Matt Stryker

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Matt Stryker
MattStrykerAvatar.png
Rasa

Człowiek

Wiek

32

Płeć

Mężczyzna

Klasa

Revenant

Rola w Lidze

Towarzysz

Filar

Opieka,

Powiązane organizacje
 • Hebanowa Awangarda (kiedyś)
 • Sroki (kiedyś)
Tytuły

-

Znana rodzina
 • Gerard Stryker ☥ (ojciec)
 • Emanuelle Stryker (matka)
Status postaci

Alternatywna

Jeśli nie ma sprawiedliwości, zawsze pozostaje sprawiedliwość miecza

— Matt Stryker

Motyw muzyczny dla tej karty postaci

Matt to askalończyk o białej karnacji i dobrej budowie ciała. Nie jest typem otwartego człowieka, jego twarz (a szczególnie podkreślają to brwi) wygląda, jakby cały czas chodził zdenerwowany. Ma tendencję do gwałtownego reagowania, podejmowania nieprzemyślanych decyzji, działania przed pomyśleniem. Pomimo maski obojętności jaką nosi na codzień, czasem porozmawia o własnych odczuciach, niemniej najczęściej chowa je wgłębi siebie. Syn Gerarda i Emanuelle Stryker, swoje dzieciństwo spędził jako służący, a później jako gladiator bogatego organizatora walk arenowych, Alberta Tirshawa. Gdy w końcu zapracował na swoją wolność, wrócił do Ebonhawke, gdzie zaciągnął się do wojska. Lata służby przyniosły awanse, pochwały ale i nagany. Obecnie w Awangardzie nie służy. Matt to ten typ człowieka, który niechętnie odkrywa swoje karty jeżeli chodzi o umiejętności. Gdy flota Paktu w Maguumie upadła i w Tyrii zaczęto uczyć podstaw kontaktu z Mgłami, zainteresowany Stryker podjął naukę u popielca Torgarra Srebrnowłosego. Legendą, z którą nawiązał bliski kontakt jest Shiro Tagachi, zabójca cesarza kintaju, a później mniszka Danika zu Heltzer. Revenant zazwyczaj nosi się w ciężkich pancerzach, a jego ulubionym orężem są dwa jednoręczne miecze.

Wygląd

Mężczyzna średniego wzrostu, młody, dobrze zbudowany. Regionalne przysłowie dobrze go opisuje: "Chłopak Askaloński jest w barach szeroki a w dupie wąski". Wyćwiczony fizycznie, nie chwali się swoimi mięśniami, ale też nie ma się czego wstydzić. Ciężka praca, treningi czy podnoszenie ciężarów we własnych czterech kątach oraz naturalna krzepa sprawiły, że Matt jest jednym z tych nie do zdarcia (chyba, że dopadnie go przeziębienie, wtedy jak każdy mężczyzna umiera w męczarniach). Owalna twarz, włosy spięte w kucyk, krótki, kilkudniowy zarost oraz wyraziste brwi, które nadają twarzy groźnego wyglądu. Nad prawą brwią ma niewielką ranę po cięciu. Na ciele Matta znajduje się kilka mniejszych śladów po bliznach, zaleczonych odpowiednio przez uzdrowiciela. Matta najczęściej można dostrzec w wariancie cięższego pancerza, z dwoma mieczami u pasa. Gdy sytuacja tego nie wymaga, przywdziewa zwykle lekkie, nieco chłopskie ubrania wykonane z lnu. Nie ubiera się bogato, nie nosi ozdób, nie posiada żadnych kolczyków czy tatuaży.

Charakter

Trudno jasno określić charakter Strykera. Przeciętna osoba pomyślałaby, że to człowiek zamknięty w sobie, który preferuje siedzenie w ciszy i gapienie się jak szybko po każdym łyku w jego kuflu ubywa piwa. Miałby rację, bowiem Matt nie należy od osób wylewnych ani zbytnio rozmownych. Nie odzywa się gdy nie musi, nie zadaje pytań gdy może się domyśleć pewnych rzeczy, nie opowiada o sobie przypadkowym osobom. Nierzadko posługuje się sarkazmem, albo wytknie błędną logikę rozumowania (według niego) rozmówcy jakimś uszczypliwym komentarzem. Nigdy jednak nie rozpoczyna przekomarzań słownych ani na siłę nie szuka sposobu by doczepić się do innej osoby. Z drugiej strony w niektórych sytuacjach, gdy ten emocjonalny głaz zostaje jakoś poruszony, potrafi okazać współczucie, wyrozumiałość, a nawet akceptację osobie o skrajnie innych poglądach niż on sam. Tak się dzieje, gdy ktoś Mattowi albo zaimponuje, albo gdy poczuje w sercu ukłucie sumienia. Dla przyjaciół mógłby w ogień skoczyć, tak samo jak i za wrogami - by pierwszych uratować a drugich wykończyć nim spłoną. Ogólnie rzecz biorąc, Matt Stryker jest służbistą, ale nie do końca wiernym prawu czy zasadom, które powinien reprezentować. Cel uświęca środki, a nie należy pozwolić złu rosnąć w siłę z powodu zawahania. Lubi gorycz i cierpki smak, które kojarzą mu się z czymś dla elity - nie każdy może znieść smak whiskey czy koniaku. Matt nie lubi przejawiać oznak słabości, zawsze stara się twardo stąpać po ziemi.

Kontakt z legendą: Shiro Tagachi

Shiro Tagachi to legendarny kintajski zabójca, który zabił cesarza Angsiyan'a i przejął moc podarowaną cesarzowi przez Dwaynę. W momencie śmierci, uwolniony został Jadeitowy Wicher, który spustoszył znaczną część Kintaju, zamieniając to co napotkał w jadeit.

Można rzec, że trafił swój na swego. Legendarny zabójca, cierpliwy i wyrachowany poznaje cichego i zawsze skonentrowanego człowieka. Relacja pomiędzy Mattem a Shiro układa się dobrze - ich podejście do wielu spraw jest podobne, niemniej czasem bywa tak, że Stryker musi wygłuszyć Shiro gdy ten wpada w szał i opowiada o tym, jak zniszczyć świat. Znając przeszłość swej legendy, revenant nie waha się przed urwaniem na jakiś czas kontaktu z wybraną legendą, by nie przesiąknąć w pełni jego szaleństwem. Shiro Tagachi, mimo że znajduje się tylko "w głowie" Matta, służy mu nie tylko jako źródło nowych mocy, ale także jako mentor filozoficzny i nauczyciel walki. Mimo iż jest to trudne, Stryker próbuje wdrażać teorie walki przekazaną mu przez Shiro w swoje ruchy spędzając przynajmniej godzinę raz w tygodniu na kukle ćwiczebnej.

Kontakt z legendą: Danika zu Heltzer

Danika zu Heltzer, córka Hrabiego Petrova zu Heltzer to uzdolniona mniszka pochodząca z jednego z wielkich rodów Kurzików. W odróżnieniu od swych pobratymców, była otwarta na wszystko, co nowe i nieznane.

Nawiązanie kontaktów z legendą mniszki wiąże się z potrzebą niesienia pierwszej pomocy w trakcie boju. Mimo, iż tło biograficzne Daniki poniekąd wyklucza się z pierwszą legendą przyjętą przez Matta, kontakt z damą zu Heltzer znacząco wpłynął na charakter człowieka. W przypadku Daniki nie musi urywać kontaktu by nie dać sie podrzec do popełnienia czegoś, co okryłoby go hańbą. W odróżnieinu od legendy Shiro, Danika użycza Mattowi zdolności posługiwania się szybkimi zaklęciami leczącymi, które mogą ocalić ranną osobę i utrzymać ją przy życiu do przybycia pełnoprawnego uzdrowiciela. Z uwagi na swoją otwartość i dociekliwość, Matt co jakiś czas spędza wieczory na rozmowie z Daniką, opowiadając jej o tym jak w ciągu dwóch wieków zmieniła się Tyria.

Umiejętności bojowe

W walce Matt jest jak cebula - im więcej warstw zerwiesz, tym bardziej masz dość. Należy rozumieć to tak, że Stryker ma w naturze oceniać przeciwnika na początku potyczki, chyba że o danej osobie wie dostatecznie wiele by dobrać odpowiednią taktykę. Nie rusza ślepo w bój - w zależności od sytuacji albo skupi uwagę na sobie i przejdzie do uników, lub zajdzie od boku lub tyłu i pełna ofensywa. Im walka poważniejsza, tym bardziej wyszukane umiejętności Strykera wchodzą w grę. Swego czasu walczył zupełnie bez magii i gdy sytuacja na to pozwala, nie używa zaklęć, woląc zostawić sobie element zaskoczenia. Używając zaklęć czy nie, pasywne umiejętności revenanta takie jak Kontrola Mocy czy Riposta dalej funkcjonują. Gdy bitka przybierze poważny obrót, Matt wywołuję legendę Shiro Tagachi, dzięki czemu ostatnia z umiejętności pasywnych (Zagłada Zabójcy) zostaje aktywowana. Zaklęcia, którymi operuje Stryker nie są zbytnio wymyślne. Ograniczają się do tych naprawdę potrzebnych w walce, bez zbytniej widowiskowości. Gdy zachodzi taka potrzeba, przywołuje legendę Daniki zu Heltzer, znacząco zmieniając swoją rolę w walce. Korzystając z mocy podarowanej przez mniszkę, pełni rolę sanitariusza, udzielając pierwszej pomocy do czasu przybycia bardziej doświadczonych medyków. Aby posługiwać się zaklęciami mniszki, jedna z rąk musi być wolna. Co tyczy się oręża, Matt zna w stopniu podstawowym walkę toporem oraz mieczem dwuręcznym, zaś w stopniu prawie mistrzowskim walkę dwoma mieczami jednoręcznymi. Dodatkowo, należąc do Hebanowej Awangardy przeszedł przymusowy kurs posługiwania się bronią palną, także pistoletem noszonym przy zbroi posługuje się wprawnie, choć nie łączy zaklęć revenanta bezpośrednio z tym typem broni. Najczęściej wykorzystuje pistolet podczas przywołania legendy Daniki.

Revenant
Kontrola Mocy (pasywna) Podczas walki, Matt jak każdy revenant zdobywa moc, którą może przeznaczyć na przeróżne umiejętności mgielne oraz podarowane mu przez legendę.
Riposta (pasywna) Gdy Matt sparuje mieczem atak, jest w stanie błyskawicznie kontratakować.
Blok Matt krzyżuje swoje miecze przed sobą, które zapalają się czerwoną aurą. W takim ustawieniu może zablokować do trzech ataków broni białej. Strzały i pociski nie zostaną zablokowane.
Mglisty Szturm Ciało Matta zamienia się w mgłę i w tej formie jest niematerialny. Jego prędkość poruszana się zwiększa się drastycznie i przenika przez wrogów, zadaje im obrażenia równoznaczne pchnięciu dwoma mieczami. Maksymalnie 6 ataków na 5 celów.
Szczelina Międzywymiarowa Przy użyciu miecza Matt przecina powietrze, tworząc w nim poziomą wyrwę przed sobą o długości 4 ludzkich kroków. Przeciwnicy po chwili zostaną przyciągnięci do wyrwy.
Wir Mieczy Matt piruetem tnie dwoma mieczami przeciwnika przed sobą. Dodatkowo rany wynikłe w skutek ataku przez około 5 sekund krwawią obficiej, niż zwyczajnie.
Krok Mgieł Umiejętność podobna do złodziejskich kroków cienia. Matt jest w stanie przeteleportować się z jednego punktu do drugiego w mgnieniu oka.
Shiro Tagachi
Zagłada Zabójcy (pasywna) Gdy Matt uderza przeciwnika od tyłu lub z flanki oraz czerpie moc Shiro, każdy atak przywraca niewielką porcję zdrowia (równowartość zagojenia jednocentymetrowego, płytkiego przecięcia się nożem).
Zaklęte Sztylety Matt przywołuje 6 jadeitowych kolców, 3 po lewej i 3 po prawej stronie. Zaraz po przywołaniu zaklęcie leczy powierzchowne, niegroźne rany lub wspomaga uleczenie tych groźniejszych. Każdy atak Matta zużywa jeden z kolców, który trafiając w przeciwnika rani go i leczy revenanta za niewielką porcję zdrowia.
Pogłos Cieni Matt może szybko uskoczyć w tył, przechodząc przez Mgły. Ten efekt może wyswobodzić jego nogi z kajdan czy innych form ograniczenia ruchu, poza ranami zadanymi w nogi. Zaklęcie przywraca też trochę wigoru do dalszych uników.
Podróż Międzyfazowa Zaklęcie, przenoszące Matta do wybranego przeciwnika. W odróżnieniu od Kroku Mgieł, nie może to być dowolne miejsce ani sojusznik. Dodatkowym atutem tej umiejętności jest to, że dwa kolejne ataki Matta nie mogą być sparowane, a uderzenie w blokującego tarczą przeciwnika wytrąca go z równowagi. Nie dotyczy egid.
Niebywała Przewaga Matt wzmacnia się mocą Shiro, która dubluje wykonane ataki. Zaklęcie w szybkim tempie pochłania zasoby mocy revenanta.
Jadeitowe Wichry Matt używa ikonicznej umiejętności Shiro. Zabiera ona całą moc, zamieniając do pięciu przeciwników wokół w kawałki jadeitu na kilka sekund. Przeciwnicy po uprzednim strzaskaniu jadeitu lub po zakończeniu działania zaklęcia są otumanieni przez jedną turę.
Danika zu Heltzer
Krew rodu zu Heltzer (pasywna) W momencie przyzwania legendy Daniki zu Heltzer, Matt zostaje otoczony egidą.
Niebiański barter Matt przekierowuje zgromadzoną moc legendy by stopniowo leczyć swe rany. Zaklęcie ciągle pobiera moc, w zamian za uzdrowienie.
Leczący promień Matt przekierowuje swoją moc by podtrzymać promień leczącej magii, wycelowany w inną osobę. Zaklęcie w sposób ciągły pobiera moc, w zamian za uzdrowienie. Skuteczny zasięg - 30 kroków ludzkich. Wymagany kontakt wzrokowy z celem.
Kula uzdrowienia Przy użyciu wolnej ręki Matt potrafi wystrzelić do trzech kul po sobie, które po zetknięciu się z inną osobą leczą jej rany w niewielkim stopniu. Po wystrzeleniu trzech takich kul, umiejętność musi się naładować. Efektywny zasięg - 10 ludzkich kroków.
Regenerująca zasłona Przywołanie kuli, która po rzuceniu i uderzeniu w dowolną płaszczyznę lub przeszkodę tworzy mgłę utrudniającą widoczność i nakładająca na osoby w jej obrębie zaklęcie Regeneracji. Dotyczy zarówno sojuszników, jak i wrogów. Promień działania - 8 ludzkich kroków.
Boska interwencja Matt zużywa wszelkie zgromadzone pokłady mocy legendy Daniki aby zatrzymać nadciągającą śmierć dotkniętej osoby. Jeżeli w ciągu 7 sekund dotknięta osoba otrzyma cios który będzie tym ostatnim, zaklęcie chroni osobę odbijając cios niczym egida i leczy dotkniętego..

Umiejętności niebojowe

Płytowo-łuskowa zbroja stanowi lżejszy wariant pancerza, co przekłada się na większą dowolność ruchów. Kolorystyka oddaje przywiązanie do pierwszej legendy, z jaką Matt nawiązał kontakt - Shiro Tagachi.

Nie samą wojaczką człowiek żyje. Matt poza oczywistymi zdolnościami bojowymi potrafi też zadbać o siebie, prowadzić dom, zajmować się zwierzęciem domowym. Przeszkolenie Hebanowej Awangardy spowodowało, że dodatkowo Matt jest kojarzy większość rodzajów broni jakie istnieją, jest nauczony przetrwania w ciężkich warunkach a także orientuje się co gdzie leży na mapie Tyrii.

Zdolności zwykłe
Pisanie, czytanie i liczenie Jako młodzieniec, Matt nie chodził do szkoły. Czytać, pisać i liczyć uczył się u arenowego kwatermistrza, z początku podpatrując jego pracę. Stary i zrzędliwy asura zgodził się uczyć chłopca, gdy ten swoją postawą przypomniał mu trochę o jego rodzinie, która zginęła w wyniku nieudanego eksperymentu.
Podstawowe czynności domowe Gotowania, prania, szycia, mycia i prasowania nauczył się od matki, której w tych wszystkich zadaniach pomagał podczas "spłacania długu" ojca. Nie przykłada większej wagi do czystości, niemniej nie pozwoli sobie by jego mieszkanie było jednym wielkim śmietnikiem.
Wychowywanie psa Matt posiadał psa, kryteńskiego ogara, który wabi się Gali. Miał go już od szczenięcia, zatem obowiązkowa lektura Anny Ziegler "Szczeniak i ja - poradnik dla opornych" dała mu odpowiednie przygotowanie pod wychowanie psa by nie robił w domu i jadł tylko ze swojej miski.
Przetrwanie w ciężkich warunkach Rozpalanie ogniska, rozstawianie namiotu, pozyskiwanie jedzenia, podstawy polowania i tropienia - wszystkie te umiejętności posiadł podczas szkolenia przygotowawczego Hebanowej Awangardy.
Znajomość broni - "To jest miecz"
- "Nie baranie, to jest gladius, a tamto to falcjon"
Matt odróżnia większość modeli broni dostępnych w Tyrii, od arkebuzów po karabiny glificzne.
Pierwsza pomoc Do czego służy bandaż, co to jest woda utleniona, ile ucisków a ile wdechów - podstawowe zdolności ratujące życie, nim przybędzie uzdrowiciel.
Znajomość mapy Tyrii Matt orientuje się gdzie leżą poszczególne większe miasta i osady w Tyrii, gdzie jest Askalon a gdzie Maguuma, że na południu znajduje się Kryształowa Pustynia a Kintaj był wyspą która przepadła.

Ekwipunek

Czterolufowy pistolet o dużej sile burzącej. Przeładowanie odbywa się poprzez przełamanie i załadowanie czterech nowych nabojów.

W kwestii rynsztunku Matt polega na pełnym pancerzu łuskowo-płytowym - napierśnik, okute na udach spodnie, naramienniki, okute rękawice i obuwie oraz rogaty hełm z przyłbicą. W trakcie walki posługuje się dwoma tasakami, które emanują delikatną mgielną poświatą. Oficjalnie nie wiadomo jak je posiadł, zaś chodzą plotki, że przywłaszczył je sobie po "odwiedzinach" u starego znajomego, organizatora walk na arenach. Pod taszką ukryte są cztery sakiewki przypięte do pasa. Po drugiej stronie pasa znajdują się pochwy na oręż, a także kabura z czterolufowym pistoletem o pojemności czterech naboi. Z tyłu nosi dwie ładownice z nabojami dla przeładowania.

Historia postaci w pigułce

Matt urodził się w prostej, askalońskiej rodzinie. Ojciec służył w Hebanowej Awangardzie, matka zaś była szwaczką pracującą w zakładzie krawieckim. Dorastając pod czułą, matczyną ręką i przy niezachwianym autorytecie ojca, wiódł spokojne życie do czasu, gdy dłużnicy nie przyszli po głowę rodziny.

Zadłużenie ojca wpakowało całą trójkę Strykerów do Lwich Wrót, w ręce barona arenowego Alberta Trishawa. Ojciec walczył na arenie, matka robiła za służącą a Matt był od pomiatania nim. Gdy dorastał, coraz częściej obserwował walki gladiatorów i uzupełniał swoją wiedzę na temat walki, jaką przekazywał mu ojciec za młodu. Gdy przybywało mu lat, rosła i siła fizyczna i zdeterminowanie by w końcu wyrwać się z pułapki. Podjął więc walki na arenie, wbrew nie mającej niczego do powiedzenia matki czy ojca, który nie był w położeniu się sprzeciwić. Matt słynął z powściągliwości do używania zaklęć, bowiem w ogóle ich nie znał - sławę wśród tłumu i szacunek Tirshawa wypracował przy użyciu wyłącznie walki konwencjonalne bronią białą. Wkrótce jednak wywalczył swą wolność, kosztem utraty członka rodziny.

Wrócił z matką już jako wolni ludzie do Ebonhawke. Tam przyjaciel rodziny załatwił matce pracę w zawodzie krawcowej, zaś młody Stryker stał się narybkiem dla Hebanowej Awangardy. Słynąwszy z odwagi i niepatyczkowania się, utorował sobie karierę przez szczeble drabiny hierarchii, by w końcu zostać przeniesionym do śledczych. Mimo, iż w jego dorobku zawodowym znalazło się sporo laurów, znajdowały się tam i ciernie. Rosnące kłopoty z subordynacją i przestrzeganiem zasad doprowadziły w końcu do wydalenia Strykera z Hebanowej Awangardy a śmierć matki nie pozostawiła człowiekowi celu w życiu. Ponadto nieudana zemsta na swoim ciemiężycielu i byłym chlebodawcy przybiła gwóźdź do trumny, tak samo, jak szereg ran i rehabilitacja w Lost Precipice, gdzie po raz pierwszy spotkał się z Ligą. Po powrocie do zdrowia postanowił więc wziąć odwet za los, który zgotował mu arenowy przedsiębiorca Tirshaw.

Kulisy zemsty nie są dokładnie jasne. Podobno korzystał z pomocy piątki osób, które również miały nierozwiązane spory z Albertem Tirshawem. Połączywszy na krótko siły, położyli kreskę na starym zgredzie. Matt znów pozostał bez celu, tak więc przeniósł się z całym dobytkiem jaki miał (a materialnie było tego niewiele, zaś finansowo wcale nie najgorzej) do Shaemoor, gdzie po dziś dzień mieszka w wynajętym domku. Z początku nie mógł odnaleźć się w wiejskim środowisku, niemniej zagrażające okolice centaury szybko uwypukliły potrzebę chwycenia za miecz raz jeszcze. Poza wykorzystaniem swych talentów bojowych w imię obrony tych, którzy sami są za słabi by tego dokonać (co poniekąd napawało Matta odrazą), podjął próby nawiązania z nową legendą, która w trakcie rozwijania relacji użyczyła mu swoich mocy, przez co sam Matt nie musiał wydzierać ich na gwałt. Zmieniło to jego pogląd na życie, dodając szczypty empatii.

Tu kończy się opowieść o przeszłości. W ramach odnalezienia sobie nowego zawodu, Matt postanowił spróbować życia najemniczego. Podobno płacą nie najgorzej, a od czasu do czasu można się wyszaleć.

Ciekawostki

 • Aktualnie znajduje się w lecznicy w Lost Precipice.
 • Przez jakiś czas wspólnie z Katniss Morrison infiltrował Sroki - silnie zoorganizowany odłam Separatystów
 • Lubi smak goryczy
 • Powiadają, że kiedyś spacyfikował grupkę pięciu obywateli robiących burdę w karczmie będąc poza służbą i bez broni, jedynie przy użyciu dwóch nóg od krzesła
 • Jako dziecko urodzone w czasach wojny z popielcami, z uwagi na przeniesienie do Lwich Wrót nie żywi wielkiej urazy do tej rasy, niemniej pozostałe w ich obecności jeszcze bardziej zdystansowany. Do pokoju pomiędzy ludźmi a popielcami podchodzi stosunkowo pozytywnie, ponadto służba w Awangardzie niejako zmusiła go do rygorystycznego przestrzegania postanowień rozejmu.
 • Ma psa, Galiego.

Dodatkowe linki, uzupełniające kartę postaci

Plotki

Znasz ciekawą plotkę? Napisz ją!

 • "Mrukliwy Mruczek Mruk. Choć bywają sytuacje, w których się rozkręca!" - Aeshri
 • Wydaje się porządnym człowiekiem. Wdzięczna mu jestem za wyleczenie złamania. - Annie Goldarrow
 • Bezwiedna owieczka bez pasterza i własnego zaangażowania. - Teena Dest
 • Człowiek, z którym wbrew pozorom mogę mieć bardzo wiele wspólnego. Sprawia wrażenie prawego, jednak ciekawa jestem okoliczności jego odejścia z Hebanowej Awangardy. Wielka szkoda, że nasza rozmowa na ten temat została przerwana. - Sarah Bakuri
 • "Bawi mnie Stryker. Cokolwiek się nie dzieje, obrywa wszystkim co mają nasi przeciwnicy... ale, co mu się chwali, facet podnosi się za każdym razem." - Brigg Havgaard
 • "Człowiek, który nie przestanie mnie zaskakiwać swoją siłą walki i stabilnością psychiki, mimo kłód rzucanych mu przez los pod nogi. Jeden z tych, którzy więcej robią, niż mówią, a jak już się odezwie to zazwyczaj wnosząc coś wartościowego do sprawy lub dyskusji. Ujął mnie swoją skromnością" - Nisheera
 • "Jestem głęboko przekonana, że jest człowiek prawy, waleczny a jednocześnie tajemniczy. Może kiedyś zgłębię jego tajemnice" - Liliana Riverdeep
 • Po wielu wspólnych przygodach wiem, że jest to człowiek na którego można zawsze liczyć. A do tego ciekawy rozmówca. Jest to bezkonfliktowy typ człowieka, który odnajduje się każdej sytuacji - Annie Goldarrow
 • "Ach Matt! Cztery litery Aeshri! Jest świetny! To zrozumiałe dlaczego Aeshri tak za nim szaleje! Tylko strasznie mało mówi..." - Leillianne