Jormag

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Jormag.jpeg

Jormag to Starożytny Smok, który rozpoczął terroryzowanie Tyrii w 1078 roku, poprzez swojego czempiona Drakkara. Jego przebudzenie nastąpiło w 1165 roku. Jormag rezyduje w północnych Dreszczogórach (Shiverpeaks), z których przegonił kodan i nornów, a nawet quagganów.

Domena

Domeną Jormaga jest lód a także wpływanie na umysł za pomocą szeptów. Gdy chce, Jormag potrafi być bardzo przekonujący, oferując moc ponad wszelkie wyobrażenie. Spaczenie przez Jormaga polega na transformacji częściowej lub całkowitej danych części ciała w lód. W ten sposób powstają m.in. nornowie, należący do Synów Svanira, których dłonie pokryte lodem o ostrych końcach służą do zabijania. Nie tylko Jormag, ale i jego czempioni są w stanie spaczać, pozostawiając daną osobę kompletnie poddaną woli smoka. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą zostać spaczeni i przeciągnięci na stronę smoka, nie mniej jednak Synowie Svanira nie akceptują kobiet w swoich szeregach.

Potyczki z nornami

Pomimo zaciekłego oporu, Jormag zdołał wygonić nornów z Dalekich Dreszczogór (Far Shiverpeaks) i osiedlić się w tym miejscu. Zniszczenia jakich dokonał to m.in. przełamywanie lodowców i zalewanie terenów, co dało początek kodańskim sanktuariom. Pomimo wygranej, norn o imieniu Asgeir Dragonrender zdołał uciąć kieł z paszczy Starożytnego Smoka, który teraz znajduje się w Hoelbrak. Mówi się że ten, który zdoła zniszczyć kieł, będzie w stanie podołać samemu Jormagowi.

Aktywność

Według doniesień, Jormag staje się coraz bardziej aktywny. Swoje spaczenie rozprzestrzenia nie tylko dzięki swym czempionom, ale również przy pomocy kultu Synów Svanira, którzy uznają smoka za najsilniejszego z Duchów Dziczy. Swoim zasięgiem sięga aż do Hoelbrak, gdzie Synom Svanira pozwolono rezydować w mieście tak długo, dopóki nie czynią szkód.