Garwar zrodzony we mgle

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Garwar
Profilowe.jpg
Rasa

Norn

Płeć

Mężczyzna

Wiek

<100

Klasa

Wojownik

Tytuł

Zrodzony we mgle

Rola w Lidze

Towarzysz

Powiązane organizacje

Uczeń mistrza dziedziców

Filar

Rozsądku

Znana Rodzina

Martwa

Status postaci

Alternatywna

Motyw muzyczny dla tej karty postaci

Aparycja

Trzymetrowy, przystojny norn, o potężnej budowie ciała. Jego czarne włosy kontrastują z oczami o kolorze lodu, a biały tatuaż dodaje jego twarzy sporo surowości. Mimo drapieżnego oblicza, przeważnie na jego twarzy wisi zawadiacki uśmiech. Bystre oczy lustrują otoczenia, a oszczędne ruchy zdradzają odrobinę powściągliwości i doświadczenia. Na twarzy norna jawią się dwie szramy od pazurów na podbródku. Wyjaśnia to braki w brodzie norna w tych dwóch miejscach.

Garwar.


Garwar nosi się prawie zawsze w swoim ciemnym, płytowym pancerzu. Podkreśla on masywną sylwetkę i może budzić pewien respekt, bo po mimo gabarytów, norn porusza się w nim całkowicie swobodnie. Na plecach nosi fractalową obręcz, oraz specyficzny miecz dwruręczny, który norn, pieszczotliwie nazywa "szczerbatkiem". Przy pasie wisi miecz, wyglądający jakby był stworzony z zastygniętej magmy.


Charakter

Wrażenie powściągliwości norna, znika, gdy ten otwiera usta i zaczyna mówić. Ma nieco rubaszny ton głosu, doprawiony szczyptą dobrego humoru. Garwar jest awanturnikiem z powołania, lubi się bić i pić, tak jak każdy szanujący się norn. Nie jest szczególnie uduchowiony, ale najbliższy jest mu wilk. Dba o towarzyszy, nie pogardza dobrym miodem i tytoniem. Lubi, gdy dużo się dzieje, a najlepiej jeśli on sam jest w centrum wydarzeń.

Umiejętności

Zbyt długi pobyt w mgłach odcisnął na nornie swoje piętno, ale też umożliwił mu zdobycie kilku przydatnych cech. Jedną z nich jest nieustanna czujność, której Garwar nie pozbywa się nawet w stanie upojenia, czy podczas snu. Zawsze jest gotowy do obrony i niezwykle ciężko go zaskoczyć, niespodziewanym atakiem. Ciężkie życie, nauczyło go także, poruszać się całkowicie swobodnie w pełnej zbroi i jest ona dla niego jak druga skóra. Dzięki treningowi z dziedzicami, zyskuje on też, wydawałoby się niemożliwą szybkość ruchów, a także umiejętność walki sztyletami, ale to w walce swoim "szczerbatkiem" jest w stanie pokazać najwięcej.

"Pieczęcie" - Po ostatecznym powrocie Garwara do Tyrri, pakt uznał, że jego magia jest zbyt destrukcyjna i niebezpieczna, dlatego w Priory zostały mu nałożone trzy pieczęcie w postaci prostego tatuażu na twarzy. Pierwsza z nich pozwala, Garwarowi w pełni kontrolować moc Berserkera, a pozostałe dwie owiane są tajemnicą, której norn nie zwykł zdradzać nikomu.

"Magia" - Mimo dziesięcioleci wojaczki, ograniczona, przez pieczęcie magia norna, jawi się jako co najwyżej niezła. Tak długo jak Garwar nie łamie pieczęci to jest w stanie wzmacniać swoje mięśnie by szybciej się poruszać, lub nasycać głos magią, podczas krzyków.

Ekwipunek

Szczerbatek.

"Szczerbatek" Ulubiony oręż Garwara, pieszczotliwie nazywany przez niego "szczerbatkiem" jest zrobiony z egzotycznego stopu czarnej stali. Nietypowy kształt i ciemny odcień czyni broń dość specyficzną i jest niejako znakiem rozpoznawczym norna.
Obręcz.
"Obręcz"

Rządny przygód, norn nie mógł nie zainteresować się popularnym ostatnio fractalami. Po kilku tygodniach sumiennego wojowania w alternatywnych światach, Garwar zdecydował się na obręcz, którą zmienić może w tarczę, jeśli zdecyduje się walczyć mieczemZbroja Garwara.

"zbroja czarnych ostrzy" Zbroja kuta tylko dla elitarnej niegdyś grupy założonej przez ojca Garwara. Czarny pancerz, tak jak i "szczerbatek" to ostatnie relikty, owej grupy awanturników, a Garwar to jej ostatni, żyjący przedstawiciel.


Legenda

Ponoć urodził się w najbardziej mglisty poranek jaki nornowie pamiętają, stad jeden z jego tytułów brzmi "zrodzony we mgle". Matka umarła przy porodzie, a ojciec od małego wychowywał Garwara, na wojownika. Gdy tylko był w stanie unieść legendarną zbroje i miecz klanu ojca, dołączył on do czarnych ostrzy, aby budować swoją legendę. Po straszliwej walce czarnych ostrzy z jedną z warband charrów, Garwar pozostał, jedynym żyjącym członkiem czarnych ostrzy. Założył on wtedy własną grupę i szabrował na morzach Tyrri jako kapitan pirackiego statku. Za sprawą znajomości z czasów "ostrzy" zaciągnął się do paktu na czas kampanii w Orr, gdzie wsławił się ze swoim bezwzględnym stylem walki i nieugiętością. Krótko po zabiciu smoka na Orr, Garwar zniknął. Niektórzy twierdzili, że nigdy nie wrócił, inni uznali, że przeniósł się w inne części świata, aby rozsławiać swoje imię. Po trzech latach nieobecności, wraca wraz ze swoją legendą. Chodzą słuchy, że dołączył do ligi sześciu filarów.

Historia

Legenda, legendą a fakty pozostają faktami. W przypadku Garwara są one takie, ze ćwierć życia spędził w mgłach czego nie ujawnił niemal nikomu, a także jego pirackie przygody, były tylko przykrywką na poszukiwanie legendarnego artefaktu swoich przodków, co jednak nigdy nie zakończyło się sukcesem. Nigdy nie mówi o mgłach wiecej niż kilka zdań, przeważnie udaje, że nigdy tam nie był, a wieloletnią nieobecność w Tyrri ukrywa pod płaszczem, historii o "Ostrzach" i "Albatrosie", chociaż niektóre z nich są prawdziwe.

Plotki od innych graczy

Znasz ciekawą plotkę? Napisz ją!

  • "Jeden z nielicznych facetów, jakich znam, który mógłby rozpalić nie tylko kobiety, ale i mężczyzn do czerwoności, a nawet czerni. Łatwo się przy nim sparzyć i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Najdziwniejszym, co w nim odkryłam było to, że jego wielkie paluchy są całkiem zwinne... Potrafi rzeźbić w drewnie. A, i poza tym ma w pytę babcię." - Vyvanse
  • Miał jakiś problem z popielcami. Dalej ma, ale kogo to obchodzi. Po akcji z mootu można go polubić - Rihad