Purrton Thundersong

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj

Motyw muzyczny

Purrton Thundersong
Purrton.png
Rasa

charr

Płeć

męska

Wiek

27

Klasa

elementalista

Tytuł

brak

Rola w Lidze

Towarzysz

Powiązane organizacje

Iron Legion

Filar

Determinacja

Znana Rodzina

nieznana

Status postaci

Alternatywna


Wygląd

Potężny, masywny samiec o krótkim czarnym futrze z ciemnopomarańczowymi tygrysimi pasami. Ma bystro patrzące, żółte oczy i średnie, zagięte do tyłu rogi. Jego głowę ozdabia grzywa pomarańczowych pukli. Mimo lat konstrukcji narzędzi wojny stara się trzymać pazury w całości i ostrości.

Charakter

Przebojowy, nie bojący się wyzwań, lubiący uwagę i światła sceny, jak eksplozje i warkot silników tworów Żelaznego Legionu. Nie lubi łamigłówek ani trudnych problemów natury uczuciowych - na polu bitwy nie ma na niej miejsca. Dość gruboskórny ale stara się nie być grubiański. Jako ekspert od dźwięku i maszyn nagłaśniających zna się na mówieniu jak i śpiewie co często wykorzystuje. Przejawia małą fascynację technologią dredgy, choć ich twórców uważa za śmierdzącą bandę durnych ślepców.

Umiejętności Bojowe

Błyskawice - 8/10

Ekspert od wyładowań i ładunków elektrycznych. Jego główną bronią są łuki elektryczne tworzone poprzez granie na gitarze, będącą jego ulubioną bronią. Potrafi naładować cele ładunkami, które następnie detonuje zadając dotkliwe rany.

Ziemia - 6/10

Mając ją pod nogami jest w stanie zbić ją na tyle dobrze, by surfować na zbitym głazie tak długo jak gra. Porusza się w ten sposób szybciej od biegu, będac w stanie uciec lub dogonic cel. Potrafi też celnie miotać kamieniami, wybijając je gitarą.

Powietrze - 4/10

Wykorzystuje prądy powietrzne dookoła siebie by przyspieszać swe ruchy, używając ich do unikania zagrożeń. Umie też wywoływać pojedyńcze, mocne podmuchy aby odepchnąć lub przypchnąć cele.

Ogień - 4/10 (2/10)

Buchnięcie ogniem z pyska jak i ognista szarża oraz proste uderzenie trzema ognistymi szponami. Bez rękawic, które wspomagają jego moc, jego umiejętności kontroli ognia spadają o połowę.

Woda - 1/10

Umie tylko ją wyczuć.

Ekwipunek

Ubiór

 • Szary strój z pomarańczowymi szarfami i pierzastymi naramiennikami - ma małe runy, które chronią go przed zbłąkanymi ładunkami elektrycznymi.
 • Kapelusz - stylowe nakrycie głowy chroniące go przed słońcem i deszczem.
 • Płomienne rękawice - wykorzystywane w pracach nad urządzeniami dźwiękowymi, wspomagają jego ogniste moce. Może je zgasić na życzenie ale do rozpalenia potrzebuje źródła ognia, nawet płomienia świecy.

Broń

 • Gitara "Bassnator" - własnoręcznie wykonana gitara bojowa, mogąca spokojnie zostać użyta jako przekaźnik piorunów jak i oręż do walki wręcz.
 • Naładowany Sztylet - gdy gitara nie może zostać użyta, zręcznie posługuje się długim, nasyconym paraliżującym zaklęciem sztyletem.
 • Trąbka Burzowego Maga - małe cudo holograficznej magii Mota, Purrton używa jej wydawania dziwacznych odgłosów nie z tej Tyrii jak i splatania czarów.
 • Kostur "Notos" - metalowa laska z zamontowaną na końcu spiralą pozwalającą na tworzenie potężniejszych, gwałtowniejszych wyładowań. Mało co jest w stanie wytrzymać trafienie naładowaną głowicą.

Plecak

 • Wzmacniacz "Burzowyj"* - urządzenie jego własnego projektu. Służy do generowania i używania ładunków elektrycznych, którymi wzmacnia zaklęcia rzucane za pomocą gitary. Jedna jesdnostka mocy jest generowana raz na trzy tury, każdy event zaczyna z jedną JM (jednostką mocy).

Środek lokomocji

 • Deska "Didusty 01" - postawiony przed perspektywą jazdy na olbrzymiej jaszczurce po piachu pustyni, Purrton zdecydował się na coś innego. Korzystając ze swej magii, doświadczenia w pracy z metalem oraz pomocy lokalnych inżynierów charr stworzył zakletą deskę. Metalowy wehikuł wielkości charrzej deski surfingowej, zasilana zdobycznym kamieniem ley-line jak i magią charra. Pięć run u spodu pozwala na poruszanie się z minimalnym tarciem po stałej powierzchni. Posiada moduł dymny - tworzący linię czarnego dymu ograniczającego widoczność.

Plotki/Ciekawostki

 • Ostatni warbandy Thunder, która spotkała swój kres na Steeleye Span. Jako część Iron Legionu odpowiadali za system dźwiękowy Cytadeli, między innymi za wszystkie dźwięki, które budziły stacjonujące tam oddziały. Wielu z żołnierzy nie cierpiało napisanych przez niego pobudek.
 • Aktualnie pracuje w Aerodromie Lion's Arch.