz zacznie jęczeć, że kolor ścian jest jakiś bury i nie fajny.

Annie stała się spokojną bezkonfliktową osobą, która nie za często wyraża swoją opinię o czymkolwiek. Po za tym emocjonalnie może już nie jest takim betonem jak na początku tak nadal po prostu albo nie umie albo nie chce rozumieć niektórych rzeczy pozostawiając ją zamkniętą na jakieś głębsze uczucia. Mimo, że sama uważa że nigdy nie będzie emanować różnymi odczuciami jak inni, tak chyba nie do końca zdaje sobie sprawę, że powoli sama zaczyna być bardziej wylewna. Aczkolwiek wszystkie takie przejawy są u niej niesłychanie rzadkie i słabo widoczne to jednak jest nadzieja, że i ona w końcu stanie się mniej pasywna w życiu towarzyskim.

Po za tym jest to osoba bardzo przywiązana do perfekcyjności. Pomijając już idealnie uprasowane ciuchy czy swoje treningi, tak na misjach z Ligą uważa, że musi zawsze dać z siebie sto procent jak i nie więcej. Jednak w tej perfekcyjności widać jeszcze zdrowy rozsądek, który hamuje ją przed głupim zachowaniem i rzucaniem się na przeciwników. Jest to również osoba, która mimo że może mieć odmienne zdanie od swoich towarzyszy na polu walki tak nigdy nie sprzeciwi się otwarcie im rozkazom. Bywa, że może marudzić na coś co jej się w tym nie spodoba ale w ostateczności i tak wykona dane zadanie. Bierze się to z tego, że większość osób w Lidze postrzega jako tych bardziej doświadczonych i silniejszych więc znają się na tym lepiej. Choć nie zawsze to się sprawdza tak swoje zdanie na temat pewnych spraw zostawia dla siebie. Po za tym zdaje się być osobą oddaną swoim towarzyszą i na polu walki zawsze będzie starała się ich chronić, mimo że właśnie postrzega się jako jedną z najsłabszych w grupie. Nie lubi głupoty, przesadnego entuzjazmu czy bycia nachalnym. Sama stara się nie wchodzić nikomu w życie z butami, chyba że rozmowa sama zaczyna schodzić na bardziej osobiste sprawy. Jeżeli chodzi o głupotę to tą, która nie wynika z braku nie odebrania odpowiedniego wykształcenia a ta, która jasno pokazuje, że osoba jest ignorantem czy brak mu wyobraźni i zdrowego rozsądku, przez co jego zachowanie może nieść poważne konsekwencje. Sama również jest osobą jak na swój wiek dość poważną i stara się podchodzić do powierzonych jej zadań skrupulatnie, tak nie rozumie i nie lubi zachowania które świadczyć może o radości z faktu, że Ligia właśnie idzie narażać swoje życie czy zabijać. Uważa, że takie zachowanie jest nie na miejscu w danej sytuacji a czerpanie radości w zabijaniu jest po prostu nienormalne.

Raczej jest skrytą osobą, która nie mówi głośno o swoich bolączkach. Przeżywa na swój sposób wiele rzeczy które jej się przytrafiły, ale gdy próbowała się przed kimś otworzyć na to, mocno się rozczarowała i ponownie wróciła na początek drogi. Choć nie wyklucza, że może i nadejdzie taki czas i osoba przed którą się otworzy całkowicie i szczerze będzie mówić o rzeczach, które obecnie skrywa głęboko w sobie. Zdecydowanie na chwilę obecną jest to osoba, która bierze świat takim jakim jest i akceptuje bez większego zaangażowania otaczającą jej rzeczywistość. Dzięki temu ma ona chłodne podejście do wielu spraw co przekłada się na jej dobrej ocenie wielu zagrożeń jak i zwykłych życiowych spraw.

Jednak gdzieś w tym wszystkim znalazło się miejsce na nieco cieplejsze uczucia do kilku osób, które śmiało może nazwać swoimi przyjaciółmi i być bardziej wyluzowana przy nich. Jak to bywa z kobietami lubi poplotkować o typowych damskich pierdółkach jak moda, kosmetyki czy jakieś romanse (choć sama ma tak nikłe doświadczenie w tym, że szkoda gadać), lubi się podroczyć czy komuś dokuczyć. Lubi porozmawiać o pierdołach i nawet poważniejszych sprawach jak polityka czy o prowadzeniu interesów. Jest osobą dobrze wykształconą, którą posiada wiedzę ogólną na dość dobry poziomie ale matematyka jest jej konikiem. Przyuczana do przejęcia rodzinnego biznesu już od dziecka miała kładziony nacisk na rachunkowość, księgowość, ekonomie czy zarządzanie pieniędzmi jak i ludźmi. Dzięki czemu Annie mimo że ma luźną rękę do wydawania pieniędzy na drogie kosmetyki czy ubrania tak umie je z zyskiem odrobić. Nie jest skąpa, lubi wydawać pieniądze na siebie a gdy jest okazja również nie będzie oszczędzać na osobach jej bliskich. W zamian nigdy nic od nikogo nie oczekuje.

Wychowana w surowej i niezbyt wylewnej uczuciowo rodzinie nadal potrafi się zdziwić gdy ktoś nagle i spontanicznie się do niej przytuli. W wielu przypadkach nie ma ku temu żadnych obiekcji i nawet ją to potrafi ucieszyć. Tak nie lubi, gdy ktoś nachalnie próbuje ją do tego zmusić.


Umiejętności bojowe

Annie gra drugie... jak nie trzecie skrzypce na polu walki. W sumie w większości przypadków można by powiedzieć, że jej nie widać co nie znaczy, że jej nie ma. Zawsze widać za to jej strzały wymierzone w przeciwników czy wędrujące duszki gotowe do ataku, jednak sama dziewczyna na tle innych pozostaje w tyle. W grupie pełni rolę łucznika, więc zawsze stara się zachować dystans od głównej walki, stać na czatach czy obserwować teren. Gdy posiada możliwość zawsze odejdzie od grupy gdy ma zacząć się walka i obrać najlepsze dla niej miejsce by widzieć całe pole. Jej rola to również krycie tyłów. Wielokrotnie to ona dobija przeciwników czy odsuwa ich od kogoś gdy tamci nie mają sposobności ich zauważyć. Każda jej strzała jest przemyślana w sytuacjach kiedy robi za wsparcie. Nie strzela dla własnych potrzeb wykazania się na tle innych a po to by być faktycznym wsparciem. Obserwuje zachowania przeciwników i szybko je analizując stara się przewidzieć kolejne kroki, dzięki czemu bardzo rzadko kiedy zdarzają się sytuacje, kiedy strzała dziewczyny zawędruje do jej sojusznika. Chyba, że ten sam niespodziewanie wejdzie w linię lotu strzały.

Jednak nie zawsze jest okazja by sobie znaleźć spokojne miejsce z daleka od całej walki i Annie jest zmuszona praktycznie walczyć w ramie w ramie z pozostałymi. Wtedy częściej sięga po swoją magię i duszki. Bywa bardziej agresywna w zachowaniu choć jej każde kroki są przez nią przemyślane. Nadal stara się stać bardziej z tyłu czy z boku, ale dzięki trudowi jaki wkłada w praktycznie codzienne treningi przekładają się na jej zwinność, szybkość w ewentualnym unikaniu ataków skierowanych w nią czy rzucaniu duszkami jak asami z rękawa przeplatanymi zaklęciami w strzałach. Sprawia to, że staje się ona trudną przeciwniczką, nawet jak na taką nie wygląda.

Łuczniczka

Annie to wybitna łuczniczka. Od najmłodszych lat była szkolona w tej dziedzinie co poskutkowało szlifowaniem jej talentu. Jednak dopiero dołączając do Ligi jej umiejętności bardzo się rozwinęły. Po za nienaganną postawą i niesamowitą celnością Annie potrafi strzelać w ruchu, wplatać zaklęcia w swoje strzały a także odbyła ona szkolenie z zakresu strzelania z wierzchowca, więc jej umiejętności zyskały dodatkowy atut.

Annie w tajemniczych okolicznościach zdobyła magiczny łuk, który nazywa Faro. Łuk ten posiada pewną specjalność, która ułatwiła życie kobiecie jako łuczniczce. Mianowicie łuk ten przy wykorzystaniu przepływającej przez kobietę magi, potrafi zmaterializować na swojej cięciwie strzałę co wykluczyło konieczność noszenia przy sobie kołczanu jak i zapasu strzał. Oczywiście z samego łuku nadal można korzystać jak z zwykłego i naciągać na jego cięciwę zwykłe strzały. Annie również jest wstanie przywołaną strzałę zdjąć z łuku i trzymać ją w reku aby przykładowo własnoręcznie wbić ją w przeciwnika. Magiczne strzały po pewnym gdy zostaną wystrzelone lub są za długo trzymane w reku czy na łuku po prostu znikają. Dlatego próżno ich po walce szukać na polu walki czy w przeciwniku. Sam łuk w momencie kiedy nie jest używany wygląda jak by był stworzony z lekkiego materiału połyskującego w świetle. Jego cięciwa nie jest standardowa a wręcz stworzona z światła a na jej środku znajduje się tajemniczy kamień, który prawdopodobnie odpowiada za kumulowanie w swoje magii i tworzenie strzał. Łuk w momencie kiedy zaczyna być używany lekko zmienia swój wygląd. Niektóre jego elementy rozkładają się i lewitują przy nim przetrzymywane tajemniczą siłą. Zaś cała broń pokrywa się jasnym światłem, która o dziwo zdaje się myć namacalna i możliwa do dotknięcia.


Long Range Shot.png
Pojedyncze strzały Magiczna strzała pojawiająca się na jej łuku po naciągnięciu cięciwy. Może ją od razu wystrzelić, zdjąć z łuku lub nałożyć na nią zaklęcie.
Hunter's Gaze.png
Grad strzał. Po zyskaniu nowego łuku, który potrafi przywołać za pomocą wykorzystania magii Annie zaklęcie to zyskało w niedawnym czasie nowego znaczenia. Przy zwykłym łuku Annie nakładała na łuk kilka strzał i strzelała je do góry, teraz wystarczy jedna strzała, która po nałożeniu odpowiedniego zaklęcia i puszczenia jej w górę zamienia się w mniejsze strzały i atakuje gradem przeciwników.<
120px-Point Blank Shot.png
Strzała odpychająca. Po nałożeniu odpowiedniego zaklęcia zwykła strzała zyskuje na sile i prędkości. Po za przyspieszeniem pocisku, strzała jest w stanie uderzyć w przeciwnika z taką siłą, że może go odepchnąć lub mocno ranić a przy lżejszych wersjach pancerzy czy skóry potworów, przebić na wylot.
Hunter's Shot.png
Znikanie. Umiejętność ta po nałożeniu odpowiedniego zaklęcia i wypuszczeniu strzały z łuku, pozwala kobiecie stać się niewidzialną. Efekt nie jest długi trwa od kilku do kilkunastu sekund. Umiejętność ta może pozwalać kobiecie na szybką ucieczkę lub zmylenie przeciwnika
Frost Volley.png
Lodowa strzała. Zainspirowana umiejętnościami duszka lodu nauczyła się nakładać zaklęcie na swoją strzałę. Niewielki ładunek magiczny zawarty w strzale działa podobnie do jej duszka. Po zetknięciu z danym miejscem potrafi rozproszyć magię i niewielki teren pokryć lodem, przymrozić kogoś do podłoża lub zamrozić niewielką cześć ciała. Po zetknięciu z wodą zamienia ją w taflę lodu. Oczywiście z pewnym ograniczeniem zasięgowym. Nie ma szans aby zamrozić całe jezioro czy stawy. Raczej mowa tu o kałużach, ścianach wody wytworzonych przez jej duszka itp.
Quick Shot1.png
Oślepienie lub porażenie. Są to dwa zaklęcie, które niewiele się od siebie różnią. W jednym przypadku ładunek magiczny zaimplementowany w strzałę po zetknięciu z celem na małym obszarze wywołuje wyładowanie elektryczne lub na przeciwniku. W drugim wywołuje oślepiający blask.
Ognista strzała.png
Ognista strzała. Strzała zostaje wzbogacona o ogniste zaklęcie. Dzięki czemu po za ranieniem przeciwnika może wywołac na jego skórze poparzenia, czy podpalić ubranie na nim. Zaś wycelowana w teren może spowodować podpalenie terenu. Kiedy strzała trafia w podłoże/przeciwnika aktywuje się zaklęcie tworząc niewielki ognisty wybuch a wielkością przypomina kule ognia od elementalisty.

.

Faro

caption
Duch Tayi

Faro to broń zrodzona z światła, które miało wskazywać drogę zagubionym duszą do ich ostatecznego celu. Legendy nigdy nie mówiły o tym, czy broń wskazuje drogę do mgieł po śmierci czy naprowadza na tą właściwą drogę w życiu. Annie na swej drodze napotkała zagubioną duszę, która utknęła na tym świecie i każdego wieczoru rozpalała ogień na wzniesieniu nieopodal morza by wskazywać drogę błądzącym statkom na ląd. Duch kobiety o imieniu Taya podróżowała statkiem z Kintaju do Tyrii wraz z swoją rodziną. Jej statek rozbił się a ona jedyna ocalała z niego. [Reszta tekstu zostanie wyedytowana i poprawiona wraz z zakończeniem pisania story aby całość się z sobą pokrywała]


Duszki

caption

Duszki były bardzo słabo rozwinięte gdy Annie dołączyła do Ligi, jednak jej upartość jak i dążenie do perfekcji przyczyniły się obecnie do posiadania dość szerokiego wyboru jak i kombinacji między duszkami a jej zaklęciami wplatanymi w strzały. Choć umiejętności przywoływania duszków są dość podstawowe dla łowców tak dla Annie używanie kiedyś magii było zakazane a umiejętność przyzywania dla niej tych duchów jest bolesnym wspomnieniem o którym raczej nie mówi. Duszki są dla niej też dobra alternatywa dla braku standardowej dla tej specjalizacji posiadania zwierzęcego towarzysza. Dziewczyna niezbyt przepada za zwierzętami więc wspomaga się bardziej tym co daje jej natura. Jednak nie jest też tak mocno z nią związana przez co nauka sztuki druidów jest dla niej nie do końca możliwe. Postanowiła więc wyćwiczyć najlepiej jak to możliwe umiejętności związane z duchami.

caption

Magia która przyzywa duszki ukazuje się w jej dłoni jako kolorowe światło. Dla osób znających Annie jest to duże ułatwienie, dzięki czemu mogą rozpoznać jakiego duszka Annie rzuci do walki, niestety jej przeciwnikom nic to nie mówi. Wspólną cechą dla wszystkich duszków jest to, że dopóki nie użyją one swoich magicznych zdolności tak długo będą się utrzymywać na polu walki i krążyć za celem który mają wyznaczony. Małym wyjątkiem jest duszek siły, który znika dopiero po użyciu umiejętności związanych z korzeniami, jednak gdy dalej pozostaje na polu walki gdy jedynie używa "siły fizycznej".

Sun Spirit.png
Duszek Słońca Pojawienie duszka sygnalizuje jasne lekko żółte światło wydobywające się z dłoni Annie. Duszek uderzając swoją łapą w ziemie jest w stanie wywołać oślepiający blask, który może zaszkodzić nawet kilku osobom w jego zasięgu.
Frost Spirit.png
Duszek Lodu. Duch związany jest z jasno niebieskim. Duch po zdematerializowaniu się zostawia po sobie oblodzenie na niewielkim obszarze, do tego może komuś przymrozić buty do podłoża czy zamrozić jakąś część ciała. Jednak aby do tego doszło duszek musi podejść do przeciwnika i uderzyć w odpowiednie miejsce. Dobrze też sprawdza się przy sytuacjach zamrażania większych połaci wody (w porównaniu do strzały z podobnym zaklęciem) jak również przedmiotów czy innych rzeczy.
Storm Spirit.png
Duszek Piorunów Jego pojawienie jest związane z fioletowym światłem. Jest to duszek który po zdematerializowaniu się potrafi zadać najprawdziwsze rany. Jego zniknięcie zwiastuje chwilowe pojawienie się dzikich błyskawic nad którymi nie ma się żadnej kontroli. Obrażenia po nim są dość ciężkie. Bardziej niszczycielski dla swoich przeciwników jest w momencie kiedy tamten stoi w wodzie lub jest mokry.
Water Spirit.png
Duszek Wody Gdy Annie rzuca niebieskim światłem, wiadome jest, że pojawi się duszek wody.Duszek raczej jest dodatkowym wsparciem dla kobiety niż bojowym duszkiem. Co prawda może oblać przeciwnika strumieniem wody, jednak dopiero w połączeniu z umiejętnościami innych duszków czy strzał z zaklęciami zyskuje on na wartości. W pojedynkę może najwyżej ugasić ognisko, ochłodzić w upalny dzień czy zirytować kogoś. Duszek nie jest duszkiem leczącym.
Spirit of Nature.png
Duszek siły Duszek dużych rozmiarów, poprzedzony kolorowym światłem z dłoni Annie. Wzrostem praktycznie równy kobiecie. Jest to duch, który po za swoją wielkością posiada dużą siłę fizyczną. Może komuś solidnie przywalić, rzucić nim czy go złapać. Jego siła jest dobrym straszakiem na przeciwników którzy za blisko podejdą do kobiety. Drugą umiejętnością ducha jest możliwość przywołania pnączy, które mogą opleść przeciwnika i go unieruchomić, przesunąć czy zablokować jakieś wejście. Mogą w ostateczności nawet robić za tarczę.
Duszek ziemi.png
Duszek ziemi Duszek objawia sie ciemno pomarańczowym światłem, wpadającym w brązowe tony. Sam duszek związany jest z siłami ziemi. Po uwolnieniu swojej energii poprzez uderzenie pięścią w ziemie wznosi tumany piachu/kurzu tworząc pewnego rodzaju zasłonę. Dzięki temu Annie może łatwo zmylić przeciwnika, czy umożliwić sobie ucieczkę czy ukrycie się.
Duszek wiatru.png
Duszek wiatru Duszek objawia sie białym światłem. Duszek potrafi przyzwać silny podmuch powietrza, który jest w stanie odrzucić do 5 osób naraz do tyłu. W niektórych przypadkach wiatr może przybrać formę wiru podobną do niewielkiej trąby powietrznej. Aczkolwiek jest wysokość maksymalnie sięga do 2 metrów.

.

Możliwe kombinacje zaklęć

caption
Duszek wody + Lodowa strzała
Możliwość stworzenia lodowej ściany
Przymrożenie przeciwnika tak aby cały nie mógł się ruszać.
Duszek Wody + Duszek Piorunów/Strzała z błyskawicami
Możliwość stworzenia dużego wyładowania elektrycznego i rozejścia się go po terenie na którym znajduje się woda.
Duszek Ziemi + Duszek Wiatru
Możliwość stworzenia niewielkiej trąby powietrza wzbogaconej o piasek/kamyki.Pozostałe umiejętności i cechy

Precise Strike1.png
Doskonały wzrok - Jako łuczniczka Annie musi mieć doskonały wzrok. Umiejętność ta pozwala jej na dostrzeganie tego co inni mgli by pominąć. Oczywiście o ile przykłada do tego uwagę.
Precise Strike.png
Znakomita celność - Umiejętność ta w połączeniu z jej doskonałym wzrokiem jest perfekcyjnym połączeniem. Annie ma znakomitego cela, nawet do obiektów będących w znacznej odległości od niej czy w ruchu.
Tail Wind.png
Zwinność - Annie przykłada dużą wagę do swojej zwinności. Jako osoba mniej uzdolniona bojowo woli unikać bliskich starć z przeciwnikiem, temu przykłada dużą wagę do treningów sportowych.
Arcane Resurrection.png
Wykształcona - Annie odebrała bardzo staranne wykształcenie. Jest to osoba znakomita w rachunkowości, prawie ludzkim oraz zarządzaniu. Umie również doskonale szyć i zna się wszystkich możliwych materiałach.
Righteous Rebel.png
Dyplomatka - Jako osoba, która miała prowadzić firmę oraz obracała się w wyższych kręgach jest osobą dyplomatyczną. Potrafi w mniejszym lub większym stopniu prowadzić dyskusje na poziomie a i często dzięki nim skłaniać do udzielania potrzebnych jej informacji.
Diamond Skin.png
Niezłomność - Mimo, że wiele rzeczy przeżywa na swój sposób jest to osoba, która nie złamie się pod naporem presji. Wszystko przemyśli na spokojnie a jak obierze jakiś cel nie łatwo ją przekonać do rezygnacji z niego. Choćby miała iść po trupach i zwątpić w słuszność obranej drogi to i tak z niej nie zrezygnuje.
Weaver's Prowess.png
Charyzmatyczna - Dziewczyna kiedy chce i ma ochotę potrafi wykorzystać swoje atrybuty do swoich celów. Nie mała inteligencja, uroda a także status oraz racjonalne myślenie są jej atutami. Jednak kobieta nie lubi wysuwać się na pierwszą linię.
Focus Mastery.png
Intuicja - Czasami jej posłucha... Po za tym jak na kobietę przystało jej zmysł intuicji jest w dość dobrym stanie. Dodać do tego umiejętność obserwacji jako łuczniczka to można by było stwierdzić, że mogłaby się jej częściej słuchać jednak obserwacja otoczenia często może jej podpowiedzieć odpowiednie odczucia.

.

Ekwipinek

Zbroje

caption
Podstawowa skórzana zbroja: Jest to uniwersalny zestaw i jednocześnie ulubiony Annie. Sama go zaprojektowała i zdobyła elementy na niego przy pomocy Ligowiczy. Skórzany napierśnik jest wzmacniany łuskami na klatce piersiowej, dzięki czemu zapewnia on ochronę najważniejszej części ciała jakim jest serce. Do tego dodatkowa wszyta skóra na brzuchu również zapewni ochronę żebrom jednak nie w tak dobrym stopniu jakim są dodatkowe łuski. Z względów na wygodę jaką ceni sobie Annie podczas ruchów jak i strzelania z łuku zrezygnowała z noszenia naramienników. W zamian materiał który bezpośrednio opada na ramiona został lekko usztywniony dodatkową skórą. Również by zapewnić ochronę szyi a jednocześnie nie blokować sobie ruchów głowy Annie zaprojektowała kołnierz, który może nieco jest dziwny kształtem, ale na pewno utrudni to schwytanie przez przeciwnika jej szyi czy łatwiejszego zranienia przez brak naramienników. Spodnie wykonane są z twardszej skóry, która została poddana odpowiedniej obróbce by była bardziej elastyczna nie tracąc na swojej wytrzymałości. Dzięki temu Annie może poruszać się, skakać czy wspinać bez żadnego skrępowania ruchów. Buty również były przez nią projektowane i zlecone do wykonania. Do ich stworzenia wykorzystano cienkich metalowych blaszek, przez co nie są tak ciężkie jak te znane płytowe wersje. Nie zapewniają one aż tak świetnej ochrony jak ich cięższe odpowiedniki, ale chronią przez zranieniem, strzałami, ewentualnymi ostrzami czy nawet atakiem zwierzęcia, któremu ciężej się będzie przebić przez metal niż skórzane czy materiałowe buty. Do tego ich spiczaste wyprofilowanie również ma utrudniać zwierzynie dostanie się do jej ciała. Rękawice za to są wykonane z zwykłej i cienkiej skóry ale od zewnętrznej strony mają naszyte dodatkową ochronę gdyby Annie przyszło się osłaniać rękom przed uderzeniem czy ciosem z broni. Dodatkowo jest ona wyposażona w kilka pasków do których można spokojnie doczepić pochwy na miecze czy sztylety jak i różne sakiewki.


caption
Zimowa zbroja: Powstała ona po powrocie z Thunderhead Peaks gdzie Annie zrozumiała, że zdecydowanie potrzebuje jakieś lepszej i cieplejszej alternatywy na zwykłą kurtę i szalik. Jako, że nie przepada ona za zimowym klimatem i jest najzwyklejszym w świecie zmarzluchem postarała się o to aby zbroja była odpowiednio przystosowana do jej wymagań a także panującego klimatu a jednocześnie była bezpieczna. Po za szalikiem i puchatymi nausznikami komplet został wyposażony w pikowaną kurtkę, która jest wypchana pierzem dla zapewnienia sobie ciepła nawet w bardzo niskich temperaturach. Sama kurtka nie zapewni odpowiedniej ochrony przez zranieniem, więc pod nią Annie nosi skórzany napierśnik wzmocniony metalowymi elementami na piersi, brzuchu jak i plecach. Do tego spodnie szyte z grubej skóry nie tyle co mają zapewnić ciepło to również chronić ciało przed zranieniem. Również zostały one wzmocnione dodatkowymi metalowymi elementami, które jak w przypadku podstawowej zbroi mają zapewnić jej ochronę przez atakami zwierząt czy ranami zadanymi przez przeciwników. Ciężkie buty na twardej podeszwie zapewniają mniejsze prawdopodobieństwo przez poślizgiem na oblodzonych terenach jak i również ułatwiać ewentualne wspinanie się na wyższy teren aby zapewnić sobie dobre miejsce do strzelania. Buty również zostały nawoskowane aby ograniczyć ich przeciekanie. Dodatkowo na rękawicach ma metalowe nakładki z ostrzejszymi zakończeniami, które mają za zadanie ułatwić jej chwytanie śliskie elementy czy choćby wspinaczkę. Całość utrzymana jest w białych i niebieskich barwach idealnie nadających się do kamuflażu.


caption
Zestaw pustynny: Po spędzeniu wielu dni w gotującym się klimacie jak i własnym pocie spływającym po plecach Annie przygotowała dla siebie wariant odpowiedni do tego klimatu. Nauczona doświadczeniem, ze ciemne kolory oraz gruba skóra nie jest ani wygodna ani praktyczna na takie warunki pustynne, wyniosła z tych lekcji cenne doświadczenie jak i różnego rodzaju odparzenia. Ciężko nazwać ten zestaw zbroją ponieważ nie należy on w porównaniu do pozostałych kompletów do najbardziej bezpiecznych, ale zapewnia w miarę możliwą ochronę jaką udało się jej wyciągnąć. Napierśnik wykonany jest z cienkiej i elastycznej skóry, wzmocniony podwójną warstwą na ramionach i kołnierzu zaś piersi są chronione metalowymi elementami, które również nie są szczytem opancerzenia rycerzy a jedynie cienkimi płytkami ułożonymi warstwowo dla zapewnienia swobodnych ruchów (OCC: W grze skin na plecach posiada wycięty element z czymś co przypomina lekką siateczkę. Klimatycznie pomijam ten aspekt uznając, że po prostu go nie ma a plecy są normalnie zabudowane skórą). Dół jest przeplataną spódniczką stworzonym z prasowanej skóry tak aby nie krępowało to ruchów a jednocześnie zapewniało odpowiednią sztywność by spódniczka się nie podnosiła i nie przeszkadzała. W ramach dodatkowej ochrony Annie do tego doszyła materiał z metalowymi elementami, które mają chronić jej zewnętrzną cześć nóg przed zranieniem. Buty są niezwykle wysokie i wykonane z nieco grubszej skóry co rekompensuje brak standardowych spodni a jednocześnie chroni jej nogi, dzięki czemu może bez wyrzutów sumienia mieć w tym zestawie spódniczkę. wysokość butów też sprzyja temu aby do środka nie dostawała się nadmierna ilość piasku i kamyczków. Dodatkowo do kompletu są rękawice z cienkiej skóry jak i chusta na głowę.

Broń

Po za nieodłącznym elementem jakim jest jej łuk Annie nosi przy sobie:

caption
Obsydianowy jednoręczny miecz: Miecz wykonany z bardzo twardego i ciężkiego w obróbce materiału. Niewiele kowali potrafi wykuwać broń w tym materiale a samo pozyskanie obsydianu również nie należy do łatwych czy tanich. Broń również nie należy do lekkich. Ma on nierówna rękojeść o ostrym wykończeniu oraz prostą rękojeść zawiniętą w skórę, dzięki czemu broń leży stabilnie w dłoni i nie wyślizguje się. Na szczycie rękojeści umieszczony został ozdobny kamień. Sama broń nie posiada żadnych magicznych właściwości a Annie nie używa żadnych dodatkowych sztuczek i zaklęć w jego użytkowaniu. Jest to broń używana bardzo rzadko kiedy przez kobietę, jednak zawsze ma go przy sobie. Służy jej bardziej do ostatecznej obrony, gdyby przeciwnik podszedł zbyt blisko a ona nie miała by jak używać łuku. Jednak wcale nie oznacza to, że nie umie ona posługiwać się mieczem. Wręcz przeciwnie, jest ona dobrze zaznajomiona z takim orężem i wcale nie jest gorsza od osób specjalizujących się na co dzień w ich użytkowaniu. Do miecza Annie nie posiada pochwy więc jest on luźno przewieszony przez pasek.


caption
Zwykły sztylet: Jest to stalowy sztylet z złotymi elementami ozdobnymi. Sam nóż jest lekki co doskonale sprawdza się przy szybkim ataku. Annie tak jak w przypadku miecza używa go bardzo rzadko. Dzięki jego lekko zakrzywionemu profilowi sprawdza się on również doskonale do skórowania czy innych spraw nie związanych z walką. dodatkowo dziewczyna pokrywa go trucizną o właściwościach paraliżujących. Więc w razie gdyby musiała go użyć jest w stanie sparaliżować przeciwnika i zostawić go dla bardziej doświadczonych wojowników a samemu oddalić się od niego. Tak samo jak w przypadku miecza, również nosi go zawsze z sobą doczepionego na pasku do uda.


caption
Ukryty mały sztylet: Lekki, mały i ukryty nożyk w bucie. Działa on na zasadzie mechanizmu sprężynowego. Annie nosi go przypiętego tuz nad kostką w pokrowcu skórzanym i ukrytym w bucie. Jest to dla niej idealne rozwiązanie gdyby wcześniejsze bronie zawiodły. Również jest on pokryty trucizną o właściwościach paraliżujących. Jego wygląd również nie jest jakiś specjalny. Ostre i spiczaste wykończenie chowane do rękojeści zdobionej kolorowymi kamieniami. Sztylet ma długość około 30 cm w rozłożeniu.

Pozostałe

caption
Runa Szakala: Nieodłączny element ekwipunku Annie. runa zawsze schowana w kieszeni w spodniach, lub innym elemencie garderoby. Rzadko kiedy w sakiewce, jednak czasami się jej zdarzy. Runa przywołuje szakala Kaliste.
caption
Sygnet przyśpieszenia: Sygnet zakupiony całkiem niedawno. Sygnet jest zawieszony na rzemyku i schowany pod bluzką. Po aktywowaniu na użytkownika nakładany jest kilkusekundowy czar umożliwiający mu szybsze bieganie. Sygnet po użyciu, potrzebuje kilku godzin na naładowanie się do kolejnego użycia.
caption
Sakiewka: Zwykła skórzana sakiewka doczepiana do paska. Mieści się w niej kilka monet, złożona chusteczka, kawałek kartki papieru wraz z węgielkiem do pisania oraz gumka do włosów.
caption
Amulet Ligii: Amulet podarowany jej na inicjacji ma na szczycie ustawiony kryształek w kolorze białym, symbolizujący filar wolności.
caption
Srebrna bransoletka: Podarowana jej przez Skritty jako podziękowanie za uratowanie ich przez bestialskim badaniami. Bransoletka wymagała czyszczenia co dziewczyna uczyniła. Obecnie zawsze ją nosi na reku, jednak przez rekawiczki czy długie rękawy jest mało widoczna.
caption
Złoty dublon: Artefakt zdobyty za pomoc w mieście Ahdashim. Moneta, po napełnieniu magią, pozwala przywołać do pomocy dżina losowego żywiołu. Monetę można użyć tylko raz.


Ciekawostki

Dawny wygląd oczy Annie
Skrzypce należące do Annie

➽ Używa fałszywego imienia i nazwiska by nie być od razu identyfikowana z rodziną w celach bezpieczeństwa.
➽ Zamieszkała w pokoju wspólnym w Karczmie pod Pijanym Kojotem
➽ Doskonale zna się na zarządzaniu, rachunkowości i innej papierologi. Ale w sprawach życiowych wydaje się być ułomna.
➽ Podobno ma zachomikowaną w banku całkiem niezłą sumę na czarną godzinę. Ale się do tego nie przyznaje.
➽ Nienawidzi nekromantów, zresztą popielców też nie.
➽ Nie umie gotować ale za to umie szyć i zna się na tym dość dobrze. W końcu rodzinna tradycja.
➽ Jako osoba ściśle powiązana z modą, posiada teoretyczną wiedzę o tajnikach wytwarzania wszelakich tkanin, skór czy nici oraz ich pozyskiwania.
➽ Każdy kto ma cokolwiek wspólnego z Divinity i odrobinę się interesuje co się dzieje na wyższych szczeblach, może bez problemu skojarzyć kim jest Annie.
➽ Ostatnio zaczęły w dziwnych kręgach krążyć plotki, jako by za jej głowę ktoś anonimowy wyznaczył całkiem powalającą z nóg sumkę.
➽ Na stoliku w pokoju wspólnym w karczmie stoi maskotka w kształcie Brigga ujeżdżającego kosmiczną karkę
➽ Podobno przez niecałą dobę miała nielegalnego męża.
➽ Ma kupiony niewielki domek w Divinity's Reach, jednak woli mieszkać w pokoju wspólnym w karczmie.
➽ Po pewnej pijackiej nocy i kilku dziwnych przygodach z nią związanych wspomogła pewną grotę z skritami wysyłając im wozy z zapasem jedzenia, koców, nasion itp.
➽ Jest chyba ligową rekordzistką w byciu w uwiezionym w brandedowym krysztale. Obecnie zdarzyło jej się to aż pięć razy. Aż dziw bierze, że się jakoś po tym trzyma.
➽ Nosiła ciemne okulary, gdyż po pewnej przygodzie nabawiła sie efektu dziwnego koloru oczu. Wtedy jej oczy wydawały się być neonowo niebieskie.
➽ Nie jest zwolenniczką związków miedzy rasowych.
➽ Podobno zarobione pieniądze w Lidze oddaje na cele charytatywne.
➽ Jak się okazuje umie grać na skrzypcach oraz pianinie. Skomponowane przez Annie utwóry sprzed kilku lat
Wierzchowiec

caption
Szakal Kalista -Runa szakala w wyglądzie raczej przypomina niczym nie wyróżniający się typowy kamień na którym umieszcza się runy. Wyraźnie wyżłobiony symbol skrywa jednak dość niezwykłego w wyglądzie wierzchowca. Kalista, bo tak została nazwana przez Annie wyglądem przypomina lisa, jednak w porównaniu do tego zwierzęcia, szakal posiada znacznie większą ilość ogonów. Co ciekawe jej futro w dotyku przypomina prawdziwe futro co dodaje jeszcze większego urokowi Kaliście. Sam szakal jest bardzo wysoki i przez swoją postawę oraz puchate ogony sprawia wrażenie dużo większego od swoich kuzynów, przez co Annie z swoim niskim wzroście wygląda na jeszcze drobniejszą. Kolor futra jest śnieżnobiały a w słoneczne dni wręcz może nieźle dawać to po oczach, zaś na jej grzbiecie znajduje się siodło z ozdobnymi wstęgami.. Po przywołaniu szakala jego runa jest umieszczana na jej szyi w niebieskim kamieniu, zaś jego zdjęcie odwołuje szakala. Kalista podczas teleportacji wydaje bliżej nieokreślony dźwięk bliższy świstowi. Kalista bez problemu może przewozić na swoim grzbiecie dwie osoby.

Annie posiada jeszcze płaszczkę Orionę, jednak nie umiała z nimi złapać odpowiedniego porozumienia, przez co pozostają one na terenie posiadłości Oswaldów. Posiadała też raptora Harisona, którego wypożyczyła Lidze na jedną z misji. Raptor niestety przepadł.

Historia w pigułce

Annie pochodzi z bogatej szlacheckiej rodziny. Historia jej rodziny jest bardziej owiana plotkami, niż jakimikolwiek potwierdzonymi faktami. Z rzeczy wiadomych pewne jest to, że jej ojciec oraz matka nadzoruje rodzinną firmę zajmującym się wytwarzaniem wysokiej jakości tkanin, natomiast jej brat jest jednym z najbardziej cenionych poruczników Seraph. Ich nazwisko Oswald jest niczym samonapędzająca się machina plotek. Wiele osób mawia, że są oni powiązani z TYM Oswaldem, w końcu miał wiele żon i nic nigdy nie wiadomo. Jednak rodzina Annie w tej sprawie milczy i nigdy nie potwierdzała tych plotek ani ich nie negowała. Jednak wielu się nie dziwi, bo nawet jak by okazali się jakąś linią tego rodu to też by się zbyt do tego nie przyznawali, choć samo powiązanie z królewską rodziną mogłoby być wystarczającym powodem do chwalenia się.

Annie jako nastolatka

Annie to typowa dziewczyna z szlacheckiego rodu. Wychowywana w przepychu i otoczona najznakomitszymi osobistościami Divinity stała się rozpieszczoną do granic możliwości gwiazdeczką pałacowych salonów. Już od najmłodszych lat odbierała najlepsze wykształcenie od najlepszych i była trenowana pod okiem najwybitniejszych łuczników w całej Tyrii. Rodzice nigdy nie szczędzili na nią pieniędzy co też przyczyniło się do jej zepsucia a jednocześnie porzucenia. Pilnowana głównie przez najróżniejsze nianie i trenerów nigdy nie wykształciła w sobie jakiś większych uczuć. Już od najmłodszych lat chodziła na bale i brała udziały w zawodach łuczniczych. Jedyne oparcie w rodzinie jakie miała był jej brat, jednak ten już w wczesnym wieku został wysłany do szkoły wojskowej i kontakt powoli zamierał. Wszystko to poskutkowało całkowitym zepsuciem dziewczyny, na tyle, że ojciec postanowił dać jej lekcje życia. Wysłał ją do jednej z gildii w której miała nauczyć się obcować z innymi a także zrozumieć na czym polega życie. Jednak eksperyment się nie udał i dziewczyna szybko zniknęła z ich szeregów. Przez chwilę nawet w Divinity nie było o niej słychać. Aż w końcu wróciła z szokującą informacją, że w niedługim czasie ma odbyć się jej ślub. Całość była owiana dość dużą tajemnicą a plotkarskie kręgi już swoje dopisywały. Prawda była taka, że po przygodzie z pewna organizacją, ojciec chciał wydać córkę za mąż Zorganizował wtedy zaręczyny i wysłał młodych na wakacje aby mogli się poznać. Gdzie byli? Nie wiadomo, ale do ślubu ostatecznie nie doszło. Annie się zbuntowała i mimo, że miała wybraną najlepszą partię jaka tylko była możliwa, porzuciła mężczyznę na dwa dni przed ślubem. To poskutkowało jej małą ucieczką z luksusowego świata prosto w objęcia Ligi. Jednak ten epizod długo nie trwał, gdyż ojciec rozwścieczony jej zachowaniem, ponownie wysłał ją w najdalsze zakamarki Kryty by ta nabrała ogłady w kolejnym odizolowaniu od świata przez co ponownie zniknęła na dłuższy okres z salonów w Divinity.

Gdy wróciła do domu, zajęła się swoim życiem jakie miała wcześniej. Dalej obracała się w elicie towarzystwa, jednak już mniej rozrabiała. Widać było w niej zmiany co poskutkowało jeszcze większym zainteresowaniem kawalerów jej osobą. Jednak Annie nie odwzajemniała tego. Czuła, że musi znaleźć w końcu swoją drogę w życiu. Wracając z przyjęcia nie mogła skorzystać z drogowskazu, gdyż był on okupowany przez centaury. Postanowiła przejść się do następnego, co spowodowało znalezienie się w okolicach karczmy w której postanowiła przez chwilę odpocząć. Zbieg okoliczności sprawił, że trafiła do karczmy, która własnością Ligii. Tam też gdy słuchała rozmów dookoła stwierdziła, że to nie może być zwykły zbieg okoliczności. Postanowiła dołączyć w ich szeregi sądząc, że może to jest właśnie ten monet w życiu, który rozwinie jej żagle.

Opowiadania

Plotki

Znasz jakąś ciekawą plotkę? Napisz ją


 • Śliczna dziewczyna! Ciekawe, czy gustuje wyłącznie w mężczyznach - Aeshri
 • Przez jej urok chyba nie umiałbym się na nią długo gniewać, nawet po jej dziecinnych zaczepkach. Trochę dama w opałach, potrzebująca ratunku w krojeniu chleba. - Markus var Maelius
 • "Według mnie powinna wrócić stamtąd skąd przyszła, jej niewinność, oraz nieświadomość całkowicie nie pasują do pracy najemnika. W końcu może nie wytrzymać, i się załamać w jakimś ważnym momencie pociągając za sobą innych ku przepaści nazywaną "Śmiercią". Takie osoby nie powinny nosić na barkach, takiego ciężaru jakim jest praca w tymże zawodzie." - Szkarłatny Podróżnik
 • Bardzo urocza panna i szczerze - nie spodziewałem się, że się wyrobi w tej gildii. Pomimo swojej naiwnej niewinności daje sobie radę, ale jak długo ta passa będzie trwać? Nie wiem. - Rammond Windsket
 • Paskudny otacza nas świat, a ona jest jak ciepły promyk słońca oświetlający cały ten bajzel swym blaskiem. Coś takiego musi skończyć się nieszczęściem. - Morrigan Wraith
 • Kontrastujące ze połączenie szlachcianki i łuczniczki. W obu przypadkach zna się na rzeczy - Matt Stryker
 • Po Jahai bardzo się zmieniła. Wiem, że bardzo mocno przeżyła wszystko to, co tam się wydarzyło. Niepotrzebnie jednak wątpi w swoje umiejętności. Tam być może nie miała łatwo jako łucznik, jednak już nie raz udowodniła, że jej strzały nie chybiają. - Teena Dest
 • Jak to sama powiedziała, najjaśniejsza gwiazda gildii! Kto by pomyślał, że może rozluźnić się na tyle aby móc z nią pożartować! Trzeba częściej skłaniać ją do napicia się. - Jerry Barish
 • "Coś jej we mnie nie pasuje. Zapytałbym co, gdyby nie bała się mnie tak bardzo. W końcu... kto ci ma powiedzieć gdzie robisz błąd jak nie istota idealna?" - Brigg Havgaard
 • "Spotkałem w karczmie pewną kobietę, z pozoru wydawało się że ma kij od szczotki w dupie jak niektórzy co tam byli...i wiecie co? Myliłem się kurwa, idealna osoba do towarzystwa i nie, nie mam namyśli tego towarzystwa pierdolony zboku!" - Ivan Goldhand
 • "Szlachec­two to kwes­tia urodze­nia, szlachet­ność - czynów. Jak dla mnie, nie widzę w niej nic szlachetnego prócz ładnej facjaty" - Lome
 • "Zmiana, jaka w niej nastąpiła jest inspirująca. Ta dziewczyna każdego dnia mnie zaskakuje. Porównując ją z pierwszego naszego spotkania i ją, jaka jest obecnie ciężko uwierzyć, że to ta sama osoba. Rozwinęła skrzydła jak piskle, które dorosło do tego, by opuścić swoje gniazdo i wzbić się w powietrze. Przed nią długa droga - cieszę się, że mogliśmy... Możemy być częścią tej podróży do odnalezienia własnej drogi" - Nisheera
 • "Myślałam, że nie namówię jej na wygłupy, a tu proszę. Fajna dziewczyna. Bez niej nasz pokój nie byłby taki wesoły!" - Aeshri
 • "Jest najlepszym przykładem tego, jak podróże i stawianie czoła wyzwaniom hartuje ducha i otwiera oczy na świat". - Matt Stryker
 • "Od samego początku mamy swoje różnice, ale od kiedy wróciliśmy z Jahai... mimo, że człowiek i popielec... dogadujemy się. Z kim mógłbym sobie tak docinać, jak nie z Annie? Nie mów jej tego, ale nie oddałbym jej z pokoju za nic w świecie." - Brigg Havgaard
 • "Ciężko uwierzyć w to, że do niebieskiego koloru ciągnie tak nieświadomie. Miło zamienić z nią od czasu do czasu słowo, czy dwa." - Alaois
 • "Może wygląda na delikatną ale jest twardsza niż nie jeden kamień" - Forest
 • "Jest gdzieś między podręcznikową kategorią zapyziałej pannicy i najemniczki. Wydaje jej się, że może przebierać w obowiązkach za jakie jej płacą w zależności od tego, czy jej się podoba, czy nie. Ale gdzieś w tym wszystkim jest jeszcze cząstka wyrozumiałości i nie trzymania kija w dupie. Lubię ją." - Selb
 • "Rozwinęła się niczym piękny kwiat, którym zawsze była. Jest doskonałym przykładem na to, że książki nie należy oceniać po okładce. Przeszła długą drogę z salonów do profesji najemnika, w której bardzo dobrze się odnajduje." - Aurus
 • "Gdzieś ostatnio zgubiła swój entuzjazm, a może po prostu jest zmęczona wojaczką? Może to całe spa, piłowanie paznokci i pielęgnowanie dłoni poprawi jej nastrój? (Ale ja z nią nie idę, nie ma mowy)". - Selb Węglochwyt
 • "Raczej niewychylający się sprzed szeregu żołnierz. Mimo tego, nosi się z ciekawym łukiem". - Falkner Węgloróg
 • "Muszę przyznać że jestem z niej całkiem dumny. W porównaniu do osoby którą była na początku jest absolutnie nie do poznania, i nie mówię tutaj o braku makijażu. Dostała wolną drogę w lidze i ją wykorzystała, dlatego nie chciałem nigdy kierować jej za rękę. Może i nie miała lekko, ale jak mówi przysłowie: "Kwiat który rozkwita w deszczu, jest rzadszy i piękniejszy."." - Markus var Maelius
 • "Na początku naszej znajomości między nami był dystans, ale zmieniłam się jakk, zmieniła się ona. To z nią chyba jestem najbliżej z całej Ligi, ale nie tak jak myślisz słońce. Po prostu... Dla niej i z nią mogłabym łamać prawo, tańczyć na stole, spełniać najgłupsze zachcianki, pić drogie i tanie wino, pojechać na cały sezon na najgorsze zadupie bez żadnego mężczyzny i tam przeżyć bez marudzenia! Kilka razy mówiłam jej, że dla niej wszystko i tu naprawdę nie kłamałam." - Aeshri
 • "Posiada niezmiernie ciekawską duszę, czego konsekwencją była przypadłość, której się nabawiła. Całe szczęście, że udało jej się zapanować nad emocjami na tyle, by przetrwać ten okres. Nie wybaczyłbym sobie gdyby przez sprawę z Dostrzeżonym jej życie miało się zmienić na stałe. Mam jednak wrażenie, że czasami zbyt twardo stąpa po ziemi i być może to tylko moje osobiste odczucie, ale może brakuje jej radości z życia jakie wiedzie." - Robert Blackwell
 • "Podczas sprawy z Dostrzeżonym była dla mnie wielką pomocą. Jej zaangażowanie w sprawę było na prawdę godne podziwu. Gdyby jej życie potoczyło się nieco inaczej, kto wie, coś mi mówi, że byłaby wyśmienitym badaczem." - Jane Tampler
 • "Annie to porządna dziewczyna, która przez ten ostatni rok zmieniła się nie do poznania. Aż ciężko uwierzyć w to, jaką drogę przeszła by stać się tym, kim jest teraz. Nie do końca wiem, jak wyglądała cała ta sprawa z emocjami i świecącymi oczami, ale mam nadzieję, że nie odciśnie to na niej żadnego piętna i razem z Aeshri dalej będą terroryzowały nam chłopaków w pokoju." - Teena Dest
 • "Mimo wszystkiego, co powiem i czego nie powiem, Annie cały czas pozostaje tak niezmiennie miłą i ciepłą. To dopiero taka krótka znajomość, a ja już wiem, że nie chciałbym widzieć zawodu na jej twarzy. Może kiedyś podczas swojej codziennej podróży uda mi się przeżyć coś wartego opowiedzenia jej przy wieczornym piwie i winie. Bez pakowania się w kłopoty." - Kerrian
 • "Nie rozumiem, czemu wszyscy byli na nią wściekli, że skończyła męki tego biednego stworzenia. Chyba jedyna z nich miała głowę na karku i serce we właściwym miejscu." - Nisai
 • "Możesz wyciągnąć kobietę z Divinity's ale Divinity's z kobiety nie." - Oberon Stargazer
 • "Bardzo dobrze mi się z nią współpracowało. Być może, gdyby w ostatniej walce z Qadimem nas nie rozdzielono, poszłoby nam obojgu dużo lepiej." - Vez
 • "Jedna z tych ogarniętych, co to potrafi trzymać się planów. Wydaje mi się, że trochę nie wierzy w swoje umiejętności, a szkoda, bo jest świetną łuczniczką." - Valanassir
 • "Ma bardzo rozbudowaną intuicję, do której nie chce się przyznać. Przynajmniej takie mam wrażenie. W walce jest przydatnym sojusznikiem, bystrym i nie mogę na nią nawet ponarzekać. Co więcej mam wrażenie, że pomimo różnic w charakterze coś nas łączy... Może kiedyś z nią o tym porozmawiam." - Anastasia Yaal
 • "Usłyszawszy o tym, że pod jej opieką usechł kaktus podejrzewam, że to dobrze, że nie chce zostać matką ni żoną." - Lanval Lovestarcaption