Durmand Priory

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Durmand Priory banner.png

Twoja moc jest tylko tak wielka, jak Twoja wiedza.

— Motto Durmand Priory

Durmand Priory, inaczej Klasztor Durmanda jest zakonem, którego głównym celem jest ochrona wiedzy naukowej i tradycji Tyrii. Jego nazwa pochodzi od siedziby w której mieści swoje archiwa, nazwanej i założonej przez dawnego historyka Durmanda. Członkowie zakonu oferują swoje umiejętności jako doradcy, nauczyciele,a także kronikarze. Prowadzeni przez asurę Gixxa ostrożnie dzielą się zgromadzoną przez siebie wiedzą ze światem.

Durmand Priory jest jednym z trzech głównych wielorasowych zakonów Tyrii, które poszukują sposobów do walki ze smokami. Wierzą, że intelekt i zgromadzona przez nich wiedza jest w stanie uchronić świat przed zniszczeniem.

Historia

Durmand Priory zostało założone w 1105 roku po Exodusie bogów (AE) jeszcze przed wynurzeniem się Orr i zatopieniem Lion's Arch. Klasztor został stworzony 230 lat po powstaniu Order of Whispers i 200 lat przed uformowaniem się Vigil. Największym osiągnięciem członków zakonu zdecydowanie jest utworzenie nowego alfabetu New Krytan i rozprzestrzenienie go na cały znany świat, co ułatwiło komunikację pomiędzy wszystkimi państwami, kulturami i rasami. Durmand Priory jest także pierwszym zakonem, którego członkami zostali przedstawiciele różnych ras.

Rangi

Klasztor Durmanda posiada szereg rang, z których każda posiada określoną rolę.

 • Novice/Nowicjusz - nieprzetestowany, nowy rekrut.
 • Explorer/Badacz - podstawowy członek; podróżnicy i badacze, którzy zbierają stare artefakty, wiedzę i mapy.
 • Scholar/Uczony - teoretyk; bardziej doświadczony i obyty z odkryciami badacz.
 • Arcanist/Arkanista - opiekun magii; jedna z wyższych rang w Klasztorze; badacz obyty z działaniami w terenie.
 • Magister - liderzy badaczy; jedna z wyższych rang w Klasztorze; to oni koordynują badaniami, często pozostając w placówce badawczej; posiadają bardzo dużą wiedzę.
 • Archon - osoba, która posiada potencjalnie niebezpieczną dla Tyrii wiedzę.
 • Steward/Rządca - aktualny lider zakonu; aktualnym Rządcą Klasztoru jest Gixx

Placówki badawcze i prowadzone wykopaliska Durmand Priory

Ascalon

Durmand Scriptorium - Black Citadel

Ghostsummit - Plains of Ashford

Old Piken Ruins - Iron Marches

Refuge Sanctum - Blazeridge Steppes


Kryta


Barrier Camp - Bloodtide Coast

Bogside Camp - Bloodtide Coast

Broken Beacon - Bloodtide Coast

Durmand Dig Site - Lion's Arch

Durmand Hall - Divinity's Reach

Mudflat Camp - Bloodtide Coast


Shiverpeak Mountains


Durmand Priory (siedziba) - Lornar's Pass

Firebase Molek - Dredgehaunt Cliffs

Fridgardr Lodge - Dredgehaunt Cliffs

Granite Citadel - Dredgehaunt Cliffs

Havfrue Basin - Dredgehaunt Cliffs

Kenning Testing Ground - Dredgehaunt Cliffs

Landslide Lee - Dredgehaunt Cliffs

Mantelet Refuge - Dredgehaunt Cliffs

Rankor Ruins - Timberline Falls

Rocklair - Lornar's Pass

Pinion Pass - Lornar's Pass

Pinnacle Enclave - Lornar's Pass

Priory Encampment - Hoelbrak

Scholar's Cleft - Snowden Drifts


Maguuma Jungle


Durmand Posting - The Grove

Mirkrise - Brisban Wildlands

Priory Recruiting Station - Rata Sum

Rata Pten - Mount Maelstrom


Stosunek do Ligi

Durmand Priory doskonale zdaje sobie sprawę z istnienia Ligi Sześciu Filarów. W końcu wśród członków gildii znajduje się także kilku badaczy Klasztoru, a gildia wykonała już wiele zadań zleconych przez Priory. Zakon jest jedną z najczęściej współpracujących organizacji z gildią.

O czym należy pamiętać uwzględniając Durmand Priory w swoim RP?

 • Jest to największy zakon gromadzący wiedzę. W jego zbiorach znajduje się wiele ksiąg, zwoji i manuskryptów. To stąd pochodzi zdecydowana większość prac naukowych, a sami badacze Klasztoru cieszą się wielkim szacunkiem w środowisku naukowym.
  • Mimo badawczego charakteru Klasztoru Durmanda, posiadają oni dobrze wyszkolonych w walce zakonników różnych sztuk magicznych i wojskowych. Jego członkowie potrafią posługiwać się magią, a także władać orężem, gdyż badania prowadzone przez Durmand Priory często bywają niebezpieczne.
 • Durmand Priory posiada w swojej siedzibie ogromną ilość bibliotek i archiwów. Część z nich dostępna jest dla ogółu, a część z nich owiana jest tajemnicą znaną tylko przez najbardziej doświadczonych członków zakonu.
 • Priory nie jest tajną organizacją. Jego członkowie często podkreślają swoją rangę, a także lubują się w noszeniu i prezentowaniu swoich szat.
 • Grafik badaczy Klasztoru jest bardzo nierówny. Nowe osoby w organizacji spędzają dużo swojego czasu na uczęszczaniu na lekcje, a także samym poszerzaniu swojej wiedzy. Ci bardziej doświadczeni często przeprowadzają badania w samym klasztorze, bądź też znajdują się na terenowych wykopaliskach. Tak prowadzane badania mogą trwać bardzo długo i całkowicie pochłaniać czas badaczy.
 • Durmand Priory posiada w swojej kolekcji wiele starych artefaktów o magicznych właściwościach, których badaniem często zajmują się ich członkowie.
 • Członkowie Klasztoru Durmanda nie zajmują się jedynie zdobywaniem wiedzy, a także jej szerzeniem. Często zajmują pozycje nauczycieli w szkołach, organizują swoje własne wykłady dla społeczności Tyrii, a także publikują swoje własne książki naukowe.