Aurus Matho

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Aurus Matho
Aurus2.jpg
Rasa

Człowiek

Płeć

Mężczyzna

Wiek

46 dzień sezonu Feniksa 1304 AE (28 lat)

Klasa

Elementalista/Weaver

Zawód

Nieznany

Rola w Lidze

Rekrut

Powiązane organizacje

Zakon Zaishen - dawniej

Znana Rodzina

Brak

Lokacja

Thunderhead Peaks

Stan zdrowia

Zdrowy

Status postaci

Alternatywna

Charakterystyka postaci

Portret Aurusa wykonany przez jedną z wielbicielek jeszcze z czasów szkolnych

O jego przeszłości nie wiadomo zbyt wiele. Szperając w dokumentach można dowiedzieć się, że pochodzi z Divinity's Reach, a na brak pieniędzy w młodości nigdy nie narzekał. Uczęszczał do jednej ze szkół magii, w której przekiblował kilka lat oglądając się za panienkami i pakując się w niejedne kłopoty. Ostatecznie, na ostatnim roku swojej edukacji przegiął z żartami i został wyrzucony zanim zdążył ukończyć szkołę. Właśnie wtedy jego droga skrzyżowała się z Zaishen. To tam spędził ostatnie dwa lata swojego życia, gdzie pracował jako archiwista.

Problemy Aurusa z edukacją nigdy nie polegały na braku talentu, czy też braku odpowiedniej wiedzy. Problemem było lenistwo oraz olewczy stosunek do większości obowiązków. Choć nie był orłem, posiadał dwie specjalizacje, które przeniosły się na jego dzisiejsze umiejętności. Runy i symbole oraz władanie magią. O ile to drugie najczęściej sprowadzało się do walk z innymi uczniami, tak znajomość i swego rodzaju fascynacja pierwszego, pozwoliła mu wypracować wiele zaklęć, którymi posługuje się do dzisiaj. Do Zaishen dołączył głównie dla wiedzy oraz potęgi jaką może zyskać przy ich boku. Nigdy nie zależało mu na walce o honor, pomocy innym, czy też wierze w Balthazara. Jedynym bytem, który wyznawał była pierwotna siła. Jego wewnętrzny ogień. Zdobywając od Zaishenów to, czego najbardziej pragnął, wykorzystał zamieszanie związane z powrotem boga wojny i opuścił zakon. Z Ligą spotkał się już kilka razy. Za każdym razem wszystko kręciło się dookoła Feniksa, topora Teeny. To właśnie on pomógł dziewczynie dowiedzieć się więcej o orężu. Spotkanie na pustyni nie należało dla niego do najprzyjemniejszych. Jako były Zaishen został pojmany przez wyżej wymienioną i wykorzystany do zdobycia informacji odnośnie lokalizacji Tiarntacha.

Wygląd

Motto2.png

Młody, blady rudzielec, któremu wyraźnie zależy na dobrej prezencji. Jego jasna karnacja kontrastuje z ciemniejszym odcieniem włosów i wskazuje na korzenie Askalońskie. Brązowe oczy i ze względu na nisko osadzone oraz ostro zakończone brwi agresywne spojrzenie są atutami, które lubi wykorzystywać przy poznawaniu przedstawicielek płci przeciwnej. Posiada wyraźnie zaznaczone kości policzkowe oraz kości szczęki. Dba o swój wygląd. Zawsze idealnie przycięta broda, fryzura ułożona przy pomocy lakieru to elementy jego wyglądu, które wydają się nigdy nie zmieniać. Aż dziwne, że przy jego zdolnościach władania ogniem, jego włosy są jeszcze na miejscu. Wygląd twarzy uzupełnia prosty i skromny, okrągły, czarny kolczyk w prawym uchu oraz zwyczajna wykałaczka, którą często trzyma pomiędzy wargami.

Stosunkowo wysoki oraz dobrze zbudowany. Wierzy, że wraz z lepszą kondycją fizyczną idzie w parze kondycja magiczna. Po za tym trzeba jakoś wyglądać. Mimo to najczęściej można spotkać go w ciemnych płaszczach, które sobie upodobał. Większość z nich jest w ciemniejszych kolorach. Zazwyczaj odcienie czerni z elementami bardziej bądź mniej brudnych czerwieni. Całkiem możliwe, że te upodobania co do kolorów wyciągnął z Zakonu Zaishen, choć oczywiście nigdy się do tego nie przyzna. Czasami obnosi się także ze skórzaną kurtką i dżinsami. Także ciemnymi bo inaczej by nie mogło być. Swoim ubiorem sprawia wrażenie niezbyt przyjemnego, co jest zgodne z prawdą. Lubi zwracać na siebie uwagę.

Charakter

Aurus jest raczej cichym, stanowczym i zazwyczaj spokojnym osobnikiem, który ma spory pociąg do wiedzy zarówno ogólnej jak i tajemnej. Lubi chadzać swoimi własnymi ścieżkami i przeglądać, czy też notować coś w swojej opasłej księdze. Do swoich obowiązków podchodzi bardzo poważnie, choć na co dzień może sprawiać wrażenie jakoby niezbyt przejmował się wszystkimi rzeczami, czy osobami dookoła. W rzeczywistości, gdy wyznaczy sobie cel, uparcie dąży do jego realizacji. Nie przejmuje się zbytnio trudnościami, które napotyka na swojej drodze. Liczy się z tym, że życie lubi rzucać kłody pod nogi i trzeba sobie z nimi jakoś radzić. Do życia podchodzi z pewnym dystansem i luzem. Ma mały problem z używkami w postaci papierosów, które nałogowo pali, a gdy akurat nie pali, często sam siebie oszukuje zastępując je, charakterystycznymi dla niego wykałaczkami.

Umiejętności

Aurus to elementalista, który choć potrafi w podstawowym stopniu posługiwać się każdym z żywiołów, zdecydowanie upodobał sobie ogień i to zaklęcia z jego zakresu opanował w największym stopniu. Zna się także dość dobrze na samej naturze magii. Ukończył prywatną szkołę magiczną w Ebonhawke, gdzie upodobał sobie dziedzinę run magicznych, która szybko stała się jego specjalizacją. Posiada dużą wiedzę odnośnie run, glifów i symboli, szczególnie tych pochodzących od ludzi. Całkiem dobrze zna się także na ludzkiej historii, a dzięki pracy archiwisty w Zakonie Zaishen, w niewielkim stopniu na artefaktach magicznych.

Magia Ognia (Zaklęcia)

Tradycyjny skórzany płaszcz Aurusa.
Zaklęcie Nazwa Opis
Flame Wave.png Ogień Krzyżowy

Zaklęcie podstawowe. Jest w stanie tworzyć pojedyncze i większe, bądź mniejsze i liczniejsze kule ognia. Przy przywołaniu kilku ognistych pocisków mogą towarzyszyć one elementaliście przez pewien czas, a następnie zostać wysłane w wybranym kierunku pojedynczo, bądź w większej ilości na raz. Przygotowanie tych zaklęć nie pochłania zbyt wiele energii, a pociski poruszają się dość wolno. Mogą być jednak rzucane pod różnym kątem.

Heat Sync.png Przegrzanie

Zaklęcie pasywne. Nakładane zazwyczaj na czas walki. Polega na dogłębniejszym zestrojeniu się z żywiołem ognia, poświęcając w ten sposób możliwość zmiany żywiołu. Dzięki niemu siła zaklęć ognia zostaje zwiększona, a Aurus nakłada na siebie furię i potęgę - Fury.pngMight.png (Fury i Might)

Inferno.jpg Inferno

Zaklęcie zaawansowane. Nie wymaga skupienia sporej ilości magii. Stosowane głównie w sytuacjach zagrożenia bezpośredniego kontaktu. Poprzez odpowiedni gest dłoni, w postaci płomieni uwalniana jest nagromadzona energia magiczna. Z każdej strony Aurusa uwalniane są płomienie i eksplozja, której celem jest podpalenie i odepchnięcie od niego okolicznych przeciwników. Burning.png

WildfireA.png Fala Płomieni

Zaklęcie zaawansowane. Po odpowiednim zamachnięciu się, Aurus jest w stanie posłać po łuku falę płomieni, która podpala przeciwników napotkanych po drodze. Burning.png

Dragon's Tooth.png Smoczy Kieł

Zaklęcie zaawansowane. Po wykorzystaniu odpowiedniej ilości magii, Aurus jest w stanie stworzyć w wybranym miejscu na wpół zastygły, magmowy, sporych rozmiarów kolec, który uderza z wysokości kilku metrów nad celem.

Firestorm.png Deszcz Ognia

Zaklęcie zaawansowane. Jak na elementalistę ognia przystało, Aurus potrafi także przyzwać deszcz ognia. Przygotowanie zaklęcia wymaga naturalnie użycia większej ilości magii oraz dłuższego czasu przygotowania.

Magia Ognia (Księga)

Żywiołak Magmy
Zaklęcie Nazwa Opis
Ocol.png Symbol Żaru

Strona z księgi. Jej użycie wymaga przyłożenia i przytrzymania bezpośrednio przy celu, więc podczas walki użycie runy jest bardzo utrudnione. Po ostatecznym rzuceniu zaklęcia kartka papieru zostaje spalona, a symbol rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur, powoli przetapiając się przez cel, na który został nałożony.

Ing.png Magmowe Łańcuchy

Strona z księgi. Wyrwana stronica zostaje spalona i przemieniona w niewielki, ognisty pocisk. W miejscu, w które zostaje rzucony, na krótką chwilę pojawia się symbol. Jeżeli ktoś stoi w jego obszarze, zostaje aktywowany. Tworzone są wtedy magmowe łańcuchy, które unieruchamiają osobę wewnątrz symbolu. Twór sam w sobie nie zadaje zbyt wielkich obrażeń. Immobile.png

Daeg.png Promień Plazmy

Strona z księgi. Po wyrwaniu księga spala się w powietrzu, a jej wciąż żarzące się fragmenty zaczynają wirować w okręgu przed Aurusem. Elementalista rozrysowuje wewnątrz niego odpowiedni glif. Do tak przygotowanego zaklęcia wkładane są obie dłonie i tworzony jest strumień bardzo wysokiej temperatury - promień plazmy.

Car.png Przyzwanie Żywiołaka Magmy

Strona z księgi. Po wyrwaniu księga spala się w powietrzu, a przy pomocy powstałego w ten sposób popiołu w powietrzu rozrysowywany jest nieco bardziej skomplikowany glif. Umożliwia on przyzwanie większego, kilkumetrowego żywiołaka magmy, który ciska eksplodującymi kulami ognia, bądź atakuje swoimi magmowymi pazurami.

Ogień i Ziemia (Weaver)

Zaklęcie Nazwa Opis
Stone Shards.png Obsydianowe Sztylety

Zaklęcie łączone. W powietrzu tworzone są obsydianowe, ostro zakończone pociski. Podobnie jak w przypadku ognistych, Aurus jest w stanie stworzyć zarówno pojedyncze pociski, jak i przywołać kilka mniejszych, które przez jakiś czas będą utrzymywały się za jego plecami.

Ring of Earth.png Obsydianowe Kolce

Zaklęcie łączone. W najbliższej okolicy Aurusa nagle wyskakuje okrąg ostrych, obsydianowych kolców. Zaklęcie to ma najczęściej za zadanie poranić przeciwników, którzy podejdą do elementalisty na odległość bezpośredniego kontaktu.

Obsidian Wave.png Obsydianowa Kopuła

Zaklęcie łączone. Tworzona jest niewielka, wytrzymała, obsydianowa kopuła. Aby się pod nią schronić Aurus zmuszony jest do przykucnięcia. W szczególnych przypadkach, ze względu na rozmiar osłony Aurus może próbować osłonić ze sobą maksymalnie jedną osobę.

Ekwipunek

Moneta Zaishen

Aurus jest magiem, który od zawsze przepadał głównie za dwoma kolorami - czernią i czerwienią. To właśnie dlatego najczęściej można go spotkać w jednej palecie barw. Odzienie w postaci czarnego, skórzanego płaszcza z wstawkami z wypłowiałej czerwieni uzupełniają ciemne spodnie, a także głębokie rękawice i czarne glany.

  • Opasła księga w skórzanej oprawie, która pełni rolę przedmiotu skupiającego magię - fokusa;
  • Ozdobny sztylet rytualny;
  • Dwie paczki papierosów;
  • Opakowanie wykałaczek w papierkach;
  • Stara moneta Zaishen wykonana z brązu;
  • Dwa puste materiałowe woreczki.

Plotki i Ciekawostki

Znasz jakąś? Dopisz ją!

  • "Wydaje się miły. Chyba jedyna osoba z którą udało mi się chwilę porozmawiać bez jakiś wszechobecnych podtekstów" - Annie Goldarrow
  • "Heretyk..." - ???
  • "Luzak, lekkoduch a przy tym gryzie wykałaczkę. Ale jego zdolności to wysoki atut, zaś dusza skora do walki w słusznej sprawie". - Matt Stryker