Jane Tampler

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Jane Tampler
Jane.png
Rasa

Człowiek

Płeć

Kobieta

Wiek

27 lat

Klasa

Revenant (Chiyo)

Zawód

Badacz

Powiązane organizacje
Znana Rodzina

Crystal Tampler - siostra bliźniaczka

Lokacja

Małe Vabbi - Desert Highlands

Stan zdrowia

Zdrowa

Status postaci

NPC/Alternatywna

Opis Ogólny

Nowy kostur Jane otrzymany od szamanki Zekry. Do kosturu przyczepiony jest płonący błękitnym ogniem kamień rozerwania, w którym uwięziony jest demon - Rozpruwacz.

Siostra Bliźniaczka Crystal. Od kilku lat pełnoprawny badacz w Klasztorze. Spokojna i opanowana. Potrafi zachować zimną krew w sytuacjach nietypowych. Stonowana i ułożona, a przy tym przyjazna. Czasami marudna jeśli chodzi o jej obowiązki. Perfekcjonistka, która lubi gdy wszystko jest na swoim miejscu i w ustalonym porządku. Wydaje się być dobrze zaznajomiona i obyta z duchami. Czasami nosi maskę, która zasłania jej oczy. Ponad sześć lat temu współpracowała w Priory razem z Robertem Blackwellem, Alaoisem, Topaz, Mexx'em oraz Aerie w badaniach nad magią zamkniętą w Kamieniu Runicznym Jotunów w Dredgehaunt Cliffs. Po śmierci Aerie podczas tego zadania, grupa rozpadła się, a Jane jako jedyna z szóstki pozostała we kooperacji z zakonem. W tym czasie uzyskała między innymi stopień pełnoprawnego badacza. Aktualnie współpraca z Robertem została odnowiona, a dziewczyna pomaga przy prowadzeniu Sanktuarium Arkany w Lost Precipice, w ramach której pomogła między innymi w pozbyciu się klątwy ciążącej na rodzinie Castello. W Durmand Priory jej aktualną mentorką jest Magister Hannah Palmerston.


Razem z Ligą Sześciu Filarów wyruszyła do Amnoon jako reprezentantka Sanktuarium Arkany. Jej zadaniem było rozwikłanie zagadki Złotej Maski. Choć maska została pozostawiona w Kesho - starożytnym miasta Forgotten'ów, dziewczyna kontynuowała podróż z Ligą by ostatecznie wraz z Irunn i Oberonem odprawić rytuały, które złamały klątwę Qadira. Po drodze odwiedziła kilka ciekawych miejsc i przeżyła parę przygód do których można zaliczyć odnalezienie Pałacu na Niebie w Desert Highlands. Z gildią pozostała na pustyni do samego końca, podróżując także do Vabbi oraz Windswept Haven.


Brała udział w wyprawie do zaświatów, która zakończyła się ponownym uwięzieniem Dhuuma. A nie tak dawno pomagała Robertowi oraz Hannah w sprawie Bramy Jotunów - konstrukcji bardzo podobnej do tej, która niegdyś doprowadziła do śmierci Aerie. Pomagała przy odnalezieniu fragmentu klucza w Bitterfrost Frontier oraz w kuźni Krasnoludów. Była obecna przy otwarciu Bramy Jotunów - "Gwiazda Jotuna", a także pomagała zapieczętować Kamień Jotunów - "33".

Przez niefortunny zbieg okoliczności, razem z Aeshri, Leillianne i Mattem została porwana przez dżina Qadim'a, który włączył ich do swojej kolekcji istot żywych. Uwolniona została przez Ligę oraz Crystal.


Razem z Annie, Briggiem, Roerynem, Markusem, Crystal i Potulim wyruszyła do osady nomadów na Desert Highlands w celu odwiedzenia tamtejszej szamanki Zekry. Razem z Ligowiczami oraz Zekrą brała udział w rytuale przyzwania duchów, a następnie wypędzenia demona. Ostatecznie to ona oddzieliła demona od Markusa. To właśnie w osadzie nomadów otrzymała także swój nowy kostur.

Kontynuując zagadkę symbolu gwiazdy razem z Nigerem oraz Ligą odnalazła salę luster z teleskopem, który wyświetlał na niebie światła przypominające zorzę. Z uwagi na rozwiązanie zagadki świateł Hessdallen, które spędzały sen z powiek badaczom już od dłuższego czasu, została postawiona na czele niewielkiej grupy badawczej, której zadaniem stało się odpowiedzenie na kolejne pytania dotyczące zórz oraz teleskopu w Hessdallen oraz ich związku z symbolem gwiazdy. Była odpowiedzialna za zbudowanie Trójzębu niezbędnego do walki z Dostrzeżonym Pośród Gwiazd. Jako jedna z czterech osób podpisała umowę z Zommorosem, w celu wypożyczenia ostatniego Zwoju Seerów, stawiając tym samym na szali swoją wolność. Wraz z Robertem oraz Magister Palmerston przewodziła otwarciu Kamienia Jotunów. Po dopełnieniu warunków umowy z Zommorosem postanowiła ograniczyć swoją działalność w Sanktuarium Arkany i skupić się na swojej przyszłości i karierze w Durmand Priory.

Na jakiś czas wyruszyła na Kryształową Pustynię do Małego Vabbi. Cel tej podróży nie jest znany.

Z ciekawostek, których można się o niej dowiedzieć warto zaznaczyć jej niechęć do Springerów jako nienaturalnie dużych królików. Przez spory okres czasu swojego życia współpracowała z hylekami, gdzie zaprzyjaźniła się z Potulim.


Odziana zazwyczaj granatowe, skrzętnie zasłaniające całe ciało szaty. Są one dość luźnym materiałem, dlatego wybierając się w chłodne rejony Tyrii bez żadnego problemu pod spód może założyć spore ilości swetrów oraz innych "ocieplaczy". Dawniej oczy zasłaniała materiałową opaską. Zmieniło się to podczas pobytu w Elonie, gdzie zdecydowała się na metalową maskę, która aktualnie posiada wyraźny ślad po spawaniu jednego, wcześniej złamanego elementu. Oczy zasłaniane są zazwyczaj podczas walki by wzmocnić więź łączącą ją z legendą Chiyou.

Umiejętności

Jane w masce

Jane jest Revenantką. W walce używa kostura, który jest jej głównym katalizatorem magi. Jej legendą jest żyjąca niegdyś w Kintaju, rytualistka Chiyo. Dziewczyna jest w stanie tworzyć duchowe łańcuchy oraz duchowe błyskawice. W walce często zakrywa swoje oczy, by jak twierdzi lepiej komunikować się ze swoją legendą. Dość dobrze zna się na duchach, szczególnie tych bardzo starych.

Zaklęcie Nazwa Opis
Połączone Uderzenie.jpg Duchowa Błyskawica

Zaklęcie podstawowe. Dzięki wiedzy Chiyo, dziewczyna wie jak posługiwać się duchowymi błyskawicami. Potrafi tworzyć je w postaci pocisków, przekazywać podczas dotknięcia, a także tworzyć ich skupiska w wybranych przez siebie miejscach. Ich siła jest przeciętna. Zwiększa się ona jednak gdy Jane trzyma w dłoniach którąś z przyzwanych urn.

Odłamkowy Oręż.jpg Odłamkowy Oręż

Zaklęcie na broń. Jane jest w stanie zakląć oręż jednego z sojuszników by jego następne trzy ataki dodatkowo powodowały eksplozję magii, która rani cel jak i kilku przeciwników dookoła niego.

Okrutnym Był Daoshen.jpg Okrutnym Był Daoshen

Urna. Dziewczyna potrafi przyzwać wspomnienie urny Daoshen'a. Przedmiotu, do którego trzymania potrzebuje obu rąk. Po przyzwaniu to urna staje się jej bronią, a raczej katalizatorem magii. Gdy Jane trzyma urnę, pasywnie zwiększa się siła jej zaklęć. Gdy ją jednak upuści, w najbliższym obszarze przez krótką chwilę szaleją błyskawice, które zadają spore obrażenia.

Opiekuńczym Był Kaolai.jpg Opiekuńczym Był Kaolai

Urna. Dziewczyna potrafi przyzwać wspomnienie urny Kaolai'ego. Przedmiotu, do którego trzymania potrzebuje obu rąk. Po przyzwaniu to urna staje się jej bronią, a raczej katalizatorem magii. Gdy Jane trzyma urnę, jej wytrzymałość na obrażenia znacząco wzrasta. Gdy ją jednak upuści niewielkie rany jej oraz sojuszników w pobliżu ulegają zaleczeniu.

Rekonwalescencja.jpg Rekonwalescencja

Echo. Jane dzięki Chyio przyzywa echo spętanego ducha Rekonwalescencji. Duch posiada wytrzymałość fantazma i nie może się poruszać. Działa pasywnie na członków drużyny na średnim zasięgu. Na sojusznikach objętych wpływem echa utrzymuje się regeneracja.

Naszyjnik Jane
Jane Maska.png

Stosunek do Ligi

Bardzo polubiła tą gildię. Szczególnie silną więź wytworzyła z Nisheerą, którą traktuje jako swoją przyjaciółkę, a nawet prawie siostrę. W gildii czuje się jak u siebie. Z jej członkami spędziła tak dużo czasu na pustyni, że czasem zdarza jej się z nimi utożsamiać. Wie, że gdyby nie oni zapewne nigdy nie przeżyłaby takich niesamowitych podróży do Elony, czy też do samych zaświatów. Sporą sympatią darzy także Markusa oraz Zavebę, którego miała okazję lepiej poznać podczas paru wspólnych zadań na pustyni. Dużym szacunkiem darzy Alice Quesperiel, choć woli aby ta nawet nie próbowała zbliżać się do jej siostry.

Plotki

Znasz jakąś ciekawą plotkę na temat postaci? Podziel się nią!

  • Ponoć jest zakupoholiczką. Gdyby tylko mogła, spędzałaby na zakupach cały swój wolny czas.
  • "Jest z nami tak długo. Czasami zapominam, że tak naprawdę podlega pod Klasztor Durmanda." - Roeryn
  • "Nikogo chyba nie zaskoczy że sam uważam ją praktycznie za część gildii, musi nam jednak wystarczyć kontakt poprzez Sanktuarium Arkany. Sądzę jednak że wspólne przygody nawet dla niej, będą lepsze niż nauka w Klasztorze u tej skamieliny." - Markus var Maelius
  • "Jane nie jest częścią Ligi? Huh... a wydaje się być z wami bardzo zżyta. Fajnie było posiedzieć z nią w lampie, ale lepiej nie będę tego głośno mówić..." - Leillianne
  • "Nawet ją toleruje." - Szkarłatny Podróżnik
  • "Traktuje ją jak jedną z nas. Cenie sobie w niej powagę z która podchodzi do powierzonych zadań. Na pewno jest to osoba godna zaufania. A przede wszystkim podziwiam ją, za upartość w darzeniu do swoich pasji, nawet pod skrzydłami Hanny. Oby nadszedł dzień kiedy z dumnie uniesioną głową będzie mogła jej wszystko wygarnąć " - Annie Goldarrow
  • "Nie mogę narzekać na Jane. Mimo że wolę rozmawiać z Crystal to z Jane mam większą pewność, że wyjdziemy z tego cało." - Brigg Havgaard
  • "Jane jest mi bardzo bliska - podobnie jak Robert jest dla mnie niczym rodzina, której nie tworzą więzy krwi. Traktuję ją jak jedną z najbliższych przyjaciółek, prawie siostrę. Mamy zbieżny stosunek do wielu spraw i wydarzeń, a ja bardzo cenię jej poważne podejście do życia i zadań, ogromną wiedzę, rozwagę, spokój (pod warunkiem, że nie chodzi o zakupy). Może na mnie liczyć; wiem też, że ja mogę liczyć na nią. Nigdy mi nie odmówiła pomocy. Kiedyś, gdy całe dnie spędzałam w lecznicy w Azylu była moim najczęstszym nie-rannym gościem i sporo rozmawiałyśmy, a gdy nie miała czasu posiedzieć ze mną podrzucała mi same dobre lektury. Nie zapomnę jej tego. Życzę jej wszystkiego dobrego na ścieżce, którą obrała. Jestem przekonana, że odniesie ogromne sukcesy w Klasztorze Durmanda" - Nisheera
  • "Gdybym miała taką siostrę jak Jane na pewno skończyłabym lepiej." - Alice Quesperiel

Historie

[1] Sanktuarium - Początek końca

[2] - Omnisciente Shorts - The weakest link