Ivan Goldhand

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ivan baner.png

W chuju mam kim jesteś, jaką masz rangę, kto jest kim w twojej rodzinie ani jakim masz majątek.
Każdym z was tak samo kurwa gardzę, po równo.

— Ivan

Motyw muzyczny
Motyw bojowy


Ivan
Ivan.png
Rasa

Sylvari

Płeć

Mężczyzna

Wiek

15 lat

Klasa

Inżynier

Praca

Producent broni palnej/wybuchowej i reszty

Normalny

Nie

Pseudonim

Nieoficjalnie używany - Goldhand

W Lidze

Alkoholik /Menel /Pijak

Status postaci

Główna

Wygląd

W pełni kompletny pancerz z hełmem

Ivan jest Sylvarim o bardzo wysokim wzroście, co nie raz się przyczyniło do porównania jego wzrostu do wzrostu przeciętnego norna. Jednym z charakterystycznych cech w ramach wyglądu Ivana jest "Irokez", który wyhodował na swojej głowie będący koloru czerwonego z poświatą w ciemności. Posiada ciemnego koloru korę z niektórymi czerwonymi elementami będącymi przeważ nie schowanymi pod jego ubiorem. Dodatkowo Ivan posiada podobną cechę, które posiadają Sylvari, niektóre elementy jego kory, jak rysy podbródka, oczy czy nawet włosy mają jasno-fioletową poświatę którą bardzo wyraźnie widać w nocy. Jednym z jego firmowych znaków były rogi, lata temu wyhodowane a potem w lidze brutalnie złamane, po których zostały niewielki spiłowane trzonki, nadające Ivanowi wygląd podobny do Hellboy'a.Drugą były resztki pozłoconego pyłu na ręce w wyniku eksperymentów, całkowicie zeskrobane aby nie zwracać niczyjej niepotrzebnej uwagi.Pomimo swojej pracy nie posiada żadnych innych znaków szczególnych pokroju blizn na ciele czy na twarzy.

Przez długi czas pobytu w lidze Ivan nosił na sobie gruby i do tego wysłużony płaszcz z futrem, mający spełniać funkcję bardziej ozdobną- od niedawna zamieniony na zamówiony specjalnie przystosowany płaszcz, chroniący niezbędne elementy ciała których zwyczajny ubiór nie byłby w stanie ochronić przed śmiercią.Cięższy pancerz na nogach czy torsie oraz płyty jak i inne ostre elementy na płaszczu, grubszy materiał z częściowo opancerzony, jak również ramiona. Pomimo swojego cięższego wyglądu, to nie jest w pełni ciężki pancerz, podobny do tych które noszą strażnicy.Aktualnie w wyniku pewnego pijackiego wypadu Ivan wpadł na bardzo genialny pomysł aby zrobić sobie tatuaże. Posiada dwa wzory na obu rękach od ramienia do nadgarstka, zajmujące całkiem sporą ilość kory.Na jego szyji jest również tatuaż który jest przerywaną linią z podpisanym "ciąć tutaj.". Tatuaże na rękach są kompletnie zakryte przez ubiór sylvariego z wyjątkiem tego na szyji. Przy bliższym spojrzeniu można by było zauważyć o ile zbroja by nie zasłaniała. Wszystkie tatuaże są koloru białego.

Wzór tatuaży na rękach
oraz na szyji


Charakter

Jakby się miało opisać Ivana jednym słowem to byłoby: "Ivan".Sam w sobie umysł Ivana jest czymś nad czym największe mózgi świata mogłyby przez wieczność rozmyślać zastanawiając się "Co ten pojeb ma w głowie?".

Należy najpierw rozróżnić dwa stany u Ivana: Kompletnie upity oraz średnio(W ekstremalnych warunkach dochodziło do trzeźwego). Jego poziom niepoczytalności zależy od ilości wypitego alkoholu który szacuje się w litrach wódki... Najczęstszy trunek, który sobie upodobał od niedawna jest bimber, jego stężenie znacznie szybciej podnosi stężenie alkoholu w żywicy owego menela. Ivan sam w sobie jest spokojną duszą, jednak przez swoje dość ciężkie przeżycia coś mu się w głowie poprzestawiało i to dosyć mocno.
Zdarza się u niego brak jakiegokolwiek strachu w obliczu zagrożenia(jak go najdzie to wskoczy do samej paszczy Primordusa) a czasem nawet i przeciwnie, jest w stanie jako pierwszy uciekać(spierdalać) przed grupą. Kompan został pozostawiony w tyle? "Nic nie szkodzi, sam sobie poradzi a ja się idę w tym czasie napić.". Przede wszystkim Ivan widzi siebie jako boga, siedzącego na złotym tronie zrobionego z własnych wyrobów broni. Nie posiada żadnych skrupułów żeby komuś przywalić w twarz z "dyni", kopnąć , uderzyć, czy nawet sprzedać patologicznego klaskacza kobiecie. Czasem Ivana można porównać do niezdarnego uosobienia zła: Kota sąsiada zje, dziecku ukradnie cukierka i sprzeda tej seksownej przedszkolance klapsa na oczach wszystkich wychowanków, czy nawet ukradnie ostatni tampon dyndający z torebki.
Z drugiej strony potrafi być bardzo miłą osobą ograniczającą się tylko do wyzwisk oraz spluwania, ewentualnie zaczepiania. Naukowcy badający przypadek Ivana zauważyli, że jeśli jakiś osobnik jest w stanie mentalnie z nim wytrzymać, automatycznie zostaje zaakceptowany przez Ivana w skutek czego może się nawet podzielić alkoholem. Podzieli się również w ramach pochwalenia się jakie to jego jest dobre i mocne a innych nie. Przechwalanie się i bycie totalnym dupkiem jest czymś zupełnie naturalnym, podobno na zakaz wstępu do kilku burdelów po pewnych incydentach. Jego niesławna osoba jest tak dobrze znana tylko dzięki wyglądowi i pijaństwu co skończyło się na okrzyknięcie go w niektórych miejscach "Naczelnym Menelem Divinity's". Każdy by z łatwością powiedział że jego charakter jest dość ciężki i mało kto byłby w stanie z nim wytrzymać, jednak ci którzy to zrobią będą mieli jego dozgonną wdzięczność i może coś tam im złoży na boku.
Najdziwniejszym w przypadku Ivana jest przede wszystkim jego bardzo często pozytywne nastawienie. O mało co nie zdarzyło mu się umrzeć? Nic specjalnego, pójdzie, pośmieje się, wypije i zaśnie. Niezależnie od sytuacji można powiedzieć, że posiada swoją własną strefę "zen" praktycznie nie do przebicia i naruszenia. W kilku sytuacjach kończyło się to niepohamowaną agresją słowną oraz przemocą w postaci bójek. Odnośnie swojej pracy, pomimo swojego całokształtu i notorycznemu pijaństwa- jest w stanie zachować skupienie i powagę. Przez swoją robotę, dość często ma tendencje do grawerowania swoich wyrobów pseudonimem "Goldhand".Jego całe życie opierało się o robienie zamówień na broń czy to w celach ozdobnych czy zamachowych, dlatego dość często dziwnie jest w stanie się zachować Dla Ivana tak na prawdę nie ma nic lepszego niż to co on sam zrobił. Masz protezę od mistrza w protezach? Dla Ivana to gówno. Jakakolwiek broń nie jego produkcji? Jeszcze większe gówno.

Ciekawostka:
W wyniku pewnych zajść Ivan przejawia wielkim obrzydzeniem w kierunku Asur, które w miarę ukrywa.

Umiejętności

-Przede wszystkim Ivan spędził całe życie przy produkcji broni palnej. Naprawa karabinu czy pistoletu w warunkach polowych to nie jest dla niego żaden problem.
-Również jak pozwalają warunki- potrafi wykonać broń albo amunicję ze złomu czy czegokolwiek co by się nadało.
-jest specjalistą odnośnie Asurańskiej oraz Popielczej technologi, może z nim się jedynie równać inny inżynier.
-co jego ręce wytworzą to jest jego broń.
-zna bardzo dobrze budowę większości modelów broni produkowanej na bieżąco.
-dzięki inżynierii wstecznej jest w stanie uczyć się budowy nieznanych mu modeli.
-potrafi tworzyć amunicję wybuchową. -posiada bardziej odporne ciało w wyniku dużej ilości przegranych bójek oraz nielicznych ucieczek.
-Zna się w niewielkim stopniu na alchemii.
-Jeśli ma odpowiednie do tego warunki to może tworzyć ładunki wybuchowe.
-Przez lata spędzone w samotności z nudów Ivan nauczył się grac na gitarze.
-Pomimo że ma wysoką wiedzę z technologii Asur nie jest dobrym hackerem ani programistą.
-Jego magiczny dotyk sprawia że niektóre urządzenia po porządnym kopnięciu czy uderzeniu kluczem francuskim, działają jak powinny.
-Podobno potrafi zrobić salto do tyłu.
-Jest alkoholikiem dzięki czemu ma wysoką tolerancję na alkohol i ciężko jest mu się upić(no chyba że jego własnymi wyrobami).
-Posiada też całkiem mocną tolerancję na niektóre rodzaje narkotyków.
-W wyniku kilku pijackich bójek jako-tako umie się lać(zabójczy coś z dyni w nasadę nosa).

-IVAN NIE POTRAFI KORZYSTAĆ Z MAGII.
-NIE MA WYSZKOLENIA ODNOŚNIE KORZYSTANIA Z BRONI BIAŁEJ.
-NIE JEST HACKEREM.
-POSIADA NISKI POZIOM KRASOMÓWIENIA...o ile w ogóle on jakiś ma.

Wyposażenie

Ivan posiada wiele schematów i projektów ekwipunku ze względu na spojlery nie będą pokazane.

Element ekwipunku Opis(złożone i gotowe do użytku)
Plecak Ivan.jpg

Niezbędne wyposażenie Sylvariego. Posiada specjalny podajnik pozwalający na szybkie wyciąganie granatów.
Plecak jest bardzo pojemnym elementem ekwipunku Ivana. Posiada poza jedną kieszenią wewnętrzną, posiada wiele zewnętrznych w których może trzymać wszelakie niezbędne przedmioty przydatne przy wyprawach jak i wiele miejsca wolnego do którego może podpiąć swój karabin bądź jakiś inny przedmiot który będzie swobodnie wisiał.
Wyposażenie plecaka:
-granaty(kilka sztuk).
-dynamit(jeden pasek max.6 szt).
-skrzynkę amunicji zwyczajnej oraz mniejszą do pocisków wybuchowych(własnej roboty).
-flary.
-Niezbędny notes do szkiców oraz ołówek.
-Tablet aktualnej generacji(kupiony na czarnym rynku)
-Narzędzia do naprawy oraz obsługi jego własnych wyrobów[mała skrzyneczka]
-Kilka Asurańskich kryształów.
-Zamienniki oraz części do polowej produkcji wyposażenia.
-Zapasowe pudełko na papierosy z zawartością w środku.
-Hełm z hartowanego szkła oraz ze stalowej budowy działający jako maska gazowa.
-Fiolka z czarną mazią podarowaną przez Zavebę "Użyj jej wtedy gdy drzewa zaczną wypuszczać gaz, a ty zobaczysz swoje najgorsze koszmary.".
-Czasem nosi podpiętą do plecaka gitarę, tak dla zabawy.

Snajpierka I.JPG

Karabin Wyborowy "Grom".
-Jest zdobyczą Ivana podczas jednej z misji, miała być przeznaczona dla wojsk Seraph.
-Zmodyfikowana przez Ivana posiada całkowicie zmieniony wygląd oraz zmodyfikowane mechanizmy.
-Poza celownikiem snajperskim jest "specjalny" celownik wbudowany wystający po boku, pozwalając na możliwość szybkiego i wygodnego użycia na średni zasięg.
-Posiada wejście na magazynek który mieści do pięciu naboi plus jeden załadowany.
-Pod lufą jest doczepiony dwójnóg ze składanymi nóżkami.
-Ma fabrycznie doczepiony skórzany pas żeby można było go zawiesić przez ramię jak i haczyk pozwalający podczepić do plecaka.
-Na lufie jest wygrawerowane "Własność Ivana.".


Rewolwer Ivan.jpg

Rewolwer.
-Ivan posiada dwie sztuki ze sobą.
-Posiada sześc komór na pociski jak zwyczajny rewolwer jednak ze względu na przeznaczenie tej konkretnej produkcji Ivana, był zmuszony do powiększenia rozmiarów magazynka jak zmniejszenia jego ciężaru.
-Można używać do niego zwyczajnych pocisków jak do karabinu oraz pocisków eksplodujących.
-Podobny model posiada Nisheera.
-jest w miarę lekki za to odrzut ze względu na kaliber posiada dosyć mocny.
-Każdy rewolwer ma miejsce pod lufą wolne na podłączenie dowolnego dodatkowego modu w postaci bagnetu czy celownika laserowego.

Ivan full pancerz tył.jpg

Sam pancerz też działa w formie broni sytuacyjnej
-Opancerzenie na nogi(oraz krocze) wykonane z mieszanki bardziej wytrzymałych stopów stali(jednak wciąż nie ciężka zbroja), z modyfikacją od Ivana pozwalającą na wykonywanie dalekich i wysokich skoków(rakietowe buty).
-Płaszcz posiada dużo "ostrych elementów na sobie, które mogą zostać użyte poprzez nawet zwyczajny ruch/posiada dodatkowe płyty do ochrony ciała na ramionach oraz torsie.
-rękawice: Prawa przy zetknięciu może porazić przeciwnika porządną dawką porażenia. Prawa: ostrze sprężynowe.
-Hełm: Zbudowany z lekkich stopów metali oraz specjalnie wykonanego na zamówienie szkła- bardzo ciężkie do przebicia łatwiejsze do uszkodzenia. Ma za zadanie chronić całą głowę oraz działać jako maska w razie pojawienia się trujących oparów(Ivan aktualnie pracuje nad tarczą która miałaby ochronić przed śmiertelnym strzałem w głowę).
-Najlepiej opancerzone są nogi, posiadają najgrubszy pancerz z całego zestawu. -Brzuch oraz okolice klatki piersiowej są również osłonięte kolczugą. -Całe opancerzenie jest wykonane z lekkich stopów metali, mają powstrzymać głównie przed śmiertelnymi obrażeniami.

Iskierka.jpg

Photon Forge.
-Urządzenie zbudowane własnoręcznie przez Ivana w trakcie studiowania książki, która została jemu podarowana.Opiera się na umiejętności tkania światła ulepszając lub tworząc Projekcje.
-Jest ulokowana na jego prawej ręce, rękawica została dodatkowo specjalnie dostosowana aby można było mieć swobodny dostęp do Iskierki z nią na wierzchu.
-Została zbudowana w sposób pozwalający na zdecydowanie dłuższe korzystanie niż na to urządzenie sam w sobie pozwala.
-Jako ulepszenie: W trakcie używania broni palnej, pociski są zastępowane tymi przez Iskierkę przez co nie ma żadnej potrzeby przeładowywania pozwalając na swobodne strzelanie bez limitu związanego z magazynkiem czy amunicją.
-dodatkowo wszelakie pociski i projekcje przy użyciu na przeciwników nakładają na ich pancerz osłabianie oraz je stackują(Stackowanie vulnerability).
-Projekcje mogą być wykorzystywane w postaci wszelakich tarcz które osłaniają jedynie użytkownika, w zależności od sposobu użycia może ochraniać większą powierzchnię.
-Projekcje mogą zostać stworzone w postaci wszelakich pocisków czy przedmiotów do rzucania jakie przyjdą do głowy.

Wierzchowiec

Harley

HARLEY
Motyw muzyczny
Ivan posiada do swojego osobistego wykorzystania mounta, który wyróżnia się swoim wyglądem od całej reszty.
Ivan pewnego dnia otrzymał paczkę a wraz z nią fragment warclawa. Wraz a pomocą gildi oraz przyjaciółki Ivan był w stanie po kolei zebrać wszystkie brakujące fragmenty i złożyć blaszaka do kupy. Jego imię to Harley a on sam jest prawdopodobnie jedynym przedstawicielem żyjących warclawów, które zostały przemienione w sługi Balthazara(Forged).
Przez wzgląd na samą śmierć Boga Harley jest wolny a on sam jest połączony z Ivanem jako ten co złożył jego wszystkie fragmenty razem. Jego poświata zamiast pomarańczowej, typowej dla Forgedów, jest czarna więc zamiast ognia ma się wrażenie, że sam warclaw wydziela z siebie kłęby dymu. Cholera wie co Ivanowi przyszło do głowy żeby go tak nazwać ale jak sam to powiedział, wystarczyło że "brzmi zajebiście".
Jakimś cudem Ivan jest połączony z warclawem przez to jest w stanie przewidywać albo odczytywać intencje Ivana.Dodatkowo Ivan dospawał łańcuchy do rogów żeby mieć lepszą sterowność.Dodatkowo trzeba zaznaczyć że Harley jest dość masywny z budowy a do tego nawet i większy niż sam Brigg.
Harley jest żyjącą zbroją jak każdy warclaw ale jego wygląd oraz dokładniejsze oględziny mogą wskazać że zamiast być "pustym" w środku to jego każdy element jest zupełnie jakby wytopiony ze stali a sam można powiedzieć, że jest żyjącym czołgiem.Plotki od Innych postaci

 • '"Narwany czerwonoczuby jelonek. Dzięki swojej grze na gitarze mógłby pożreć niejedno serce"' - Aeshri
 • O co z nim chodzi? - Rammond Windsket
 • Ktoś, kto ma swój własny świat. Minął się chyba z powołaniem górnika - Matt Stryker
 • Bardzo specyficzny, często pijany sylvari, który z nieznanych mi przyczyn zdaje się być ofiarą przemocy domowej w gildii. - Sarah Bakuri
 • Jak ja go nienawidzę, pożałuje ze wbił nóż w szparę mojej protezy, mam małą nadzieje ze się zadławi swymi wynalazkami nie wartymi złamanego srebra. - Szkarłatny Podróżnik
 • Jak jest trzeźwy, umyty, nie bluźni, nie zachowuje się jak jakiś dzikus... to nawet i może można byłoby powiedzieć, że jest przystojny. Ale tylko można by było. Bo w końcu zawsze jest pijany, przeklina, zachowuje się jak dzikus. Ale i tak go w miarę lubię. Gdzieś tam w głębi jego roślinnego serca znajduje się porządny człowiek... że tak to ujmę - Annie Goldarrow
 • "Masz na myśli Ivana? Jest... rąbnięty. Do tego stopnia, że mam go czasem ochotę rozszarpać i porozrzucać jego części jak najdalej od siebie. Z drugiej strony, czasem mnie bawi." - Brigg Havgaard
 • "Nie wiem czy spadając z Białego Drzewa walnął głową o ziemię, czy może wódka już wyżarła mu mózg. Ma on o wiele więcej szczęścia niż rozumu, i chyba tylko to trzyma go przy życiu." - Markus var Maelius
 • Jak jego zachowanie dalej będzie takie nieodpowiedzialne, złamię mu wtedy co innego i zadbam o to by nie wyhodował już nowego - Liliana Riverdeep
 • "Spośród wszystkich w Jahai, Ivan przeszedł chyba największą przemianę. Na lepsze". - Matt Stryker
 • Zajebisty kompan gdy nie może kłapać dziobem. - Lunaris Moonwraith
 • Najmniej odpowiedzialny członek Ligi. W dodatku chyba z jakąś obsesją na punkcie wybuchów. Mam nadzieję, że nauczy się, że istnieją inne rozwiązania problemów jak laska dynamitu jeszcze zanim wysadzi nas wszystkich w powietrze. - Teena Dest
 • Powinienem go kiedyś zabrać w Drogę, byłby mi bardem. Bylibyśmy jak ci z książki... O, Gerhard i Mlecz. - Lanval Lovestar
 • "Dlaczego Ivan mnie zawsze nabiera? Jest zabawny, ale nie można z nim szczerze pogadać..." - Leillianne
 • "Mogę o nim powiedzieć wiele złych rzeczy, zwłaszcza dotyczących jego problemów z głową ale nawet taki czubek jest potrzebny równowadze, no i ktoś musi testować moje mikstury..." - Forest