Erissa Swordblossom

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj

Motyw muzyczny. Motyw bojowy

Erissa Swordblossom
Erissa.png
Rasa

sylvari

Płeć

Wiek

5

Klasa

revenant

Tytuł

Tancerka

Rola w Lidze

brak

Powiązane organizacje

Vigil

Filar

brak

Znana Rodzina

pozostali sylvari

Status postaci

Alternatywna


Wygląd

Wysoka sylvari o ciemnoróżowej korze, bursztynowych oczach, fioletowych liściach oraz niebieskim glowie. Porusza się z gracją, nie ważne czy walczy, czy tańczy. Najczęściej ubrana jest w elegancki strój zostawiający jak największą swobodę ruchów.

Charakter

Swawolna i tajemnicza sylvari z Cyklu nocy. Mimo dość hedonistycznego i ciekawskiego podejścia do świata stara się walczyć ze wszystkim tym co położyłoby kres sztuce i tańcu. Otwarta na nowe przyjemności oraz doznania. Jest straszliwie łasa na wszelkie słodkości, które jest w stanie zjeść hurtowe ilości. Usprawiedliwia to tym, że zarabia na życie ruchem. Lubi być w centrum uwagi, głównie na scenie.

Umiejętności Bojowe

Erissa jako revenantka posiada dwie legendy z którymi utrzymuje kontakt. Poza umiejętnościami walki parą mieczy, Erissa umie ranić na różne sposoby.

Kastety - dzięki Mgielnym mocom Erissa potrafi wysyłać uderzenie w formie mglistych pięści, dodając atakom zasięg i obrażenia.

 • Fala przemocy - uderzenie z obu rąk wysyła stożek Mglistej, raniącej magii, mający szansę na powalenie trafionych.
 • Reperkusja - Erissa blokuje następny wymierzony w nią cios, po czym oddaje jego moc atakującemu.
 • Kop żurawia - zręczne kopnięcie z wyskoku pozwala jej na nagły atak lub przemieszczenie na polu bitwy.
 • Smocza Pięść - Erissa wybija się aby płonacym uppercutem zmieść mordę oponenta z powierzchni Tyrii.

Teinai - Kintajska mistrzyni żywiołów. Wiele zaklęć posiadało swe nazwy od niej.

 • Kryształy Teinai - każdy cios posyła również w cel zabójczo ostry kryształ, głęboko wbiający się w ciała. Działą zasięgowo jak i wręcz.
 • Wiatry Teinai - Erissa przyśpiesza swe ruchy korzystając z zimnego prądu powietrza, wyziębiającego oponentów obok niej.
 • Lód Teinai - otacza ciało revenantki płaszczem wpół płynnego lodu. Pancerz ten chroni przed obrażeniami póki się nie rozpadnie.
 • Gwiezdna Eksplozja (elitarna) - eksplodujące uderzenie gwiazdy przeskakuje między wrogami, rozrywajac i podpalając cele.

Killroy Stoneskin - legenda krasnoluda bijącego swoimi kastetami wszystko co wisiało mu pieniądze. Kontaktując się z nim, pragnąc destrukcji Erissa wyzwala bardziej dynamiczną stronę natury. Dobywając pary kastetów jej uderzenia otrzymują potężną siłę a ciało masę i wytrzymałość.

 • "MÓJ HAJS!" - gniewny wrzask przyprawia oponentów o zamęt. Nie będąc pewnymi o jaką kasę chodzi kręcą się póki zamęt nie przejdzie.
 • Pijany Mistrz - postawa zwiększająca szansę na unik jak i równowagę. Jeżeli Erissa napije się trunku, otrzymuje gwałtowną regenerację.
 • "KILROY STONESKIN!" - okrzyk ten obdarza revenantkę oraz jej sojuszników Furią i zwiększoną mocą. Każdy kolejny cios w tego samego przeciwnika zwiększa przebicie pancerza Erissy.
 • Zmazanie Obrazy (elitarna) - Erissa koncentruje moc swej legendy w jednym ciosie. Jeżeli to naładowane uderzenie trafi, Erissa otrzymuje wachlarz wzmocnień. Przy zabiciu tym ciosem, wzmocnienia trwają dłużej, zdejmujac przypadłości.

Ekwipunek

Szpony Pasji - bliżniacze szable o rozgrzanych magią żaru ostrzach. Zaklęcie ułatwia radzenie sobie z pancerzami oponentów. Kastety - wyposażone w sigile Mocy i Impaktu służą Erissie to rozbijania pancerzy, miażdzenia ciała i łamania kości potężnymi uderzeniami uzbrojonych pięści. "Jarzębina" - snajperka Vigil.

Elegancki strój wieczorowy - w metalowym trójkącie kołnierza, na dekolcie, widać monetę Vigil.

Zbroja mieszana - Mithrilowy kirys, nogawice, naramienniki oraz hełm wzbogacone o zaklęte buty i rękawice. Buty i Rękawicę Burzliwej Mgły - zaklęte części pozwalają właścicielce na precyzyjne kroki, zwinne susy oraz niszczące ciosy.

Miniaturka szopa pracza - posiada w pyszczku sprytnie ukrytą pojemną torbę, zdolną pomieścić trzy przedmioty. Po pociągnięciu za ucho szop wypluwa potrzebny przedmior. Po pociągnięciu za ogon wystrzeliwuje losowy przedmiot z duzą mocą z pyska. Aktualnie znajduje się w nim nóż, ekskluzywna zabawka oraz kula dymna.

Plecak - mieści w sobie posłanie, racje żywnościowe, race, zapalniczkę, lunetę, zestaw do dbania o uzbrojenie, apteczkę, parę butelek wina, lampę, słodycze.

Plotki/Ciekawostki

Tańczy to tu, to tam, gdzie poniosą ją nogi. Nigdy nie tańczy w tych samych miejscach dwa razy pod rząd. Zna ją większość właścicieli oberż, karczm i zajazdów w Tyrii.

Aktualnie pracuje jako tancerka w klubie "Bukiet" w Lion's Arch. Będąc jedną z gwiazd tamtego przybytku posiada fanów.