Aurora Dürerdottir

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj

Motyw muzyczny Motyw bojowy

Aurora Dürerdottir
AuroraD.png
Rasa

norn

Płeć

kobieta

Wiek

<100

Klasa

Guardian

Tytuł

Ojcobójczyni

Rola w Lidze

Crusader

Powiązane organizacje

Vigil

Filar

Rozwaga

Znana Rodzina

martwa

Status postaci

Alternatywna


Wygląd

Niska nornka o krótkich, czarnych włosach, jasnej cerze i białych tatuażach na twarzy. Ciemnoniebieskie oczy stale podkreślają okulary w mithrilowych oprawkach. Zazwyczaj maluje paznokcie lazurowym lakierem. Z rzadka wystawia swe jasne ciało na promienie słońca ale gdy to się dzieje, widac na niej ślady po poparzeniach.

Charakter

Wydaje się ciepłą i pogodną nornką paru słów. Jednak prawdziwie to nieposkromione morze powleczone warstwą łatwopalnego płynu, stające w płomieniach, gdy tylko padnie odpowiednia iskra. Lubuje się w testowaniu swojej siły na polu bitwy, udowadniając światu i sobie swe mistrzostwo w sztuce walki. Ceni sobie drobne przyjemności w życiu jak dobra herbata, słodkie stworzonka, leniwe popołudnia i trafienie czegoś/kogoś młotem. Rzadko dba o wysokie ideały, mając dość proste podejście do świata.

Umiejętności Bojowe

Walczy młotem zaklętym metalicznym oozem. Przy uderzeniu w cel krople ooza wżerają się w pancerz/ciało wroga osłabiając/raniąc go. Jeżeli coś za twarde na to, wtedy spala to błękitnymi płomieniami. Ze względu na częste zatracanie się w rytmie bitwy jej moce strażniczki są strikte egoistyczne, stanowiące bardziej przedłużenie jej instynktów samozachowawczych. Skupia się na płomieniach i mobilności. Potrafi otoczyć się płaszczem płomieni, stworzyć trzy orbitujące niej kule ognia, jak i nimi ciskać we wrogów. Oprócz tego jest w stanie przyciągnąć do siebie cel za pomocą łańcucha z ostrzem jak i posłać we wrogów ostry dysk ze światła. Ostatnią umiejętnością jest płucie językami białego ognia. Mając dostep do pistoletu w mgielnej obręczy uczy się błyskawicznego posługiwania nim.

Cnoty

Pasja

Jeżeli jest coś co Aurora robi bardzo dobrze to, poza papierem, jest walka. Pasywnie co X trafiony cios strażniczna odzyskuje część straconych sił i wytrzymałości. Po aktywowaniu zbiera w sobie ogień by eksplodować błekitnym ogniem. Wrogowie objęci jego działaniem zostają podpaleni i osłabieni zaś sojusznicy otrzymują furię i wigor.

Wytrwałość

Nie zamierza sobie pozwolić by ktoś jej przeszkodził w osiągnięciu celu. Pasywna moc sprawia, że wolniej się męczy i szybciej atakuje. Po aktywowaniu otacza swe ręce i nogi błękitnym płomieniem, zwiększając swą szybkość ruchu i zadając dotkliwe rany ciosami broni lub pięści.

Nadzieja

Nawet stając naprzeciw najgorszej ciemności w jej sercu tańczy płomień. Ta moc skraca czas trwania negatywnych stanów na strazniczce. Aktywowana zdejmuje negatywne stany i daje moc jej oraz pobliskim sojusznikom.

Umiejętności niebojowe i niedokońca bojowe

 • Alchemia, średniozaawansowana,
 • Skryba - zna się na wytwarzaniu papieru, atramentu, tuszy, przyborów biurowych i innych pokrewnych przedmiotów
 • Znawstwo drewna - ocena materiału i inne.
 • Ciężkie uzbrojenie - szkolenie Vigil, obeznana z techniką wojenną Popielców.
 • Polowanie - pułapki na zwierzynę i strzelanie z łuku (nie traktuje łuku jako broni bojowej a jedynie jako narzędzie do polowania)

Ekwipunek

Broń: Merkury - jej młot. Zdobyty w grobowcu poprzedniego właściciela jest idealnie wyważonym narzędziem zguby. Po uszkodzeniu go w czasie walki z anomalią magiczną, zaklęta rtęć została zastąpiona zaklętym, tresowanym oozem. Nowa magia chroni pancerz i ciało Aurory przed szkodliwymi cieczami, klejem czy kwasem. Przy uderzeniu we wroga, ooze zaczyna trawić cel tam gdzie upadną jego drobinki.

Pancerz: wykonana na zamówienie nornska zbroja płytowa poprawiająca stabilność i równowagę użytkownika. Runy w niej umieszczone pozwalają jej, w wypadku kompletnego wyczerpania magicznego na regenerację ran i drugi oddech. Zaklęcie zbiera moc do ponownego wykorzystania w ciągu tygodnia.

Lewa rękawica: zamontowany mały pistolet, projektu Jamesa Falka. Ma jeden strzał, wymaga dwóch dłoni i jest ukrytą bronią służącą do zaskakiwania wrogów. Braki w zasięgu nadrabia dużą mocą pocisku.

Esencja Mgieł v2 - po licznych fraktalach Aurora zdecydowała się skombinować dodatkową moc dla swojej obręczy. Niewinnie wyglądająca esencja zmienia się teraz w pistolet strzelający rozgrzanymi do czerwoności kulami ze stałej mgły i magii Aurory. Drugą funkcją jest zamiana w lotnię, dzięki której Aurora nie potrzebuje nosić dodatkowego osprzetu latającego.

Pas - przy nim, na plecach, nosi zaklętą, pojemną torbę. Trzyma w niej następujące przedmioty: termos z jaśminową herbatą, zeszyt z zamówieniami, pióro alchemiczne, zestaw do pobierania próbek, złożona torba, luneta, mapa, kompas, sakiewka z mieszanką bakaliową, lusterko, miniaturkę asuriańskiego golema oraz maskę przeciwgazową.

Historia

Znana bardziej wśród nornów jako "Aurora Ojcobójczyni". Jej ojciec, mistrz młota Dürer, był opętany rządzą zdobycia zaklętego młota, Merkurego. Grobowiec strzegący broni zabrał po kolei życia jego żony, najstarszego i średniego dziecka. Najmłodsza, Aurora, bojąca się o to, że będzie następna, wyruszyła sama by ubiec ojca. Uzbrojona w strażniczy płomień i matczyny młot ruszyła w kamienne sale. Gdy wyszła na powierzchnie z Merkurym w dłoniach zastał ją ponury widok. Jej własny ojciec w chwili gniewu zdecydował się przyjąć moc Jormaga by zdobyć pożądaną broń. Ojciec i córka spotkali się w boju, żadne nie chciało by drugie nosiło Merkurego. O wygranej przesądziły płomienie Aurory, wypalające dziurę w brzuchu Dürera. Po tym ruszyła w drogę, nie mogąc znaleźć ukojenia w rodzimych górach.

W trakcie podróży zatrzymała się w Nolan, gdzie poznała starszego charra skrybę. Zafascynowana sztuką tworzenia papiero wstąpiłą do niego na termin. Gdy ten odszedł, zostawił jej warsztat, który utrzymuje do dzisiaj.

Jako jedna z pierwszych stanęła przy Generale Soulkeeper gdy ta powołała Vigil. Szybko stała się z braku ogarnięcia kierunków poza Shiverpeakami. Często odłączała się, gubiąc się i z zirytowania zabijając wszystko co na nią wyskakiwało, sprawiając, że często udawało się jej jakoś wspomóc oddział. Przeszła całą kampanię na Orr, w ostatniej bitwie lecąc na jednym ze sterowców.

Wierzchowce

Po uratowaniu elońskiej hodowli gryfów Noaha, Aurora otrzymała od niego samicę gryfa gwieździstoskrzydłego. Czarna jak noc latająca bestia o piórach poznaczonych świetlistymi punktami powoli dogaduje się, że swoją panią. Aktualnie Wenus lata tu i tam w Azylu Ligi.

Oprócz Wenus Aurora posiada runę szakala.

Ciekawostki

Nie lubi Hoelbrak, przez co pomieszkuje to na Southsun lub w dzielnicy gladium w Czarnej Cytadeli.

Członkini Paktu lecz robi to bardziej dla rozrywki i podróży.

Ma słabe rozeznanie w terenie przez co bardzo często się gubi. Przez jej zwyczaj samotnego wędrowania dowódcy bardzo często musieli wysyłać sprostowania gdy potrafiła wrócić do obozowiska pięć godzin po czasie z trofeami licznych zabójstw.

Brała udział w całej Orriańskiej Ofensywie. Jej młot zostawiał dziesiątki trupów bez głów i z kośćmi zmienionymi w pastę. Tam też zabiła olbrzymiego ogara, którego kieł trzyma jako trofeum.

Legenda

 • Zdobycie Merkurego
 • Dołączenie do Vigil
 • Przejście całego szlaku bojowego Orr
 • Udział w ostatniej bitwie z Zhaitanem na jednym ze sterowców Paktu pilnujących Glory of Tyria
 • Zabicie olbrzymiego nieumarłego ogara
 • Wzięcie udziału w zabiciu Shatterera za pomocą Charrpuszki
 • Zabicie matki destroyerów w Starej Kolonii Skrittów z Harathi
 • Pokonanie z Kormir Abaddona na Fraktalu
 • Zniszczenie kolosalnego nieumarłego na Fraktalu
 • Sprowadzenie na ziemię branded smoczka
 • Zabicie Urvara Scorchpalma w formie olbrzymiego błękitnego płomienia
 • Wzięcie udziału w zwycięskiej kampanii przeciwko Anomalii X, zabicie jej popleczników Coemegina, Aquaali i Samanthy Thirsty
 • Wyprawa do Elony.
 • Oczyszczenie Tygla
 • Otwarcie i zbadanie Skały Wróżb
 • Walki w Istanie
 • Zabicie Deathbranded Shatterera w Jahai

Plotki

- Ma kompleksy na punkcie swojego wzrostu.

 • "Wielka legendą, mniejsza wzrostem." - Ylva
 • Ma słabość do małych słodkich zwierzątek - anonim
 • Żywy dowód na to, że dwuręczny młot pasuje doskonale zarówno do pełnej zbroi, jak i do sukni balowej - Melody Falk
 • Nie wydaje się podobna do innych swojej rasy. Nie chodzi o wzrost, a nawet nie o twardość głowy. Aurora ma... to coś co wyróżnia ją na tle innych nornów, może to Merkury? Sam nie wiem - Roa
 • Kolejna nornka, która traci pazura z wiekiem...Szkoda. Lockey
 • "Lubię konkretne osoby. A Aurora jest wyjątkowo konkretna!" - Hizza
 • Troska jaką roztacza do małych zwierzątek zdaje się przeczyć zupełnie temu, jakoby była taka twarda za jaką ją od zawsze uważał... - Farrand
 • ...a szczególnie uroczo wygląda z tym małym gryfikiem! - Niezidentyfikowany Seraph
 • "Miła, przyjazna, no. Lubię ją." - Varrus Shattercrow
 • "Silna nornka, to nie ulega wątpliwościom, jednak w momencie gdy złamała mój rozkaz odnośnie zakazu zabijania na zadaniu, moje zaufanie do niej zostało mocno nadszarpnięte." - Teena Dest
 • Bojowo utalentowana, pewna siebie, bezpośrednia. Takie osoby stanowią trzon Ligi - Rammond Windsket
 • "Nigdy nie widziałem, żeby ktoś przywiązał się tak mocno do własnej broni jak Aurora do Merkurego." - Brigg Havgaard