Dredge

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wygląd Dredge'a

Powstańcie, ofiary ucisku!

— Komisarz Szeged

Dredge to rasa zamieszkująca podziemia Tyrii. Uwolnieni spod krasnoludzkiej niewoli, ogłosili się prawowitymi spadkobiercami krasnoludzkiego królestwa w Dreszczogórach. Toczą ciągły bój z nornami o terytoria krasnoludzkie, stąd stały się silnie ksenofobiczną rasą. Dredge są stylizowane na krety, a ich postawa i poglądy zaczerpnięte ze Związku Radzieckiego.

Fan-art, przedstawiający rewolucję Dredgy

Wygląd

Dredge przyjmują zgarbioną postawę. Mają długie pazury u dłoni i nóg, długą parę przednich zębów i słabo rozwinięte oczy, stąd trudno je oślepić. Nie oznacza to wcale że są kompletnie ślepe. Brak dobrego wzroku wynagradza im wspaniały słuch, na którym polegały bardzo długi czas żyjąc pod ziemią.

Kultura

Dredge cenią sobie wolność, ponieważ niegdyś byli niewolnikami krasnoludów. Prawdę mówiąc jest to złudne, gdyż wolność mają jednostki wysoko postawione - generałowie i inni wyżsi oficerowie, podczas gdy robotnicy są silnie uciskani i zmuszani do harowania w kopalniach. Wolność więc jest tylko śpiewką władzy dla utrzymania klasy robotniczej w ręku.

Ich dążenie do wolności koniec końców zaprowadziło ich do bycia zmanipulowanymi przez Inquest. To sprawiło że już dość zamknięta na obcych rasa, stała się jeszcze bardziej ksenofobiczna. Poza potyczkami z nornami, są odbierani jako wrogowie kodan.

Dredge to rasa przystosowana do kopania głęboko w ziemi, stąd wśród nich wysoko rozwinięte jest górnictwo i sprzęt ku temu potrzebny. Należy zauważyć że jest tu wysoko rozwinięty kult pracy.

Rząd

Trzy lata temu, w 1325 roku po Exodusie, Dredge były pod dyktaturą Moletariatu. Uległo to zmianie właśnie w 1325 roku, kiedy przyszedł Inquest i obiecał młodym oficerom gruszki na wierzbie. Koptev, Generał Zadorojny oraz Minister Wojny Shukov dokonali zamachu stanu, pozbywając się starych oficerów i wprowadzili dyktaturę wojskową. Uważany za honorowego, Shukov zaczął uciskać warstwę robotniczą, tak jak robi to Inquest. Wkrótce wybuchła rewolucja w stolicy Dredgy - Sorrow's Embrace, gdzie przywództwo obiera Rasolov. Rewolucja miała na celu obalenie uciskających generałów i komisarzy i wprowadzenie nowych rządów. Mimo tego, pomyślna rewolucja odbyła się jedynie w Sorrow's Embrace, zaś druga trwa ciągle w Groznev Delve.

Historia

 • 1072 - ucieczka grupy Dredgy z Sorrow's Embrace, dokopanie tunelu aż do Kintaju. Próba zbudowania wolnej rasy Dredgy.
 • 1127 - Cesarz Usoku rozpoczyna kampanię przeciwko nieludziom, dzieje grupy Dredgy w Kintaju pozostają pod znakiem zapytania.
 • W międzyczasie odbywa się zabicie Duncana Czarnego, dredge przejmują Sorrow's Embrace i ustanawiają tu swoją stolicę, odbywa się całkowite uwolnienie rasy Dredgy.
 • 1325 - zakończenie rządów Moletariatu, zamach stanu, dyktatura wojskowa, pokonanie oprawców - Kopteva, Zadorojnego i Shukova, dredge z Sorrow's Embrace ponownie są wolne. Rozpoczęcie rewolucji w Groznev Delve
 • 1326 - zawiązanie Molten Alliance - przymierza Dredgy i Płonącego Legionu
Kombinezon górniczy

Technologia

Technologia Dredgy oparta jest na dźwięku, co zaimponowało asurom. Jako że ich wzrok nie jest tak dobrze rozwinięty jak słuch, Dredge wykorzystały to na swoją korzyść. Różnymi dźwiękami są w stanie wzmacniać siebie i dezorientować wrogów. Używają stali i innego rodzaju metali do budowy transporterów, produkują kombinezony górnicze i broń.

Dredge w RP

Dredge są w pełni przystosowane i możliwe do odgrywania fabularnie. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach, aby nie popełnić błędu:

 • Dredge silnie cenią sobie wolność, są w stanie o nią walczyć bardzo krwawo.
 • Dredge to ksenofobiczna rasa. Czy twoja postać-dredge jest na tyle tolerancyjna i otwarta by zadawać się z kimś innym?
 • Długa niewola u krasnoludów zostawiła swoje piętno na Dredgach. Odwoływanie się do tego jest podstawowym hasłem propagandowym władzy. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że Twój dredge przeszedł pranie mózgu?
 • Jedynie Sorrow's Embrace jest uwolnione spod tyranii. Rewolucja wciąż trwa w Groznev Delve, ale inne kopalnie prawdopodobnie nic o tym nie wiedzą.
 • Kim był Twój Dredge? Robotnikiem czy oficerem? Uciekł ze swojej kopalni? Jaki był ku temu powód? Wieści o wolności Sorrow's Embrace nie przekazują się tak szybko, rewolucja w Sorrow's Embrace a Groznev Delve to dwa różne wydarzenia, które nie nastąpiły po sobie. Prawopodobnie był to zbieg okoliczności że w tym samym czasie wybuchły dwie rewolucje.
 • Twój Dredge dobrze słyszy, ale słabo widzi.
 • Wiele ras widzi Dredge jako wrogów, z powodu agresywnego nastawienia do obcych.
 • Opuszczając swoją kopalnie, skazujesz się na wygnanie.