Askja Sangbleu

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Askja de Sangbleu
Askja2.jpg
Rasa

Człowiek

Płeć

Kobieta

Wiek

Około dwudziestu lat

Klasa

Elementalistka

Tytuł

Płomyczek

Rola w Lidze

Strzelec wyborowy

Powiązane organizacje

Ród de Sangbleu, Liga

Filar
Znana Rodzina

Zoe de Sangbleu(matka)

Status postaci

Jedna z głównych.


Motywy muzyczne

Wygląd

Podobno tak wygląda Askja podczas jakiejkolwiek wyprawy.

Ogół

Askja nie należy do wysokich istot - należy wręcz stwierdzić, że jest dziewczyną nieprzeciętnie niską i drobną na tyle, że każdy, choćby i asura, da radę ją podnieść, przenieść czy nawet przestawić z miejsca na miejsce! Aż strach takie chuchro wystawiać na mocniejszy wiatr! Jakby tego było mało to skóra dziewczyny jest bardzo, wręcz niezdrowo, blada. Podobnych odcieni można doszukiwać się u młodych arystokratek albo osób na wszelki sposób unikających słońca, co rzecz jasna, może rodzić wiele spekulacji!

Tatuaże Askji... Z tyłu. +16.

Twarz i głowa

Gdy patrzysz na Askję od góry to najpierw zdecydowanie spostrzeżesz jej rdzawo-rude włosy, zdające się rozbłyskiwać w świetle jakichkolwiek płomieni. Ich długość należy określić słowem "długie", a fryzurę na zdecydowanie... Specyficzną, wszak dziewczyna układa je w dwa, oddzielne kucyki, które nieomal zawsze zwisają wzdłuż jej torsu. Następnym w kolejności punktem będzie średnich rozmiarów, zdecydowanie przeciętne kształtem, czoło pod, którym znajdziemy parę oczu! Tu jest już nieco ciekawiej, wszak tęczówki dziewuchy są... Pomarańczowe! Swoją barwą w słoneczny dzień przypominają owoce o tej samej nazwie, a wieczorem zaś... Taką trochę brudną marchewkę - obłoconą, pokrytą ziemią, ale z pomarańczowymi plamkami przebijającymi się pomiędzy warstwami gliny. Następnie znajdziemy nos! Długością należy stwierdzić, iż jest on dość przeciętny, jak na człowieka, rzecz jasna. Kształtem - nie wyróżnia się za bardzo na tle delikatności ciała Płomyczka, mały, dość zgrabny. Zdecydowanie jeszcze nie łamany! Następne w kolejności były, pociągnięte szkarłatną szminką, usta! Ich wargi były pełne, a barwa pomadki jedynie je poszerzała, przez co każdy uśmiech zdawał się weselszy i jeszcze szczęśliwszy!... Dodatkowo kolor szminki idealnie kontrastował nie tylko z cerą dziewczyny, ale także i jej perlistymi, bialutkimi ząbkami! Tu, akurat, również nie posiadała jeszcze jakichkolwiek braków. Wszystkie na swoich miejscach, a do tego - zdrowe!

Charakter

Głośna, nadmiernie pobudzona, a do tego strasznie energiczna - wszędzie jej pełno i dosłownie wszędzie można usłyszeć jej dziewczęcy, piskliwy głos, którym wręcz uwielbia wrzeszczeć!

Umiejętności Bojowe

Broń palna

Pistolet

Strzelba

Karabin

Karabin wyborowy

Broń biała

Miecz i sztylet

Drzewcowa

Materiały wybuchowe

Granaty

Umiejętności magiczne

Ekwipunek

O karabinie mowa.
  • Półautomatyczny, modularny karabin wyborowy. Został zaprojektowany i zbudowany własnoręcznie przez dziewczynę razem z jego całym oprzyrządowaniem oraz modyfikacjami! Niektórzy zdołali już doświadczyć na własne oczy (lub na własnej skórze!), iż wśród materiałów, z których został wykonany przeważają twarde stopy odpowiednio dobranych metali. Jeśli ktokolwiek spyta o jego barwę to tak, posiada ową - mdławo zielony.
  • Amunicja do karabinu (7.62mm). Posiada ich parę rodzajów, w tym amunicję skuteczną przeciwko opancerzonym celom, "zwyczajną", smugową oraz typu dum-dum.
  • Krótki, smukły miecz jednoręczny. Ostrze jest obusieczne.
  • Sztylet. Prosty, zwykły, ale zdecydowanie - skuteczny.

Plotki/Ciekawostki

  • "Płomyczek" - jej przezwisko zdecydowanie musiało się skądś wziąć.
  • Nadpobudliwa, hałaśliwa, wszędzie jej pełno... Całkowite przeciwieństwo jego oraz jej matki, która słowem jest w stanie postawić ją do pionu. Trzeba się mieć na baczności... - Humfrey
  • Irytująca i hałaśliwa tak, że mogłaby służyć za alarm, ale... Tak w sumie jakoś to wszystko niezbyt mi to przeszkadza, da się przeżyć - Varrus Lockburner
  • Podobno niedawno wdała się w karczemną bójkę, która zakończyła się amputacją jej stopy!... Podobno.
  • Ma śmieszne włosy w dotyku! Ładnie jej w warkoczykach - Roeł
  • Jej nienawiść i chęć zemsty jest żywa jak ogień - Raimund
Otóż właśnie takie przedstawienia dziewczyny niedawno znalazło się na nielicznych słupach i tablicach ogłoszeniowych - z czego wiele z nich było rozmieszczonych po siedzibie Ligii. Nie wiadomo kto, ani kiedy to zrobił! Jedna czy dwie podobizny znalazły się też na drzwiach opiekunów. Biorąc pod uwagę mimikę i strój dziewuchy można dochodzić do wniosku, iż jest to albo próba oszkalowania jej lub może zemsty byłego partnera? Na odwrocie każdej kartki był dopisek: "Bezcenne".