Nisheera

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Nisheera z cyklu Świtu
NishPortraitDarkOutfit.png
Rasa

Sylvari

Płeć

Kobieta

Wzrost i waga

1,5m; 44kg

Data urodzenia

8 lat.
Przebudziła się 56 dnia sezonu latorośli 1325 AE

Klasa

Elementalista - Weaver

Rola w Lidze

Opiekunka Ligi

uzdrowicielka gildyjna

były zwierzchnik Kręgu Medyków

były opiekun filaru Rozwoju

jedna z założycieli gildii

Powiązane organizacje

Krewe Practicalcreator (były pracownik)

Pakt (weteran kampanii w Maguumie)

Sanktuarium Arkany

Ogród

Filar

Rozwój

Bliscy

Roeryn (partner)

Lei (uczennica)

Motyw muzyczny

Zwyczajny

Próbka głosu

Głos Nisheery jest aksamitny i bardzo spokojny

Status postaci

Główna


Nisheera z cyklu świtu – jedna z założycieli gildii i pierwszych sześciu Opiekunów Filarów, a aktualnie jedna z trzech Opiekunów Gildii. Przed stworzeniem Ligi brała udział w Wielkim Konkursie Technologicznym jako członek załogi mechaników i pilot sondy zwycięskiej drużyny Cienia Stalowego Orła. Choć ma tylko 8 lat sporo podróżowała. Podczas swoich podróży m.in. pracowała w szpitalach polowych po większych bitwach, które rozegrały się w obrębie Askalonu, a także zwiedziła ziemie nornów, by osiąść na pewien czas wśród Kodan. Podczas ofensywy w dżungli dołączyła do Paktu. Przed walkami na Dragon Stand zajmowała się głównie wdrażaniem i modyfikowaniem projektu paktowych lotni wraz z innymi Paktowiczami o podobnych zainteresowaniach, szkoliła również pojedyncze osoby jak i całe jednostki jak z tych lotni najlepiej korzystać, a później, juz po przejęciu Tarir przede wszystkim pomagała w szpitalach polowych. Wraz z innymi chętnymi stawiła się na Dragon Stand by razem ze wszystkimi dotrzeć do Serca Cierni i przeciwstawić się Mordremothowi. Sylvari po wygranej wojnie podjęła pracę w lecznicy Ligi w Lost Precipice, którą dopiero na dłużej przerwała wyprawa do Elony, a później zmiana Ligowej siedziby. Z większych ogólnotyryjskich wydarzeń wraz z gildią uczestniczyła w natarciu na Shatterera w Jahai, w walkach Paktu i zrzeszonych organizacji z Piętnem Kralkatorrika w Thunderhead Peaks i w Dragonfall, poza zadaniami również jako medyk dla Paktu i innych potrzebujących. Sylvari aktywnie uczestniczy w życiu gildii i zna praktycznie całą jej hstorię. Z uwagi na swoje mniej bojowe nastawienie i umiejętności nie nadaje się do pomocy przy niektórych zleceniach, ale nigdy nikomu nie odmawia rady czy pomocy - choćby merytorycznej. Ponadto służy gildii jako uzdrowicielka - zawsze z komunikatorem przy sobie, gotowa przybiec na każde wezwanie i każdej porze dnia i nocy. Dzięki temu ma czas i dla siebie i nie pozostawia gildii bez opieki medycznej. Głęboko zainteresowana nauką jest też członkinią Sanktuarium Arkany

NishSketch.png

Wygląd

Portret Nish z przełomu 1332-1333 AE, gdy nosiła inną fryzurę

Bladolistna sylvari należy do najniższych przedstawicielek swojej rasy. Niektóre z listków otulających jej przedramiona, plecy i uda są nakrapiane niebieskawym kolorem. Nie jest przeraźliwie chuda - ma lekko atletyczną budowę ciała zbliżoną do ludzkiej. Szersze biodra, uda i zauważalny biust nadają jej kobiecości, niestety Nish nie ma zbyt zgrabnych nóg z uwagi na szersze łydki. Gdy się ściemnia, końcówki liści składających się na wierzchnie warstwy jej ciała świecą mlecznym blaskiem. Nish nosi skromne i czasem opięte ubrania, oraz mniej lub bardziej dopasowane lekkie pancerze, bardzo często też można spotkać ją w białym kitlu lekarskim. Zazwyczaj stara się nie odsłaniać swojego ciała bardziej niż to konieczne, a wydekoltowane suknie zakłada tylko na specjalne okazje. Najczęściej nosi się w czerni przełamywanej bielą, błękitem lub turkusem.

Powiadają, że oczy są zwierciadłem duszy - te należące do Nish są jasnymi zwierciadłami o barwie przydymionego błękitu, w których przede wszystkim odbija się jej powaga i zaciekawienie. Czasami podkreśla górną powiekę za pomocą kreski malowanej turkusowym lub granatowym barwnikiem podkreślając tym samym kolor swoich oczu. Przez wiele lat jej głowę zdobiła charakterystyczna fryzura - zielonkawobłękitne pnącza zwijała w kok tuż nad lewym ramieniem. Na ponad rok zastąpiły je proste płaskie liście w morskim odcieniu sięgające ramion, a w dotyku gładkie i sztywne, dzięki czemu ciężko było ją rozpoznać z daleka na pierwszy rzut oka, lecz na początku 1333 AE ponownie wróciła do dawnej fryzury.

Blizny

Ciało sylvari szpecą blizny - przez lata działalności najemniczej oraz swoją niegasnącą wolę walki o lepszą Tyrię, często w barwach Paktu przy okazji większych kampanii zdołała zgromadzić wiele blizn. Wśród nich można wyróżnić:

 • pozostałości po poszarpanych bliznach na plecach
 • niewyraźne ślady po oparzeniu na prawej części twarzy - skóra sylvari w tych miejscach jest nieco jaśniejsza niż reszta twarzy, a w dotyku jest sucha i wydaje się być nieco chropowata
 • kontur skarabeusza na nadgarstku
 • okrągły ślad na środku czoła, o średnicy zbliżonej do kuli pistoletu, który do złudzenia można wziąć za znamię
 • poszarpane ślady blizn na prawej nodze

Każda z blizn sylvari powstała już po założeniu Ligi Sześciu Filarów; być może zapytana o konkretną z nich Nish opowie jej historię, lecz na pewno nie bez powodu je zakrywa.

Charakter

Nish to dość konkretna osoba - nie można nazwać ją wylewną przylepą, przez co na tle wielu sylvarich wydaje się być dość chłodna. Praktycznie wcale nie potrafi spontanicznie do kogoś się przytulić czy złapać kogoś za rękę. Na pierwszy rzut oka wydaje się oazą spokoju, lecz to zasługa tego, że jej agresja przybrała pasywny charakter i tak zazwyczaj jest okazywana, gdy Nish coś zdenerwuje - rzucanie chłodniejszych spojrzeń, znaczące chrząknięcia, wymuszone profesjonalne uśmiechy. Jak odrobinę podniesie na kogoś głos albo odezwie się do kogoś nieco wulgarniej oznacza to, że jest bardzo wściekła. Rzadko - ale jednak - bywa chłodna, sarkastyczna i uszczypliwa wobec innych, ale trzeba ją do tego sprowokować swoim zachowaniem. Sylvari nie potrafi albo nie chce do końca pokazywać swoich najprawdziwszych emocji. Niektóre rzeczy woli przemilczeć, niż powiedzieć na głos - nie chce nikogo obrażać bezpośrednio i prosto w twarz. Nie należy do osób, które chętnie opowiadają o tym, co je dręczy - Sheera tłumi wszystko w sobie i zazwyczaj rzuca się w wir pracy by nie myśleć o problemie albo by go rozwiązać. Ciężko ją zmusić do jakichkolwiek zwierzeń, przez co Nish mimo szczerych chęci zdaje się być dość niedostępna. Niewielkie gesty - zmarszczka na czole, zamyślony wyraz twarzy, lekkie drżenie rąk, nieznaczne uniesienie brwi powiedzą więcej o tym, co w niej naprawdę się dzieje, niż najbardziej profesjonalny z uśmiechów czy najspokojniejszy z tonów, na jakie sylvari da radę się zdobyć. Wbrew pozorom bywa jednak bardzo emocjonalna - potrafi wzburzyć się jak morze podczas sztormu i czasem, gdy jest sama, wbrew sobie może się temu poddać, by się uspokoić.

Mimo powyższych przywar na ogół to dość uprzejma istota, która przede wszystkim ma na uwadze dobro tych, którzy ją otaczają. Nikomu się nie narzuca, ani też na nikim nie wymusza zwierzeń, chcąc w ten sposób uszanować prywatność osób, z którymi się styka. Choć ma za sobą sporo rozczarowań, wciąż potrafi zaufać i stara się nikogo nie oceniać pochopnie - zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Ma w sobie ogromne pokłady cierpliwości i niewymuszonego spokoju. Chętnie i szczerze odpowiada na większość pytań, choć nigdy nie krzywdzi nikogo ani werbalnie ani fizycznie z preemedytacją, dlatego zdarza jej się ubierać niektóre rzeczy w łagodniejsze słowa. Uwielbia mówić o swoich podróżach i pasjach, niemniej przy tym zachowuje się trochę jak nauczycielka, która po prostu przekazuje mądrość - przechwałki nigdy nie leżały w jej intencjach. Jest dość skromna i pochwały bardzo ją peszą, mimo że bardzo je lubi i jest dość pewna siebie i swojego miejsca w drużynie. Zna swoje słabe i mocne strony, działa rozważnie, jest skupiona na swoich zadaniach. Cechuje ją duża podzielność uwagi - musiała wyrobić w sobie tę umiejętność, z uwagi na fakt bycia medykiem bojowym, jak zwykła się określać - zważa zarówno na przeciwników, jak i na stan swoich stronników.


Nish jest bardzo dokładna i skrupulatna, w szczególności w kwestii technologii oraz medycyny. To bardzo bystra sylvari, która analizuje wszystko, co ją zaciekawi, a analizę ułatwia jej jej rozległa jak na jej wiek wiedza czerpana z książek, opowieści i doświadczeń. Od zawsze interesowała ją nauka i poznawanie świata, dlatego nie ma oporów przed poznawaniem nowych ludzi i ma odwagę próbować nowych rzeczy, jeżeli nie skrzywdzi w ten sposób innych - jest bardzo empatyczna, choć się z tym nie obnosi. Zdaje sobie sprawę, że ten świat ma zdecydowanie więcej cieni niż blasków, a często biały i czarny to tylko jaśniejszy lub ciemniejszy szary. Nie ma istot idealnych, więc często leczy nawet "wrogów" - istotom, które mogą zawrócić ze złej ścieżki stara się dać choć jedną szansę na poprawę, pomijając istoty, które bardzo skrzywdziły jej przyjaciół albo są poważnym zagrożeniem dla ludności cywilnej i są zepsute do szpiku kości. Uważa, że wszystko ma prawo wzrastać, jednak to, w jakim kierunku dana jednostka się rozwinie i co uczyni definiuje to, jak Nish zacznie ją postrzegać - gdy sylvari już walczy i zabija, to głównie w samoobronie lub po to, by chronić tych, którzy są po jej stronie, nigdy dla satysfakcji.


Choć pod wpływem wydarzeń w jakich brała udział bardzo spoważniała, pewne rzeczy się nie zmieniają - wciąż potrafi ożywić się jak jakiś podlotek choćby na myśl o sportach ekstremalnych, takich jat surfowanie z latawcem, czy wyczynowy lot na lotni. Ciężko się tego domyśleć, ale sylvari lubi szybkość i adrenalinę, lecz tylko wtedy, gdy ryzykuje tylko ona. Mimo to czas najczęściej wypełnia czytaniem, a swoje opanowanie zawdzięcza medytacjom, którym lubi się oddawać po przebudzeniu i tuż przed snem.

Umiejętności

Sylvari doskonali swoje umiejętności magiczne i stara się stale rozwijać. Swojej magii używa głównie do leczenia i wspierania sojuszników. Potrafi walczyć, aczkolwiek nie jest najgroźniejszym przeciwnikiem na polu bitwy - stawia na taktykę i odpowiednie zastosowanie prostszych i poznanych zaklęć, a nie na brutalną siłę i furię żywiołów... Chyba że w grę wchodzi tornado, które może z kimś przygotować.

Magia

Cztery korzenie wszystkich rzeczy: ogień, powietrze, woda i ziemia . Woda drąży skałę, tłumi płomienie, a wiatr nie jest w stanie jej zaszkodzić w żaden sposób. Jest niezniszczalna - zmienia się tylko jej forma. To mała kropla deszczu, lecz też potężna ulewa. Bystry, wartki strumień, lecz też rwąca rzeka. Spokojne morze - lecz też i sztorm na nim. Sztorm, który noszę w sobie, choć chciałabym być... Łagodnym, ciepłym podmuchem dla przyjaciół, lodowatą, porywistą wichurą dla wrogów. Istotą wolną, niczym wiatr i prędką, jak błyskawica. Czasem udaje mi się to wszystko w sobie odnaleźć, choć wiem, że w każdym z nas tli się płomień - grunt to go kontrolować i w nim nie spłonąć; nie być jak niektórzy, którzy się w pełni poddali jego szaleństwu. Oddycha, trawi i nienawidzi. Gdy jest zbyt silny pochłania wszystko, co znajdzie na swojej drodze i ustępuje dopiero wtedy, gdy nie ma już nic do pożarcia, poza... ziemią, która ma wiele oblicz - od najmniejszego ziarnka piasku, aż po największą górę. Nie było mi dane poznać magicznej natury ich wszystkich, lecz z każdym z nich miałam styczność

— Nisheera

Zaklęcia sylvari opierają się o podstawy kontroli żywiołów, z których najbardziej dominującym u niej jest żywioł wody; w drugiej kolejności powietrza. Większość z jej pocisków ma formę kuli lub kolców, w zależności od żywiołu o różnych właściwościach. W przypadku większości pozostałych zaklęć kluczem do sukcesu jest skorzystanie z podstawowych form i uniesienie ich. Wśród jej zaklęć można wyróżnić:

 • zaklęcia leczące z dziedziny żywiołu wody
 • nakładanie efektów zmrożenia lub regeneracji
 • tworzenie pocisków kulistych dla żywiołu wody, ognia i ziemi (piasku) - podstawy
 • formowanie lodu w wybrane formy (mur, filar, kolce)
 • tworzenie podmuchów wiatru
 • wykorzystanie magii błyskawic (wiązka/błyskawica łukowa)
 • wykorzystanie żywiołu wody oraz ziemi w otoczeniu - wymaga kontaktu z danym żywiołem


Po przybyciu do Elony i zdobyciu informacji o Weaverach, Nish zaczęła interesować możliwość kontrolowania dwóch żywiołów jednocześnie, więc poprosiła o wskazówki i pomoc w pokonaniu pierwszych kroków do zostania Tkaczem Amirę Hamdi, kawalerzystkę z którą Lidze zdarzyło się współpracować. Aktualnie sylvari w wolnych chwilach sporo trenuje; potrafi już dzierżyć dwa żywioły jednocześnie i używać zaklęć z obu dziedzin. Sylvari uczyła się również sporo z książek oraz metodą prób i błędów.

 • Dostrojenie do dwóch żywiołów naraz - sylvari konsekwentnie jest w stanie dzierżyć dwa żywioły naraz
 • Używanie "po sobie" zaklęć z zakresu dwóch różnych żywiołów - sylvari jest w stanie używać znanych sobie prostszych zaklęć zaraz po sobie po odpowiednim przygotowaniu
 • Łączenie niektórych par żywiołów w jednym zaklęciu - sylvari stara się opracować i opanować parę zaklęć, lecz z uwagi na ich poziom skomplikowania trening jest utrudniony, a opracowywanie nowych nastręcza wielu trudności. Do tej pory udało jej się to tylko z węgielkami (ogień + ziemia), postacią pary (woda + powietrze), tornadem (woda + wiatr, wiatr+ziemia), a także podobną do tornada zamiecią (woda + wiatr).


I.. Tak naprawdę tyle. Prawie wszystkie pozostałe jej zaklęcia opierają się na wykorzystaniu powyższych podstaw magii elementalistów w inny ciekawszy sposób - z tego też wynika stosunkowo spora liczba umiejętności wypisanych poniżej (nie dotyczy umiejętności weavera - to nie podstawy). Stary dobry podmuch wiatru może być posłany z kilku różnych stron by dać kilka różnych efektów, od tych związanych z asekuracją przyjaciół, do tych związanych z rzucaniem orzedmiotów lub powalaniem nieprzyjaciół. Formowanie kuli z ognia, wiatru czy piasku to dalej te same zaklęcie tylko inny żywioł, a każdy żywioł ma swoje właściwości; kula wody zarówno może uleczyć jak i przewrócić, ogień i ciepło parzą, piach podrażnia oczy i może oślepić na pewien czas. Gdy poznała zaklęcie tornada, nic nie stało na przeszkodzie by zacząć testować wrzucanie do tornada kolejnych możliwych do uniesienia przez wiatr rzeczy.

Nie zmienia to faktu, że sylvari choć jest dobrym uzdrowicielem, na polu bitwy jest po prostu słabym przeciwnikiem. W terenach pustynnych używanie jej głównego żywiołu ją męczy. Błyskawice nie przechylą szali zwycięstwa na jej stronę, gdyż co najwyżej nieco oszołomią i powalą przeciwnika. Jej lodowe kolce, główne ofensywne zaklęcie są bardziej tępe i łatwiejsze do złamania niż dowolne ostrze, stąd nie nadają się na opancerzonych przeciwników, a do tego magiczne pociski poruszające się wolniej niż kula pistoletu czy strzała można skontrować dowolną barierą, unikiem lub pancerzem, zaś przed huraganem można zwyczajnie odskoczyć w porę. Co więcej, jakby sylvari miała walczyć z kimś w kontakcie bez kogokolwiek do pomocy, jej jedyną szansą jest ucieczka i odsunięcie się na tyle, by zdążyć wyciągnąć rewolwer i wystrzelić albo próba powalenia oponenta. Mocne strony sylvari to jej precyzja, spora wiedza oraz zmysł taktyczny, a nie zaklęcia ofensywne (sylvari zna tylko 2, które nieprzypadkowo mogą kogoś pozbawić życia) czy defensywne.

NishWater.png
NishAir.png
NishFire.png
NishEarth.png
Leczenie i wsparcie
Umiejętność Żywioł i opis
Zaklęcia leczące jedną osobę Water Attunement.png - Kula wody z zaklęciem regeneracji - wodny pocisk o średnicy od 0,1 do 0,7 metra w zależności od potrzeb sylvari. Woda zaklęta efektem regeneracji; pojedyncze pociski regenerujące są w stanie wyleczyć płytkie rany sojuszników i znieczulić oraz zasklepić średnie rany, by umożliwić sojusznikom dalszą walkę. Kule wody mogą być utrzymywane przez Nish przez pewien czas, zatem może je tworzyć na zapas; zapasowe kule wody zazwyczaj unoszą się nad jej kosturem lub za jej plecami. Poza walką sylvari zazwyczaj otacza wymagające leczenia miejsce wodą i w tę wodę wtłacza swoją magię leczniczą, by nie marnować energii na niepotrzebne przywoływanie i formowanie kolejnych kul.
Zaklęcia leczące obszarowe Water Attunement.png - Leczniczy deszcz - deszcz przywoływany na obszarze do 5 metrów średnicy. Jest to zaklęcie obszarowe, mogące objąć swoim działaniem więcej niż jedną osobę. Deszcz niweluje uczucie zmęczenia, zalecza całkowicie płytkie rany, zasklepia średnie rany i niweluje uczucie bólu; rozszerzeniem tego zaklęcia jest energo- i skupieniożerna lecznicza ulewa na cięższe rany

Water Attunement.png - Lecznicza mgiełka - wodna mgiełka, która niweluje uczucie zmęczenia i zalecza płytkie rany

Arcane Blast.png - Gemini incantatem - Zaklęcie leczące rzucone na jedną osobę odbija się i leczy kolejnego sojusznika w zasięgu. Nie dotyczy zaklęć obszarowych - zaklęcie musi być rzucone przed wypuszczeniem kuli leczącej wody

Aury Water Attunement.png - Aura wody - aura nieznacznie przyspieszająca regenerację ran u osób które znajdują się obok Nish dostrojonej do żywiołu wody

Fire Attunement.png - Aura ognia - aura, która ogrzewa przyjemnie powietrze wokół sylvari o 5-10 stopni. Zaklęcie musi być odnawiane. Czasem Nish otacza się nią, by ogrzać przyjaciół lub rozluźnić mięśnie pacjentów

Asekuracja Air Attunement.png - Poduszka powietrzna - silniejsze zaklęcie asekurujące, za pomocą którego sylvari potrafi bez łamania komuś czegokolwiek ocalić od bliskiego spotkania z ziemią. Zaklęcie te to po prostu odpowiedni podmuch wiatru mknący ku górze - dzięki wypadkowej sił, a więc fizyce upadek jest znacząco spowolniony

Air Attunement.png - Bąbel powietrza - w wodnych głębinach potrafi otulić swoją lub cudzą głowę bąblem powietrza, umożliwiając oddychanie

Ofensywne zaklęcia zasięgowe
Umiejętność Żywioł i opis
Pociski kuliste Fire Attunement.png - Kula ognia - kula o średnicy 0,2-0,3 metra, płonąca i nieznośnie gorąca. Choć pozornie nieduża i niepozorna (jeżeli ktoś bagatelizuje kule ognia) ciśnięta w nieprzyjaciela rani i parzy w miejscu uderzenia, a do tego podpala - ogień błyskawicznie rozprzestrzenia się po odzieży i włosach, sierści lub liściach
Pociski ostre Water Attunement.png - Lodowy kolec - lód w postaci sopla długiego jak przedramię sylvari może zostać wystrzelony jak strzała z łuku przez sylvari w nieprzyjaciela lub odpowiednio większy sopel może być uformowany nad głową nieprzyjaciela; po spadnięciu na wroga może go ogłuszyć lub poważnie go zranić jeżeli ten nie jest chroniony przez zbroję i hełm - sopel jest ostry. Sylvari jest w stanie również wysunąć lodowy kolec lub filar z podłoża. To jedno z dwóch zaklęć w arsenale sylvari, które może kogoś pozbawić życia. W momencie gdy Nish używa tego zaklęcia dzierżąc swój główny kostur lód po uderzeniu rozpryskuje się na delikatną mgiełkę która ździebko leczy sojuszników wokół (niski promień działania). Zaklęcie może być obszarowe w sprzyjających warunkach

Air Attunement.png - Piorun - sylvari zirytowana przez Agamemnona Kirian z filii tropikalnej Akademii zawzięła się i opanowała umiejętność formowania piorunów wielkości standardowego oszczepu i miotania nimi na całkiem imponujące odległości, całkiem celnie. Nish osiągnęła dystans około 330 metrów, jest jej ciężko obliczyć odpowiednią trajektorię lotu przez opadanie pocisku dla odległości większych.

Zaklęcia ciągłe Water Attunement.png - Śnieżny ścisk - śnieg otula przeciwnika najpierw go spowalniając, a później unieruchamia ściskając i podduszając (tylko w korzystnych warunkach, gdy w otoczeniu jest sporo śniegu)

Air Attunement.png - Wiązka błyskawic - Nish potrafi porazić ładunkiem elektrycznym jeden wybrany cel. Zaklęcie może być utrzymywane dłużej

Zaklęcia obszarowe

Air Attunement.png - Wyładowanie łańcuchowe - silna wiązka elektryczna, 'błyskawica', która po sięgnięciu pierwszego celu przeskakuje maksymalnie na dwa kolejne, wcześniej wybrane przez sylvari. Jeżeli błyskawica nie sięgnie pierwszego celu, zaklęcie nie powiedzie się.

Fire Attunement.pngEarth Attunement.png - Węgielki - niepozorne, małe, czarne kamyki eksplodujące ogniem przy zderzeniu z celem. Zaklęcie łączące sobie żywioł ognia i ziemi jest jednym z rzadziej używanych i bardziej niebezpiecznych zaklęć elementalistki. To jedno z dwóch zaklęć w arsenale sylvari, które może kogoś pozbawić życia. Zasięg eksplozji wynosi 1m dla każdego z "węgielków"

Kontrola otoczenia
Umiejętność Żywioł i opis
Spowolnienie

Water Attunement.png - Zmrożenie nóg - w stronę kończyn oponenta posyłana jest kula wody, którą sylvari przekształca w lód w momencie gdy ta sięgnie nóg przeciwnika

Water Attunement.png - Kolce z podłoża - Nish jest w stanie okulawić przeciwnika lub zmusić do wyhamowania, stawiając na jego drodze lub pod jego nogami lodowe kolce

Air Attunement.png - Podmuch - podmuch wiatru kierowany w stronę przeciwnika utrudniający mu poruszanie się w kierunku z którego wieje

Water Attunement.pngAir Attunement.png - Mroźny podmuch - podmuch wiatru wzbogacony o zaklęcie chłodu; nawet gdy wiatr ustanie, zaklęcie chłodu sprawia że przeciwnik porusza się wolniej

Ogłuszenie Water Attunement.png - Kula lodu - lodowy pocisk o średnicy od pięści Nish do pięści norna. Wypuszczony z odpowiednią siłą i w odpowiednie miejsce jest w stanie go ogłuszyć
Oślepienie Water Attunement.pngAir Attunement.png - Zamieć - zaklęcie łączące żywioł wody i powietrza. Na wybranym ograniczonym obszarze sylvari jest w stanie przywołać ograniczającą widoczność lodowatą wichurę miotającą śniegiem w oponentów. Nie jest ona zbyt mordercza, lecz ukąszenia mrozu rozpraszają i spowalniają, zaś mocny wicher może kimś mocno zachwiać. Zaklęcie może być utrzymywane do dwóch tur i zakończone miotnięciem pozostającym w powietrzu mrozem w wybranego nieprzyjaciela. Uwaga: istnieje szansa na wywrócenie oponenta

Earth Attunement.png - Piaskowa kula - pocisk o średnicy 0,15-0,2 m. Nie jest zbyt ofensywny - przy uderzeniu w cel potrafi go jedynie oślepić

Earth Attunement.png - Piaskowa zasłona - nieduża ilość piasku z otoczenia może zostać uniesiona magią sylvari, by oślepić nieprzyjaciół, podrażnić ich wzrok i węch lub wytrącić ich ze skupienia

Wywrócenie Water Attunement.png - Lodowy murek - niewysoki murek wzniesiony na drodze oponenta w kluczowym momencie nie jest zbyt wytrzymały, lecz może spełnić swoje zadanie - zadziała zupełnie jak podstawienie komuś nogi. Murek stanowią lodowe kolce wysunięte z podłoża. Uwaga: przeciwnik musi się przemieszczać w stronę murku oraz go nie zauważyć

Air Attunement.png - Mocny podmuch - silny podmuch wiatru wypuszczony przeciwnika zazwyczaj od boku lub z innej bardziej sprzyjającej pozycji jest w stanie wywrócić kogoś nieopancerzonego (albo zachwiać kimś opancerzonym)

Air Attunement.png - Tornado - nieduże tornado wciąga w siebie wszystkie drobne przedmioty, które napotka na swojej drodze rozrzucając je, a do tego zaburza tor lotu pocisków jakie w niego wpadną. Utrzymuje się 2-3 tury. Jest szkodliwe zarówno dla sojuszników jak i dla wrogów. Sylvari potrafi stworzyć tornado w określonym miejscu albo wysłać je przed siebie albo po łuku - po wypuszczeniu tworu nie ma nad nim żadnej kontroli. Opcjonalnie w obrębie tornada mogą wystąpić wyładowania elektryczne jeżeli sylvari stworzy w nim pole elektryczne

Air Attunement.pngEarth Attunement.png - Tornado piaskowe - zaklęcie łączące żywioł ziemi i wiatru, służące do wywracania i oślepiania wrogów, a także zadawania im drobnych obrażeń.

Air Attunement.pngWater Attunement.png - Tornado lodowo-burzowe - zaklęcie łączące żywioł lodu i wiatru, służące do wywracania i spowalniania wrogów, a także zadawania im poważniejszych obrażeń; w tornadzie krążą lodowe kolce i odłamki które mogą zarówno zranić jak i ogłuszyć. Co więcej, sylvari potrafi dodatkowo wzbogacić swoje tornado o błyskawice przemykające po jego średnicy, wytwarzając w jego obrębie odpowiednie pole. Wzbogacenie zaklęcia o mocniejsze lodowe kolce może sprawić, że zaklęcie będzie mogło się stać śmiertelne w skutkach dla wrogów

Air Attunement.png + inne zaklęcie - Tornado elementalistów - zaklęcie tornada jest zaklęciem, które z powodzeniem może łączyć zaklęcia Nish i innego elementalisty lub kogoś kto będzie miał pomysł, co mógłby dołożyć od siebie do zaklęcia. W zależności od oferowanego wsparcia tornado może przybrać na sile lub na żywiołach albo... Zawartości - jej potencjalny wspólnik może zwyczajnie wrzucić do środka własne pociski. Pomoc innego elementalisty lub wzbogacenie zaklęcia o lodowe kolce może sprawić, że zaklęcie będzie mogło się stać śmiertelne w skutkach dla wrogów

Obrona i mobilność
Umiejętność Żywioł i opis
Obrona Water Attunement.png - Lodowa bariera - bariera, której siła zależy od czasu, który sylvari ma na jej przygotowanie; mało efektywna w miejscach gdzie jest sucho i ciepło. Może być uformowana w kulę wokół sylvari lub w mur przed nią

Arcane Blast.png - Bariera arkaniczna - kulista lub prostokątna bariera, z którą potrafi się przemieszczać. Zatrzyma jeden mocniejszy lub trzy słabsze ciosy. Energia po jej rozbiciu po prostu się rozprasza, nie czyniąc krzywdy atakującemu - sylvari nie opanowała nigdy drugiej części zaklęcia. Zaklęcie nie wymaga dostrojenia do konkretnego żywiołu i może być rzucone błyskawicznie

Mobilność Water Attunement.pngFire Attunement.png - Postać pary - zaklęcie łączące żywioł wody i ognia. Nish przyjmuje postać pary, w której potrafi się szybko przemieszczać i parzyć nieprzyjaciół obok których przemknie. Umiejętność która może ocalić życie. Może być wykorzystywana pod wodą - wtedy sylvari przyjmuje postać wrzątku

Water Attunement.png - Wodny filar - sylvari potrafi wybić się wyżej z wykorzystaniem słupa wody wybijanego z podłoża; co więcej, jest w stanie asekurować swój upadek z wykorzystaniem podobnego słupa wody dzięki czemu ląduje bez obijania się

Air Attunement.png - Podmuch popychający - w razie potrzeby sylvari potrafi wykorzystać swoje zaklęcia związane z wiatrem, by odrzucić na bok również sojusznika lub siebie; lub wybić w górę

Air Attunement.png - Sygnet błyskawic - nie wymaga dostrojenia się do żywiołu powietrza, ponieważ jest to zaklęcie z sygnetu, który nosi na palcu. Sylvari jest w stanie wykonać do dwóch teleportacji na niski lub średni dystans z wykorzystaniem swojego sygnetu - wystarczy tylko tchnąć w niego magię. Zaklęcie ładuje się pół godziny

Inne
Umiejętność Żywioł i opis
Glify Water Attunement.png - Przywołanie żywiołaka wody - do przywołania dochodzi po rozrysowaniu glifu. Żywiołak leczy efektywniej niż Nish, a także może zachowywać się jak strumień wody pod ciśnieniem. By uniknąć obrażeń twór potrafi na moment zaburzyć swoją postać i rozlać się w kałużę. Wokół siebie roztacza aurę regeneracyjną. Jest w stanie miotać w nieprzyjaciół wodnymi pociskami zaklętymi czarem zmrożenia i spowolnienia. Jest w pełni zależny od poleceń Nish. Kiedy jest przywołany, Nish musi być bardzo skupiona na tym, by go kontrolować; dlatego zazwyczaj żywiołak pomaga jej w leczeniu po walce lub w lecznicy
Wykorzystanie żywiołów w otoczeniu Water Attunement.png - Kontrola wody w otoczeniu - woda w otoczeniu może zostać wykorzystana do zaklęć by zmniejszyć nakład energii lub jako narzędzie do zaklęć - np. przywołania fali ze stojącego opodal zbiornika wodnego, uniesienia śniegu w postaci śnieżycy ograniczającej widok na niewielkim obszarze czy stworzenie "ślizgawki" pod nogami nieprzyjaciół. Dzięki temu jej zaklęcia związane z tym żywiołem są silniejsze i bardziej efektywne; co więcej w miejscach gdzie jest sucho i gorąco, efektywność Nish spada; Uwaga: Nish podczas korzystania z żywiołów z otoczenia zazwyczaj musi mieć bezpośredni kontakt z danym żywiołem - jej mobilność spada - dla przykładu korzystając z żywiołu wody na śniegu musi przykucnąć i dotknąć śniegu dłonią, zaś walcząc przy rzece lub jeziorze koniecznie musi wsunąć choć końcówkę kostura pod taflę wody. Sylvari skupiając się może również wykorzystać wodę którą przywołała już wcześniej lub taką, którą nosi przy sobie - wystarczy otworzyć bukłak i po nią 'sięgnąć'.

Water Attunement.png - Sprawne poruszanie się w wodnym środowisku - nie dość, że sylvari świetnie pływa, to jeszcze jest w stanie pokierować wodą tak, by odpowiednim prądem przyspieszyć siebie lub sojuszników, a nawet kimś pokierować

Air Attunement.png - Usprawnienie lotu na lotni - w powietrzu sylvari potrafi pomóc samej sobie lub innym i usprawniać lot; korygować tor, przyspieszać lub nawet unieść kogoś wyżej za pmocą odpowiednich podmuchów powietrza

Inne zastosowania jej magii oraz umiejętności pasywne Water Attunement.png - Schładzanie - przy trwającym kontakcie fizycznym Nish potrafi schłodzić dowolny przedmiot, szczególnie metalowy lub ciecz

Fire Attunement.png - Rozgrzewanie - przy trwającym kontakcie fizycznym Nish potrafi rozgrzać dowolny przedmiot, szczególnie metalowy lub ciecz

Air Attunement.png - Ładowanie i przeładowanie - odpowiedni ładunek może naładować, a jeszcze inny mniej odpowiedni zniszczyć elektronikę. Wiedza z zakresu technologii i umiejętność odpowiedniego pokierowania błyskawicami pomaga Nish naładować co trzeba i zepsuć co trzeba

Earth Attunement.pngWater Attunement.pngFire Attunement.pngAir Attunement.png - Uproszczona diagnostyka i pomoc medyczna z wykorzystaniem magii - przy dużym skupieniu i dostrojeniu do żywiołu ziemi, a także niewielkiej odległości nieprzekraczającej długości łokcia Nish potrafi wyczuć i wskazać położenie ciał obcych w ranach jeśli są metalowe lub kamienne. Z żywiołem wody sylvari skupia się na jej przepływie przez organizm przez co również potrafi zdiagnozować ewentualne zakłócenia w nim (niemetalowe ciała obce, krwotoki, płyn w otrzewnej i inne); dzięki umiejętności schładzania sylvari potrafi zwężać naczynia krwionośne, żeby kupić sobie więcej czasu np. na ratowanie kogoś i zmniejszenie upływu krwi w z zaleczanych ran lub usprawnić opatrywanie. Ogień pozwala jej lepiej wyczuć i ocenić gorączkę lub stopień wychłodzenia, pomaga jej też rozszerzyć naczynia krwionośne pacjenta, jeśli to konieczne. Odpowiedni ładunek elektryczny posłany w dobre miejsce z kolei zastępuje jej defibrylator. Powyższe umiejętności są szczególnie przydatne w szpitalach polowych, gdzie na inną diagnostykę często nie ma czasu. Umiejętności magiczne stanowią jedynie pomoc przy jej wiedzy medycznej i pomagają jej zaoszczędzić bezcenne sekundy. Służą jej też do upewniania się co do poprawności jej diagnozy - sylvari jednak najpierw stawia diagnozę standardowo, a potem ewentualnie ją weryfikuje, jak to konieczne.

Fire Attunement.png - Pochodnia - sylvari raz uformowaną kulę ognia potrafi utrzymywać ponad swoją dłonią lub kosturem, niczym przygotowany pocisk; kula daje mniej więcej tyle światła ile standardowa pochodnia

Umiejętności rasowe

Nish z racji swojej przynależności do sylvarich nie tylko wyglądem różni się od nieliściastych mieszkańców Tyrii. Sylvari nie są podatni na choroby, które dotykają przedstawicieli pozostałych ras, a do tego ich rany regenerują się szybciej. Ponadto mają dobrą rękę do roślin. Sylvari mają również inną tolerancję temperaturową - sylvari odczuwają temperaturę, ale do pewnego stopnia nie muszą borykać się ze skutkami chłodu lub gorąca. Nisheera dobrze czuje się w chłodnym klimacie i praktycznie nie musi się ciepło ubierać, z kolei mocne słońce i upały sprawiają, że nie czuje się najlepiej i musi uważać, by się nie przegrzać. Jest również zmuszona dbać o dobre nawodnienie, by utrzymać liście w dobrej kondycji.


Medycyna

Sylvari jest przede wszystkim uzdrowicielką i z powodzeniem łączy magię leczniczą z medycyną tradycyjną i z alchemią od blisko siedmiu lat. Służyła nie tylko Lidze - pracowała dla nieistniejącego już Bractwa, dla popielców z Posterunku Martwego Ostrza, w szpitalach polowych, dla zwykłych ludzi, nornów i kodan z doskoku podczas swojej podróży po Dreszczogórach, dla Paktu (podczas całej ofensywy w dżungli oraz w Jahai, Thunderhead Keep, Dragonfall), a od 1331 AE pracuje w lecznicy na dolnym piętrze Gaju, pod Tarasem Śniących zazwyczaj na zmianie mięzy 6 rano a 13 w południe. Odbyła też kilkusezonowy staż w asurańskiej lecznicy. Uzyskała uprawnienia chirurga potwierdzone papierem.

 • Jest bardzo doświadczonym uzdrowicielem mimo młodego wieku.
 • Ma rozległą wiedzę na temat chirurgii, anatomii, patofizjologii gojenia ran, pierwszej pomocy.
 • Posiada wiedzę z zakresu ortopedii i protetyki zarówno teoretyczną jak i praktyczną.
 • Najczęściej zdarza jej się leczyć złamania, skręcenia, wybicia, rany cięte, rany kłute, usuwać ciała obce z ran, a także oparzenia.
 • Ma spore problemy z oceną i leczeniem schorzeń psychicznych albo chorób przewlekłych, ale zna specjalistów z branży.
 • Potrafi tworzyć najpotrzebniejsze leki, również te na rany sylvari, ale najczęściej wykonuje środki przeciwbólowe i nasenne w postaci mikstur, a także maści na przyspieszenie gojenia ran, oparzenia i odmrożenia.


NishMedycyna.PNG


Technologia

Nish od dnia w którym otworzyła oczy ciągnęło do technologii. Jej największą rozterką było obranie swojej ścieżki; gdy wszystko wskazywało na to, że poświęci się technologii, przewrotny los (i brak funduszy) wymusił na niej obranie ścieżki uzdrowicielki. Mimo, że Nish nie zajmuje się technologią zawodowo, w swoim mieszkaniu największe z pomieszczeń przerobiła na swoją pracownię i czasem szlifuje swoje umiejętności z tego zakresu w ramach rozrywki Posiada wiedzę z zakresu różnych technologii:

 • Technologia asurańska - sylvari wie jak zbudowane są standardowe golemy. Potrafi je programować i projektować. Ponadto potrafi wykorzystać lewitujące kostki i kryształy energetyczne w innych wynalazkach. Potrafi obsługiwać konsole oraz panele i korzystać ze standardowych systemów operacyjnych.
 • Technologia popielcza - poznała podstawy konstruowania maszyn oraz ich pracy. Może nie potrafiłaby zbudować wielu rzeczy sama, ale dałaby radę zaprojektować mechanizmy. Słabo, ale jednak zna się na silnikach - benzyna, para, ropa nie są jej obce. O popielczych maszynach oblężniczych ma tylko podstawową wiedzę praktyczną. Potrafi pilotować charrkoptery. Dzięki Selbowi nauczyła się obsługi charzook, KM'a oraz moździerza.
 • Technologia paktowa - dzięki wiedzy z technologii popielczej i asurańskiej Nish nie gubi się aż tak przy technologii paktowej
 • Technologia ludzka - bardzo niska wiedza - raczej czysto teoretyczna i instynktowna. Zębatki muszą się kręcić odpowiednio, gdzieś jest jakieś źródło zasilania i przewody i tyle
 • Technologia sylvari - Nish widziała technologię swojej rasy głównie w akcji, a nie od podszewki
 • Technologia dredge - zetknęła się z technologią dredgy i rozebrała na części pierwsze (których wiele nie było) ich broń, lecz nie posiada przeszkolenia, ani wiedzy by zrobić cokolwiek - wie tylko czego może się po nich spodziewać
 • Pilotowanie - nauczyła się pilotować pojazdy latające. Zdarzyło jej się latać jako pierwszy pilot charrkopterami i jako drugi pilot sterowcami. Dwa razy wrobiono ją w sterowanie statkiem (ach ta Liga...) i nic nie rozbiła, więc można powiedzieć, że ma rękę do maszyn
 • Lot na lotni - wysoki poziom umiejętności. Zaczęła latać, gdy lotnie nie były aż tak popularne, później została paktową instruktorką latania na czas kampanii w Maguumie


NishTechnologia.png


Inne umiejętności

 • Świetnie pływa
 • 77 dnia Sezonu Kolosa 1329 AE Nisheera dzięki naukom Kodan wraz z kilkoma innymi członkami gildii nauczyła się korzystać z Płomienia Kody
 • Od Roberta Blackwella nauczyła się glifu Ujawnienia, glifu Kontry i glifu Traw
 • Wśród Plemion Wieloryba, Meduzy, Rekina oraz Żółwia opanowała podstawy żeglarstwa, nauczyła się surfować i wspomagać przy tym magią (mocno rozwijając się jako kitesurferka już po zakończeniu przygody), a także wspinać po masztach (z wykorzystaniem szarf dla ułatwienia)
 • Potrafi wykorzystywać zefiryckie kryształy
 • Przeszła szkolenie z jazdy na raptorze, skoczku, skimmerze, szakalu, gryfie, a także... Skyscalu; co więcej rozszerzyła swoje szkolenie z jeździectwa o szkolenie walki i miotania pocisków z siodła
 • Przeszła szkolenie u Selba z zakresu obsługi moździerza, KMa oraz Charzooki

Podróże

Mapa podróży - kliknij, by powiększyć

Nisheera swoje umiejętności wymienione wyżej kształtowała głównie podczas podróży. Ciężko jest jej usiedzieć na miejscu. Na mapce z boku zaznaczony kolorami miejsca w których była - każdy kolor jest związany z pierwszą jej wizytą w danym miejscu.

Najpierw podróżowała po Gaju oraz w obrębie lasu Caledon, była zawsze bardzo ciekawska. Udało jej się zaprzyjaźnić z hylekami-handlarzami, którzy pokazali jej tylko mały zalążek alchemii, ale nie mogła się z nimi długo przyjaźnić, ponieważ nie podobało się to jej mentorowi. Gdy uwolniła się od nauczyciela, ruszyła do Lwich wrót, a następnie do Czarnej Cytadeli. To był pierwszy etap jej podróży (żółty kolor). Drugi etap rozpoczął się dla niej, gdy poznała Falknera. Z popielcem przemierzała Askalon oraz część Dreszczogór i starała się pomagać po drodze komu się da, a także uczyć technologii od starszego przewodnika (pomarańczowy kolor). Następnym etapem w jej życiu było Bractwo. Jako gildia najemnicza wykonywali dużo zleceń w różnych częściach Tyrii (czerwony kolor). Wielu z nich Nish nie zdążyła się przyjrzeć porządnie. Najlepszą okazją do poznania Tyrii dla niej w tej gildii był Wielki Konkurs Technologiczny, którego konkurencje rozgrywały się w bardzo niebezpiecznych miejscach. Po Turnieju i kilku przygodach Nish nie umiała sobie znaleźć miejsca, więc ruszyła pomagać w lecznicy popielcom z bandy Smoka, wśród której miała wielu przyjaciół. Szukała sensu i celu ciężko pracując, gdy nad Ebonhawke przeleciał Shatterer. Nish wiedziała, że musi tam ruszyć. Zabrała purpurowy szalik Harvesta, którym zakrywała twarz, przyjęła pseudonim Unda by nikt nie pytał jej o Turniej. Zaczęła leczyć. I tak spod szpitala polowego w Ebonhawke ruszyła pod Steeleye. Ze Steeleye wybrała się w podróż po Dreszczogórach, po tych bezpieczniejszych miejscach, gdzie jeszcze nie była wciąż lecząc po Drodze tych, którzy pomocy wymagali i zmierzała w stronę kodańskiego sanktuarium, w którym osiadła na pewien czas, by następnie ruszyć do Metrici na pomoc swojemu przyjacielowi. Później, gdy wróciła do Bractwa zabrała się z resztą na pomoc żywiołakowi Ruathy, Bobowi prosto na... Kryształową pustynię (kolor fioletowy). Miejsca w których była później to miejsca, które odwiedziła po stworzeniu Ligi Sześciu Filarów. Misje z Ligą oraz udział w ofensywie Paktu w dżungli pozwoliły jej zobaczyć jeszcze więcej (kolor błękitny). Ze względu na swoją pracę oraz na liczbę odbytych podróży, Nish wie dość dużo o Tyrii i o tym, czego się można spodziewać po danym regionie. W niektórych miejscach wciąż ma przyjaciół wśród różnych ras - m.in. hyleków z Metrici i kodan z sanktuarium wysuniętego najbardziej na południe. Wraz z Ligą też zwiedziła spory kawał świata - była m.in. na jednej z Wysp Pierścienia Ognia, w Bastionie Skazańców, a także poznała również Elonę - szczególnie obszar Kryształowej Oazy, Pustynnych Wyżyn, Istanu i Dorzecza Elon. Uczestnicząc w kampanii Paktu związanej z polowaniem na Kralkatorrika, była również w Jahai, Thunderhead Peaks oraz na wyspie Dragonfall.

Ekwipunek

Najchętniej wybierane przez sylvari zestawy - codzienny i bojowy
Duża skórzana torba medyczna, którą sylvari zabiera ze sobą wszędzie tam, gdzie może się przydać. Wytłoczono na niej imię uzdrowicielki. Nish otrzymała nową torbę z okazji Wintersday 1333 AE

Gogle ochronne
Ciemne szkło z jakiego zostały wykonane chroni Nish od oślepienia promieniami słonecznymi lub magią. Dobrze dopasowane przylegają do twarzy sylvari, dzięki czemu minimalizują podrażnienia oczu spowodowane wiatrem, duszącym dymem a nawet chronią przed obrażeniami mechanicznymi. Pod wodą widoczność również jest w porządku, a woda nie przedostaje się przez gogle do oczu. Nish nosi je albo na oczach albo na czole, czasem zsunie je na szyję lub przyczepi do paska... Ale zawsze są z nią. Często nosi je w komplecie z chustą.
✦ Miecz zwany Kolcem
Ostrze będące połączeniem między zaskakującymi zdolnościami jej ludu związanymi z formowaniem roślin i bardzo lekkiego metalu, co sprawia, że oręż waży niewiele i może być używany przez osoby, które nie mogą się pochwalić silną ręką - jest to dzieło kogoś, kto zna się na kowalstwie sylvari. W jego rękojeści umieszczono kulę, która umożliwia skupianie energii w postaci zaklęć za pomocą miecza niegorzej niż dowolna broń typowo magiczna taka jak kostur czy berło. Oręż z uwagi na swoją wagę i materiały z których jest stworzony nie nadaje się do długiej walki lub wyczerpujących treningów fechtunku - został stworzony dla maga, a nie jako oręż dla wojownika. Poza dobrym przewodzeniem magii posiada inną ciekawą zdolność - pod wpływem magii może się rozświetlić niebieskim jasnym światłem zdolnym rozproszyć mrok z uwagi na właściwości bioluminescencyjne roślin, które poslużyły do jego uformowania. Na drewnianej rękojeści wyżłobiono napis: nie ma róży bez kolców.
✦ Rewolwer - sześciostrzałowy rewolwer produkcji Ivana.
✦ Lotnia
Sylvari lubi mieć ją zawsze przy sobie, nie ważne co się dzieje - nie ubrałaby jej tylko na wesele i do eleganckiej sukienki, choć nie wiadomo, może by gdzieś ją schowała. Lotnia Nish zajmuje bardzo mało miejsca. Sylvari jest w stanie ją złożyć jak harmonijkę, potem jeszcze zgiąć dwukrotnie, dzięki czemu zajmuje tyle samo miejsca co parasol. Zainstalowano w niej mechanizm, który pozwoli jej się szybko rozłożyć. Lotnia jest mimo tego wszystkiego bardzo lekka, wcale nie utrudnia Nish poruszania się.
✦ Bransoleta z fokusem - mały niepozorny fioletowy kryształek z dziurką stanowi aktualnie część bransoletki, lecz może być również noszony przy pasie czy na szyi.
Przedmiot przewodzący magię, zakupiony przez elementalistkę. Nish potrafi rzucać z jego pomocą zaklęcia, gdy nie ma dostępu do kostura. Sama bransoleta, pomijając kryształek, stanowiona jest przez 12 okrągłych nefrytowych koralików, idealnie gładkich, zazwyczaj dość chłodnych. Nish często po nią sięga, gdy musi zebrać myśli; odruchowo przesuwa koraliki między palcami, czasem w akompaniamencie ich stukotu.
✦ Pierścień błyskawic
Srebrny pierścień z przezroczystym kamieniem, który wygląda jakby utknęła w nim energia burz. Użytkownik może wykonać dwie teleportacje na średnią odległość. Czas ładowania jednego ładunku wynosi 30 minut. Został on zdobyty w Bastionie Skazańców.
✦ Naszyjnik Zefirytów - mały kryształek znaleziony w jednym z wraków w Dry Top. Potrafi świecić niczym złoty promień słońca, powiać przyjemnym wietrzykiem, bądź porazić lekko malutką błyskawicą (kampania - Skrzydła Alchemii)
✦ Amulet Ligi - noszony na szyi od dnia założenia Ligi, jeden z pierwszych amuletów Ligi, które powstały. U jego szczytu znajduje się fioletowy kryształ filaru rozwoju. Co więcej, zielony kryształ filaru opieki zdaje się lekko opalizować. Pozostałe kryształy zdają się być w pełni normalne, choć czas zaczyna odciskać piętno na ozdobie.
✦ Torby przy pasie - Nish przy pasie nosi dwie torby, w których ma: kilka przygotowanych kawałków jałowej tkaniny, rolkę bandaża (1.2 m x 0.15 m), skalpel, sześć naboi do rewolwera, buteleczkę z mocnym popielczym alkoholem (200ml), 4 nieduże fiolki stężonej mikstury o działaniu przeciwbólowym, tubkę maści odkażającej i przyspieszającej gojenie się ran lub maści na oparzenia i małe pudełeczko z solami trzeźwiącymi.
✦ Biała materiałowa opaska z czerwonym Ankhem na ramię - symbol uzdrowicieli, sylvari zawsze nosi ją przy sobie i ubiera w odpowiednich sytuacjach, by dodatkowo podkreślić swoją profesję dla informacji tych, którzy nie znają jej umiejętności (spoza Ligi) i bezpośrednio wskazać, jakie ma zamiary. Nie nosi jej przez cały czas, bowiem duża szansa, że z tym symbolem na ramieniu mogła by być brana przez nieprzyjaciół podczas zadania za łatwy i strategiczny cel


Jedno z poniższych:
✦ Zestaw codzienny - wygodny strój wzmocniony wyprawioną skórą - przyduża zwykła biała bądź błękitna (na zmianę) koszula z szerokimi rękawami. Sylvari owija się w pasie kilkoma warstwami ciemnego materiału tworząc coś w rodzaju gorsetu by zapewnić sobie większą ochronę klatki piersiowej. Do tego ubiera spódnicę z dość masywnym pasem i subtelniejszymi metalowymi wykończeniami oraz skórzane buty barwione na czarno o wysokiej cholewie. Strój uzupełnia o skórzane rękawice oraz o błękitny szalik, pasujący do jej koloru włosów i oczu.
✦ "Mundur" Kwiatów - czarny zestaw składający się ze skórzanej kurtki i ciemnych spodni z mocnym paskiem przełamuje błękit subtelnej naszywki z haftem kwiatu róży na plecach przy prawej łopatce oraz szalika pod szyją (czasem zmienianego na czarny lub turkusowy). Wygodny strój z dużym potencjałem jeżeli chodzi o pozostawanie niezauważoną, aczkolwiek zakładany przede wszystkim na oficjalne i legalne akcje związane z działanością Ogrodu.
✦ Zestaw elegancki - szata wzmocniona metalem - wycięty kołnierz przy szyi, liściaste naramienniki, solidne, ale eleganckie rękawice sięgające do połowy ramienia i gorset wraz z asymetryczną spódnicą stanowią dość efektowny zestaw, który jest wbrew pozorom wygodny. Szata jest zdobiona białymi perłami, metalem pokrytym niebieską farbą oraz liśćmi w kolorze letniego nieba, zaś materiał wierzchni spódnicy jest ciemnoturkusowy. Metalowe płytki odpowiednio wyprofilowane przymocowano do gorsetu oraz materiału okrywającego ramiona i biodra, by chronił co trzeba. Strój ten stanowi hybrydę między liściastym, a ludzkim strojem. Jeżeli sytuacja wymaga jeszcze większej elegancji, Nish do szaty może ubrać diadem. Wygląda lepiej niż poprzednie "zwyczajne" ubranie Nish i podkreśla barwę jej liści. W nim Nish może od razu kojarzyć się jako mag.
✦ Zestaw lekki dywersyjny - lekki pancerz z kryształami energetycznymi - Zestaw, który pomógł jej przetrwać kampanię w Maguumie został przez nią przerobiony na nowy, równie wygodny pancerz, który nie należy do najcięższych. Wysokie buty, ochraniacze na kolana i uda, rękawice oraz naramienniki wykonane zostały z metalu, zaś resztę zbroi stanowi wybarwiona na ciemny morski kolor skóra, dodatkowo wzmacniana w obrębie klatki piersiowej. Strój uzupełniają tanie w wymianie kryształy - niedobory w pancerzu są uzupełniane zużytymi i przestarzałymi kryształami energetycznymi.
✦ Zestaw bojowy - lżejsza skórzana zbroja wzmocniona ćwiekami - czarny strój składający się z prostej materiałowej koszuli i luźniejszych spodni został uzupełniony o nagolennice, rękawice, napierśnik i naramienniki z mocnej skóry wzmocnionej ćwiekami. Prosty strój został wzbogacony o dodatkowy jasnoniebieski odcień przełamujący czerń; dodatkowy materiał pozwala Nish na ukrycie pod nim czegoś, czego sylvari woli nie nosić na widoku, m.in. rewolwera. Błękit występuje w postaci szerszego rękawa z lewej strony oraz "ogona" osłaniającego jej lewe udo.
✦ Zestaw bojowy - cięższy skórzany pancerz wzmacniany metalem - czarno-turkusowy strój składający się z napierśnika z wyższym kołnierzem chroniącym szyję i asymetryczną spódnicę, której boki wzmocniono metalowymi ruchomymi płytkami. Żadna część ciała nie styka się bezpośrednio z pancerzem z uwagi na gruby i solidny materiał "koszuli" oraz spódnicy, na którym został on osadzony. Nogi sylvari chronią mocne wysokie ciężkie buty z ochraniaczami na kolana. Pancerz ten był kiedyś jednym z głowych strojów Nish, teraz zyskał drugą młodość po wielu latach oczekiwania na naprawę po poprzednich uszkodzeniach. Napierśnik jest wyjątkowy, bowiem jest dzieckiem czasów, w których Nish stawiała przede wszystkim na technologię - stworzono go prawie pięć lat temu. Mocny, ale nie za ciężki i wbrew pozorom trudny w obróbce metal zakupiony u dredge'y był dokładnie przez nią zbadany, nim wydała wątłe wtedy oszczędności na wykucie z niego czegoś użytecznego.Jeżeli zanosi się na to, że Nish będzie podróżowała gdzieś gdzie jest chłodno, często ubiera ciemny płaszcz z kapturem, by nie odstawać aż tak bardzo od swoich towarzyszy.


✦ Ekwipunek dodatkowy - duża skórzana torba medyczna - duża skórzana torba na ramię z licznymi przegrodami i kieszeniami. Jest pakowana w zależności od potrzeb. Poza lekami, miksturami, bandażami, maściami i narzędziami znajdują się w niej również szyny do usztywniania kończyn, puste fiolki i silnie stężone środki nasenne lub toksyny paraliżujące do podania doustnego. Sylvari na wyprawy często zabiera również składniki mikstur, by mieć z czego dorabiać leki czy mikstury w zależności zapotrzebowania - zioła, alkohol, stężone wywary czy nawet obecność dziwnych proszków nie powinna nikogo zdziwić w przypadku tej torby. Z uwagi na jej zazwyczaj dużą wagę, najczęściej jest pozostawiana w obozowisku bądź jest przytoczona do siodła wierzchowca.

Wierzchowce i pupile

Sylvari odbyła szkolenia z zakresy jazdy na raptorze, skoczku, skimmerze, szakalu podczas pierwszego pobytu gildii na pustyni, zaś umiejętność lotu na gryfie zdobyła dzięki późniejszy wydarzeniom zwiąazanym z hodowlą Noaha Mesbaha. Na kilka dni opuściła front Deldrimorski i przyczółek Paktu pod Thunderhead Keep by odbyć szkolenie z zakresu walki i strzelania podczas jazdy. Nie ma jednak ręki (i czasu) do szkolenia zwierząt do walki; jej paprotne ogary są nieco rozpuszczone i zostały tylko przyuczone do pomocy w lecznicy z uwagi na instynktowne wykorzystanie magii wspomagającej regenerację podczas wycia.

Szakal - Anura

Anura z Nish na grzbiecie

Runa przywołania tego szakala jest smukła, zaś swoim kształtem przypomina kamień wyciągnięty z wody; na jego powierzchni znajduje się wąziutko zarysowany glif. Szakal, którego za jej pomocą można przywołać przypomina bardzo dużego błękitnookiego arktycznego lisa. Stworzenie mimo swoich rozmiarów jest smukłe, porusza się z gracją, prawie bezszelestnie; nawet jego teleportacje zdają się być bezdźwięczne. Z uwagi na jego wysokość, Nish wygląda na nim dość groteskowo i nie może od tak z miejsca wskoczyć na jego grzbiet, musi go skłonić do położenia się, bądź wdrapać się na siodło wspinając się po kamieniach z boku jego szyi i karku albo wybić się z ziemi za pomocą swojej magii podczas wyskoku. Tę wadę rekompensuje inna cecha wierzchowca - stworzenie jest w stanie bez najmniejszego problemu udźwignąć dwie cięższe lub trzy małe i lekkie osoby, nawet w pełnym opancerzeniu i nadawałoby się również jako środek transportu dla wysokich osób (nawet nornów). Jak na szakala - twór magiczny przystało nie ma on zarysowanego charakteru.

Szakal poza tym, że stanowi wygodny środek transportu posiada jedną przydatną umiejętność - po wyskoku jest w stanie uwolnić przy lądowaniu część swojej magii w postaci jasnej bariery, która jest w stanie przez chwilę pochłaniać część obrażeń osób, które zostaną objęte efektem zaklęcia (do 5). Po tym szakal rozwiewa się i wraca do runy by przez chwilę nabierać sił.

Nish z uwagi na wygląd fizyczny szakala, który nasunął jej skojarzenie ze smukłą arktyczną lisicą zdecydowała się nadać mu imię jak dla samicy - Anura. Podobno te imię oznacza "świt".

Uwagi dla MG - GW2 skaluje mounty wg wzrostu postaci, a Nish mechanicznie jest najniższą sylvari. Anura jest fabularnie wierzchowcem większym niż mechanicznie (jej wysokość można by porównać do wierzchowca postaci najwyższej. Aby wejść na wierzchowca trzeba wdrapywać się po kamieniach lub skorzystać z pomocy jeźdźca na nim siedzącego albo skłonić lisa do obniżenia się).

Gryf - Gale (Wichura)

Gale z Nish na grzbiecie

Gryf trafił pod jej opiekę za sprawą Noaha Mesbaha, kolekcjonera tychże stworzeń po pewnej przygodzie związanej z bandytami, przeczesywaniem całego Vabbi i przerwaniem pewnego wykładu celnym nornim prawym sierpowym - krótko mówiąc pierwsze spotkanie Nish i tego wierzchowca było dość nietypowe. Jego imię oznacza "wichura" i czasem sylvari się tak do niego zwraca, co chyba mu bardziej odpowiada, bo reaguje na to znacznie żywiej. Gale jest bardzo się różni od Nisheery, ale udało im się nawiązać mimo to dość zdrową relację. Wichura jest dość szalonym i narowistym wierzchowcem, który ma niespożyte pokłady energii i szybko się nudzi, a także bardzo często się po prostu wygłupia. To przedstawiciel rasy Mglistych Corvusów - wyróżnia je krótszy, lecz rozłożysty ogon jak u tengu, smuklejsza budowa ciała niż u większości gatunków oraz upodobanie do szybowania na bardzo dużych wysokościach bądź we mgle. Gryf ten jest wszystkożerny - dietę drapieżnika uzupełnia o owoce, orzechy czy warzywa, choć najbardziej przepada za świeżo wykopanymi z ziemi kradzionymi warzywami bulwiastymi. Ma świetny wzrok, czuły słuch, a także, choć niełatwo się tego domyśleć, wyostrzony zmysł dotyku, dlatego jeździec nie ma problemów by porozumiewać się z nim niewerbalnie podczas lotu. Gale jest przepięknie wybarwiony - jego pióra są w kolorach beżu, jasnego brązu oraz ciemnego brązu. Ciemne pióra gryfa tworzą fantazyjny egzotyczny wzór na jego ciele, zaś jasny brąz dominuje na jego skrzydłach, zarówno na części opierzonej jak i błoniastej. Oczy gryfa są za to w kolorze szafirowym.

Gale jest najmniejszym z gryfów zamieszkujących Azyl; nawet w porównaniu do innych przedstawicieli swojej rasy może uchodzić za jednego z mniejszych. Ten niewysoki gryf o bardszo smukłej budowie ciała z krótszym niż u większości gryfów innych ras ogon nawet na pierwszy rzut oka bez mierzenia wygląda na drobnego. Na jego grzbiecie zmieszczą się dwie drobne niewysokie osoby; przelot z wysokim nornem czy rosłym popielcem w pełnym opancerzeniu jest dla niego nieosiągalny.

Niryn i Rora

Dwa paprotne Ogary, będące pod opieką Nisheery i Roeryna już od Wintersday 1327 AE. Dobrze wychowane kanapowce i pieszczochy, które mimo swojego upodobania do leniuchowania uwielbiają długie spacery i nowe miejsca oraz nowe osoby. Czasami były zabierane przez sylvari do lecznicy w Lost Precipice, z uwagi na ich rasową zdolność do nasycania swojego wycia zaklęciem regeneracji, w podobny sposób jak robią to wojownicy, strażnicy czy tempestowie. To czyste i łagodne stworzenia, które nigdy nie były szkolone do walki.


Raptor

Nudhar z Nish na grzbiecie

Nish jest w posiadaniu raptorzycy, którą nazwała Nudhar. Te elońskie imię pasuje do gada, gdyż oznacza "złoto". Nudhar jest pięknie ubarwiona. Łuski na jej grzbiecie są złotego koloru, który łagodnie przechodzi w piaskowy odcień na jej brzuchu. Nudhar nie ma zbyt masywnego pyska, ani wielu skaz - jej młode ciało praktycznie nie nosi blizn. Ma piękne, niemalże proste rogi średniej długości, które łagodnie zakrzywiają się na końcach. Raptorzyca porusza się z gracją, woli chodzić niż biegać gdy nie ma takiej potrzeby, choć powoli zaczyna się przekonywać do aktywniejszego trybu życia. Nudhar jest pieszczoszką - uwielbia być drapana i głaskana, łasi się o uwagę jeźdźca i osób postronnych. Jej potrzeba bycia pieszczoną musi być zaspokajana, bo inaczej raptorzyca pokazuje pazury, parska, warczy, odmawia współpracy, a może nawet ugryźć. Lubi pochwały i bycie w centrum czyjejś uwagi. Nudhar nienawidzi być sama - wymaga towarzystwa innych raptorów albo jeźdźca. Obecnie przebywa w stajni w wiosce Seekers i jest wypożyczana potencjalnym świeżym jeźdźcom na czas treningu, gdy jej Pani przebywa w centralnej Tyrii. Odwiedziny Nish są dość rzadkie - raptorzyca powoli ją zapomina, a Nish uznała, że tak będzie dla niej lepiej, choć otwarcie się jej nie zrzekła oficjalnie. Z uwagi na sentyment do gada, opłaca jej jedzenie po to, by raptor, na którym przejechała kawał Kryształowej Pustyni mógł spokojnie przeczekać niebezpieczne czasy, bez ryzyka że zaangażuje sie go w kolejne niebezpieczeństwa.

Poprzedni szakal

Poprzedni szakal Nisheery - Itri - został przekazany na poczet gildii do wypożyczania. Sylvari nie potrzebuje więcej wierzchowców, a Itri może się przydać komuś innemu, choćby podczas zadań. Szakal to twór magiczny, pozbawiony emocji czy wspomnień. Nienawiść zamknięta w kamieniach i piasku, ujarzmiona magią djinnów. Czy ma wspomnienia, czy ich nie ma, z pewnością twór nie przywiązuje uwagi do tego, kto na nim jeździł, ani kto na nim jeździć będzie - liczy się ten, kto go w danym momencie przywoła.

Zdobyte i posiadane przedmioty

 • Pudełko z próbkami ziół i notatnikiem - Notatnik jest wypełniony alchemicznymi recepturami, gromadzonymi przez całą młodość przez asurkę uwięzioną między Mgłami, a normalnym światem na własne życzenie w wyniku nieudanego eksperymentu. Wśród ziół, poza tymi najpopularniejszymi znajdowały się te najrzadsze. Pudełko ma ogromną wartość dla Nish, bo po pierwsze to prezent - asurka przed śmiercią obdarowała członków Bractwa, którzy dzielnie przychodzili na jej próby i rozwiązywali jej zagadki, a po drugie właśnie z tego notatnika nauczyła się ona zielarstwa i medycyny tradycyjnej. Zapoczątkowało to fascynację Nisheery alchemią.
 • Zasłona niewidzialności - Cenna pamiątka, która przypomina Nish o największej dla niej zagadce z jaką się zetknęła podczas Wielkiego Turnieju Technologicznego, bowiem to urządzenie pochodzące prawdopodobnie... od Niebieskich Lwów, albo Trzech Mędrców Rozwagi. Nish nigdy go nie wykorzystała w walce. Podobno naładowane potrafiłoby na kilka chwil ukryć użytkownika i jego sojuszników we mgle. (Skrzydła Alchemii)
 • Naszyjnik Zefirytów - Ten mały kryształek znaleziono w jednym z wraków w Dry Top. Potrafi świecić niczym złoty promień słońca, powiać przyjemnym wietrzykiem, bądź porazić lekko malutką błyskawicą. (Skrzydła Alchemii)
 • Kamień z okolic Ley Line - Fragment oderwanej skałki, które zawiera w sobie pełno idealnie okrągłych dziurek. Emanował magią i jasnoniebieskim poblaskiem, niestety uległ uszkodzeniu i stracił swoją urodę oraz wszystkie właściwości (Skrzydła Alchemii)
 • Odbitki planów Falknera - Są tak przechowywane, że nikt poza nią nie jest w stanie ich znaleźć ani do nich dotrzeć, a właściwie to poza popielcem i nią nikt o nich nie wie. Zostały jej podarowane przez niego na przechowanie i na wykorzystanie, gdy oddelegowano go do transportu surowców w Mgłach, a jak wiadomo Krańce Mgieł nie są najbezpieczniejszym miejscem. Teraz, gdy Falkner powrócił Nish zachowała je z wielkiego sentymentu. Są one dla niej również niesamowitym źródłem dodatkowej wiedzy.
 • Łuk z kryształem, dzięki któremu użytkownik sam może kształtować pociski magią - prezent od January. Pociski wypuszczane przez Nisheerę są wodne albo lodowe. Wodne mogą odpychać wroga lub wspomóc cel, jeżeli niosą ze sobą zaklęcie regeneracji. Lodowe zaś służą do robienia krzywdy. Nisheera może sprawić, że lodowy pocisk rozpadnie się na grad małych lodowych igiełek po trafieniu. Aktualnie przedmiot jest traktowany jak zabawka do treningu - wszak medyk, który mierzy do pacjenta z łuku prędzej wzbudzi lęk niż zaufanie.
 • Kostur Kodan - Miejscami ażurowy kostur wykonany jest z dobrego metalu. Jego wnętrze zazwyczaj wypełnione jest lodem, który na czubku formowany jest w szpikulec jak u dzidy albo przyjmuje kształt halabardy. Nisheera jest w stanie wpływać na jego kształt i używać lodu w nim zgromadzonego do swoich czarów. Kostur, jako przekaźnik magii umożliwia jej używanie większości lodowych ofensywnych umiejętności, a także pozwala efektywniej leczyć sojuszników magią. Nish została obdarowana kosturem przez Kodan, wśród których pokonała niechęć do magii i nauczyła się lepiej kontrolować swoje emocje i nie dawać się ponieść strachowi.
 • Kostur z Tarir- Otrzymany po obronie Tarir również pomaga jej skupić magię, nawet lepiej niż kostur Kodan. Przypomina jej o bitwie z Mordremami w tym pięknym złotym mieście oraz o wszystkim, czego dowiedziała się od Exaltedów. Nish zabiera go tylko, gdy ma na sobie lekki pancerz. Kostur ten może być używany jak dzida.
 • Kryształ emanujący chłodem - prezent z okazji Wintersday od Roberta. Kryształ emanuje przyjemnym chłodem w dotyku i mieści się w dłoni
 • Szalik w kolorze waniliowym - prezent z okazji Wintersday od Roberta.
 • Zaklęty kompas - prezent z okazji Wintersday. Jeden z wielu egzemplarzy przekazanych Lidze przez Melody i Jamesa Falków. Kompas o dwóch iglicach jest wielkości zegarka kieszonkowego. Jedna z jego wskazówek jest zaklęta i wskazuje położenie Lost Precipice, zaś druga jak w każdym kompasie wskazuje północ.
 • Glejty z Elony, zapewniające Nish wstęp do dwóch bibliotek - w Astralarium i w Pałacu Aban, a także szansę na przechodzenie przez Mur szlakami kurierów. Prezent od nieznanego darczyńcy.
 • Receptury Alchemików-Lojalistów - odzyskane po udanym ataku na Palawadan, te przepisy na mikstury z pewnością okażą się przydatne dla osób obeznanych w alchemii. Receptury dość wyczerpująco opisują tworzenie Zapalającego oleju palmowego, który działa jak napalm, Mikstury gracji Joko która pozwala oczyścić swój organizm z toksyn i innych nieprzyjemnych efektów, a także Soku z pustynnego skarabeusza, który zwiększa na krótki czas próg bólu. Prezent od nieznanego darczyńcy.
 • "Joko to kłamstwo" - niewielka broszka w kształcie słońca. Po wewnętrznej stronie znajduje się wygrawerowane “Joko to kłamstwo”. Broszka to dyskretny znak wspierania Słonecznych Włóczni. Ozdoba wykonana jest z metalu po zbrojach pokonanych podczas walk o Istan. Prezent od nieznanego darczyńcy.
 • Kieszonkowy kryształ Vlasta - z jednej strony ozdoba, z drugiej przedmiot użytkowy. Jeśli nie używać go do upiększenia garderoby, to ten kryształ pozwala użytkownikowi na przeniesienie się w trans. Podczas takiego “seansu”, użytkownik niczym obrońca naszej krainy Vlast szybuje na smoczych skrzydłach wzdłuż rzeki Elon, mogąc podziwiać jej piękną naturę. Prezent od nieznanego darczyńcy.
 • "Między światami" - podręcznik dla Weaverów autorstwa Senusereta Hamdi. Książka zawiera szczegółową analizę kunsztu Weaverów - od samej inspiracji djinnami po balansowanie między dwoma żywiołami naraz. Na drugiej stronie znajduje się dedykacja dla córki. Prezent od nieznanego darczyńcy.
 • Srebrny wisiorek w kształcie płetwy wieloryba na łańcuszku. Prezent od Sanktuarium Arkany, choć, jak podejrzewa Nish - głównie od Topaz.
 • Obrazek przedstawiający załogę Sanktuarium Arkany - powieszony w jej domu w Gaju. Wintersdayowy prezent od Sanktuarium Arkany.
 • "We Mgle" - jedna z nielicznych książek w biblioteczce Nisheery, która nie jest czymś naukowym. To horror opowiadający o losach mieszkańców małego 101 osobowego miasteczka gdzieś w Krycie, które pewnego dnia spowiła gęsta mgła, mieszająca ludziom w głowach. Nietypowy Wintersdayowy prezent od Sanktuarium Arkany.
 • Elegancka suknia z głębokim dekoltem - świąteczny prezent od jednej z podopiecznych
 • Scyzoryk - dostępne narzędzia: nóż, otwieracz do puszek, korkociąg, nóż do listów, wytrych oraz dozownik środka przeciwko owadom. Wszystko czego potrzeba.
 • Kostur z Bastionu Skazańców - tymczasowo odstawiony w bezpieczne miejsce kostur, który jest pamiątką Nish z wyprawy do Bastionu Skazańców. Priory nie mogło zbadać jego możliwości, gdyż w pewien sposób broń zestroiła się z sylvari. Niemniej, jest on niekompletny. W chwili, w której sylvari dotknęła go po raz pierwszy doznała wizji, w której zobaczyła jak kiedyś wyglądał. Dowiedziała się również, że brakującymi częściami kostura są kryształy - było ich 10, a obecnie nie ma żadnego. Kryształy te mogą znajdować się wszędzie i nigdzie - poprzedni właściciel kostura rozdał je swoim synom, by kompletny kostur nie wpadł w niepowołane ręce. Nish zdecydowała się spróbować odkryć tajemnicę kostura i szukać przysłowiowej igły w stogu siana.
  • Pierwszy kryształ: Caer - W momencie gdy Nish używa zaklęcia przywołania lodowego sopla, lód po uderzeniu rozpryskuje się na delikatną mgiełkę która ździebko leczy sojuszników wokół miejsca trafienia (niski promień działania). Kryształ został podarowany Nisheerze przez Caeryna (stąd i jego nazwa - wszak jakoś katalogować kryształy trzeba), po wydarzeniach związanych ze spaczonym drzewem przy którym istniał Zajazd Pod Silnym Dębem. Sylvari otrzymała go w siedzibie Bractwa Szkarłatnej Róży.

Informacja dla MG - Podczas kampanii i eventów jakie prowadzisz w gildii, możesz umożliwić Nish odnalezienie któregoś z kryształów. Pozwolę Ci wymyślić jaką korzyść będzie niósł ze sobą kryształ, a możesz też zostawić mi wolną rękę. Przykładowe efekty kryształów: wzmocnienie magii błyskawic, możliwość przywołania burzy piaskowej, magazynowanie energii, aura regeneracyjna itd. W przyszłości Nish się zorientuje, że wokół kostura mogą krążyć tylko trzy kryształy w jednym momencie, co wymusi na Nish pewną rotację

 • Sztylet wykonany ze smoczej krwi - dłuższy sztylet zdobyty podczas ofensywy na Thunderhead Peaks; zadaje zwiększone obrażenia zbrandowanym stworzeniom
 • Pistolet naznaczony smoczą krwią - sześciostrzałowy pistolet zdobyty podczas ofensywy na Thunderhead Peaks; pociski z niego wypuszczobe zadają zwiększone obrażenia zbrandowanym stworzeniom
 • Złoty dublon djinów - otrzymany za pomoc djinnom w Ahdasim dublon jednokrotnego użytku, za pomocą którego sylvari potrafi wezwać na pomoc djina (losowego). Sylvari jednak nie zamierza go używać, tylko zachować jako pamiątkę - pytanie, czy jej się uda.
 • "Alchemia Stosowana" - specjalne limitowane wydanie z unikatowymi ilustracjami, które może być rozpatrywane jako biały kruk. Za zakładkę służy sylvari krucze pióro - prezent otrzymany od nieznanego darczyńcy, choć sylvari ma swoją teorię, kto mógł jej taką księgę sprezentować.
 • "Jak zszywać pacjenta, by blizna wyglądała artystycznie" - książka będąca prezentem na "Ligołajki"
 • "Operacje plastyczne wśród sylvari" - książka będąca prezentem na "Ligołajki"
 • "Leczenie w ruchu: jak skutecznie zatrzymać krwawienie, gdy raptor biegnie po nierównym terenie" - książka będąca prezentem na "Ligołajki"
 • Karnet do studia tatuażu w jednym z salonów w Salmie - bardzo nietypowy prezent na "Ligołajki". Niewykorzystany.

Życiorys

caption
 • 56 dzień sezonu Latorośli 1325 AE – Przebudzenie.
 • 2 dzień sezonu Kolosa 1325 AE – 74 dzień sezonu Feniksa 1326 AE – Pobyt w Gaju i trening pod okiem jej pierwszego mentora - Felvinda
 • 74 dzień sezonu Feniksa 1326 AE – 88 dzień sezonu Feniksa 1326 AE - Opuszczenie Gaju; pierwszy pobyt w Lwich Wrotach
 • 88 dzień sezonu Feniksa 1326 AE – 50 dzień sezonu Latorośli 1326 AE – Pobyt w Czarnej Cytadeli, nauka wśród Żelaznego legionu
 • 50 dzień sezonu Latorośli 1326 AE – 43 dzień sezonu Feniksa 1327 AE – Podróże po ziemiach Popielców wraz z Falknerem
 • 44 dzień sezonu Feniksa 1327 AE – 76 dzień sezonu Feniksa 1327 AE – Podróże po ziemiach Nornów wraz z Falknerem
 • 76 dzień sezonu Feniksa 1327 AE – Dołączenie do bractwa wraz z Falknerem
 • Wygrana w Turnieju Technologicznym
 • Wintersday 1327 AE - Niesamowity konkurs obrazów na niebie i skandal
 • Pobyt wśród popielców z Posterunku Ostrza Śmierci - wśród przyjaciół z Bandy Smoka pod dowództwem centuriona Smoczeserce
 • 44 dzień sezonu Feniksa 1328 AE - 51 dzień sezonu Feniksa 1328 AE - Służba w szpitalu polowym w Ebonhawke (Krew i Kryształ 1)
 • 53 dzień sezonu Feniksa 1328 AE - 60 dzień sezonu Feniksa 1328 AE - Organizacja szpitala polowego pod Steeleye Span podczas potyczki z Shattererem oraz służba w nim (Krew i Kryształ 1)
 • 61 dzień sezonu Feniksa 1328 AE - wyprawa na Ziemie Nornów wraz z Roerynem z przystankiem w Sanktuarium Kodan
 • Pierwsza podróż na Pustynię
 • 18 dzień sezonu Latorośli 1328 - Odejście z Bractwa
 • 21 dzień sezonu Latorośli 1328 - Stworzenie Ligi wraz z tymi, którzy odeszli i objęcie roli Opiekunki filaru Rozwoju
 • 30 dzień sezonu Kolosa 1328 AE - Związanie się z Paktem
 • 60 dzień sezonu Kolosa 1328 AE - Walka oraz pokonanie fizycznej manifestacji głodu Mordremotha; w tym samym dniu Nisheera jak i inni sylvari przestali go również słyszeć.
 • 24 - 26 dzień sezonu Feniksa 1329 AE - kolejne spotkanie ze Shattererem pod Steeleye Span; Nish służyła tam jako medyk. Wielki dzień okazał się wielką klęską (Krew i Kryształ 2)
 • 90 dzień Sezonu Feniksa 1329 AE - Atak na siedzibę Ligi - zdecydowany powrót sylvari do Ligi. 4 dnia sezonu Larotośli Nish rezygnuje z pracy w krewe Practicalcreators i przenosi się do lecznicy Ligi na stałe.
 • 26 dzień Sezonu Kolosa 1330 AE - Wyprawa z Ligą na Kryształową Pustynię (Kraina Złotego Słońca)
 • 54 dzień Sezonu Feniksa 1331 AE - Otwarcie lecznicy w Azylu; powrót do obowiązków uzdrowicielki, lecz na wezwanie
 • 51 - 87 dzień Sezonu Kolosa 1331 AE - oswobodzenie dziewcząt z "Ogrodu" i zamknięcie sprawy związanej z byłym nauczycielem Nisheery
 • 23 dzień Sezonu Zefira 1332 AE - Objęcie roli Opiekunki w gildii
 • 81 dzień Sezonu Zefira 1332 AE - Wyruszenie na kolejną wyprawę do Elony - podróż do Jahai z Paktem (Skrystalizowani)
 • 30 dzień Sezonu Feniksa 1332 AE - pokonanie Shatterera wraz z Paktem podczas bitwy w Jahai (Skrystalizowani)
 • 78 dzień Sezonu Feniksa 1332 AE - "Śmierć" - ziszczenie się pierwszej części Przepowiedni ze Spiczastej Wieży (Odkupienie)
 • 87 dzień Sezonu Kolosa 1332 AE - pokonanie Kralkatorrika wraz z Paktem i gildią (Prosto w paszczę!)
 • 82 dzień Sezonu Kolosa 1333 AE - zamknięcie sprawy "Dostrzeżonego wraz z Priory, którą zajmowała sie z gildią od dawna
 • 13 dzień Sezonu Latorośli 1333 AE - wyprawa do Ahdasim wraz z gildią i ostatnie spotkanie z Qadimem
 • 30-33 dzień Sezonu Latorośli 1333 AE - śledztwo ws. ośrodka "Planeta Woda" - ziszczenie się drugiej części przepowiedni Przepowiedni ze Spiczastej Wieży

Ciekawostki

 • Pachnie jak szałwia, ale ten zapach jest wyczuwalny tylko z bardzo bliskiej odległości, pod warunkiem, że sylvari nie przesiąknęła wonią medykamentów z uwagi na charakter swojej pracy.
 • Sylvari pracuje w lecznicy w Gaju na najniższym piętrze stolicy. Można ją spotkać w pracy praktycznie codziennie w różnych godzinach zależnych od jej obowiązków Opiekuna (dyżury, inne sprawy do rozwiązania) w Lidze, zobowiązań mentorskich (treningi z Lei) i zleceń, w których bierze udział - często bierze sześciogodzinne zmiany albo wczesnoporanne albo nocne. Jej przełożonym i osobą od której uczyła się medycyny sylvarich jest Mender Glyndowr. Nish głównie zajmuje się tworzeniem leków i przypadkami urazów oraz ran, nie poświęca za to czasu na pracę psychologa czy opiekunki łupin nieprzebudzonych sylvarich. Niegdyś zapraszano ją też w charakterze Mentorki na spotkania z Nowoprzebudzonymi i ciekawskimi sylvarimi, by opowiadała o swoich podróżach, podstawach technologii innych ras (głównie asur i popielców, czysto wprowadzająco), pracy w szpitalach polowych, a także o zasadach z Tablic Ventariego, stąd można ją rozpatrywać jako nieanonimową wśród niektórych sylvarich postać.
 • Posiada licencję lekarską; wg papierów jest chirurgiem, ale sylvari uzupełniła swoją wiedzę dodatkowo o protetykę i ortopedię. Posiada wiedzę książkową na temat podstaw innych dziedzin medycyny takich jak m.in. psychiatria, ale nie ma uprawnień i nie podejmuje się leczenia takich przypadków.
 • Nish wraz z Roerynem posiada i szkoli parę paprotnych ogarów - Niryna i Rorę. Psy są z nimi mocno zżyte, ale Nish nie zamierza ryzykować życia swoich pupili, więc nie zabiera ich na zadania z Ligą, jednak psiaki niegdyś często zabierała do lecznicy w Lost Precipice. Obecnie najczęściej towarzyszą jej w lecznicy w Gaju. Jeżeli jest w Gaju, minimum raz dziennie wychodzi z nimi na dłuższy spacer po Gaju i bezpieczniejszych rejonach lasu Caledon. Na czas wypraw lub dłuższych zadań, w których uczestniczy zarówno Roeryn jak i Nish psiaki są oddawane pod opiekę Melody oraz Jamesa Falków.
 • Kiedyś często przebywała w Rata Sum. Krewe Practicalcreators w którym pracowała nad linią golemów medycznych dobrze mówiło o jej charakterze - "Zacięta do pracy jak rasowa asurka". W krewe pojawiły się plotki o rzekomym romansie z asurem w okularach, ale wzięły się one od tego, że Nish po prostu pracowała z nim w jednym pomieszczeniu i wydawała się z nim dogadywać. W rzeczywistości sylvari jest wierna jednemu partnerowi i nigdy nie śmiała z nikim nawet niewinnie poflirtować.
 • Zazwyczaj unika alkoholu. Chce zachować trzeźwość umysłu, ponieważ nie zna dnia i godziny, w której trzeba będzie udzielić komuś profesjonalnej pomocy i przyda jej się trzeźwy umysł i nietrzęsące się ręce do pracy. Jeżeli już po coś sięga, zazwyczaj jest to whisky z lodem lub wytrawne białe wino.
 • Z dużą zawziętością zwalcza próby łamania zakazu palenia w karczmie. Pali rzadko, tylko towarzysko jak dyskretnie na niepozornym "dymku" chce omówić jakąś sprawę z kimś albo jak jest bardzo zdenerwowana.
 • W 1331 AE miała epizod związany z narkotykami, ale udało jej się go zachować w całkowitej tajemnicy przed gildią.
 • Jeżeli tylko ma możliwość, medytuje rano i wieczorem, by się wyciszyć i odzyskać spokój, nabrać dystansu. Często szuka miejsca, w którym może po prostu posiedzieć w odosobnieniu lub zająć się nauką lub alchemią.
 • Do jej ulubionych mniej sztywnych rozrywek można zaliczyć wyczynowe latanie na lotni, lot na grzbiecie gryfa, jazda na grzbiecie szakala czy mało rozpowszechnione surfowanie z użyciem latawca, którego nauczyła się wśród Plemion Wieloryba oraz Meduzy z Floty.
 • Posiada pewną słabość do hazardu, niemniej stara się to w sobie stłumić. Nie udało jej się to podczas Turnieju Walki, który rozegrał się w Thunderhead Peaks - postawiła spore sumy pieniędzy na kilkoro swoich przyjaciół z gildii i jakoś udało jej się wyjść na plus. Nie udało jej się też powstrzymać podczas Wyścigów ROC Invitational 1333 w Divinity's Reach. Skromniutkie i niewinne sumy, jakie postawiłą na osoby niebędące faworytami przyniosły jej ogromny zysk.
 • Kiedyś, kiedy wyjątkowo się denerwowała, czasem niezamierzenie otacza się aurą chłodu lub aurą ciepła, w zależności od tego, do jakiego żywiołu jest dostrojona. Sygnet blokujący magię potrafił na to zaradzić, niemniej uczucie upływu energii wywołane spontanicznym zaklęciem również było w stanie otrzeźwić szybko sylvari. Choć dawno jej się to nie zdarzyło, na wszelki wypadek zawsze nosi przy sobie pierścień antymagiczny.
 • Chętnie wydaje oszczędności na książki.
 • W trakcie przygód z Ligą udało jej się efektywnie połączyć ofensywne zaklęcia z kilkoma elementalistami, ale trzy momenty zapadły jej szczególnie w pamięć. Z Aurrą udało jej się mocno ogłuszyć bandę Płomiennych, dzięki wykorzystaniu przywołanej wody jako świetnego przewodnika ładunku elektrycznego z błyskawic asurki. Z magister Hannah Palmerston przywołała silne tornado piaskowe, które umożliwiło grupie ucieczkę z ruin na Orr przed nieumarłymi. Z Aurusem stworzyła tornado czterech żywiołów - jej lodowe kolce i błyskawice oraz Aurusowy ogień i piach zmieniający się pod wpływem temperatury w szkło wyłączyły z walki nadwyraz wyróżniającego się na tle swoich pobratyńców napiętnowanego minotaura. Z wyżej wspomnianym Aurusem oraz Leillianne połączyła zaklęcia, tworząc tornado czterech żywiołów, w którym dodatkowo wirowały kamienne pociski; zaklęcie te dosłownie zmiotło napiętnowanego Forgottena umożliwiając tym samym Paktowi bezproblemowe zajęcie terenu pod obóz w dżungli na Dragonfall.
 • Nish do tej pory mierzyła się ze smokami kilkukrotnie; łącznie czterokrotnie uczestniczyła w walce ze Shattererem (trzykrotnie pod Steeleye Span, raz w Jahai), dwukrotnie z Kralkatorrikiem (w Thunderhead Keep i w Dragonfall), zaś po jednym razie z Mordremothem w Dragonstand i z Sahloknirem, czempionem Jormaga w Bitterfrost (wątek "Mroźne preludium").

Plotki

Znasz ciekawą plotkę? Napisz ją!

 • Ma bardzo dobre wyczucie mody, podobno tak samo dobre jak Mimetka i Meredith, możliwe że ubierają się w tych samych sklepach, albo mają tego samego krawca... Cokolwiek to jest, pewne jest to, że te dziewczyny mają świetny gust.
 • "To jeden z tych uzdrowicieli, którzy by ostatnią kroplę potu oddali na uleczenie wroga. Z jednej strony to szlachetne, z drugiej to dawanie szansy w ciemno" - Ylva
 • Anika inspiruje się jej spokojną aurą.
 • Sprawia wrażenie naprawdę miłej i przyjacielskiej sylvari. Widać, że angażuje się w rozmowę, wykazując autentyczne zainteresowanie prowadzoną rozmową. Dodatkowo nie raz ani nie dwa uratowała mi życie, kilka razy wyleczyła moje rany. I kiedy potrzebowałem pomocy - nigdy nie odmówiła. Jestem gotów wstawić się za nią o każdej porze dnia i nocy. - Varrus Lockburner
 • Ona śpi? Przecież nie zdarzyło mi się jeszcze nie widzieć jej na nogach - Roa Burzliwy
 • Jest dla mnie jak Matka, taka druga. Wiecie co mam na myśli - Sessentetiss
 • Nie jest sztywna jak na medyka, fajnie się z nią gada no i ten żywiołak... Zazdroszczę - Quir Dreamcreator
 • Ukochana istota, taka dobra, miła, silna, no przykład siostry idealnej. Nawet przymyka oko na niektóre sprawy! Niby sztywna, ale nie sztywna! Taka no Nisha po prostu! - Januara
 • Parę razy przy jej lecznicy widać było Czarnego kota w czerwonej pelerynce, ale czy to prawda?
 • "Ze wszystkich ligowiczy, ona angażuje się w gildię chyba najbardziej. Nie uznaje robienia czegoś po łebkach. Zawsze da z siebie sto procent albo i więcej. Z jednej strony podziwiam ją za to, a z drugiej mam dziwne wrażenie, że kiedyś się przez to zapracuje." - Teena Dest
 • Medyk z powołania, nie przymusu czy chęci zarobku. Czy dla osoby zarabiającej mieczem może się trafić większy skarb? Nawet jeśli jest czasem trochę zbyt czuła dla wrogów, chociaż to pewnie skrzywienie zawodowe. - Ryan
 • "Opiekuje się ligowiczami lepiej aniżeli ich własne matki, których część z nich nigdy nie miała. Aż szkoda pomyśleć że sama nigdy jedną nie zostanie." - Markus var Maelius
 • "Nie ukrywam, ostatnio zaczęła mnie trochę irytować, ale i tak twierdze ze jest to bardzo utalentowany medyk. Mam nadzieję ze dalej będzie spędzać czas na leczeniu naszych zakichanych rań po nieudanej akcji." - Szkarłatny Podróżnik
 • "Cieszę się, że w Tyrii wciąż można spotkać takie osoby jak ona. Odważne, oddane swoim ideałom, walczące o lepszą Tyrię i chętne do samodoskonalenia. Minęło już trochę czasu odkąd po raz pierwszy się spotkaliśmy i wiem, że podjąłem co do niej dobrą decyzję. Mam nadzieję, że rozwiążemy razem jeszcze sporo tajemnic." - Robert Blackwell
 • "Cieszę się, że mogę nazywać ją swoją przyjaciółką. To dzięki niej mogłam przeżyć te wszystkie przygody na Kryształowej Pustyni i w Elonie. Wiem, że zawsze mogę liczyć na jej pomoc i że sama zawsze się pojawię, gdy to ona będzie jej potrzebowała." - Jane Tampler
 • "Bywa arogancka i potrafi zachowywać się jakby pozjadała wszystkie rozumy ale... pochopnie ją oceniłem. Nie zastąpiła jej. Zasłużyła na to by być częścią Sanktuarium i mimo tego jak wyglądały nasze "konwersacje", cały czas próbowała mi pomóc." - Alaois
 • "Jeden z kamieni węgielnych Ligi. Gdyby nie ona wiele z naszych przygód skończyłoby się o wiele za wcześnie. Potrzeba jej tylko odrobinę więcej... ostrości." - Alice Quesperiel
 • "Chwilami czuję się, jakby była dla mnie matką, której nigdy nie miałam" - Irunn
 • "Mimo, że nie za często miałam okazję z nią dłużej porozmawiać, czuję, że widziała ona wiele i również tyle samo przeszła. Jednak nie zmienia to faktu, że jest nadzwyczaj spokojna i emanuje aurą obok której nie można przejść obojętnie. Szkoda, że nie spotkałam jej w swoim życiu dużo wcześniej." - Annie Goldarrow
 • "Niesamowicie szanuję Nish. Sprawiła już parę razy, że to mięso dalej jest w jednym kawałku, a i podejrzewam, że jest jednym z głównych powodów, dla których cała ta nasza Liga trzyma się w jednym kawałku." - Brigg Havgaard
 • "Tu nie ma co dużo mówić. Jest to wspaniała osoba z niezwykłymi talentami i niesamowitą osobowością. Dwayna mi świadkiem, że cieszę się, że ją poznałam." - Liliana Riverdeep
 • Posiada bardzo duże problemy z opanowaniem emocji. Zbyt często daje im się pochłonąć. A szkoda, bo z całej tej bandy, którą Blackwell wciągnął w swoje gierki, chyba z jako jedyną byłabym w stanie pracować z własnej woli. - Hannah Palmerston
 • "Jak cię potną to opatrzy, jak oberwiesz kulą ognia to rany zaleczy. Sanitariusz pełną gębą." - Selb
 • "Profesjonalny medyk i nie najgorszy opiekun. Normalnie powiedziałbym tylko tyle. Ostatnio jednak mieliśmy okazję nieco więcej ze sobą współpracować. Nigdy wcześniej nie sądziłem, że w tej drobnej sylvari drzemie aż taka moc. Nasze umiejętności są praktycznie swoim lustrzanym odbiciem, ale to właśnie dzięki temu dopełniamy się nadzwyczaj dobrze. Kto by pomyślał, że we dwójkę będziemy w stanie stworzyć jedno z najbardziej dewastujących zaklęć, których byłem świadkiem." - Aurus
 • "Zimna jest jej krew, czy żywica, czy co sylvari mają. Zawsze, pod najcięższym ostrzałem" - Selb Węglochwyt
 • "Znam ją od wielu lat, a jej rozwój można przyrównać do wzrostu drzewa. Od małej, lichej sadzonki wymagającej odpowiedniego gruntu na rozwój po niezachwiane drzewo o grubym pniu i korze. Ocaliła mnie po raz drugi, nie tracąc przy tym głowy". - Falkner Węgloróg
 • "Miło mi, że ma do mnie cierpliwość. Nie każdy ją ma. Ale ona dba, naprawdę! Chciałabym umieć jej pomóc ze wszystkim z czym się zmaga... ale nie umiem... a Nish wydaje się chcieć poradzić sobie ze wszystkim w pojedynkę. Tylko ona ma w sobie wystarczająco dużo siły, żeby móc tego próbować." - Leillianne
 • "Dla mnie to ktoś więcej jak przyjaciel. Po tym wszystkim co razem przeszliśmy, po tych wszystkich zagrożeniach którym stawiliśmy czoło, po tej pomocy, którą od niej uzyskałem i po licznych szczerych rozmowach stała się dla mnie jak rodzina. To niesamowita, inteligentna, rozsądna, wspaniała sylvari, dla której wiele byłbym w stanie poświęcić. Niezmiernie cieszę się, że dalej możemy współpracować i zastanawiam się, czy kiedykolwiek będę w stanie jej się odwdzięczyć za to, jak wiele zrobiła dla mnie i Sanktuarium." - Robert Blackwell
 • "Przecież to prawdziwa legenda! Opiekunka Ligi niemal od samego początku! Jeśli ktokolwiek z obecnych osób w Lidze wie, jaka jest Liga i jaka powinna być to właśnie ona. Hah! Jak tak myślę, to chyba moja idolka. No i zna się na alchemii!" - Nico
 • "Woda leczy ale i niszczy. Oby Liga nie poczuła na sobie rozsadzającego chłodu żywiołu płynącego w Nish" - Oberon Stargazer
 • "Po raz pierwszy miałem okazję zobaczyć Nisheerę w akcji. Widać, że myśli o drużynie, co się ceni w byciu przewodzącym grupie, jednak jej tak jak Markusowi przydałoby się jakieś przeszkolenie taktyczne, bo zamiast realizować wspólnie ustalony plan, ciągnęła pogadanki z dżinem, którego powinniśmy byli zabić synchronicznie z tym drugiej grupy. Każdemu się zdarzy, ale mam nadzieję, że wyciągnie z tego jakieś wnioski, bo sama mogła odczuć, jak katastrofalne było to w skutkach. Szczególnie że musiała potem składać Annie do kupy - ale tu muszę przyznać, na medycynie to się zna." - Nisai
 • "Jestem pod wrażeniem, jak można tak dobrze się skupiać i jednocześnie tak dużo mówić. A ona do tego jeszcze potrafi walczyć i jest bardzo dobrą medyczką, która dba o swoją drużynę. Pod tym względem całkowicie ją rozumiem." - Vez
 • "Praca z nią, jej opanowanie i analityczne myślenie to była przyjemność. Teraz już wiem, czemu jest Opiekunką Gildii i muszę przyznać... Że darzę ją szacunkiem." - Anastasia Yaal
 • "Myślę, że tytuł Opiekunki bardzo do niej pasuje - zarówno pod względem charakteru, jak i tego, co robi dla Ligi. Ciężko mi sobie wyobrazić kogoś lepszego na tym stanowisku, interesuje się i dba o wszystkich, którzy są w naszych szeregach, pamiętając nawet o najmniejszych szczegółach. Poza tym, jest naprawdę ciepłą i pełną wsparcia osobą, cieszę się, że dane było mi ją spotkać na swojej drodze." - Kerrian
 • "Nisheera jest niesamowitą osobą, z tego co wiem jest to ostatnia osoba w lidze która jest w niej od początku. Od kiedy dołączyłem do ligi darzyłem ją szacunkiem i widzę że tak samo jest u lwiej części nowych członków ligi, wzbudza respekt samą swoją osobowością, profesjonalizmem i dobrym sercem, nie często można spotkać takie połączenie. Jest w tym jednak o wiele więcej. W historii i pieśniach oddajcie się część bohaterom i wojownikom, osobom o wielkiej mocy którzy dokonali wielkich czynów, pokonali potężnego wroga lub poświęcili się w obronie innych, nie mniej zawsze te czyny opierały się o zniszczenie, podczas gdy niewiele osób jest w stanie naprawdę docenić pracę uzdrowicieli. Nawet jeśli podchodzi ona do leczenia racjonalnie i traktuje to jak pracę to każdy zabieg, każde rzucone zaklęcie leczące jest oddaniem uznania sferom życia jakimi są współczucie i altruizm. Nie szuka w tym poklasku ani chwały, nie chce być najpotężniejszą elementalistką, nie skupia się na własnej sile ale na słabości innych. W tym właśnie tkwi jej siła, albowiem pomagając każdemu z nas pośrednio zostaje ona wyniesiona ponad nas wszystkich, jest ona silna za każdą naszą słabość, i nie tylko naszą ale i naszych wrogów na których spojrzy litościwym wzrokiem, co zdarzało się nie raz. W porównaniu do mnie, powiedziałbym że jesteśmy dwiema stronami tej samej monety. Oboje mamy na sercu ogólne dobro, jednak tam gdzie ona jest ciepłym deszczem na spalonej ziemi, ja pozostaje wciąż narzędziem zniszczenia, możliwe że podobnym do tego które jest odpowiedzialne za zło które pojawiło się tutaj w pierwszym miejscu. Kiedy mój czas nadejdzie, wszystko co będę mógł przekazać innym to wiedza która może być wykorzystana zarówno dla dobra jak i zła. Nisheera w przeciwieństwie do mnie, może obdarować innych darem który jest dobrem w samej swojej naturze. Magia która nie wyklucza nikogo a jedyne co jest potrzebne to odrobina wiedzy i wola do czynienia dobra. Jest idealnym przykładem że czynienie dobra nie jest jedynie domeną idealistów, ale jest w tym też miejsce na racjonalność i logikę. Za to wszystko, za lekcję jaką mi dała samą swoją osobą zawsze znajdzie we mnie przyjaciela i wsparcie, nie ważne wobec jakich przeciwności i na pamięć przodków, tak będzie." - Markus var Maelius
 • "Niewiele oczekuje po opiekunach, a i tak się zawodzę. Myślałem, że nowe rangi w gildii to szansa dla starych wyjadaczy, żeby trochę ich odciążyć z obowiązkami, ale najwyraźniej to tylko wydmuszka dla pozorów robienia czegokolwiek. Mogła mi przynajmniej przekazać osobiście, że nie dostanę tej fuchy." - Adam
NishBottom.png

Historie i opowiadania

Poniższe opowiadania umieszczono chronologicznie zgodnie z timeline Nisheery.

Nish.png