Erissa Swordblossom

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj

Motyw muzyczny

Erissa Swordblossom
Erissa.png
Rasa

sylvari

Płeć

Wiek

5

Klasa

revenant

Tytuł

Tancerka

Rola w Lidze

brak

Powiązane organizacje

Vigil

Filar

brak

Znana Rodzina

brak

Status postaci

Alternatywna


Wygląd

Wysoka sylvari o ciemnoróżowej korze, bursztynowych oczach, fioletowych liściach oraz niebieskim glowie. Porusza się z gracją, nie ważne czy walczy, czy tańczy. Najczęściej ubrana jest w elegancki strój zostawiający jak największą swobodę ruchów.

Charakter

Swawolna i tajemnicza sylvari z Cyklu nocy. Mimo dość hedonistycznego i ciekawskiego podejścia do świata stara się walczyć ze wszystkim tym co położyłoby kres sztuce i tańcu. Otwarta na nowe przyjemności oraz doznania. Jest straszliwie łasa na wszelkie słodkości, które jest w stanie zjeść hurtowe ilości. Usprawiedliwia to tym, że zarabia na życie ruchem. Lubi być w centrum uwagi, głównie na scenie.

Umiejętności Bojowe

Jeszcze przed udaniem się do laboratorium Dessy, Erissa uczyła się sztuki walki dwoma mieczami oraz noszenia ciężkiej zbroi. Nie posiada może największej siły przez co preferuje precyzję i trafianie w szczeliny pancerza. Erissa jako revenantka posiada dwie legendy z którymi utrzymuje kontakt.

Xieng Huen - jedna z najlepiej znanych Canthańskich zabójczyń. Dzięki jej echu mobilność sylvari znacznie wzrosła dzięki mglistym krokom. Oprócz tego jej magia umożliwia Erissie łatwe znajdowanie punktów witalnych przeciwnika oraz pokrywanie broni jadem.

Killroy Stoneskin - legenda krasnoluda bijącego swoimi kastetami wszystko co wisiało mu pieniądze. Kontaktując się z nim, pragnąc destrukcji Erissa wyzwala bardziej dynamiczną stronę natury. Dobywając pary kastetów jej uderzenia otrzymują potężną siłę a ciało masę i wytrzymałość.

Ekwipunek

Amulet Xieng - ten element biżuterii został zabrany z ciała martwej zabójczyni na końcu Fraktalu. Jako fragment jej historii, zawiera połączenie z jej legendą. Dzięki jego szeptom i pomocy członków Vigil, Erissa mogła rozpocząć naukę mgielnej magii.

Tempo i Rytm - bliżniacze rapiery używane do walki i dawania znać napalonym widzom iż w tańcu się nie maca.

Elegancki strój wieczorowy - w metalowym trójkącie kołnierza, na dekolcie, widać monetę Vigil.

Zbroja mieszana - stalowy hełm, naramienniki, rękawice i buty oraz kirys i nogawice z długimi, twardymi liśćmi.

Miniaturka szopa pracza - posiada w pyszczku sprytnie ukrytą pojemną torbę, zdolną pomieścić trzy przedmioty. Po pociągnięciu za ucho szop wypluwa potrzebny przedmior. Po pociągnięciu za ogon wystrzeliwuje losowy przedmiot z duzą mocą z pyska. Aktualnie znajduje się w nim nóż, ekskluzywna zabawka oraz kula dymna.

Plotki/Ciekawostki

Tańczy to tu, to tam, gdzie poniosą ją nogi. Nigdy nie tańczy w tych samych miejscach dwa razy pod rząd. Zna ją większość właścicieli oberż, karczm i zajazdów w Tyrii.

Aktualnie pracuje jako tancerka w klubie "Bukiet" w Lion's Arch. Będąc jedną z gwiazd tamtego przybytku posiada fanów.