James Falk

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
James Falk
Avatar5.png
Rasa

Człowiek

Wiek

29, urodzony 16 dnia Sezonu Kolosa 1303

Płeć

Mężczyzna

Klasa

Inżynier

Rola w Lidze

Towarzysz

Filar

Determinacja

Powiązane organizacje

-

Znana rodzina
Status postaci

Alternatywna

Ja dupczę...

— James Falk

Motyw muzyczny dla tej karty postaci

Informacje ogólne

James jest człowiekiem, urodzonym i wychowanym na pustkowiach okolic Brisban Wildlands, Dry Top i Silverwastes. Jego rodzice wywodzą się z bandyckiej szajki, pośród której dorastał i uczył się trudu sztuki przetrwania. Gdy podrósł do młodzieńczego wieku, postanowił siłą opuścić rodziców i ich bandę, pozostawiając ich wszystkich w tyle.

Charakteru Jamesa nie da się jasno określić. Czasami bywa rozmowny, czasami nie mówi za dużo. Gdy się zdenerwuje, rzuca przekleństwami na prawo i lewo, nie stroni też od tego by komuś dociąć. Lubi pić wino, piwo, ludzki wariant whiskey oraz palić skręty. 

Umiejętności

Znane Jamesowi myśli technologiczne i poziom ich opanowania
Zdolność Opis zdolności
Rewolwerowiec.png
Rewolwerowiec James potrafi zręcznie i wprawnie posługiwać się pistoletami. Potrafi ich szybko dobyć i z nich wystrzelić. Do tego opanował sztuczkę strzelania w dwie strony naraz - mierzy w dwa cele z każdego pistoletu i szybko patrzy raz w jedną, raz w drugą stronę, odpowiednio kalibrując położenie broni. Nie zawsze to wychodzi celnie, lecz mimo wszystko nieraz może uratować strzelcowi życie.
Aimed Shot (Reaper's Rumble).png
Strzelec wyborowy James opanował władanie karabinami wyborowymi, przez co jest w stanie prowadzić ostrzał z daleka, ubezpieczając swoich sojuszników. Poznał zasady działania trajektorii, brania poprawek na wiatr i inne siły w Tyrii które wpływają na tor lotu pocisku. Człowiek dalej ćwiczy swoje umiejętności strzelectwa, stale je rozwijając.
Tropiciel.png
Tropiciel James ma bardzo dobrą orientację w terenie i dużą wyobraźnię przestrzenną. Posiada umiejętność tropienia ze śladów a także zna się na sztuce przetrwania. Rozpalenie ogniska, rozbicie obozu - to dla niego żadne wyzwanie. Potrafi wykryć ślady pozostawione przez jakąś większą grupkę osób i nimi podążać, o ile nie zostaną zatarte. Gdy przyjdzie co do czego, potrafi się trochę poskradać, lecz nie używa do tego żadnej magii.
Zręczny.png
Zwinny James jest zwinniejszym człowiekiem niż silniejszym. Niedobory w sile mięśni nadrabia skocznością, refleksem i płynnymi ruchami. Jest jeszcze młody więc jest w stanie szybko uniknąć ataku, sprawnie przeskoczyć przeszkodę lub zablokować ruch przeciwnika. Poza tym dobrze walczy wręcz - potrafi wyprowadzić silny i celny cios w szczękę lub mocnego kopniaka na klatę.
Pierwsza pomoc.png
Pierwsza pomoc Samotne kroczenie przez pustkowia wymagało dobrego zaznajomienia się z leczeniem ran. Dlatego też James zna się na pierwszej pomocy - potrafi przeprowadzić resuscytację, wyciągnąć pocisk z ciała, obandażować ranę czy nastawić bark. Nie używa w tym celu magii, tylko podręcznikowego doświadczenia.
Kurzok.png
Koneser wyrobów tytoniowych Jakby nie patrzeć, każdy ma jakieś nałogi. James wypuszcza swoje napięcie wraz z wydychanym dymem. Zawsze nosi przy sobie drewnianą papierośnicę, mieszczącą do 20 papierosów.  Lubi też sobie popić, szczególnie brandy czy wino.
Majster.png
Majster James potrafi z niczego zrobić coś. Nauczyło go to życie na pustkowiu, gdzie samemu trzeba było naprawiać swój sprzęt i produkować naboje. Potrafi również zmontować prowizoryczne gadżety i ulepszenia, by dać sobie przewagę w walce. Zna się na konserwacji broni palnej, jej obsłudze i budowie. To sprawia że wiele rzeczy, nawet teraz, woli wytworzyć sobie sam niż kupić.
20150930172015!Helm-wojsko-przod-490.png
Podstawowe przeszkolenie pilotażowe Na potrzeby Drugiej wyprawy na Kryształową Pustynię, James został na szybko przeszkolony w M.E.S.M.E.R. w dziedzinie pilotowania pojazdów latających. Nie mniej jednak brakuje mu doświadczenia - kilka lotów symulacyjnych i jeden praktyczny jeszcze nie czynią go asem przestworzy.

Wygląd i ekwipunek

Nazwa wynalazku / przedmiotu Opis wynalazku / przedmiotu
Glorious Brigandine.png
Napierśnik funkcyjny Przystosowany do umieszczenia aż 4 gadżetów, stanowi dla właściciela istne arcydzieło. Nie krępuje ruchów, jest lekki i wygodny. Może być z łatwością zdjęty po pozbyciu się naramienników. Nie posiada żadnego konkretniejszego opancerzenia, nie mniej miejsca w których znajdują się gadżety są odpowiednio utwardzone.
Balthazar's Pistol Skin.png
"Nneka" Sześciostrzałowy rewolwer, trzymany w prawej kaburze u pasa. Ciemnobrązowy, na boku posiada stylowy grawer "Nneka". Obok "Jacqueline" jest nieodłączną częścią ekwipunku Jamesa. Wykonany przez Wiwi
Jacqueline.png
"Jacqueline" Ciemnozielony, sześciostrzałowy rewolwer, którego miejsce znajduje się w lewej kaburze pasa Jamesa. Stylowy grawer "Jacqueline" zajduje się po lewej stronie rewolwera. Ta broń jest dziełem kunsztu rusznikarskiego Wiwi.
The Predator.png
KSDZ "Werdykt" Karabin Snajperski Dalekiego Zasięgu "Werdykt" to najnowszy wynalazek w dziedzinie rusznikarstwa Jamesa. Posiada dwa tryby prowadzenia ognia - zwyczajne pociski, których mieści się pięć w magazynku bądź pociski płonące, uformuowane za pomocą specjalnego modułu zawartego w broni, służące do lepszej penetracji celów opancerzonych poprzez stopienie pancerza. Daleki zasięg, mała szybkostrzelność, duża precyzja oraz stabilność to cechy tej broni. W zestawie luneta do celowania z ośmiokrotnym przybliżeniem i stojaczek.
Machined Rifle.png
"Paskudna Trójrura" Strzelba odzyskana przez Jamesa ze śmieci i odrestaurowana a także zmodyfikowana. W pierwotnej wersji był to obrzyn, popielczej roboty. James spędził kawał czasu na naprawie broni i dokonaniu kilku modyfikacji, takich jak dodanie trzeciej lufy, zmiana konstrukcji na strzelbę powtarzalną z przesuwanym łożem, które za jednym pociągnięciem usuwa łuski z wszystkich trzech luf i załadowuje trzy kolejne naboje. Tryby strzału są dwa - pociągnięcie za spust wystrzeli pocisk z jednej lufy albo pociagnięcie za spust wystrzeli pocisk z trzech luf jednocześnie. Opcja druga to prawdziwa masakra, jakiej można dokonać na celu pokroju człowieka, nie mniej jednak odrzut jest niesamowicie silny. Jak to strzelba, dobra jest tylko i wyłącznie na krótki dystans. "Paskudna Trójrura" jest noszona na zmianę z "Werdyktem".
Gnatodlocka.png
Rewolwer Podarowany z okazji ożenku przez Lockeya, owy rewolwer ma swoją osobną kaburę z tyłu paska Jamesa. Właściciel stosuje go jako broń rezerwową, na wypadek gdyby w innych pistoletach skończyły się naboje lub gdyby zostały wytrącone.
Saszetka.png
Skórzana saszetka x4 Cztery skórzane saszetki. Pierwsza mieści naboje dla pistoletów Jamesa oraz "Paskudnej Trójrury", druga jest przeznaczona dla przechowywania pocisków i dwóch magazynków do karabinu snajperskiego. W trzeciej znajduje się papierośnica i harmonijka, zaś czwarta jest pusta. Wszystkie cztery są umieszczone na pasku od spodni. Pierwsza i druga są z przodu, dwie pozostałe z tyłu.
Futeral.png
Skórzany futerał na karabin Solidny futerał na karabin snajperski wykonany ze skóry. Możliwe jest zamknięcie go na zamek lub pozostawienie po części otwartego, co zresztą robi James, by szybciej wyciągnąć broń. Futerał nosi najczęściej przewieszony przez plecy.
Ammo.png
Amunicja do pistoletu, karabinu lub strzelby Przechowywana w dwóch saszetkach z przodu, osobno dla pistoletu i karabinu czy strzelby. James nosi przy sobie trzy typy pocisków: pełnopłaszczowe dla lepszej penetracji opancerzonych celi, półpłaszczowe przeznaczone na cele nieopancerzone która wywołuje ciężką ranę oraz Dum-dum - ścięte pociski półpłaszczowe które po wbiciu w cel tworzą maksymalne obrażenia, ciężkie do wyleczenia. Wersję pocisków Dum-dum posiada tylko do karabinu.
Greatsword Slice.png
Ukryte ostrza w rękawicach Nożyki z hartowanej stali osadzone na trybikowym mechanizmie, ukryte w lewej i prawej rękawicy. Naciśnięcie odpowiedniego przycisku powoduje wysunięcie noża. Ostrze można swobodnie wyjmować z mechanizmu i używać np. do krojenia czegokolwiek.
120px-Arc Lightning.png
Moduł wiązek paraliżujących Ulepszenie modułu paraliżującego. Umieszczony na zewnętrznej części dłoni. Maksymalnie do trzech małych cewek wysuwa się, gotowych do wypuszczenia wiązki paraliżującej, odsyłających delikwenta na 30 minut snu każda. Zbudowany z asurańskich śmieci i poprzedniej wersji modułu. Nie mniej po wykorzystaniu ładunku każdej cewki, wymagane jest ładowanie baterii. Przybliżone działanie obrazuje ten kawałek filmiku.
Broken Rift Stabilizer.png
Panel informacyjny "Przewodnik" Gadżet, ukryty pod rękawicą lewej dłoni, na wysokości przedramienia na zewnętrznej stronie. Zakryty jest osłoną rękawicy, więc niczym się nie wyróżnia z pozoru. "Przewodnik" to zbiór czterech niewielkich narzędzi pomiarowych - zegara, kompasu, termometru i wysuwany wiatrowskaz, pozwalający ustalić kierunek wiatru. .
Rocket Boots.png
Rakietowe buty Podeszwy butów kryją mechanizm, który pozwala Jamesowi wykonać daleki skok. Podczas walki kopniak z takiego obuwia boli, tym bardziej gdy przy tym James pozwoli sobie na odpalenie niewielkiego odrzutu, sprzedając rakietowego kopa na klatę. Mechanizm skoku ma swój limit ze względu na zbiorniczek paliwa który trzeba stale odnawiać.
Healing Mist.png
Spryskiwacz mgiełki leczącej "Szlauf 2.0" Niezwykle przydatne urządzenie ukryte w naramienniku. W razie niebezpieczeństwa, James może włączyć urządzenie które spryska obszar wokół niego leczącą mgiełką. Wpłynie to pozytywnie na stan fizyczny sojuszników oraz pomoże w gojeniu się ran. Ulepszona wersja pozwala na dwukrotne użycie "Szlaufa".
Invisible Stalker.png
Moduł kamuflujący "Asfalt 2.0" Nowa runa cienia, podpięta do odnawialnego źródła zasilania w postaci zaawansowanego asurańskiego kryształu. "Asfalt" pozwala na ukrycie się, podobne do umiejętności Złodziei. Mankamentem tego wynalazku jest fakt, że postać z bliska jest widoczna z powodu przezroczystych kontur. Bateria urządzenia dopuszcza poruszanie się w ukryciu bez wyjścia z kamuflażu przez około 3 minuty. Dla Jamesa, ma to być sposób na ukrycie się w momencie wybierania celu do zestrzelenia z dalekiej odległości. Gdy leży i celuje, bateria pozwala na 6 minut nieprzerwanego ukrycia. W dalszym ciągu błysk odbitego od lunety światła słonecznego jest w stanie zdradzić jego pozycję. Czas ładowania baterii jest bardzo długi.
Overload Water.png
Elektromagnetyczny zaburzacz grawitacji "Dedal" Moduł umieszczony na plecach, który w momencie uaktywnienia powoduje powolne opadanie. W stosunku do poprzedniej wersji - "Anty-kapotażu", "Dedal" nie wyłącza się po 6 sekundach opadania i jest w stanie utrzymać użytkownika w powietrzu znacznie dłużej. Do jego budowy wykorzystano trzy runy ziemi oraz esencję żywiołaka ziemi. Użytkownik podczas opadania musi rozłożyć ręce. Przybliżone działanie gadżetu można zobaczyć tutaj.
Kocmoluch.png
Dyspenzer pyłu "Kocmołuch" Umieszczony w pasku gadżet po naciśnięciu przycisku rozpyla wokół inżyniera pył oślepiający przeciwników. Nie utrzymuje się długo, niemniej pozwala Jamesowi wycofać się ze spalonej pozycji będąc zaskoczonym podczas ostrzeliwania.
Defense Field.png
Generator tarczy Gadżet umieszczony w lewym naramiennku po naciśnięciu przycisku wytwarza kopułę, która pozwala na zatrzymanie pocisków i czegokolwiek, co zostało rzucone w stronę użytkownika. Tarcza nie ochroni przed atakiem mieczem, a dowolny sojusznik czy przeciwnik może przez nią przejść. Moc tarczy pozwala na utrzymanie jej do 10 sekund, a jej promień wynosi 3 ludzkie kroki. Długi czas ładowania.
Shock Shield.png
Ochraniacz na krocze Co prawda nie jest to jakiś gadżet, a zwykła ochrona na krok. Jednakże wiadomo nie od dziś, że klejnoty trzeba dobrze chronić. Metalowa płytka, której celem jest niwelowanie ataków wymierzonych w tę część ciała.
Chest of Black Lion Goods.png
Drewniana papierośnica Zwyczajna, drewniana papierośnica, mieszcząca dwadzieścia sztuk papierosów lub skrętów, zależy co pod ręką. Na wewnętrznej stronie pudełka znajduje się zdjęcie partnerki Jamesa. Kliknij tutaj by zobaczyć zdjęcie
Flask of Blood Whiskey.png
Bukłak z wodą ze Szmaragdowej Przystani James nosi go przy pasie. Wypełniony jest wodą z jednej z fontann ze Srebrnopustkowi, dokładniej ze Szmaragdowej Przystani. Na terenie pustokwi jest bardzo orzeźwiająca i zachowuje swoją niską temperaturę, z kolei po opuszczeniu lokacji staje się zwykłą wodą. James używa jej do orzeźwiania się po papierosie, lub w trakcie walki. Stosuje ją też do odkażania ran, gdy udziela pierwszej pomocy.
Harmonijka.png
Harmonijka Otrzymana jako prezent od rady na inicjacji w poprzednim bractwie. James powoli sobie ogarnia jakieś proste melodyjki, więc co nieco już potrafi zagrać. Wygrawerowany na niej jest napis Włóczykij. Czego chcieć więcej dla takiego człowieka jak James?
Amulet.png
Amulet Ligi Noszony zawsze na szyi, schowany pod napierśnikiem funkcyjnym, amulet Ligi który swoją przywieszkę ma w miejscu czerwonego kryształu, oznaczającego przynależność do Filaru Determinacji.
Wisiorekodmimi.png
Wisiorek podarowany przez Mimetkę Tajemniczy wisiorek w kształcie serca który ma się otworzyć, gdy Menja i James powiedzą sobie to jedno, wyjątkowe "tak". Do tej pory nie wiadomo co jest w środku. Elegancki, schowany jest pod ciuchami Jamesa wraz z amuletem Ligi oraz drugim wisiorkiem.
Wisiorekodaurry.png
Wisiorek podarowany przez Aurrę Wisiorek z przywieszką w kształcie karabinu, został podarowany Jamesowi na jego urodziny. Menja ma podobny, tylko że przywieszka jest w kształcie ryby. Cechą charakterystyczną obu wisiorków jest to, że gdy zaczynają się zbliżać do siebie, emanują ciepłem. W ramach prezentu ślubnego Aurra sprezentowała jeszcze parze holograficzną tablicę, która jest w stanie pokazać na holomapie miejsce, w którym znajduje się drugi wisiorek z pary - w wisiorkach są po prostu lokalizatory połączone z tablicą.
Lokalizator.png
Bransoleta z lokalizatorem Odzyskana od skrittów które kiedyś były królikami doświadczalnymi mniej znanego asurańskiego krewe, pozwala na określenie pozycji noszącego względem najbliższego Drogowskazu. Menja wraz z Jamesem noszą takie by dać sobie informację w razie gdyby James znów miał problem z Drogowskazem i wyrzuciłoby go gdzieś, gdzie potrzebna będzie pomoc. Jeżeli w okolicy nie ma żadnego Drogowskazu, bransoleta nie jest w stanie podać lokalizacji.

Udział w życiu gildii

Aktualny wygląd postaci i rozmieszczenie gadżetów

Aktualnie James zainteresował się ogłoszeniem Porucznika Lokama, poszukującego zdolnych najemników do pomocy w obronie wioski Ascalon's Settlement przed atakami nieumarłych z portali. Wraz z Adamem i Lunarisem odpowiedzieli na wezwanie jako Liga, łącząc siły z innymi towarzyszami najętymi przez Lokama. Ponadto, interesuje się tematem karczmy w Queensdale, którą Ligowicze chcą wynająć na swoją bazę wypadową w Tyrii. Coraz częściej można go zobaczyć na spotkaniach, pogadankach, posiadówkach.

Poza gildią

Po zrezygnowaniu z pracy dla Seraph, obecnie nieznane jest miejsce pobytu człowieka i jego żony.

Możliwe wątki tej postaci

"Możliwe wątki" to potencjalny materiał do eventów związanych z tą postacią. Domyślnie są one przeznaczone dla zainteresowanych, którzy "odblokują je" w trakcie rozmowy czy pewnych sytuacji i staną się materiałem na event między nami.

 • Czerwony strzelec z Red Rock - w trakcie rozmowy z Jamesem o jego przeszłości zejdź na temat jego sposobu zarobku podczas przebywania na pustkowiach.
 • O dwóch takich, co okradło Ministra - w trakcie rozmowy z Jamesem o jego przeszłości spróbuj dowiedzieć się czegoś o jego współpracy z Seraph.
 • Tajemnica Księżycowego Głazu - w trakcie rozmowy z Jamesem porusz temat pustkowi i skarbów, jakie skrywały.

Ciekawostki

 • Wiadomo że ma problemy z podróżami Drogowskazem. Od czasu do czasu pojawia się nie w tym miejscu w którym sobie życzył.
 • Nie jest w stanie powiedzieć dlaczego wciąż trzyma tę starą papierośnicę, jednakże znajduje się w niej nowe zdjęcie.
 • We wszystkich miejscach gdzie znajdują się skritty, bacznie przygląda się temu co mają wystawione na handel.
 • Stale chce ulepszać siebie i swój ekwipunek, by jak najlepiej zgrać się z grupą. Z zażenowaniem odnosi się do akcji, w których ktoś zachodzi mu drogę gdy celuje do wroga.
 • Wciąż szlifuje swoją umiejętność strzelectwa wyborowego.
 • Pomimo braku większej uwagi co do czystości ubrań, jego włosy wyglądają na zadbane.
 • Nie legitymuje się nazwiskiem w obawie o rozpoznanie. Sądzi, że jego rodzice jeszcze gdzieś mogli być znani, a za przynależność do rodu może zostać pociągnięty do odpowiedzialności.
 • O swojej historii mówi tylko osobom zaufanym. Mimo tego, jest szczery z osobami z Ligi, dlatego zapytany, opowie o tym jak wyglądało jego dzieciństwo.
 • Zaczepliwe komentarze na swój temat stara się obracać w żart, lecz nie oznacza to że zupełnie je olewa.
 • Czyta książki, artykuły i manifesty na różne tematy. Czytanie nie sprawia mu problemu...
 • ... z kolei pisanie już tak. Ale by temu zaradzić, uczy się ładnie i estetycznie pisać co drugi dzień.
 • 80 dnia Sezonu Feniksa użył pierwszego w życiu zaklęcia. Efektem było wystrzelenie naładowanego kryształu energetycznego w powietrze, a następnie zwrócenie obiadu na stół.
 • Stan zdrowia człowieka wyraźnie się pogorszył. Widoczne są u niego oznaki zmęczenia i bólu głowy. Podróże Drogowskazami są coraz bardziej męczące. *Bóle głowy ustąpiły, wygląda trochę lepiej, nie mniej jednak podróżowanie przy pomocy Drogowskazów dalej bywa nieprzyjemne. Teraz z kolei zaczął więcej jeść, niż kiedykolwiek wcześniej.
 • Głowa już nie pęka, jeść się tyle nie chce, za to Drogowskazy prawie za każdym razem wyrzucają go z impetem po teleportacji. Poza tym, narzeka na bolące mięśnie i wszystko robi wolniej.
 • W wyniku eksplozji magicznej, która miała miejsce na terenie siedziby Ligi Sześciu Filarów, coś stało się z wewnętrzną anomalią Jamesa. Człowiek nie odczuwa już żadnych zmieniajacych się przypadłości, a podróże Drogowskazami przestały być taką udręką (pomimo, że bardzo rzadko pojawi się nie tam gdzie chciał lub po prostu wyskoczy po teleportacji jak z procy). Nie jest aktualnie wiadomo co dalej ze stanem zdrowia Jamesa, dopóki nie dojdzie do siebie.
 • Ostatnimi czasy czyta książkę o taktyce autorstwa kintajczyka.
 • Stan zdrowia człowieka zdaje się być stabilny, a wszelakie efekty uboczne nienaturalnego przepływu magii w ciele nieaktywne. Niemniej, w dalszym ciągu ciało Jamesa nie jest takie samo jak zwyczajnego człowieka, co czasami przejawia się w spięciach przy kontakcie z Drogowskazem.
 • Cierpi na hemofobię. Człowiek próbuje samodzielnie jakoś walczyć z lękiem przed oglądaniem krwi, lecz nie jest to takie proste.
 • Po powrocie z kampanii wojennej przeciwko Cieniom, życie Jamesa obróciło się do góry nogami. Choroba psychiczna oraz nawracające wspomnienia i brzmię sumienia skutecznie przekreśliło jego dalsze chęci do prowadzenia życia takiego jak wcześniej. Nie bierze udziału w życiu gildii, choć w głębi duszy chciałby znów móc pobyć z towarzyszami jak za starych, dobrych czasów.
 • Jedną z jego form odreagowania jest praca. Podobno jest w spółce z lokalnym kowalem i majstersztykiem, wykonując zamówienia na części dla armii.

Plotki

Znasz ciekawą plotkę? Napisz ją!

 • Meredith twierdzi, że jego spodnie są spoko: Dobrze podkreślą i uwypuklają co trzeba.
 • Jego partnerka Melody Falk uważa, że powinien nosić płaszcz, aby inne kobiety (Katniss Morrison) nie miały możliwości cieszenia oczu jego "księżycami w pełni". mimo to blondynka jest bardzo tolerancyjna - uważa, że James powinien nosić te spodnie, skoro tak je lubi i jest w nich szczęśliwy wbrew całemu światu.
 • Istnieją pogłoski, ze większość rekrutów rozpoznaje go właśnie po tych spodniach.
 • Podobno raz zorganizowano zamach na spodnie Jamesa, jednak na szczęście nie były one obecne w jego namiocie.
 • Podobno ma mięsne fetysze.
 • Ponoć obcisłość jego spodni podnieca Śniącą.
 • Krążą pogłoski jako by był ulubieńcem Meredith, z nieznanych mu powodów dziewczyna sobie go upatrzyła jako obiekt do dokuczania... choć może to te jego słynne spodnie lub fakt, że uważa go za rozgarniętego faceta z którym można pogadać.
 • Ostatnio jak zobaczył Meredith w dość kusym stroju składającego się z gorsetu podkreślającego jej walory, oraz kusej spódniczki przyozdobionej piórami to mu szczęka opadła.
 • Uczył strzelać Sessentetissa, dał mu nawet dostęp do swojego pagórka strzelniczego. Korzonek widzi w nim osobę do której może się zawsze zgłosić ze sprawami ligii i prywatnymi. Zawsze gdy ktoś pyta o opiekuna, sylvari zawsze odpowiada by zainteresowany udał się właśnie do niego.
 • Podobno jego spodnie zostały skradzione, by wziąć udział w Halloween Ligii jako piniata. Szczęśliwie zostały one odratowane przez Emhyra i Cid oraz zwrócone właścicielowi w ramach prezentu ślubnego. Co ciekawe, z okazji Wintersday zostały one zafarbowane na zielono, na potrzeby kostiumu świątecznego pomocnika. Ich dalsze losy pozostają owiane tajemnicą.
 • Nie podobny do nikogo ale ma celne oko - Aurora.
 • Dzik - Melody Falk
 • Sprawia wrażenie buntownika, co by nie powiedzieć że zwyczajnego rzezimiecha kiedy to widzi się go po raz pierwszy. Choć jakkolwiek wygląd jego sprawiałby mylne, pierwsze wrażenie, to w gruncie rzeczy dobry człowiek, mający na uwadze dobro innych. Nawet tych, którzy już dawno zboczyli z prawej ścieżki - Farrand
 • To ten typ człowieka, który zaangażowałby wszystkich, we wszystko. Być może byłby dobrym przywódcą, który rozdziela zadania, mimo, że jest w nim niewiele z dowódcy. Beztrosko gawędzi wśród praktycznie obcych na tematy, które powinny dotyczyć wąskiej grupy osób... Niemniej jednak na początku naszej rozmowy był bardzo uprzejmy i dość wyrozumiały. To się ceni - Kinua
 • "To dobry człowiek." - Alice Quesperiel
 • "NIGDY, przenigdy... za nic w świecie nie idę z nim już na żadną misję. Na dwie wspólne misje obie skończyły się kacem i dziwnymi przygodami" - Annie Goldarrow
 • "Tyle czasu ile spędziłem z Jamesem - powiedzieć mogę o nim jedno. Jest cierpliwy jak nikt inny. Żeby utrzymywać cel na muszce tak długo... i żeby wytrzymać tyle z tą jego małżonką." - Brigg Havgaard

Linki zewnętrzne, uzupełniające kartę postaci

Odnośnik do Historii Jamesa na forum

Strzał w dziesiątkę, czyli historia o tym jak James został strzelcem wyborowym

Opowiadanie pt. Śmieciowie rusznikarstwo opowiada o stworzeniu "Werdyktu".

Dziennik Jamesa zawiera komentarze postaci na temat ostatnich wydarzeń, zarówno z życia osobistego jak i jako członka Ligi.

Straż Wiejska opowiada o losach Melody i Jamesa zaraz po wyprowadzce na wieś.

Gdy z drogi do nikąd należy w końcu zejść, lecz obawa przed własnymi lękami jest zbyt silna. Szkarłatne słońce w czarny dzieńKomikspredator.png