Barbra Havocbringer

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Barbra Havocbringer
CharbraProfile.png
Informacje podstawowe
Pseudonimy i tytuły

Babuszka

Charrbra

Zadyma

"To" wymiennie z "Coś"

Przynależność

Żelazny Legion - Banda Bringer

Wiek

32 lata

Profesja magiczna

Revenant

Informacje dodatkowe
Rola w Lidze

brak

Więzi krwi

Podobno dwukrotnie była matką

Stosunek do innych ras

Toleruje.

Ulubione danie

Kotlet schabowy. A najlepiej to trzy

Status postaci

Alternatywna; żywa

Wygląd

Gdyby ktokolwiek dostał polecenie służbowe odnalezienia Barbry, wskazówką która w zupełności by wystarczyła byłyby słowa: "Ta o najbardziej nieprzyjemnej mordzie". Jest to jedna z tych popielek, która bywa mylona z samcami - wysoka, barczysta, mocno umięśniona o sporym obwodzie karku. Z szerokiego pyska stale wystają jej dolne zęby nie nadając jej zbyt przyjaznego wyglądu. Pomarańczowe ślepia są zazwyczaj przymrużone. Niezależnie od nastroju jej mina prawie wcale się nie zmienia - czy jest poważna, czy jest rozbawiona, czy jest zmęczona czy zaspana wygląda niemalże tak samo. Jej futro jest gęste, szorstkie i nieprzyjemne w dotyku, czarne z szarawymi pasami przedwcześnie siwiejących włosów pomijając kilkunastocentymetrowy trójkątnokształtny placek łysiny w okolicy szyi, gdzie skóra popielki jest mocno przypalona.

Zazwyczaj nosi ciężki pancerz, choć do baru zdarza jej się ubrać coś normalnego, pod warunkiem że jest to na tyle szerokie, że może pod tym przemycić bez wzbudzania podejrzeń swój topór.


Historia

Kocię z miotu dwójki Żelaznych, Żelazną pozostała. Od fahraru, aż po dziś dzień związana z jedną i tą samą bandą - Bringer. Paręnaście razy wspomagali siły popielców w walce z ludźmi przed podpisaniem zawieszenia broni, następnie podczas kilku ważniejszych potyczek wspierali zdalnie bądź bezpośrednio na polu bitwy siły Legionów podczas walk z płomiennymi, a aktualnie stacjonują na Piętnie jako jedni z Sentinelów; warbanda ma swój przydział w Sentinel Perch. Z uwagi na nieco luźniejszy charakter zadań i mniejsze zapotrzebowanie na żołnierzy w tym miejscu, Barbra pełni tam tylko i aż wartę w nocy.

Umiejętności

Popielka potrafi pilotować większość popielczych maszyn, choć w bandzie uchodziła za najlepszego kierowcę chopperów. Zna się na obsłudze broni palnej, choć muszkietów nie znosi, rewolwery są za słabe, do karabinów snajperskich nie miała cierpliwości i jedyną bronią, jaką chętnie nosiła była strzelba albo karabin z bagnetem. Najczęściej służyła jako obsługa moździerza. Wyspecjalizowała się w produkcji ładunków wybuchowych oraz wszelakich bomb, wśród których jej ulubionymi są gaz duszący i bomba dymna. Barbra często tworzy również koktajle Molachieva.

W zwarciu posługuje się młotem albo toporem i obuchem; od czasu opanowania pierwszego zaklęcia sięga częściej po drugi zestaw.