Barbra Havocbringer

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Barbra Havocbringer
CharbraProfile.png
Informacje podstawowe
Pseudonimy i tytuły

Babuszka

Charrbra

Zadyma

"To" wymiennie z "Coś"

Przynależność

Żelazny Legion - Banda Bringer

Wiek

32 lata

Profesja magiczna

Revenant

Informacje dodatkowe
Rola w Lidze

brak

Więzi krwi

Podobno dwukrotnie była matką

Stosunek do innych ras

Toleruje.

Ulubione danie

Kotlet schabowy. A najlepiej to trzy

Status postaci

Alternatywna; żywa

Wygląd

Gdyby ktokolwiek dostał polecenie służbowe odnalezienia Barbry, wskazówką która w zupełności by wystarczyła byłyby słowa: "Ta o najbardziej nieprzyjemnej mordzie". Jest to jedna z tych popielek, która bywa mylona z samcami - wysoka, barczysta, mocno umięśniona o sporym obwodzie karku. Z szerokiego pyska stale wystają jej dolne zęby nie nadając jej zbyt przyjaznego wyglądu. Pomarańczowe ślepia są zazwyczaj przymrużone. Niezależnie od nastroju jej mina prawie wcale się nie zmienia - czy jest poważna, czy jest rozbawiona, czy jest zmęczona czy zaspana wygląda niemalże tak samo. Jej futro jest gęste, szorstkie i nieprzyjemne w dotyku, czarne z szarawymi pasami przedwcześnie siwiejących włosów pomijając kilkunastocentymetrowy trójkątnokształtny placek łysiny w okolicy szyi, gdzie skóra popielki jest mocno przypalona.

Zazwyczaj nosi ciężki pancerz, choć do baru zdarza jej się ubrać coś normalnego, pod warunkiem że jest to na tyle szerokie, że może pod tym przemycić bez wzbudzania podejrzeń swój topór.


Historia

Kocię z miotu dwójki Żelaznych, Żelazną pozostała. Od fahraru, aż po dziś dzień związana z jedną i tą samą bandą - Bringer. Paręnaście razy wspomagali siły popielców w walce z ludźmi przed podpisaniem zawieszenia broni, następnie podczas kilku ważniejszych potyczek wspierali zdalnie bądź bezpośrednio na polu bitwy siły Legionów podczas walk z płomiennymi, a aktualnie stacjonują na Piętnie jako jedni z Sentinelów; warbanda ma swój przydział w Sentinel Perch. Z uwagi na nieco luźniejszy charakter zadań i mniejsze zapotrzebowanie na żołnierzy w tym miejscu, Barbra pełniła tam tylko i aż wartę w nocy, obecnie jej warbanda ma przydział w Thunderhead Keep.

Umiejętności

Popielka potrafi pilotować większość popielczych maszyn, aczkolwiek najlepiej czuje się na polu bitwy - mimo pochodzenia z Legionu Żelaznych, ma w sobie dużo z Krwawej. Zna się na obsłudze broni palnej, choć muszkietów nie znosi, rewolwery są za słabe, do karabinów snajperskich nie miała cierpliwości i jedyną bronią, jaką chętnie nosiła była strzelba albo karabin z bagnetem. Na potrzeby walki z piętnem wyspecjalizowała się w produkcji ładunków wybuchowych oraz wszelakich bomb, wśród których jej ulubionymi są gaz duszący i bomba dymna. Barbra często tworzy również koktajle Molachieva aczkolwiek wszelka broń miotana jest przez nią raczej dystrybuowana między zasięgowymi znajomymi; sama z uwagi na umiłowanie do walki w zwarciu woli nie nosić przy sobie materiałów wybuchowych.

W zwarciu posługuje się młotem albo toporem i obuchem; od czasu opanowania pierwszego zaklęcia sięga częściej po drugi zestaw.

Magiczne

Barbra opanowała następujące sztuczki związane z magią Mgieł:

  • Mgielna Broń - popielka przywołuje broń tuż przy przeciwniku na czas jednego ataku - zazwyczaj są to dwa wirujące topory lub opadający z góry młot.
  • Mgielna Bariera - wykonując kilka szybkich wymachów bronią popielka potrafi stworzyć barierę dodatkowo odbijającą pociski przeciwnika spowrotem w jego stronę
  • Zemglenie ciała

Bathea Havocbringer jest legendą z która komunikuje się Barbra - również Havocbringer. 200 lat przed Spopieleniem Bathea była jedną z lepszych wojowniczek należących do Krwawych - cieszyła się sporą renomą i posłuchem wśród swoich. Podobno była wówczas członkinią kasty szamańskiej, choć nigdy tych plotek nie potwierdzono. Popielcy zaczęli szukać nowych sposobów do walki z ludźmi - wszak szukali nawet swoich bogów. Po tym jak kasta szamańska powzięła tytanów za bogów, zaczęła przekonywać do uczynienia tego samego innych. Bathea jednak stanowczo odmówiła ich przyjęcia, stanęła przeciwko nim zostając przywódczynią i twarzą buntu samic-żołnierzy przeciwko takiemu świętokradztwu. Niestety poniosła klęskę i stała się pierwszą ofiarą złożoną nowym "bogom". Wszystkie kobiety z jej legionu i, niedługo po tym, wszystkie samice zostały usunięte z band wojennych i armii, i ograniczone do zajmowania się domami. Połączenie z Batheą pozwala Barbrze na wykorzystanie w walce umiejętności wojowniczki:

  • Tąpnięcie
  • Bojowy ryk
  • Ognisty oręż - na jeden atak podpala broń zwiększając jej obrażenia

Plotki

Znasz ciekawą plotkę? Napisz ją!

"Barbra znalazła dla mnie Świecidełko. I tak po prostu mi je dała, nie zadając pytań! Zdecydowanie lepiej nim macha niż ja... i jak po raz pierwszy nim uderzyła, tak świeci do tej pory! Mnie się to jeszcze nie udało. Fajna popielka, mimo że nie mówi dużo." - Leillianne