Edgar Nightingale

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Edgar Lloyd Nightingale
AvatarEdgar.png
Rasa

Człowiek

Wiek

31 lat
Urodzony 85 dnia Sezonu Zefira 1299 AE

Płeć

Mężczyzna

Zawód

Detektyw (obecnie)
Uczony Klasztoru Durmanda (kiedyś)

Klasa

Mesmer

Znana rodzina
Miejsce pobytu

Divinity's Reach

Status postaci

Alternatywna

Motyw muzyczny dla tej karty postaci

Edgar jako sylvari Elizah, nowy zawodnik w Grze Cierni

Informacje ogólne

Edgar to pogodny i wesoły człowiek, któremu nigdy uśmiech z ust nie znika. Bystry, inteligentny oraz przebiegły. Mając już trzydziestkę na karku, w porównaniu z poprzednimi latami stał się o wiele bardziej stonowany, lecz wcale nie mniej dystyngowany. Bardzo dobrze włada zarówno szpadą jak iluzją, umysł zaś ma tęgi, choć skory do głupot. Wysoko ceni sobie grację, gardzi zaś pospólstwem czego przeważnie nie uzewnętrznia z uwagi na ogólnopojęty szacunek do innych.

Wygląd

Człowiek średniego wzrostu, przeciętnej budowy ciała. Twarz zadbana, z kilkudniowym zarostem który przeważnie po trzecim dniu idzie pod brzytwę. Włosy starannie ostrzyżone z grzywką opadającą na prawą stronę. Cechą wyróżniającą Edgara są oczy w kolorze liliowym, głęboko osadzone i podkreślone lekko skrzywionymi ku środkowi, prostymi brwiami. Prawdę mówiąc, Edgar prawie cały czas chodzi uśmiechnięty - to zasługa kącików ust, które w przypadku zdenerwowania tworzą z ustami prostą linię, przez co by wyglądać na smutnego, człowiek musi udawać. Zawsze wypielęgnowany i czysty, nosi na sobie różnokolorowe garnitury lub bogatsze szaty, które stanowczo podkreślają jego pochodzenie z wyższych sfer społeczeństwa Kryty.

Osobowość i usposobienie

Uprzejmy i taktowny, choć w zaufanym towarzystwie objawia swój skrywany, bezpośredni charakter. Z reguły odnosi się w stosunku do innych z kulturą i takiego samego traktowania oczekuje. Nie sprawia wrażenia człowieka uprzedzonego, lecz każda spotkana osoba szufladkowana jest przez Edgara pod względem pewnych cech osobowości czy wyglądu. Złych słów o innych najczęściej nie powie wprost, ale nie stroni od inteligentnej docinki czy kontrolowanego wyśmiania. Nie posiada silnie wyrobionego kręgosłupa moralnego - każda sytuacja wymaga w jego mniemaniu osobnych środków i składają się na nie różne uwarunkowania, dlatego też prawo respektuje dwojako - jako zbiór zasad regulujących życie w społeczeństwie, jak i punkty, które czasami trzeba złamać.

Uwielbia dobrą kawę, wino i jedzenie. Nie gardzi dobrą literaturą czy opowieścią. Spośród wszystkiego serce oddaje trzem rzeczom - zagadkom, nauce oraz kobietom. Dobre imię ceni wyżej niż złoto, a gracja i piękno wzbudzają u niego uwielbienie. Ponadto, z uwagi na przeszłość związaną z Klasztorem Durmanda, Edgar uwielbia zatapiać się w zagadnieniu czasu, dlatego też nie nawidzi domów w którym nie ma zegara.

Umiejętności

Edgar to nieprzeciętny mesmer i dobry szermierz. Nierzadko brał udział w pojedynkach na szlacheckich balach, najczęściej spowodowanych zgrzytami między Edgarem a którymś z gości, do którego żony / partnerki / córki Nightingale miał czelność się zalecać. Edgar reprezentuje więc archetyp mesmera, który w walce myli przeciwnika klonami, jednocześnie wyprowadzając pchnięcia rapierem. Umiejętności te zostały jeszcze bardziej udoskonalone dzięki podróży do Elony, gdzie miał zażywać odpoczynku. Zamiast tego, poznał uosobienie elońskiej gracji i piękna, mesmerkę-nomada Nasrin, która przekazała mu tajniki pustynnego szczepu mesmerów, jakim są Miraże. W przeszłości pragnął opanować sztukę iluzji czasu, którą zajmują się Chronomanci, niemniej zbyt wnikliwe podejście do czasu jako zjawiska w rzeczywistości nie pozwalało mu jasno podzielić książkowej teorii z podstawami tworzenia złudzenia manipulacji czasem.

Zegar umiejętności Edgara
ZegarUmiejętności.png
Pełne dwadzieścia każdej rozpoczętej godziny. Czas iluzji osób, rzeczy i fantazmów.
Pięć minut po tym, gdy wskazówka minie połowę tarczy. To pora manipulacji, zdradzieckich sztuczek.
Dwie trzecie kwadransu numer trzy, nim czwarty się zacznie. Tyle przeznaczone jest dla ćwiczenia umysłu, powtarzania słów mantr.
Gdy wskazówka wskaże za pięć, nieubłagalnie zmierzając do pełnej. Kończą się wtedy oszustwa, kunszt pustynnych miraży.
Ostatnie chwile, by podziwiać piękno. Pięć minut dla kopuł, tajemnych portali, uroków nierzeczywistych.
Tarczy zegara nie starczyło. Zaklęte pierścienie, lecz żaden na palcu nie noszony.
Czas nieubłaganie naprzód zmierza. Zabrakło go, dla studni magicznych.

Ekwipunek

Edgar w mundurze urzędnika państwowego.
W szafie Edgara różnych kreacji nie brakuje.

Jako jeden z wielu mesmerów, Edgar preferuje styl i grację w przeciwieństwie do ociężałych zbroi i niewygodnych kolczug. Ubiera się zgodnie z modą kryteńską, podkreślając przynależność do wyższej sfery społeczeństwa. Ba, jego ulubiony komplet garnituru i kamizelki posiada w kilkunastu wariantach kolorów! Nieodłącznym elementem wyposażenia Edgara jest: pochwa z rapierem, nazwanym pieszczotliwie "Scyzoryk", kieszonkowa lupa, notesik z ołówkiem oraz zegarek kieszonkowy na łańcuszku. Ten ostatni ma dla człowieka niezwykle wielką wartość sentymentalną, a ponadto służy jako przedmiot skupiający (focus) do rzucania zaklęć.

Uproszczony schemat ekwipunku:

  • rapier "Scyzoryk" i pochwa u pasa
  • notes i ołówek
  • lupa kieszonkowa
  • kieszonkowy zegarek na łańcuszku (focus)
  • bilonówka na monety

Krótka historia

Rodzice Edgara: Sir Alexander Nightingale i Lady Maria Nightingale.

Edgar Nightingale przyszedł na świat jako członek zubożałego rodu szlacheckiego. Przez wiele lat ojciec, który do rodziny został "przyszyty" z rodu Nightingale starał się zapewnić swojej żonie i synowi życie godniejsze niż reszta krewniaków. Mając do dyspozycji niewielki folwark, Edgar dorastał na wsi, widząc jak rodzinna osada stale się powiększa.

Od małego znany był jako psotnik zamknięty w klatce swego rodzinnego domu. Bardzo rzadko bawił się z dziećmi z okolicy, a jeśli już to od razu wychodziło, że do towarzystwa nie pasuje. Świat poznawał więc z literatury, którą podsuwali mu prywatni nauczyciele. Poskutkowało to tym, że w wieku nastoletnim stał się molem książkowym, który buszował wśród trudnych, naukowych terminów aż po fantastyczne opowiadania i podania ludowe.

Tym samym, po osiągnięciu pełnoletniości, nieco zawodząc oczekiwania rodziców wstąpił do Klasztoru Durmanda. Dzięki karierze naukowca w końcu mógł ruszyć w świat i badać zapomniane przez czas ruiny. Dużo czasu spędzał też na teoretycznych rozważaniach zjawiska czasu. Był też bardzo skory do kontaktów z kobietami, za co ostatecznie został z Klasztoru Wydalony.

Próbując łapać się różnych zajęć, był przez chwilę najemnym mieczem w "Bractwie". To jednak nie spełniało jego oczekiwań i szybko przepadł, by wrócić w rodzinne strony i rozpocząć mało błyskotliwą karierę urzędnika. Z uwagi na wiek rodziców, każda pomoc przy papierkowej robocie w folwarku była na wagę złota. Starczy rzec, że i to młodzieńca szybko znudziło.

Swoje spełnienie odnalazł na praktyce u Gustawa Hermanna, prywatnego detektywa w Divinity's Reach. Tutaj znów jego drogi skrzyżowały się ze starymi znajomymi, którzy teraz oznani byli jako Liga Sześciu Filarów. Wspólnymi siłami położyli kres oddziałowi tajnej organizacji Marionetkarzy w Divinity's Reach, jednakże po stracie swego nauczyciela Edgar znów powrócił w rodzinne strony. Tym samym stał się urzędnikiem państwowym niższej rangi, otrzymując tytuł sekretarza prowincji.

Aby odsapnąć trochę od nudnego, wiejskiego życia, udał się w podróż do Elony. Tu znów spotkał się z Ligowiczami, gdy ci przebywali na terenie Wolnego Miasta Amnoon. Dostał propozycję wspólnej podróży, niemniej z niej nie skorzystał. Wkrótce potem poznał mesmerkę o imieniu Nasrin, z którą przeżył kilka miesięcy jako jej uczeń. (Czy aby na pewno?)

Po powrocie do domu zajął się ponownie pracą jako urzędnik, lecz wtedy los uśmiechnął się do niego. Jak się okazało, państwo znów potrzebuje prywatnych śledczych.

Plotki

Znasz ciekawą plotkę? Napisz ją!

  • Człowiek o nadzwyczajnym zmyśle detektywistycznym. Swoimi umiejętnościami dedukcji, jak i zaangażowaniem bardzo mi zaimponował podczas wspólnego śledztwa z Seraph. - Sarah Bakuri

Linki zewnętrzne, uzupełniające kartę postaci