Falk Nightpaw

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Falk
Nlavatar.png
Rasa

Norn

Płeć

Mężczyzna

Wiek

52 lata

Klasa

Złodziej

Tytuł
 • Nocna Łapa
 • Pazur
Rola w Lidze

Towarzysz

Powiązane organizacje

-

Filar

Wolność

Znana Rodzina
Status postaci

Alternatywna


Wiecie co wyczuwam...? ZAPACH PIENIĄDZA!

— Nocna Łapa

Motyw muzyczny

Informacje ogólne

Przydomek Nocna Łapa wziął się z mootu który odbył się trzydzieści lat temu. Został nadany po tym jak Nocna Łapa ukradł, nie wzbudzając żadnego "alarmu", gryfie jaja, ponieważ na moocie po całym dniu balowania zabrakło jedzenia a biesiadnikom akurat zachciało się jajecznicy. Wszyscy byli na tyle wstawieni że nie byli w stanie trzymać mieczy i tarcz. Tytuł pozostał i tylko nim się legitymuje, nigdy nie imieniem. Łapa zalicza się do gatunku "złodziei", chociaż nieczęsto korzysta z magicznych sztuczek przypisywanych złodziejom. Swoje umiejętności ukierunkował na zdolności techniczne - zakładanie i rozbrajanie pułapek, otwieranie zamków, a gdy to nie pomaga, to wspomaga się materiałami wybuchowymi. Jednakże korzysta z jeszcze jednej sztuczki, mianowicie czarnego prochu do rzucania, wywołując przy tym różne efekty. Na pozór zwyczajny przedstawiciel swojej rasy - entuzjastyczny, wygadany, żywiołowy. Z drugiej strony przez wypadek który przydarzył mu się w dzieciństwie, a mianowicie spadł z drabiny na głowę przy wieszaniu trofeum nad drzwiami wejściowymi gospodarstwa swojego ojca, nabawił się skrzywień psychicznych. Utrzymuje że jego pasją jest myśliwstwo, i tak w gruncie rzeczy jest.

Prawdziwe oblicze

Nocna Łapa wraz z siostrą, Lodową Pieśnią wybyli z domu aby budować swoją legendę, nie do końca wiadomo jeszcze jak. Szybko przekonali się że bez dachu nad głową i odpowiedniego zaplanowania długo nie pożyją, co przypominały kiszki marsza grające w ich brzuchach. Stąd Łapa, wykorzystując wcześniej nabytą wiedzę o tym jak stawiać pułapki i przygotowywać zasadzki oraz dzięki umiejętności posługiwania się wytrychem, szybko wszedł na drogę konfliktu z prawem. Wraz z siostrą stwierdzili że nie może być w świecie takiego nieporządku jakim jest przymieranie głodem i należy się dzielić z innymi. A jeśli ktoś się nie chce podzielić, to Łapa sam to zrobi za niego. Zaczynając od prostych rabunków, kończąc na zaplanowanych napadach, rodzeństwo zawsze uważało by nie zostawiać po sobie śladów. Maskowali twarz, używali pseudonimów i operowali w zgranej grupie. Mimo to musieli kiedyś przyłączyć się do piratów, jednakże podział łupów między tak liczną załogę szybko zniechęcił rodzeństwo i postanowili się ulotnić ze statku. Teraz nie do końca znane są ich zamiary, może poza jednym. Przeżyć. Aktualnie działa pod pseudonimem "Pazur".

Wygląd zewnętrzny

Wygląd Nocnej Łapy po zmianie swojego wyglądu w trakcie napadu, bez maski.

Kasztanowe włosy, krótki zarost, może nieco bandycka gęba. Łapa od dzieciństwa był raczej lichej w porównaniu do swoich rówieśników budowy, za to odznaczał się o wiele lepszą zręcznością, skocznością i intelektem. Przeważnie ma na sobie odzienie typowo norskie, co trochę przeszkadza w cieplejszych regionach - wysokie skórzane buty, ćwiekowane rękawice, skórzane spodnie, oraz wzmocniony obiciami skórzany napierśnik. Czasami zdarza się tak że można go zauważyć z dodatkowym wyposażeniem, typowo specjalistycznym dla jego umiejętności. Należy do tych nornów średnich wzrostem. Nie eksponuje żadnych blizn, jedynie trochę swoich tatuaży.

Na potrzeby napadów i rabunków, podobnie jak siostra, modyfikuje swój wygląd. Naciera się gliną, tworząc pewien wzór tatuażu na twarzy a także spina włosy do tyłu.

Psychika

Nocna Łapa z entuzjazmem podchodzi do nowopoznanych osób, do wyzwań i do picia alkoholu. Mimo pozorów, jest inteligentny i sprytny. Kiedy znajdzie sobie jakieś zajęcie które go wciągnie, oddaje się mu zupełnie, stając się spokojnym i skupionym. Tym sposobem sumiennie podchodzi do zadań mu powierzonych. Z drugiej strony ma nierówno pod sufitem. Ciężko stwierdzić dlaczego miewa przypływy agresji i okrucieństwa. W tym stanie nie panuje nad sobą, czerpie przyjemność z wyrządzania krzywdy i każde zadane cierpienie kręci go jeszcze bardziej. Im bardziej widowiskowo i obscenicznie, tym lepiej. Uważa że z życia należy korzystać, a skoro nornowie są długowieczni to wiecej przeżyć będzie miał i pewnego razu będzie mógł zagiąć ludzkie czy popielcze towarzystwo w karczmie swoimi przygodami. Świat jest okrutny, nie oszczędza nikogo i trzeba sobie jakoś radzić. Jedni pracują, inni próbują szczęścia w szukaniu skarbów a Łapa robi obie te rzeczy. Szuka skarbów w czyichś sakiewkach, kufrach, skrytkach, sejfach a przy tym lubi sobie czasami inaczej popracować, ale też niezbyt ciężko. Wszak nie może się nudzić i denerwować na to co robi, bo wtedy odzywa się wewnętrzny chaos.

Umiejętności

Wykroczenia popełnione przez Nocną Łapę. Norn jest dumny z tego, że brakuje wśród nich gwałtu.

Zwinność małpy, siła słonia

 • hybrydowe połączenie norskiej siły nieco poniżej przeciętnego poziomu i akrobatyki
 • zadowalające wyniki w walce wręcz
 • wykorzystywanie ciężaru ciała do taranowania wrogów po saltach czy skokach z wysokości
 • refleks w walce na miecze
 • zaawansowane akrobacje a także techniki obezwładniania wrogów przez założenie dźwigni
 • szybkie bieganie i dłuższy niż przeciętny sprint
 • wspinanie się, podstawy parkouru

Włamywacz

 • otwieranie zamków przy pomocy wytrychów
 • zdolność okradania przeciwników z prostych rzeczy, a gdy się poszczęści, to nawet wytrącenie i przejęcie broni
 • ciche wchodzenie i wychodzenie drzwiami czy oknami

Technik-strzałowiec

 • spory zakres wiedzy w dziedzinie materiałów wybuchowych
 • zdolność wysadzania zamków w drzwiach, kufrach ładunkami wybuchowymi
 • lepsze zorientowanie, które miejsca w pomieszczeniu będą najlepsze do wysadzenia aby zawalić strop
 • uzbrajanie i rozbrajanie ładunków wybuchowych

Zasadzka!

 • zakładanie pułapek w postaci linek między jednym punktem a drugim
 • zakładanie pułapek ukrytych, np. między liśćmi, pod ciałem, pod podłogą
 • możliwość połączenia pułapki z ładunkiem wybuchowym
 • uzbrajanie i rozbrajanie pułapek
 • podejście przeciwnika od tyłu i ogłuszenie bądż zabicie go

Pojedynkowicz

 • sprawne władanie orężem jednoręcznym
 • refleks przy użyciu broni jednoręcznej, a co za tym idzie, lepsza umiejętność parowania cudzych ataków bronią białą
 • nieczyste zagrywki - rzucenie piaskiem w oczy, rozproszenie, podcięcie przeciwnika nogą, rzucenie nożem, atak sztyletem drugą ręką

Myśliwy

 • posługiwanie się krótkim łukiem
 • zręczne dłonie pozwalają na sprawne dobywanie strzał z kołczanu
 • podążanie za śladami
 • udawanie odgłosów zwierząt (częściej jako żart, niż na poważnie)

Oko złodzieja

 • spostrzegawczość, która wpływa na powyższe umiejętności
 • szybkie decydowanie co najłatwiej ukraść wrogowi podczas walki
 • lepsze dostrzeganie drogich przedmiotów
 • wycena przedmiotu - mniej więcej ile co może kosztować, jaką ma wartość

Maniak

 • niezrównoważenie psychiczne wpływa na walkę czy zdolność komunikacji z innymi osobami
 • nieprzewidywalność w trakcie walki, możliwość wykonania wysiłku ponad normę kosztem zdrowia
 • niemożność zapanowania nad burzą hormonów powoduje brak możliwości wpływu na koniec maniakalnego stanu, poza ogłuszeniem

Wyposażenie

Nocna Łapa ze swoją Syreną
Nocna Łapa dumnie noszący swoje nowe trofeum, Altaicę

Normalne, niebojowe

Medalion Filaru Wolności - nic dodać, nic ująć - symbol filaru który Łapie wydaje się być najbliższy.

Gumka do włosów - na wypadek, gdyby bujne kudły zaczęły przeszkadzać.

Normalne, bojowe

Krótki miecz oraz nóż - to co lubi najbardziej. Krótki miecz zapewnia szybkość ciosów, a nóż w drugiej ręce przydaje się nie tylko do krojenia ofiary w trakcie szału, ale też przy pracach związanych z pułapkami.

"Syrena" (oddana siostrze) - krótki łuk, zdobyty podczas burzliwych czasów bycia piratem. Łapa uwielbia ten przedmiot, bardzo mu się podoba wizualnie a także jego uszy cieszą się na dźwięk napinanej cięciwy łuku, zaś oczy mają ogromną radość gdy widzą jak strzała przebija czyjeś czoło. Broń musiała ustąpić miejsca nowej broni, skradzionej kintajskiemu kolekcjonerowi.

Łuk "Altaica" - łuk skradzionemu kintajskiemu kolekcjonerowi z Queensdale. Łapa wręcz zakochał się w jego wyglądzie, z dumą odstawiając Syrenę do gablotki jako trofeum minionego epizodu w życiu. Jest lekki, natomiast cięciwa jest wytrzymała i dobrze naciągnięta, co dzięki spostrzegawczości Łapy staje się groźną bronią zasięgową.

Nóż motylkowy, należący do Nocnej Łapy

Nóż motylkowy - umieszczony przy pasie, zapewnia Łapie dobrą alternatywę w wypadku rozbrojenia, gdy nie może sięgnąć po nóż przy bucie. Niezbyt dobry do rzucania, za to poręczny, dobry na ciche eliminacje.

Pułapki

 • 4 x pułapka z żyłką, która po połączeniu z materiałem wybuchowym może stworzyć pułapkę-bombę
 • 1 x kolczatka

2 x ładunki wybuchowe - dobre do wysadzania drzwi, zamków, nawet sejfów. Ilość przenoszonych ładunków może się zwiększyć, w zależności od "misji".

Scyzoryk-wytrych - nie ma po co nosić dziesięciu narzędzi jak można mieć je wszystkie w tym profesjonalnym, popielczej roboty scyzoryku. Najważniejszą rzeczą w niej jest chyba wytrzymały wytrych, nożyk i przede wszystkim otwieracz do wina.

Asurański zagłuszacz - nie można lekceważyć asurańskiej technologii, opartej w większości na magii. Ktoś mądry musiał coś na to zaradzić, stąd ten oto zagłuszacz energii który na kilka sekund blokuje proste urządzenia i golemy. Nie działa na zaawansowane technicznie konstrukty. Wymaga ładowania.

Bomba dymna - kiedy trzeba schować siebie i swoich sojuszników w gęstym dymie. Ogranicza widoczność przeciwników ale również osób sprzymierzonych.

Saszetka z prochem - czarny proch używany przez Łapę do przeróżnych rzeczy, głównie jako wyjście awaryjne z tarapatów. Dzięki niemu może schować siebie, a nawet kilku sojuszników w cieniu jeśli wystarczająco dużo go użyje. Poza tym może służyć do oślepiania przeciwników oraz tworzenia niewielkiej dymnej bariery, pochłaniającej pociski i strzały.

2 x noże do rzucania przy butach - na sytuacje czysto awaryjne. Padłeś? Nie wstawaj, rzuć nożem! Większe prawdopodobieństwo że ktoś zdechnie niż żebyś miał wstać i dostać w łeb.

Wzmocniony obiciami skórzany napierśnik - wybuchy niosą za sobą ryzyko oberwania odłamkiem. Stąd napierśnik ma chronić przed niechcianymi "śmieciami" po wybuchach które chciałyby się wbić na przykład w brzuch czy co gorsza w serce.

Zabierane najczęściej przy "robocie"

Maska niedźwiedzia - używana przy rabunkach, napadach i innych tego rodzaju robotach. W pełni zasłania twarz i jest dobrze dopasowana, oraz posiada solidnie zapięcia, przez co nie zlatuje tak łatwo z głowy, a i zerwać od dołu jej nie można.

Solidne wiertło - wiertara wielkości przedramienia Łapy, używana do przewiercania cięższych zamków, sejfów itp. Nie można jej ukryć pod ubraniem. Jej źródłem zasilania są dwa asurańskie kryształy. Mechanizm wiertła działa ciszej, niż normalny sprzęt tego typu, nie mniej jednak nie niweluje to zgrzytu powstałego podczas wiercenia na danej powierzchni.

Piła tarczowa ręczna - kolejny sprzęt, wykorzystywany przy otwieraniu zabezpieczeń. W przeciwieństwie do wiertła, piła jest efektywniejsza np. na zamkniętych drzwiach, metalowych skrytkach czy słabych zamkach. Jej źródłem zasilania jest popielcza mieszanka naftowa, stąd podczas pracy trochę kopci, a także robi hałas. Podobnie jak wiertło, noszona, nie może być zakryta pod ubraniem.

Zapis kariery przestępczej (liczony od dołączenia do Ligi)

Ciekawostki

Plotki

Znasz ciekawą plotkę? Napisz ją!
■ Vyvanse, jego "siostra" często rozpuszcza plotki na jego temat, często prawdziwe. Jedna z nich mówi o tym, że aby odzyskać od skrittów ukradzione kumplom błyszczące części wyposażenia Łapa pomalował się złotą farbą, posypał też brokatem i w samo południe błyszcząc złotem jak jedna wielka latarnia wmaszerował do jamy skrittów by odwrócić ich uwagę.


Lapagopnik.png