Liliana Riverdeep

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Liliana.png
Liliana Riverdeep
Rasa

Człowiek

Płeć

Kobieta

Wiek

ur. 75 dnia sezonu Kolosa 1306 roku. (25 l.)

Klasa

Elementalista

Organizacje

Kościół Dwayny
Durmand Priory (ranga: Scholar)
Liga Sześciu Filarów (rekrut)

Znana Rodzina

Maria - matka, kapłanka Dwayny
Daniel - ojciec, Seraph (nie żyje)
Zahary - starszy brat, Vigil
Irys - młodsza siostra, kapłanka Dwayny

Miejsce zamieszkania

Gendarran Fields - Cornucopian Fields

Motyw muzyczny
Status

Alternatywna

caption

Wygląd

Kobieta dość niska, ale nie najniższa. Posiada ona kobiecą, ale dobrze zbudowaną sportową sylwetkę, którą pielęgnuję dzięki treningom a także poprzez swój styl życia, który ciągle sprawia, że kobieta jest w ruchu (posiada lekko zarysowane mięśnie na rękach oraz brzuchu). Jest to ładna ale nie najładniejsza kobieta. Jest opalona, dzięki pracy na wsi w polach, ma jasne włosy, bliżej nie określonego koloru, bo to już nie blond ale jeszcze nie szatynka, więc coś pomiędzy. Ma jasne zielone oczy, które na tle jej opalonej buzi, zdają się aż za bardzo wyróżniać. Włosy zazwyczaj z tyłu ścina na krótko, zaś z przodu zaplata warkocze albo wiąże w kitki. Stara się jakoś trzymać w ryzach niesforne kosmyki, poprzez opaskę, jednak te zawsze znajdą sposób na wydostanie się i wpadanie do oczy. Jednak kobieta się tym nie przejmuje. Mimo swojej dość wysportowanej sylwetce zachowała wszelakie kobiece walory. Ogólnie kobieta jest zadbana choć nie przykłada jakoś wielkiej wagi do tego. Ubiera się głównie w spodnie i koszulki, rzadziej w koszule. A już w ogóle aby ją w spódniczce czy sukience zobaczyć musiałby się stać cud. Nie używa jakoś przesadnie perfum, mało kiedy nimi się skrapla, chyba że jest ku temu okazja. Zazwyczaj pachnie mieszanką słońca, skoszonej trawy czy domowym ciastem.

Charakter

Czasem smutna, czasem wesoła, żywa albo leniwa, niekiedy głośna częściej spokojna... Niczym woda, raz spokojna i dająca ukojenie raz rwąca i niebezpieczna. Liliana to na pozór prosta dziewczyna ze wsi, jednak przy bliższym poznaniu okazuje się pracowitą, szczodrą i pomocą osobą. Choć czasem lubi pomarudzić to najczęściej kocha życie jakie ma i to co jej daje. Lubi pożartować czy napić się piwa, lubi spędzać czas w dobrym towarzystwie jak i dobrze się zabawić. Ale gdy przychodzi co do czego w jednej chwili potrafi rzucić wszystko i lecieć komuś pomóc w każdej sprawie. Nawet jak to jest zaniesienie koszy z jabłkami starszej sąsiadce. Dziewczyna nie zna słowa "zaraz" jak ma coś zrobić to robi od razu i nie czeka aż samo się zrobi, przez co również uważana jest za pracoholiczkę i mimo zmęczenia dalej będzie pracować dopóki dana sprawa nie zostanie uznana przez nią za skończoną. Mimo swoich osiągnięć czy czynów (tych dobrych) pozostaje dość skromną osobą i nie puszy się z swoich osiągnięć. Cieszy się jak małe dziecko z drobnych przyjemności, zaś w chwilach poważnych wykazuje się dużą dojrzałością. Zawsze dotrzymuje obietnicy którą złoży. Nikogo nie ocenia i każdego traktuje równo i daje mu szanse, czasem dwie a i może nawet więcej (choć nie zawsze). Pomimo wielkiego serca posiada swoje wady. Bywa nieznośna i zbyt pyskata nawet jak nie ma racji czasem jest wybuchowa. Jest mądrą dziewczyną, ale ma niekiedy przebłyski jakiegoś nagłego cofnięcia w myśleniu i palnie niespodziewanie wielką głupotę. Jest kiepska w liczeniu. Czasem jak za dużo wypije lubi co nieco narozrabiać albo wyzwać kogoś do pojedynki, na szczęście ma mocną głowę więc takie zdarzenia bywają bardzo rzadko. Kocha swoją rodzinę ponad wszystko i mimo, że przebywa często z daleka od swoich bliskich, zawsze sercem jest przy nich. Bywa, że popadnie czasem w luźniejszy romans. W końcu też czasem odczuwa swoje potrzeby. Ogólnie to bardzo żywa osoba, której zadaje się być wszędzie pełno.

Umiejętności

Magia lecząca jest jest głównym atutem. Już od najmłodszych lat przejawiała ku temu zdolności więc były one rozwijane pod czujnym okiem jej matki. Leczenie stało się jej powołaniem przez które poszła w ślady matki dołączyła do Kościoła Dwayny jako kapłanka. Tam niosła wszelaką pomoc medyczną w każdym miejscu w którym była potrzebna. Już jako nastolatka wyruszała w najróżniejsze miejsca w całej Krycie a później jej podróże zaczęły sięgać coraz dalszych zakamarków świata, co też skłoniło ją do przystąpienia w szeregi Durmand Priory. Tam po za wyprawami badawczymi była również medykiem a także zaczęła bardziej rozwijać w sobie magię obronną aż w końcu ofensywną. Nauczyła się ona posługiwać kilkoma rodzajami broni, dzięki czemu może być bardziej efektywna.

Bronie które posiada

caption
caption

Kostu Dwayny: Jest to kostur, który został przekazany jej przez matkę w momencie kiedy zaczęła wyruszać na coraz dalsze wyprawy. Kostur ten jest od pokoleń w jej rodzinie i przekazywany kobietą, które wstąpiły na ścieżkę kapłaństwa. Sam kostur jest zbudowany z dość solidnych materiałów, stylizowanych na Boginię Dwayne, którą ponad wszystkich bogów najbardziej pokochali w jej rodzinie. Przewiązany jest niebieską wstęgą, która niejednokrotnie była już wymieniana. Jest on lekki i poręczny. Doskonały katalizator magii leczącej.

Sztylet Złotych Skrzydeł: Sztylet należał kiedyś do ojca a później do jej starszego brata, który go jej przekazał w momencie kiedy Liliana wyruszyła do dżungli po rozbiciu statków. Sztylet jest typowym orężem należących do żołnierzy Seraph. Pozostał w jej rodzinie po śmierci ojca i przez wiele lat był on elementem wyposażenia jej brata. Po sztylecie widać już typowe zużycie. Lekko poszczerbione ostrze oraz wielokrotnie już wymieniana skóra na rękojeści nie są w stanie sprawić by owy sztylet poszedł w zapomnienie. Na chwilę obecną bardzo dobrze służy Lilianie.

Różdżka: Lekka, wygodna, zrobiona przez nią samą. Jest to dość nietypowy okaz berła magicznego, gdyż swoim kształtem i wielkością przypomina zwykłą różdżkę. Wystrugana z wiśniowego drewna, obrobiona i okuta w metalowe elementy sprawiają że mimo nieporadnego wyglądu jest to doskonały katalizator magiczny. A do tego, po za tym że jest wręcz jedyny w swoim rodzaju jest niezwykle kompaktowy i wygodny.

Miecz z brandedowego kryształu: Niezwykły miecz, który Liliana dostała jako podarunek za pomoc w Jahai. Broń ta ma jej przypominać, że na zgliszczach zawsze powstaje nowe życie. Mimo swojego dość ciężkiego wyglądu miecz jest lekki i dobrze wyważony. Jego kryształowe ostrze zostało odpowiednio naostrzone by ciąć swoich przeciwników jak i w nich się wbijać.


Bronie z którymi miała do czynienia


caption
Jednoręczny miecz: Umiejętność w której starszy brat uczył ją poprzez zabawę gdy była nastolatką. Zabawa w pewnym momencie przerodziła się w treningi aż w końcu poziom Liliany w posługiwaniu się tą bronią wzrósł do dobrych. Po otrzymaniu miecza z brandedowego kryształu, poświęciła więcej czasu na treningi, gdzie jej poziom wzrósł do bardzo dobrego.
caption
Dwuręczny miecz: Podnieść umie, machnąć też. I na tym końcu się jej umiejętność.
caption
Siekierka (axe): Od najmłodszych lat wywijała tym narzędziem... do rąbania drewna. Ale skoro umie drewno rozdziobać więc i pewnie rękę czy nogę też by umiała. W ostateczności głowę.
caption
Obuch: Jak kosturem czy patelnią umie przyłożyć to i tym pewnie też by zdzieliła komuś w głowę.
caption
Pistolet: Parę razy dzięki bratu strzeliła. Trzymać umie, naładować też ale celuje jak pijana baba z potańcówki wiejskiej, która próbuje wcelować klucz do zamka od drzwi.
caption
Tarcza: Jak trzeba to się zasłoni, a jak nie trzeba to też przywali.
caption
Widły: Śmiercionośne narzędzie w jej rękach.
caption
Łuki: Widziała, macała i nie naciągnęła.
caption
Młoty i młotki:Pierwsze podniesie i machnie... lepiej wtedy uciekać bo nie wiadomo gdzie poleci, ale tym drugim sprawnie wbija gwoździe i kto wie, pewnie też w ostateczności by tym przywaliła.

Magia lecząca

caption

Jest to jej główny atut. Od najmłodszych lat pielęgnowana i rozwijana. Jako Kapłanka Dwayny dziewczyna wykazywała się niezwykłym poświęceniem i pomocą, którą mogła oferować dzięki właśnie leczeniu. Oczywiście po za samymi właściwościami medycznymi płynącymi z magi Lililana poznała anatomie człowieka, asury, w mniejszym stopniu popielców a niestety anatomia sylvarii pozostaje dla niej niezbadaną zagadką. Mimo to na podstawowym poziomie potrafi również im pomóc tak jak powierzchownie zasklepić ranę czy uśmierzyć ból, jednak przy bardziej zaawansowanych ranach pozostaje bezradna co mocno ją irytuje. Posiada wiedzę z podstawowej pierwszej pomocy jak i niemałą wiedzę z medykamentów. Dotykiem i wprowadzeniem leczącej magii do organizmu jest w stanie pomóc nawet przy ciężkich przypadkach. Posiada również wiedzę z średniego zakresu alchemii, dzięki czemu omyłkowo nie poda komuś trucizny.


Żywioł Wody
Soothing Disruption.png
Leczniczy Deszcz Największy atut Liliany. Obszarowe zaklęcie leczące, które potrafi objąć kilka osób na raz. Deszcz niesie z sobą ukojenie, zasklepienie drobnych i średnich ran, dodaje witalności oraz niweluje ból. Po za tym dodatkowo potrafi zdejmować niekorzystne zaklęcia (takie jak nałożony czar strachu czy skołowania. Ogólnie czar jest oczyszczający).
Soothing Power.png
Kula wodna Kula, kulka czy mały pocisk w formie kuli. Działa na pojedynczą jednostkę. Osoba która otrzyma pomoc z takiej kuli zostanie zregenerowana na poziomie zasklepienia drobnych oraz średnich ran, do tego otrzyma lekką regenerację dzięki której odzyska na tyle sił by dalej kontynuować walkę.
Cleansing Wave (trait).png
Wodny gejzer Jest to kolejne zaklęcie obszarowe, jednak działa na maksymalnie trzy osoby. Efekty są podobne do leczniczego deszczu jednak z tą różnicą, że zasklepiają tylko drobne i małe rany.
Soothing Ice.png
Mgiełka ukojenia Jest to delikatna mgiełka, która niesie z sobą ukojenie w postaci regeneracji czy lekkiego kopa energetycznego oraz uśmierza ból. Nie zasklepia ani nie leczy ran.
Aquamancer's Training.png
Elemental wody Na chwilę obecną przywołanie żywiołaka jest w formie ćwiczeń. Docelowo jego zadaniem jest dużo efektowniejsze leczenie i pełna regeneracja sił oraz wyleczenie najcięższych ran. Przywołanie odbywa się po rozrysowaniu glifa.

.


Magia bitewna

caption

Już przy pierwszych wyprawach z Durmand Priory Liliana rozpoczęła szlifować swoje umiejętności bojowe. Po za leczeniem zrozumiała, że przy różnych niebezpieczeństwach jakie mogą ją spotkać podczas wypraw potrzebuje również obrony siebie i swoich sojuszników. W późniejszym czasie okazało się, że dziewczyna ma do tego dość niezły dryg i szybko opanowała kilka zaklęć. Również jak się okazało polepszyła swoją przydatność, bo mogła pomagać poszkodowanym nawet w trakcie walki, wspomagając ich nie tylko leczeniem ale również ofensywą. Jej nie najgorsza kondycja fizyczna stała się dla niej nie ocenionym sprzymierzeńcem dzięki czemu mogła unikać niejednego zagrożenia dzięki szybkości. Upodobała sobie walkę lodem, gdyż jest to żywioł wywodzący się z wody, więc najbliższy jej sercu. Potrafi dostroić się również do żywiołu powietrza oraz ziemi.

Żywioł Lodu
Piercing Shards (1).png
Lodowy pocisk Małe a niebezpieczne. Owalny kształt z zaostrzonymi końcami potrafi narobić wiele krzywdy. Osiąga on dość niezłą szybkość dzięki czemu może wbić się w ciało przeciwnika i dość dotkliwie go zranić. Pocisk nie przebija zbroi.
Arcane Abatement.png
Sopel lodu Albo zagłady, jak to lubi mawiać Liliana. Posiada on dwie formy. Pierwszą jest atak z powietrza. Sopel materializuje się nad przeciwnikiem i spada na niego z impetem. Jest to większa bryła lodu, wielkości ręki dorosłego człowieka. Ma ostre wykończenie, więc jak spadnie na takiego biedaka, mocno go to zaboli, jak nie pozbawi przytomności od ciężkich ran. Druga forma jest podoba, jednak gdy warunki uniemożliwiają wyczarowania sopla w powietrzy, wyrasta on z ziemi atakując od dołu. Wtedy po wyrośnięciu rozbryzguje się na mniejsze lodowe i ostre części i zadaje wiele drobnych acz dotkliwych ran.
Bountiful Power.png
Lodowisko Jest to dość praktyczny czas w momencie kiedy ktoś szarżuje albo zbliża się w twoją stronę. Na niewielkim obszarze ziemi pojawia się zlodowacenie po którym ciężko jest się przedostać bez wpadania w poślizg. W przypadkach działania czaru tylko na pojedyncza osobę, może mu przymrozić buty do ziemi i skutecznie zablokować jego ruch.
Cleansing Water.png
Lodowy bunkier Typowa bariera ochronna. Wygląda jak jajko, które otacza swoim lodem Liliane. Bariera może przyjąć na siebie dwa może trzy lżejsze uderzenia/pociski a także jeden większy, tyle że przy tym drugim pęka odrzucając w około siebie drobinki lodu. Działa nie więcej jak od 5 do 10 sekund.
Soothing Disruption.png
Lodowy deszcz Glif deszczu lodu jest przeciwieństwem deszczy leczącego. Ten na obszarze obejmującym od 3 do 5 osób posyła w niech ciężkie bryły lodu lecące z dużą prędkością przez co są niebezpieczne pod każdym względem. Szybkość i ciężar mogą porządnie ogłuszyć i dotkliwie zranić.
Riptide.png
Oskok Liliana otacza się kryształkami lodu, które wirując w około niej pozwalają na szybkie wycofanie się do tłu jednocześnie zapewniają pewnego rodzaju ochronę przed atakiem w tym czasie.
Żywioł Powietrza
Ferocious Winds.png
Podmuch powietrza Średnio groźny podmuch wiatru, który jednego przeciwnika może przewalić a w zadymionym pomieszczeniu rozwiać dym. Nie jest to silna wichura ale do letnich wietrzyków też nie należy.
38px-Raging Storm.png
Błyskawice Ładunek elektryczny który razi jeden wybrany cel. Może być puszczony w formie pojedynczej wiązki lub ciągłego, powtarzalnego zaklęcia, który razi kilkukrotnie cel.
38px-Lightning Rod.png
Pole statyczne W około celu pojawia się wiezienie stworzone z okręgów wyładowań elektrycznych. Przejście przez taki okrąg powoduje ogłuszenie i porażenie celu. W niektórych warunkach może zostać użyte do obrony gdy otoczeni zostaną sojusznicy aby przeciwnicy się nie mogli do nich przedostać. Efekt utrzymuje się przez jakiś czas a po tym znika.
Polaric Leap.png
Szybkie uderzenie Szybki przeskok/teleportacja do przeciwnika z zamiarem wbicia w niego miecza czy innej broni, lub ogłuszenia.
Żywioł Ziemi
Rock Solid.png
Kamienny kolec Zaklęcie to pozwala na uformowanie ostrego kawałka kamienia i posłania go prosto w przeciwnika. Maksymalny rozmiar takiego kolca to około 50 cm. Można również zamiast tego stworzyć kilka mniejszych kolców, jednak nie są one już tak efektywne. Mogą co najwyżej podrapać przeciwnika lub lekko poranić.
Earth's Embrace.png
Ruchome piaski Zaklęcie możliwe jedynie na otwartym ziemistym terenie. Pod daną osobą ziemia zaczyna przemieniać się w ruchomy piasek i go pochłaniać. W momencie kiedy czar się zakończy przeciwnik zostaje uwieziony w połowie ciałem w ziemi lub zostaje całkowicie przez nią pochłonięty.
Earthen Vortex.png
Eksplozia ziemi Liliana wbija w ziemie swój miecz i wznosi w około siebie nagły wybuch żywiołu ziemi rozrzucając na boki kamienie z piaskiem.

.


Weaver

Liliana spędziła trochę czasu na pustyniach Elońskich. Miała tam do czynienia z wieloma kapłanami oraz innymi uzdolnionymi magicznie osobami, których specyfika magii mocno odbiegała od tej, którą można poznać na ziemiach Kryteńskich. Zaprzyjaźniła się z wysokim ciemnoskórym kapłanem Kormir, który zdradził jej tajniki łączenia w jedność dwóch żywiołów. Jako, że Liliana nie specjalizowała się w innych żywiołach a najbliżej jej było do silnych podmuchów wiatru z żywiołu powietrza, opanowała jedno dość silne zaklęcie. Pierwszy pobyt na pustyni wtajemniczył ją w teorię dopiero za drugiem razem zaczęła ćwiczyć do pod czujnym okiem nauczyciela.

Powietrze + Lód
Monsoon (weaver skill).png
Monsun Jest to połączenie wiatru z lodem. Wywołany wir powietrza niesie z sobą ostre i niebezpieczne kryształki lodu, które mogą dotkliwie poranić ciała przeciwników.
Katabatic Wd.png
Wiatr lodu Liliana otacza się na chwilę wiatrem po czym energia z dużą siłą odpycha od niej przeciwników. Odpychający wiatr jest wzbogacony drobnymi sopelkami lodu, które mogą zadać lekkie rany a pod nią pojawia się niewielka połać lodu.
Powietrze + Ziemia
Katabatic Wind.png
Zamieć piaskowa Posłany w przeciwka wir wzbogacony o ziarenka piasku, który potrafi oślepić a także w przypadku większych kawałków kamieni zranić. Rany nie są dotkliwe ale na pewno dokuczliwe.
Earthen Synergy.png
Podwójne uderzenie Pod przeciwnikiem wysuwa się kawałek ziemi wyrzucając go w górę a silnym uderzeniem wiatru od góry jest wbijany w ziemie. Zaklęcie działa ogłuszająco i dezorientując.
Grinding Stones.png
Kamienny wir W około Liliany zaczyna krążyć wiatr który jest wzbogacony niewielkimi wyładowaniami elektrycznymi oraz kamieniami.
Woda + Ziemia
Stone Tide.png
Błoto Połączenie żywiołu ziemi z woda wytwarza na niewielkim obszarze błotne bajorko, które spowalnia przeciwników i utrudnia poruszanie się.

.


Rodzina

Liliana jest osobą silnie związaną z swoją rodziną. Miała dobre dzieciństwo mimo, że nie pochodzi z szczególnie bogatej rodziny. Jak to bywa na wsi raz jest lepiej a raz jest gorzej i bywało że w domu brakowało pieniędzy. Jednak z domu wyniosła wiele wartościowych nauk, które miały wpływ na jej obecny charakter. W jej rodzinie od dawna panuje tradycja, że kobiety zazwyczaj oddają swoją służbę dla Bogini Dwayny. Jednak nie zawsze tak bywało, dopiero jakieś 5 pokoleń wstecz zaczęło bardziej to praktykować. Z mężczyznami bywało równie, niektórzy pozostawali rolnikami do końca życia inni zaś wstępowali w wojskowe szeregi, rzadko kiedy zdarzali się uczeni czy artyści. Jednak dla Liliany rodzina jest najważniejsza, kocha ją i jest dla nich w stanie poświęcić się całkowicie.

caption
Dawid Riverdeep (1275-1316 żył lat 41): Ojciec Liliany, poległy żołnierz Seraph. To on właśnie zaszczepił w Lilianie ciekawość świata oraz odwagę a także niezłomność. Był to człowiek dobry i honorowy. Zawsze miał miękkie serce dla swoich dzieci i był w stanie im wybaczyć każde przewinienie. Był to typ człowieka dobrodusznego. Miał wielkie serce a także cechował się wielkim oddaniem dla królestwa. Już jako młodzieniec wstąpił w szeregi wojska i tam na jednej z misji poznał matkę Liliany a swoją żonę. Starał się wychować swoje dzieci w prawości i uczciwości. Umarł gdy Liliana miała 10 lat. Poległ na jednej z wojen z centaurami. Pośmiertnie za swoje zasługi i oddanie został awansowany na Sierżanta.
caption
Maria Riverdeep (1279 Obecnie ma 52 lata): Matka Liliany, Kapłanka Dwayny, medyk. To ona gdy tylko zauważyła w swojej córce przejawy umiejętności magii leczącej, szkoliła ją pod czujnym okiem. Jest to kobieta dużo surowsza od swojego poległego męża ale sprawiedliwa. To ona była tą od dyscypliny i karania. Oczywiście kary te były i tak dość łagodne a dzieciaki mimo zakazu wychodzenia na podwórko zawsze ją wybłagały o jej zniesienie. Kocha swoją rodzinę i poświęciła się dla nich najlepiej jak tylko umiała. Uczyła dzieci odpowiedzialności za swoje czyny a także, że każdy ich czyn będzie miał odzwierciedlenie w życiu. Jako młoda kobieta wstąpiła do Kościoła i została kapłanką. W czasach wojen z centaurami często podróżowała po Krycie w celach niesienia medycznej pomocy. Jednak w momencie założenia rodziny, ostała się w swojej rodzinnej wsi i została miejscowym medykiem.
caption
Zahary Riverdeep (1297 Obecnie ma 34 lata): Starszy brat Liliany. Przynależy obecnie do oddziałów Vigil na randze Crusader. Wcześniej przynależał do Serepah na pozycji Kaprala. Opuścił szeregi wojsk Kryty po śmierci ojca, gdyż nie umiał się z jego odejściem pogodzić a Seraph boleśnie przypominało mu o stracie jaką poniósł. Był bardzo przywiązany do swojego ojca. Ten był dla niego inspiracją i wzorem do naśladowania. Zahary jest człowiekiem spokojnym i cierpliwym. W życiu codziennym jest łagodnym i ciepłym człowiekiem. Na polu walki jest oddanym wojownikiem, który dla swoich kompanów jest w stanie przesuwać swoje granice wytrzymałości. Obecnie niedawno założył swoją rodzinę i to im poświęca najwięcej czasu. Jednak nie zapomina o swoim rodzinnym domu, gdzie często gości tam z małżonką i swoją małą córeczką.
caption
Irys Riverdeep (1315 Obecnie ma 16 lat): Irys, młodsza siostra Liliany, kapłanka Dwayny. W porównaniu do Lililany jest to dziewczyna która zdecydowanie należy do typa domownika. Nie chętnie rusza się z swojej wsi. Jest nieśmiała ale w domu potrafi pokazać pazur i czasem popyskować. Postanowiła zostać kapłanką aby pomagać swojej matce, która powoli już zaczyna podupadać na zdrowiu. Dziewczyna niezbyt chętnie pomaga w rolnictwie, jednak bardzo dobrze gotuje i szyje. To właśnie ona jest stylistką garderoby Liliany i szyje jej ubrania. W przyszłości chce pozostać w swojej rodzinnej wsi jako miejscowy medyk. Niestety nie miała okazji poznać swojego ojca, ponieważ ten umarł gdy miała zaledwie roczek. Bardzo ubolewa nad tym faktem, co niestety wpłynęło na jej nieśmiałość.

Wierzchowiec

caption
Raptor Rewolucja: Stworzenie które w jej posiadaniu znalazło się przez całkowity przypadek. Kiedy miała już wracać z Amnom do Tyrii, spotkała człowieka który wręcz stał i krzyczał, że odda raptora za darmo. Dziewczyna zaintrygowania podeszła do człowieka aby dowiedzieć się szczegółów. Okazało się, że bestia jest tak dzika i nieokiełznana, że zwyczajnie mężczyzna nie daje sobie z nim rady. Faktycznie, raptor stał w kagańcu, związany łańcuchami do kilku kowadeł a z jego oczu płonęła żądza mordu. Liliana dowiedziała się również, że jak raptor nie znajdzie do wieczora nowego właściciela pójdzie na straty. Dziewczyna jak to na nią przystało, zgodziła się przygarnąć zwierzaka i zabrać go z sobą do Tyrii. Imię otrzymał dopiero na miejscu, kiedy to jego dzikie usposobienie zaczęło czynić rewolucje w gospodarstwie Liliany. Masa zjedzonych kur, nadgryzione świnie i przegonione psy to było nic w porównaniu do demolki jaką zwierze robiło w stajni. Jednak determinacja i upartość Liliany doprowadziło do powolnego złapania nici więzi z Rewolucją. Na chwilę obecną Liliana jest jedyną osobą, która ma jakikolwiek wpływ na zachowanie zwierzaka, choć zdaje się że raptor nie mając wyboru i pod nieobecność dziewczyny toleruje jej matkę i siostrę.


caption
Szakal Kitek: Liliana zakupiła runę Szakala będąc ostatni raz w Elonie. Runa ta wpadła w jej oko gdyż przypominała gładki okrągły kamień jakby go dopiero co wyciągnięto z wody. Na kamieniu znajduje się symbol szakala a po jej aktywacji kamień staje się częścią ciała Kitka. Runa do tego jest dość chuda o okrągłym kształcie, dzięki czemu bez problemu można ją schować do kieszeni i zawsze mieć przy sobie. Szakal jest wysoki i smukły a do tego jego barwa przypomina rudego lisa z puchatym ogonem, stąd pojawiło się imię dla szakala. Szakal nie posiada żadnego siodła ani lejców, więc podczas biegu trzeba trzymać sie kamieni na jego ciele. Kitek jest w stanie pomieścić dwie osoby lub w ostateczności trzy, jednak ani to nie będzie wygodne dla szakala ani dla jego pasażerów. Kitek jak każdy szakal nie posiada żadnego zarysowanego charakteru ani przyzwyczajeń. Potrafi wykonać do trzech teleportacji pod rząd.

Ciekawostki

Tatuaż Liliany
Naszyjnik z perłą

✔ Liliana posiada tatuaż na plecach. Jest to symbol kojarzony z Dwayną.
✔ Nienawidzi groszku
✔ Podobno bardzo dobrze tańczy i śpiewa nie najgorzej.
✔ Podobno ma paskudny charakter pisma. Bazgrze jak kura pazurem.
✔ Uwielbia czytać romansidła a podczas nich zazwyczaj wybucha śmiechem.
✔ Lubi od czasu do czasu poplotkować.
✔ Nie lubi kobieciarzy i flirciarzy. Uważa ich za podrzędny gatunek, który leczy swoje kompleksy marnym podrywem.
✔ Jest na tyle samodzielna i samowystarczalna, że niekiedy można pomyśleć że to jakiś babochłop.
✔ Posiada raptora o imieniu: Rewolucja. Jest to nieokiełznana i wredna bestia.
✔ Zawsze ma przy sobie sakiewkę z kilkoma monetami.
✔ Na kosturze ma chustę, która często znajduje wiele zastosowań. Zapasową nosi zawsze w kieszeni.
✔ W Kieszeni posiada również zapasowe gumki do włosów.
✔ Nosi przy sobie runę szakala..
✔ Otrzymała od Aeshri złoty naszyjnik z niebieską perłą.

Ubiór

caption

Liliana zazwyczaj ubiera się w miarę skromnie ale schludnie. Najczęściej są to spodnie oraz bluzka, chyba jeszcze nie urodził się taki kto by ją zobaczył w sukience. Kobieta mimo, że uczestniczyła w kilku misjach czy walkach nie ma w planach (póki co) bardziej opancerzyć swojego ubrania gdyż nie lubi jak coś krępuje jej ruchy. Więc póki co chodzi wszędzie w tym co obecnie ma na sobie. Nie dodaje do ubrań żadnych usztywnień, metalowych ochronnych wkładek czy innych rzeczy, które mogą chronić jej ciało. Też bardzo rzadko nosi z sobą plecak, po prostu nie lubi mieć przy sobie zbyt wielu zbędnych rzeczy, które by jej przeszkadzały. Chyba, że warunki do których się udaje, lub będzie dłuższy czas po za domem zmuszą ją to weźmie już ten plecak. Po za zwykłymi ubraniami, Liliana oczywiście posiada szaty kapłańskie, które są standardowym ubiorem dla kapłanów Dwayny, ale zakłada je tylko na oficjalne potrzeby lub, gdy zostaje wysłana w jakąś misję pomocniczą z kościoła. Nie szczególnie za nimi przepada, gdyż posiadają dziwny i wysoki kołnierz który ją irytuje a także odstające naramienniki, które uważa za paskudne, ale jak mus to mus i dumnie je nosi. W swojej szafie również posiada drugi komplet szat, tym razem z Piory a je jedynie zakłada wtedy, kiedy wyrusza na oficjalną wyprawę z tego zakonu. Tu natomiast narzeka na dziwne łączenie spodni z jakimś pseudo długim płaszczem. Ogólnie jak coś nie jest jej spodniami i bluzką to zawsze znajdzie jakąś rzeczy w ubraniu by na nią po marudzić. Zbroja: wkrótce


Historia

Liliana jako nastolatka

Liliana już od dziecka przejawiała cechy ciekawskiego dziecka. Urodziła się w małej wsi niedaleko Lwich Wrót, która znana jest z swoich pól uprawnych. Od dziecka była uczona ciężkiej pracy jaką niesie za sobą wiejskie życie. Jednak wcale jej to nie przeszkadzało. Była niezwykle żywym i pełnym energii dzieckiem. Gdy tylko mogła całe dnie biegała po wsi bawiąc się z innymi dziećmi czy pomagając innym w pracy. Oczywiście świętoszką nie była i potrafiła napsocić, jednak były to drobne dziecinne przewinienia. Już jako dziecko była wygadana, pomocna i wesoła co szybko przyczyniło się do zaskarbienia sobie tytułu najsłodszego dziecka w wsi. Prawie, że była ulubienicą wszystkich jednak to wcale jej nie zepsuło. Już jako nastolatka wstąpiła do Kościoła Dwayny i tam zaczęła swoją medyczną praktykę. Szybko również rozpoczęła podróże po Krycie, niosła pomoc wszędzie tam gdzie była taka potrzeba. Oczywiście na samym początku pomagała głownie w okolicznych obozowiskach wojskowych, później była wysyłana coraz dalej. Aż w końcu była kierowana do najbardziej zagrożonych miejsc w Krycie, gdzie centaury atakowały intensywnie. Największym przełomem w jej medycznej karierze były wydarzenia związane z Atakiem Scarlet na Lwie Wrota. Tamten dzień mocno wyrył jej się w pamięci. Jej wioska jako, że jest najbliżej położona to właśnie jej mieszkańcy jako jedni z pierwszych ruszyli z pomocą dla poszkodowanych z miasta. Liliana wtedy nie bacząc na niebezpieczeństwo jakie jej zagrażało rzuciła się w głąb miasta by pomóc ewakuować każdą żywą istotę jaką tylko mogła by wykopać spod gruzów. Pracowała wtedy dniami i nocami aż do czasu dopóki sytuacja nie została ustabilizowana. Później pomagała przy odbudowie miasta. Ten moment uświadomił jej, że chce pomagać nie tylko żołnierzom na polu bitwy ale również innymi osobą potrzebującym w każdej części świata jaka tylko jest możliwa. Długo nie czekała na realizację swoich planów, gdyż nie lubi odkładać czegoś na później.

Dołączyła do małej wędrownej najemniczej gildii z okolic. Gildię tę zakładał jej znajomy z dzieciństwa więc też nie wybierała w ciemno ludzi z którymi będzie współpracować. Oczywiście moment w którym postanowiła wstąpić w ich szeregi nie był przypadkowy. Zasłyszała w miejscowej karczmie o Silverwastes i o tym, że Złote Pióra (owa gildia) właśnie szykuje się do wyprawy tam w wszelakich celach jakich może podjąć się najemnicza gildia. Liliana wykorzystała sytuację i odbyła podróż w tamto miejsce.Tam pierwszy raz miała z styczność z innymi niebezpieczeństwami niż centaury. Na szybko musiała się przystosować do panujących tam warunków. Trudne warunki oraz niebezpieczne zadania jakich podejmowała się jej gildia sprawiły, że uświadomiła sobie, że musi zacząć się rozwijać magicznie pod względem ofensywnym. Zaczęła ćwiczyć magię pod względem lodu gdyż jest to ściśle powiązane z wodą. Miejsce w którym się znajdowała szybko wymusiło na niej intensywność ćwiczeń. Gdyż jakikolwiek błąd mógł kosztować ją życie. Po powrocie z Silverwastes, gildia Złotych Piór się rozpadła, każdy poszedł w swoja stronę albo dołączył do większej najemniczej gildii.

Po powrocie do domu z Silverwastes skupiła się na pomocy matce. Jednak nadal czuła w sobie potrzebę pójścia jeszcze dalej. Wręcz aż ciągnęło ją do przygody i naprawiania świata. A jak to u niej bywa, nigdy nie odkłada nic na później a tym bardziej nie jest w stanie usiedzieć w miejscu. Zaciągnęła się do Durmand Priory. Tam zaczęła odbywać pierwsze wyprawy oraz szlifować umiejętności ofensywne których podstawy przyswoiła na Silverwastes. Po niedługim czasie, wyruszyła z małą ekipą do Dżungli i wraz z nimi prowadziła badania. Oczywiście nie uczestniczyła wtedy w walkach jakie toczyły się w tamtych rejonach. Po odbiciu Auric Basin przeniosła się tam wraz z swoimi kompanami i dołączając do innych grup pieczołowicie zbierali wszelakie możliwe próbki do badań oraz prowadzili staranne zapiski wszystkiego czego się tam dowiedzieli. Po zabiciu Mordremortka, Liliana wróciła do Centralnej Tyrii i tam dłuższa chwilę przebywała w siedzibie Piory. Spędziła dłuższa chwilę w ich bibliotece uzupełniając wiedzę z zakresu medycyny praktycznej.

Była również na kilku wyprawach aż w końcu trafiła do Elony z ramienia swojego kościoła by tam wspomóc innych kapłanów i wymienić się wiedzą i doświadczeniami. Głównie współpracowała w jednym z obozowisk na Kryształowej Pustyni zajmując się wraz z Kapłanami Kormir chorymi i pokrzywdzonymi przez panujące tam warunki. Tam po wieściach o rzekomej śmierci Palawy Joko wróciła do Tyrii. Jednak jak to na nią przystoi, zapewne długo nie usiedzi w miejscu.

Kalendarium

 1. Misje z Kościoła Dwayny
 2. Wyprawy z Durmand Priory
 3. Miejsca odwiedzone na własną rękę
 4. Miejsca w których była z gildią
 • 1306 roku - Narodziny.
 • 1316 roku - Śmierć ojca.
 • 1320 roku - Wstąpienie do Kościoła Dwayny (Liliana ma 14 lat)
 • 1321 roku - Pierwsze podróże jako Kapłanka z Kościołem po Gendaram.
  • 15-52 dzień sezonu Zefira: stacjonowanie w Cornucopian Fields
  • 60 dzień sezonu Zefira - 120 dzień sezonu Feniksa: praktyki w Ascalon Settlement
  • 135 dzień sezonu Feniksa - 220 dzień sezonu Latorośli: stacjonowanie jako pomoc medyczna w Nebo Terrace
  • 225 - 250 dzień sezonu Latorośli: powrót do Cornucopian Fields
  • 252 dzień sezonu Latorośli - 350 dzień sezonu Kolosa: praktyki medyczne w Twierdzy Vigil.
 • 1323 roku - Rozpoczęcie podróży po Krycie jako Kapłanka. Niesienie pomocy w obozach Seraph oraz na ziemiach gdzie toczy się walka z Centaurami.
  • 1 - 53 dzień sezonu Zefira: Stacjonowanie w miasteczku Claypool
  • 54 - 78 dzień sezonu Zefira: Obozowanie na terenach Godslost Swamp
  • 112 dzień sezonu Zefira - 305 dzień sezonu Kolosa: Stacjonowanie jako praktykant w Shaemoor Garrison
 • 1324 rok - Przeniesienie się na tereny Harathi Hinterlands. Przez niecały rok podróże między obozami Seraph w celach pomocy medycznej.
 • 1325 rok - Podróże w obozach na Bloodtide Coast, Wyprawa na Claw Island, Po pokonaniu Zaithana skierowana do Fort Trinity jako medyk.
 • 1326 rok - Druga połowa roku, powrót do domu po skończeniu misji w Forcie.
 • 1327 roku - Atak na Lwie Wrota. Liliana wraz z swoją wioską docierają do miasta. Pomoc poszkodowanym oraz późniejsza jako medyk w obozie a następnie pomoc w odbudowie miasta.
 • 1328 roku - Podróż na Silverweast, Dołączenie do Durmand Piory, Misja badawcza w Auric Basin.
 • 1329 - 1330 roku - Podróże badawcze z Durmand Piory. Awans z Nowicjusza na Odkrywce.
  • Miejsca w których była z Durmand Piory: Wayfarer Foothills, Frostgorge Sound, Timberline Falls, Iron Marches, Cursed Shore, Draconis Mons, Ember Bay.
 • 1331 - Niesienie pomocy po ataku na Divinity's Reach a w późniejszym czasie po ataku Joko na Tyrię, pierwsza podróż do Elony (stacjonowanie w obozie Marifa Camp jako pomoc tamtejszym Kapłaną Kormir przy Wolnym Mieście Amnom).
 • 1332 - Dołączenie do Ligi Sześciu Filarów, Druga podróż do Elony z Durmand Piory (badanie kultury nieumarłych, odwiedzenie Elon Rivelands oraz Desolation, krótka wizyta w Astralarium), trzecia podróż do Elony z Ligą (Przebywanie na Jahai Bluffs, wylądowanie w Mgłach). Awans w Durmand Piory na Uczonego. Podróż z ramienia Durmand Piory do Thunderhead Peaks oraz Dragonfall.Plotki

Znasz jakąś ciekawą plotkę? Napisz ją

 • "Kochana, ciepła istotka. A do tego ma talent wokalno-komediowy! Zarzekam się, że jak kiedyś przestanę być najemniczką i nie wyjdzie mi w fizjoterapii, idę do niej i zakładamy zespół pieśni i tańca!" - Aeshri
 • "Nie wiem kim ona jest, co mnie nieznacznie irytuje, widziałem ją raz, czy dwa na zleceniach, ale czemu mi pomogła? Jest to nie tyle niezrozumiałe, co jeszcze bezmyślne. Nie wiem dlaczego ryzykowała samą sobą, aby uratować mnie podczas walki, gdy leżałem u stóp przeciwnika. Czy naprawdę zdecydowała się z samej siebie tak postąpić, czy może zrobiła to dla wyzszych celów?" - Szkarłatny Podróżnik
 • "Lili jest dziewczyną która jest praktycznie uosobieniem życia. Bierze z niego całymi garściami wszystko co najlepsze a do tego potrafi podzielić się tym z drugą osobą, a może nawet wciągnąć w nie całkowicie." - Markus var Maelius
 • "Uczynna i pomocna dziewczyna o złotym sercu... Obdarzona niezwykłym talentem komediowym. Cieszę się, że jest wśród nas - tacy jak ona podbudowują morale grupy" - Nisheera
 • "Cieszę się, że Liliana jest z nami. Nie ocenia - pomaga. Niech to będzie leczenie, parę anegdotek z Priory czy po prostu pogodne nastawienie. Zazdroszczę jej tego, z jaką łatwością podchodzi do życia. Dobra dziewczyna." - Brigg Havgaard
 • "Prości, a zarazem tolerancyjni i oświeceni ludzie stanowią trzon tego świata. Taka właśnie jest Liliana i oby na zawsze taka pozostała". - Matt Stryker
caption