Katniss Morrison

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Katniss Morrison
KM2.png
Rasa

Człowiek

Płeć

Kobieta

Wiek

76 dzień sezonu Feniksa 1302AE (28 lat)

Klasa

Złodziej, Zabójca, Zwiadowca

Tytuł

Bursztynowa Puma, Ruda

Rola w Lidze

Dawniej Towarzysz

Powiązane organizacje

Hebanowa Awangarda - Zwiadowca

Dawn's Light

Filar

Dawniej Rozsądek

Znana Rodzina

† Albert Morrison - Ojciec - Porucznik Hebanowej Awangardy

† Stella Morrison - Matka - Sanitariuszka Hebanowej Awangardy

Lokacja

Ebonhawke

Stan zdrowia

Zdrowa

Status postaci

Alternatywna

Charakter

W paru słowach można by ją opisać jako nieprzewidywalną, drapieżną, bezwzględną, bezwstydną i niespecjalnie przejmującą się czymkolwiek dziwką. Jest typem indywidualistki. Nie przepada za zbyt dużymi tłumami, w których sama często znajduje się na doczepkę. Podczas akcji i zadań zdecydowanie woli działać samotnie, jeśli sprawa dotyczy jednak alkoholu bądź innych używek rzeczą jasną jest, że przyjemności w samotności bywają dość nużącą sprawą nawet i dla niej. Nie można nazwać jej bezinteresowną gdyż praktycznie przez cały czas szuka korzyści, które mogłaby osiągnąć. Bardzo rzadko działa dla dobra innych bezinteresownie. W zasadzie to takie momenty zdarzają się raczej jedynie podczas jej służby, gdy musi wypełniać rozkazy, których nawiasem mówiąc niespecjalnie lubi słuchać.

Katniss uważa się za kobietę wolną, która nie przyjmuje zobowiązań. Jest chytra, przebiegła i fałszywa gdy jej się to opłaca, a także przyjemna, miła i życzliwa gdy... także jej się to opłaca. Bardzo ciężko jest wykryć jej prawdziwe intencje gdyż lubi bawić się emocjami i relacjami z innymi. Traktuje to jako swoiste hobby, którym może doskonale przerwać nudę. Często bywa drapieżna, kontrowersyjna i perwersyjna. Nie przejmuje się tym co myślą o niej inni. Większość świata ma w głębokim poważaniu.

Zwiadowczyni Awangardy nie lubi gdy dookoła panuje nuda, która według niej jest dość męcząca. Woli gdy jej życie przepełnia akcja. Właśnie dlatego nie lubi czekać, woli działać. Jest krwiożercza. Bardzo lubi walkę i niespecjalnie przejmuje się ranami swoimi, czy też swoich przeciwników. Grunt to poczucie adrenaliny w swoim ciele. To uczucie władzy nad swoim ciałem, a także życiem innych nad wyraz się jej spodobało. Jest bardzo odporna na wszelakie okrucieństwo, czy brutalność zarówno względem innych, jak i jej samej. W swoim życiu wiele razy widziała nieprzyjemne sceny i te zazwyczaj nie robią na niej żadnego wrażenia.

Mimo wszystko Katniss nie wyobraża sobie swojego życia bez służby w Hebanowej Awangardzie. To zawsze nadawało i nadawać będzie sens jej życiu. Miłość do tego miasta oraz jego mieszkańców, choć głęboko ukryta i zakorzeniona w jej sercu objawia się poprzez udział w licznych zadaniach dla Awangardy, a także jej pełnego profesjonalizmu i oddania w służbie. Wykonuje rozkazy, choć potrafi je nagiąć gdy uzna to za odpowiednie. W sprawach służby często zachowuje pełną powagę i odpowiedzialność.

Umiejętności

Kat Z1.png

Katniss przez większą część swojego życia wychowywała się w koszarach Hebanowej Awangardy i to właśnie tam w pełni mogła rozwinąć się jako zwiadowca i zabójca. Nie jest zwyczajnym żołnierzem, który swoje życie spędza na patrolowaniu ulic. Katniss zdecydowanie została stworzona do czegoś większego. Dzięki swojej zawziętości i poświęceniu dzieciństwa Katniss idealnie wypracowała swoje ciało. Jej umiejętności akrobatyczne są godne podziwu nawet w porównaniu z akrobatami cyrkowymi. Wytrenowane ciało bardzo często przydaje się jej w walce, nie lubi ona bowiem chować się za pierwszą linią. Ona woli w niej stać.

Dzięki silnym nogom jest niebywale szybka, zwinna i skoczna. Wiele osób mogłoby pozazdrościć jej umiejętności fizycznych. W koszarach Hebanowej Awangardy Katniss nauczyła się także bardzo dobrze walki wręcz. Nie jest to żaden konkretny styl walki gdyż jej ciosy i często nieczyste zagrania można porównać bardziej do walki ulicznej, jednak ta dziewczyna bardzo dobrze wie jak użyć swojego ciała nie tylko by omotać sobie kochanków.

Sztuka magiczna nigdy nie była mocną stroną Katniss. W jej życiu nie pojawił się moment by z chęcią trenowała akurat te umiejętności. Zawsze wolała skupić się na swojej formie fizycznej niźli magicznej i właśnie dlatego wiele z umiejętności złodzieja jest po za jej zasięgiem. Z całą pewnością można nazwać ją Daredevilem, zna bowiem jedynie tylko podstawowe sztuczki z zakresu magii cienia.

Umiejętności władania bronią u Katniss zawsze były jej dobrą stroną. Wie ona bowiem doskonale jak używać pistoletów, a także broni palnej o długiej lufie. Dobrze radzi sobie z ostrzami jednoręcznymi wszelakiej maści. Sztylety, a także miecze, czy topory nie są dla niej żadnym problemem. Potrafi dość celnie rzucać nożami oraz innymi przedmiotami miotanymi. Wie także jak posługiwać się tarczą i buzdyganami, czy kijem bitewnym. Nie posiada natomiast wyszkolenia w posługiwaniu się cięższą bronią taką jak młoty, halabardy, czy miecze dwuręczne.

Kat Z2.png
Umiejętność ogólna Nazwa Opis
Kat 1.png

Kradzież

Umiejętność złodzieja, której nie używa zbyt często i opanowała ją jedynie w stopniu podstawowym. W jej przypadku kradzież ogranicza się do kroku cienia do obranego przez siebie celu.

Kat 2.png

Kroki Cienia

Teleportacje w jej przypadku nie przynoszą dodatkowych korzyści. Potrafi je wykonywać w stopniu podstawowym. Nie potrafi przenieść ze sobą osób trzecich bądź cięższych przedmiotów. Pochwycona nie przeniesie się także ze swoim przeciwnikiem. Potrafi jednak zostawić symbol dzięki, któremu po teleportacji jest w stanie powrócić w to samo miejsce.

Kat 3.png

Znikanie w cieniu

Nie jest mistrzynią ukrywania się w cieniu. Długotrwałe znikanie choć jest możliwe, w jej przypadku pochłania ogromną ilość energii magicznej. Bardzo dobrze wychodzą jej jednak zniknięcia na ułamki sekund, których używa najczęściej w celu zmylenia swoich przeciwników. Dzięki nim ciężej jest odgadnąć kierunek w jakim się porusza.

Kat 4.png

Inicjatywa

Dzięki odskokowi podczas którego okrywa się smugami cienia, jej ruchy na jakiś czas stają się szybsze (Quickness). W ten sposób ściąga z siebie także dwa negatywne efekty.

Sprzęt

Kat Z3.png
Umiejętność od broni Nazwa Wymagana broń Opis
Kat 5.png

Zaklęty pocisk

Pistolet

Przed wystrzeleniem potrafi zakląć pocisk by po jego wystrzeleniu, teleportować się w pobliże miejsca, w które trafił.

Kat 6.png

Chmura dymu

Pistolet

Przy wystrzeleniu pocisku tworzy dookoła siebie chmurę niematerialnego dymu, który wykorzystuje do okrycia się niewidzialnością.

Kat 7.png

Rykoszet

2x Kamy

Wirując i jednocześnie wymachując kamami, tworzy dookoła siebie smugi cienia, które pochłaniają nadlatujące pociski. Podczas tworzenia smug nie może się poruszać.

Ekwipunek Katniss różni się w zależności od tego, co akurat jest jej potrzebne. Rzeczami, które zawsze ma przy sobie jest oczywiście paczka papierosów i krzesiwo, do podpalenia szluga. Bez nich nie rusza się nawet ze swojego mieszkania. Do wyżej wymnienionych przedmiotów można zaliczyć także odznakę Zwiadowcy Hebanowej Awangardy. Spotkać ją można w kilku różnych strojach. W jej szafie znajdują się płaszcze, luźniejsze koszule i zwykłe koszulki na ramiączkach bądź z rękawkami, a także mundur Hebanowej Awangardy. Charakterystyczną bronią Katniss są sporych rozmiarów pistolety wykonane specjalnie dla niej przez Sussane Cruise. Przy sobie może posiadać jeszcze jeden bądź dwa miecze hebanowej awangardy, garotę, granty hukowe i odłamkowe, noże, a ostatnio i kamy z doczepianymi na zatrzask linkami. Od czasu do czasu Katniss można spotkać w stroju do zadań specjalnych jako "Bursztynowa Puma". To w jej rękach aktualnie znajduje się także Dziennik II.

Pistolety Sussane

Pistolety Sussane

Dwa pistolety na prawdę sporych rozmiarów są elementem rozpoznawczym Katniss. Złożone z elementów broni Hebanowej Awangardy pistolety są zdecydowanie większe, masywniejsze, a także cięższe od tych standardowych. Osoby o słabszych rękach mogą mieć problemy z utrzymaniem ich w dobrej pozycji do strzału. Co ciekawe pistolety te posiadają magazynek, który pomieści jednorazowo tylko cztery kule. Pistolety te bowiem nie służą jedynie do strzelania. W miejscu gdzie powinny znajdować się naboje, zainstalowany jest bęben mechaniczny z nawiniętą na niego metalową linką, która potrafi utrzymać ciężar prawie aż stu kilogramów. Dzięki odpowiednim przyciskom na rękojeści pistoletu Katniss jest w stanie wystrzelić kilkumetrową linkę z pistoletu, a także bardzo szybko z powrotem ją zwinąć.

Ostrza z Ebonhawke

Ostrza z Ebonhawke

Katniss jako zwiadowca Hebanowej Awangardy posiada dostęp do arsenału Ebonhawke. Właśnie dzięki temu może ona dzierżyć także inne bronie z symbolem Awangardy. Do tych najczęściej przez nią używanych należą miecze, a także noże i sztylety. Miecze są zazwyczaj alternatywą dla pistoletów. Czasem zdarza się, że przy sobie posiada jeden pistolet i jeden miecz.

Kamy

Kat.jpeg

Jakiś czas temu Katniss upodobała sobie walkę kamami. Choć zazwyczaj używa ich podobnie jak sztyletów, tak niedawno wypracowała kilka technik specjalnych z użyciem lin oraz łańcuchów doczepianych do broni. Nowe elementy broni można doczepiać dzięki specjalnym końcówkom zamocowanym na końcu drzewca kam.

 • Ostrza na łańcuchu - Stosunkowo cienkie półtorametrowe łańcuszki z doczepionymi na ich końcach ostrzami. Dzięki nim dziewczyna jest w stanie walczyć kamami także na średnim dystansie, wywijając ostrzami w powietrzu i utrudniając rozpoczęcie walki w bezpośrednim kontakcie. Możliwe do użycia obie kamy na raz.
 • Obuch na linie - Pięciometrowa, wytrzymała i stosunkowo cienka lina z doczepionym na końcu okrągłym ciężarkiem, który służy do ogłuszania wrogów bądź zadawania obrażeń obuchowych. Dzięki dłuższej linie możliwe jest plątanie nią wrogów. Możliwa do użycia tylko jedna kama.
 • Pierścień na linie - Pięciometrowa, wytrzymała i stosunkowo cienka lina z doczepionym na końcu twardym, kauczukowym pierścieniem, który służy do zaczepiania się o wystające elementy środowiska bądź ogłuszania wrogów. Dzięki dłuższej linie możliwe jest plątanie nią wrogów. Możliwa do użycia tylko jedna kama.

Zbroja Hebanowej Awangardy

Jako zwiadowca Hebanowej Awangardy Katniss zazwyczaj nosi na sobie dobrze dopasowaną zbroję średniej grubości. Skórzane spodnie i płaszcz, które są główną częścią jej garderoby posiadają wiele metalowych naszywek, które w razie niebezpieczeństwa dobrze spełniają swoją rolę. Metalowe buty, naramiennik i maska bardzo często przydają się w walce, a także na nieprzewidziane okoliczności. Metalowa podeszwa nie przepuszcza z łatwością ostrzy rozsypanej kolczatki, a obita skórą maska, zapewnia częściową izolację od niebezpiecznych oparów. Rękawice są wykonane z materiału wzmacnianego grubą skórą. Wszystko po to aby ruchy rąk był szybkie i dokładne, w końcu i tak bardzo często są obciążane dodatkowym balastem w postaci pistoletów.

Prezencja

Katniss Morrison Wiki.jpg

Katniss jest bardzo urodziwa jak na swój wiek. Posiada pełne kształty, których nie boi się eksponować. Często podkreśla swoją kobiecość i wykorzystuje ją do wpłynięcia na męską, a także żeńską część populacji. Długie nogi, jasna karnacja, smukła sylwetka, a także ostre, zielone spojrzenie doskonale komponuje się z jej agresywną, rudą fryzurą. W niektórych sytuacjach seksapil, aż sam z niej ocieka.

Mimo wszystko, Katniss nie lubi skąpych strojów, a przynajmniej nie pokazuje się w nich zbyt często. Zazwyczaj widywana jest w swoim mundurze Hebanowej Awanagardy, który idealnie przystosowany jest do walki w terenie, a także w różnorakich płaszczach, które dokładnie ukrywają większość jej walorów. Maska bądź bandana, która często zakrywa jej twarz ukrywa pełne usta i niewielki nos, przez co Katniss w większości przypadków wydaje się być tajemniczą postacią.

Ciekawostki

 • Pracuje jako zwiadowca Hebanowej Awangardy już od dwunastu lat.
 • Wśród żołnierzy Awangardy jest dość znaną postacią, w końcu jako jedna z nielicznych spędziła większość swojego dzieciństwa, mieszkając w koszarach wojska Ebonhawke.
 • Prowadziła ofensywę podczas obrony posterunku "Porzucona Nadzieja" przed ogrami na wschód od Ebonhawke.
 • Jest leworęczna i całkowicie głucha na prawe ucho.
 • Mimo, że mieszka sama, w jej mieszkaniu znajdują się dwa łóżka.
 • Podobno lubi spędzać czas zarówno z mężczyznami, jak i kobietami.
 • Nie przepada za charrami, chociaż lubi spędzać czas w ich towarzystwie.
 • Jednym z jej przydomków w Awangardzie jest "Ruda".
 • Była najkrócej urzędującym Opiekunem Ligi Sześciu Filarów w jej historii.

W kampani SiT

Katniss pojawiła się na adventure Chapter 1 - Volume 2, a także działała aktywnie po za kulisami kampani. W przebraniu Bursztynowej Pumy zamordowała jednego byłego i obecnego ministra. Była świadkiem wybuchu swojej kamienicy, a następnie wraz z członkami Ligi ruszyła kanałami za zamachowcami. Aktualnie jest członkiem Dawn's Light i aktywnie działa w walce z Cieniami.

Plotki

 • Lubi droczyć się z Melody Falk
 • Wysuszona jak kłoda drewna, którą usilnie podlewa spirytusem (Anonim)
 • Dusze też ma rudą. Tak przynajmniej mówi mi brat. Ale to dobrze, bo im nas więcej tym weselej - Roa
 • "Gdyby nie gorycz, jaka z niej wycieka w postaci jadu, pycha i brak pokory, którymi emanuje, być może byłaby z niej fajna babka, z którą można obalić flaszkę... Chyba się starzeję!" - Melody Falk
 • "Przywalenie jej tarczą, nieważne czy przez Anomalię czy nie to jedno z moich nielicznych dobrych wspomnień związanych z Unity i wyprawą" - Melody Falk
 • "Za grosz miała w sobie wstydu, wystawiając na pokaz swój pośladek przed całą gawiedzią na arenie. I choć grzechem byłoby nie powiedzieć, że kształty ma całkiem zgrabne, tak charakterem nie wpasowałaby się w kanon dobrej żony" - Archer
 • "Obcowanie z nią jest jak zabawa z otwartym płomieniem, figlarnie tańczącym wśród drzew." - Lunaris Moonwraith