Mgły

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mapa Mgieł Lorda Odrana.

Charakterystyka

Mgły to najstarszy element egzystencji, łączący czas, przestrzeń i magię utrzymujący wieloświaty w harmonii. Wewnątrz mgieł istnieją światy, (z których Tyria jest tylko jednym z nieskończonej ilości), każdy z oddzielną rzeczywistością i historią, tworzą nieskończoną liczbę wysp pływających w oceanie mgieł. Mgły zapisują fragmenty rzeczywistości - Fraktale, będące echem wydarzeń które nastąpiły, następują, bądź nastąpią. Niektóre światy nie są normalne, jak np. Underworld, kraina umarłych; inne są jedynie miejscami egzystencji istot i bytów. W centrum mgieł, znajduje się Rift, a wewnątrz niego, w środku rzeczywistości jest Komnata Bohaterów, ostateczne miejsce spoczynku najpotężniejszych dusz.

Droga do mgieł dostępna jest jedynie dzięki portalom, większość z nich powstaje na krótki czas, tworzona dzięki mocy łączenia swojej energii z mgłami, jak Havron wzywający Duchy Dziczy. Jest także kilka permanentnych portali - zostały stworzone przez najpotęzniejszego czarodzieja jaki chodził po Tyrii Lorda Odrana, włączając ten w Grobowcu Pradawnych Królów. Niestety, wszystkie stworzone przez niego portale są niedostępne z powodu przebudzenia się smoków.

Aktualnie jedyną znaną drogą do mgieł jest śmierć, oraz Asurańskie bramy w Lwich Wrotach, prowadzące do Serca Mgieł oraz na Pola Bitewne Mgieł

Rift

W samym środku Mgieł znajduje się miejsce, w którym czas nie porusza się ani do przodu, ani do tyłu. Łza w istocie kosmosu, punkt absolutnego i perfekcyjnego balansu wszystkich sił we wszechświecie. Miejsce to zwie się Rift, i nie istnieje nic, co by się z nim nie łączyło, żadne miejsce, do którego nie można by z niego dotrzeć. Ci, którzy wiedzą jak podróżować między światami muszą przekroczyć Rift na swojej drodze. Jest to centrum rzeczywistości.

— Nieznany


Rift - miejsce, z którego nie ma powrotu i do którego po śmierci wędruje każda dusza, by dalej jako duch poruszać się po mgłach. Tylko tutaj duchy zmarłych mogą oddziaływać na żyjących.

Świat Stracony

Czasami portale na polach bitewnych nie otwierają drogi ze światów zamieszkanych przez rozumne istoty. Z niektórych bram wylewają się hordy istot niosących jedynie śmierć i zniszczenie bez większego celu. Takie światy nazywane są Światami Straconymi