Aurus Matho

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Aurus Matho
Aurus2.jpg
Rasa

Człowiek

Płeć

Mężczyzna

Wiek

46 dzień sezonu Feniksa 1304 AE (28 lat)

Klasa

Elementalista/Weaver

Zawód

Organizator turniejów walk we Mgłach

Rola w Lidze

Towarzysz - Filar Rozwoju

Powiązane organizacje

Zakon Zaishen - dawniej

Znana Rodzina
 • Partnerka
Lokacja

Heart of the Mists

Stan zdrowia

Zdrowy

Status postaci

Alternatywna

Charakterystyka postaci

Portret Aurusa wykonany przez jedną z wielbicielek jeszcze z czasów szkolnych

O jego przeszłości nie wiadomo zbyt wiele. Szperając w dokumentach można dowiedzieć się, że pochodzi z Divinity's Reach, a na brak pieniędzy w młodości nigdy nie narzekał. Uczęszczał do jednej ze szkół magii, w której przekiblował kilka lat oglądając się za panienkami i pakując się w niejedne kłopoty. Ostatecznie, na ostatnim roku swojej edukacji przegiął z żartami i został wyrzucony zanim zdążył ukończyć szkołę. Właśnie wtedy jego droga skrzyżowała się z Zaishen. To tam spędził ostatnie dwa lata swojego życia, gdzie pracował jako archiwista.

Problemy Aurusa z edukacją nigdy nie polegały na braku talentu, czy też braku odpowiedniej wiedzy. Problemem było lenistwo oraz olewczy stosunek do większości obowiązków. Choć nie był orłem, posiadał dwie specjalizacje, które przeniosły się na jego dzisiejsze umiejętności. Runy i symbole oraz władanie magią. O ile to drugie najczęściej sprowadzało się do walk z innymi uczniami, tak znajomość i swego rodzaju fascynacja pierwszego, pozwoliła mu wypracować wiele zaklęć, którymi posługuje się do dzisiaj. Do Zaishen dołączył głównie dla wiedzy oraz potęgi jaką może zyskać przy ich boku. Nigdy nie zależało mu na walce o honor, pomocy innym, czy też wierze w Balthazara. Jedynym bytem, który wyznawał była pierwotna siła. Jego wewnętrzny ogień. Pojawienie się Balthazara nie było niczym przyjemnym. Część jego znajomych podążyła ścieżką boga wojny, część została stracona aby ich dusze mogły zasilić metalową armię. Jemu udało się uciec i uniknąć tego losu. Opuścił Zakon i zapałał sporą nienawiścią do upadłego bytu. Z Ligą spotkał się już kilka razy. Za każdym razem wszystko kręciło się dookoła Feniksa, topora Teeny. To właśnie on pomógł dziewczynie dowiedzieć się więcej o orężu. Spotkanie na pustyni nie należało dla niego do najprzyjemniejszych. Jako były Zaishen został pojmany przez wyżej wymienioną i wykorzystany do zdobycia informacji odnośnie lokalizacji Tiarntacha. Koniec końców dołączył do Ligi, gdzie dalej rozwija swoje umiejętności. Wybiera się z nimi na co poważniejsze zadania aby móc sprawdzić i zwiększyć swój potencjał magiczny. Dzięki temu brał udział między innymi w walce z Deathbranded Shatterrerem, kampanii na Thunderhead Peaks, czy Dragonfall.

Na co dzień jego życie obraca się wokół Mgieł bitewnych, gdzie między innymi wraz z Petrem i Pruuf'em zajmuje się organizacją turniejów walk we Mgłach. Nie miał jeszcze okazji organizować niczego na większą skalę, skupiając się zazwyczaj na cotygodniowych rozgrywkach. Niewielu także zdaje sobie sprawę, że jest całkiem sprawnym rzemieślnikiem run i inskrypcji. Umiejętności te wyniósł jeszcze ze szkoły. Nie prowadzi jednak żadnego biznesu z tym związanego.

Wygląd

Motto2.png

Młody, blady rudzielec, któremu wyraźnie zależy na dobrej prezencji. Jego jasna karnacja kontrastuje z ciemniejszym odcieniem włosów i wskazuje na korzenie Askalońskie. Brązowe oczy i ze względu na nisko osadzone oraz ostro zakończone brwi agresywne spojrzenie są atutami, które lubi wykorzystywać przy poznawaniu przedstawicielek płci przeciwnej. Posiada wyraźnie zaznaczone kości policzkowe oraz kości szczęki. Dba o swój wygląd. Zawsze idealnie przycięta broda, fryzura ułożona przy pomocy lakieru to elementy jego wyglądu, które wydają się nigdy nie zmieniać. Aż dziwne, że przy jego zdolnościach władania ogniem, jego włosy są jeszcze na miejscu. Wygląd twarzy uzupełnia prosty i skromny, okrągły, czarny kolczyk w prawym uchu oraz zwyczajna wykałaczka, którą często trzyma pomiędzy wargami.

Stosunkowo wysoki oraz dobrze zbudowany. Wierzy, że wraz z lepszą kondycją fizyczną idzie w parze kondycja magiczna. Po za tym trzeba jakoś wyglądać. Mimo to najczęściej można spotkać go w ciemnych płaszczach, które sobie upodobał. Większość z nich jest w ciemniejszych kolorach. Zazwyczaj odcienie czerni z elementami bardziej bądź mniej brudnych czerwieni. Całkiem możliwe, że te upodobania co do kolorów wyciągnął z Zakonu Zaishen, choć oczywiście nigdy się do tego nie przyzna. Czasami obnosi się także ze skórzaną kurtką i dżinsami. Także ciemnymi bo inaczej by nie mogło być. Swoim ubiorem sprawia wrażenie niezbyt przyjemnego, co jest zgodne z prawdą. Lubi zwracać na siebie uwagę.

Charakter

Aurus jest raczej cichym, stanowczym i zazwyczaj spokojnym osobnikiem, który ma spory pociąg do wiedzy zarówno ogólnej jak i tajemnej. Lubi chadzać swoimi własnymi ścieżkami. Pod tym względem jest trochę jak kot. Niezależny, czasami ciekawski, ale i ostrożny. Woli badać i eksplorować na własną rękę i nie zawsze przejmuje się problemami innych. Posiada jednak sporą cierpliwość. Nie tak łatwo go zirytować, choć i on posiada swoje granice. Choć większe grupy mu nie przeszkadzają, nie jest typem bardzo towarzyskim. jest parę osób, z którymi chętnie zamieni słowo, czy dwa, takie jak Annie, Petr, czy Zaveba. Całkiem przepada także za Leillianne.

Do swoich obowiązków podchodzi bardzo poważnie, choć na co dzień może sprawiać wrażenie jakoby niezbyt przejmował się wszystkimi rzeczami, czy osobami dookoła, co zazwyczaj jest prawdą. Nie łatwo mu zaimponować, a tym samym sprawić aby zaczęło mu bardziej zależeć. Bywa bardzo uparty. W rzeczywistości, gdy wyznaczy sobie cel, uparcie dąży do jego realizacji. Nie przejmuje się zbytnio trudnościami, które napotyka na swojej drodze. Liczy się z tym, że życie lubi rzucać kłody pod nogi i trzeba sobie z nimi jakoś radzić. Jego celem w życiu jest nieustanny rozwój i zwiększanie swojej siły. Czasami może okazać się to dość niebezpieczne, bowiem elementalista lubi dążyć do potęgi, a także sprawdzać swoje umiejętności.

Do życia podchodzi z pewnym dystansem, a jednak i luzem. Nie przejmuje się wieloma rzeczami, które spływają po nim jak po maśle. Nie zawsze się angażuje i pozostaje obojętny na wiele rzeczy, dla których inne wywołują poczucie odpowiedzialności, czy chęć reakcji. Mimo to, do swoich obowiązków podchodzi bardzo poważnie. Ma mały problem z używkami w postaci papierosów, które nałogowo pali, a gdy akurat nie pali, często sam siebie oszukuje zastępując je, charakterystycznymi dla niego wykałaczkami.

Umiejętności

Aurus to elementalista, który choć potrafi w podstawowym stopniu posługiwać się każdym z żywiołów, zdecydowanie upodobał sobie ogień oraz ziemię i to zaklęcia z ich zakresu opanował w największym stopniu. Zna się także dość dobrze na samej naturze magii. Ukończył prywatną szkołę magiczną w Ebonhawke, gdzie upodobał sobie dziedzinę run magicznych, która szybko stała się jego specjalizacją. Posiada dużą wiedzę odnośnie run, glifów i symboli, szczególnie tych pochodzących od ludzi. Całkiem dobrze zna się także na ludzkiej historii, a dzięki pracy archiwisty w Zakonie Zaishen, w niewielkim stopniu na artefaktach magicznych. W walce często pozostaje bardzo statyczny. Jego specjalnością są spore, niszczące zaklęcia obszarowe, dlatego najlepiej sprawuje się w walce z wieloma przeciwnikami. Nie przepada za pojedynkami, choć i w nich nie radzi sobie najgorzej. Lubuje się w magii bitewnej, dlatego wie, jak sobie radzić w sytuacjach zagrożenia. Ze względu na charakter swoich zaklęć, podczas walki nie porusza się tak często jak powinien. Nie lubi uciekania, czy wykonywania odskoków, uników, co nie znaczy, że w sytuacji zagrożenia ich nie wykona. Preferuje bezpośrednią konfrontację z niebezpieczeństwem.

Zaklęcia

Tradycyjny skórzany płaszcz Aurusa.
Nazwa Żywioł Opis
Ogień Krzyżowy
Fire Attunement.png

Zaklęcie podstawowe. Jest w stanie tworzyć pojedyncze i większe, bądź mniejsze i liczniejsze kule ognia. Przy przywołaniu kilku ognistych pocisków mogą towarzyszyć one elementaliście przez pewien czas, a następnie zostać wysłane w wybranym kierunku pojedynczo, bądź w większej ilości na raz. Przygotowanie tych zaklęć nie pochłania zbyt wiele energii, a pociski poruszają się dość wolno. Mogą być jednak rzucane pod różnym kątem. Możliwa jest także ich zdalna detonacja.

Kamienny kolec
Earth Attunement.png

Zaklęcie podstawowe. Potrafi tworzyć pojedyncze, kamienne kolce, które wysuwają się z podłoża w wybranym przez elementalistę miejscu.

Cięcie wiatru
Air Attunement.png

Zaklęcie podstawowe. Tworzy pojedyncze, bądź podwójne, poziome cięcia powietrzem, które przeszywają przeciwnika i wraca jak bumerang, zadając obrażenia magiczne drugi raz.

Sub zero
Water Attunement.png

Zaklęcie podstawowe. Niewielkie pociski wody, które przy trafieniu w cel, momentalnie zamieniają się w lód, który obrasta trafiony element. Chilled.png

Przegrzanie
Fire Attunement.png

Zaklęcie pasywne. Nakładane zazwyczaj na czas walki. Polega na dogłębniejszym zestrojeniu się z żywiołem ognia. Dzięki niemu siła zaklęć ognia zostaje zwiększona, a Aurus nakłada na siebie furię i potęgę - Fury.pngMight.png (Fury i Might)

Inferno
Fire Attunement.png

Zaklęcie zaawansowane. Nie wymaga skupienia sporej ilości magii. Stosowane głównie w sytuacjach zagrożenia bezpośredniego kontaktu. Poprzez odpowiedni gest dłoni, w postaci płomieni uwalniana jest nagromadzona energia magiczna. Z każdej strony Aurusa uwalniane są płomienie i eksplozja, której celem jest podpalenie i odepchnięcie od niego okolicznych przeciwników. Burning.png

Smoczy jęzor
Fire Attunement.png

Zaklęcie zaawansowane. Po odpowiednim zamachnięciu się, Aurus jest w stanie posłać wysokie na dwa metry i szerokie na jeden cięcie ogniem, które przenika przez przeciwników na swojej drodze, zadając obrażenia magiczne oraz podpalając ich. Burning.png

Filar ognia
Fire Attunement.png

Zaklęcie zaawansowane. Po wykorzystaniu odpowiedniej ilości magii, Aurus jest w stanie przyzwać w wybranym miejscu filar ognia, który utrzymuje się kilka sekund, zadając obrażenia magiczne i podpalając wrogów, którzy znajdą się w jego działaniu. Burning.png

Deszcz Ognia
Fire Attunement.png

Zaklęcie zaawansowane. Jak na elementalistę ognia przystało, Aurus potrafi także przyzwać deszcz ognia. Przygotowanie zaklęcia wymaga naturalnie użycia większej ilości magii oraz dłuższego czasu przygotowania.

Ruchome piaski
Earth Attunement.png

Zaklęcie zaawansowane. Na wybranym obszarze Aurus jest w stanie przyzwać ruchome piaski, które znacząco spowalniają poruszających się przez nie przeciwników. Crippled.png

Kamienny grób
Earth Attunement.png

Zaklęcie zaawansowane. Zaklęcie powoduje podniesienie się mas ziemi, których zadaniem jest przykrycie wybranego celu i jego unieruchomienie. Immobile.png

Wstrząsy
Earth Attunement.png

Zaklęcie zaawansowane. Elementalista jest w stanie poruszyć ziemię na wybranym terenie aby wytrącić przeciwników z równowagi. Wstrząsy utrzymują się dopóki elementalista utrzymuje zaklęcie. Mogą one pojawiać się na mniejszym, bądź większym obszarze. Wielkość obszaru zależy od ilości magii użytej przez maga.

Manipulacja ziemią
Earth Attunement.png

Zaklęcie zaawansowane. Elementalista jest w stanie poruszyć ziemią w celu tworzenia ścian, schodków, ramp i innych prostych konstrukcji z kamieni.

Podmuch wiatru
Air Attunement.png

Zaklęcie zaawansowane. Jest w stanie przyzywać pionowe oraz poziome podmuchy wiatru. Zaklęcie te nie wymagają od niego zazwyczaj wykorzystania dużej ilości magii, choć zależy to od siły podmuchu.

Śnieżyca
Water Attunement.png

Zaklęcie zaawansowane. Na wybranym przez siebie obszarze potrafi stworzyć śnieżycę, która znacznie ogranicza widoczność. Siła i wielkość śnieżycy zależy od ilości magii użytej do rzucenia zaklęcia. Blinded.png Chilled.png

Wir Fire Attunement.png / Earth Attunement.png

Zaklęcie zaawansowane. Na wybranym przez siebie obszarze potrafi stworzyć wir ognia, który zadaje magiczne obrażenia oraz podpala, bądź wir piasku, który oślepia przeciwników. Po dostrojeniu się zarówno do żywiołu ognia, jak i ziemi powstaje wir ognia wraz z małymi, wirującymi szklanymi odłamkami. Burning.png / Blinded.png

Obrona Arcane Blast.png

Zaklęcie podstawowe. Zaklęcie posiadające trzy ładunki. W sytuacji zagrożenia, Aurus jest w stanie stworzyć przed sobą niewielką, arkaniczną barierę, która zatrzymuje na sobie pojedynczy pocisk, bądź atak. Działa podobnie jak egida, jednak człowiek musi zdążyć ją użyć i ustawić w odpowiednim miejscu. Aegis.png

Magia Ognia (Księga)

Żywiołak Magmy
Zaklęcie Nazwa Opis
Ocol.png Symbol Żaru

Strona z księgi. Jej użycie wymaga przyłożenia i przytrzymania bezpośrednio przy celu, więc podczas walki użycie runy jest bardzo utrudnione. Po ostatecznym rzuceniu zaklęcia kartka papieru zostaje spalona, a symbol rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur, powoli przetapiając się przez cel, na który został nałożony.

Ing.png Magmowe Łańcuchy

Strona z księgi. Wyrwana stronica zostaje spalona i przemieniona w niewielki, ognisty pocisk. W miejscu, w które zostaje rzucony, na krótką chwilę pojawia się symbol. Jeżeli ktoś stoi w jego obszarze, zostaje aktywowany. Tworzone są wtedy magmowe łańcuchy, które unieruchamiają osobę wewnątrz symbolu. Twór sam w sobie nie zadaje zbyt wielkich obrażeń. Immobile.png

Daeg.png Promień Plazmy

Strona z księgi. Po wyrwaniu księga spala się w powietrzu, a jej wciąż żarzące się fragmenty zaczynają wirować w okręgu przed Aurusem. Elementalista rozrysowuje wewnątrz niego odpowiedni glif. Do tak przygotowanego zaklęcia wkładane są obie dłonie i tworzony jest strumień bardzo wysokiej temperatury - promień plazmy.

Car.png Przyzwanie Żywiołaka Magmy

Strona z księgi. Po wyrwaniu księga spala się w powietrzu, a przy pomocy powstałego w ten sposób popiołu w powietrzu rozrysowywany jest nieco bardziej skomplikowany glif. Umożliwia on przyzwanie większego, kilkumetrowego żywiołaka magmy, który ciska eksplodującymi kulami ognia, bądź atakuje swoimi magmowymi pazurami.

Ogień i Ziemia (Weaver)

Nazwa Żywioły Opis
Obsydianowe Sztylety Fire Attunement.png + Earth Attunement.png

Zaklęcie łączone. W powietrzu tworzone są obsydianowe, ostro zakończone pociski. Podobnie jak w przypadku ognistych, Aurus jest w stanie stworzyć zarówno pojedyncze pociski, jak i przywołać kilka mniejszych, które przez jakiś czas będą utrzymywały się za jego plecami. Możliwa jest ich zdalna detonacja na mniejsze odłamki.

Obsydianowe Kolce Fire Attunement.png + Earth Attunement.png

Zaklęcie łączone. W najbliższej okolicy Aurusa nagle wyskakuje okrąg ostrych, obsydianowych kolców. Zaklęcie to ma najczęściej za zadanie poranić przeciwników, którzy podejdą do elementalisty na odległość bezpośredniego kontaktu.

Obsydianowa Kopuła Fire Attunement.png + Earth Attunement.png

Zaklęcie łączone. Tworzona jest niewielka, wytrzymała, obsydianowa kopuła. Aby się pod nią schronić Aurus zmuszony jest do przykucnięcia. W szczególnych przypadkach, ze względu na rozmiar osłony Aurus może próbować osłonić ze sobą maksymalnie jedną osobę.

Obsydianowy Kieł Fire Attunement.png + Earth Attunement.png

Zaklęcie łączone. W powietrzu, nad wybranym celem, powietrze rozgrzewa się, a z żaru i kurzu, tworzony jest duży, ostro zakończony, obsydianowy kolec, który opada ze sporą siłą.

Ekwipunek

Moneta Zaishen

Aurus jest magiem, który od zawsze przepadał głównie za dwoma kolorami - czernią i czerwienią. To właśnie dlatego najczęściej można go spotkać w jednej palecie barw. Odzienie w postaci czarnego, skórzanego płaszcza z wstawkami z wypłowiałej czerwieni uzupełniają ciemne spodnie, a także głębokie rękawice i czarne glany.

 • Opasła księga w skórzanej oprawie, która pełni rolę przedmiotu skupiającego magię - fokusa;
 • Ozdobny sztylet rytualny;
 • Dwie paczki papierosów;
 • Opakowanie wykałaczek w papierkach;
 • Stara moneta Zaishen wykonana z brązu;
 • Dwa puste materiałowe woreczki.

Plotki i Ciekawostki

Znasz jakąś? Dopisz ją!

 • "Wydaje się miły. Chyba jedyna osoba z którą udało mi się chwilę porozmawiać bez jakiś wszechobecnych podtekstów" - Annie Goldarrow
 • "Heretyk..." - ???
 • "Luzak, lekkoduch a przy tym gryzie wykałaczkę. Ale jego zdolności to wysoki atut, zaś dusza skora do walki w słusznej sprawie". - Matt Stryker
 • "Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że Aurus o coś dba, to bym go wyśmiał. Nie wygląda, żeby dbał nawet o to, co się do niego mówi. Ciekawe czemu Annie tak za nim lata..." - Brigg Havgaard
 • "Po kilku wspólnych przygodach dalej uważam, że to przemiły człowiek. Ale najbardziej w nim zaczynam cenić jego cieplutką aurę" - Annie Goldarrow
 • "Byłby dobrym popielcem gdyby nie urodził się w mysiej skórze. Oszukany przez to w co wierzył, i jak coś już robi, to porządnie". - Selb
 • "Był on w zakonie Zaishen kiedy powrócił Balthazar, tak więc rozumiem jego negatywny stosunek do Bogów. Jestem pewien że spełni się, bez względu na to jaką drogę obierze. Nie mniej widziałem że zgapił ode mnie sposób rzucania zaklęć z księgi." - Markus var Maelius
 • "Aurus jest jedną z tych niewielu osób, które nigdy się ode mnie nie odwróciły. Zawsze chadzał swoimi ścieżkami, ale z jakiegoś powodu trzymał się niedaleko. Cenię to. Jeśli miałbym kogoś w życiu polecać, to właśnie jego. Nie zrażaj się, jeśli wyda ci się mieć wyj… we wszystko. Jest niezwykle sumienny, jeśli dasz mu zrobić po swojemu." - Petr van Pedersen
 • "Cieplutki chłopak, chociaż może czasami zbyt zapalony." - Alice Quesperiel