Rammond Windsket

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Rammond Windsket
RammondW1.png
Rasa

Człowiek

Wiek

26 lat | 15. dzień sezonu Latorośli 1305 AE

Alias
 • Biały Łucznik
 • Theanarann
 • Agent Brawurek
Płeć

Mężczyzna

Klasa

Złodziej

Podklasa
 • Daredevil (stopień opanowania - podstawowy)
 • Deadeye (stopień opanowania - zaawansowany)
Rola w Lidze

Towarzysz

Filar

Determinacja

Powiązane organizacje
 • Konsorcjum
 • Kompania Handlowa Czarnego Lwa
Znana rodzina
 • Joseph Kurtz (ojciec)
 • Lisandra Kurtz (matka) ✝
 • Mariah Kurtz z domu Moonridge (macocha)
 • Arianna Moonridge (przyrodnia siostra)
Miejsce zamieszkania

Divinity's Reach

Status postaci

Główna

I tak, w swym łuskowym całunie, przemierzył przez lustrzaną galerię, unikając swych szkaradnych obrazów i przesiąkniętych cienistą smołą odbić.

— fragment powieści "Maska Bazyliszka" pióra Rollanda Joymeyera.

wip

Wygląd zewnętrzny

Młodzieniec o gładkim licu i włosach finezyjnie ułożonych i tak płowych jakby wynurzały się ze światła słonecznego. Oczy jego, klasyfikowane jako piwne, często przypominają innym dwie stare monety, których ciemnozłote barwy noszą w sobie ślady czasu. Twarz pozostaje stale w intymnych stosunkach z ostrzem brzytwy - nie sposób znaleźć u niego choćby milimetra kwadratowego szczeciny czy zarostu. Bladoróżowe usta często wyginają się czy to w uśmiechu, czy w podirytowanym grymasie. Brwi równe i eleganckie - dla niektórych stanowcze, dla innych cwaniackie, a dla jeszcze innych niosące w sobie pierwiastek kobiecości. Wygląda na osobę, której wysiłek fizyczny nie jest obcy, szczególnie w kwestii jego wysportowanych nóg, choć, o dziwo, częściej widuje się go przy barowej ladzie w towarzystwie wszelakiego rodzaju procentów, odpalającego w okamgnieniu papierosa czy jak próbuje się wymigać od roboty w trakcie zleceń. Przy takim stylu życia jego sylwetka pewnie ulegnie niekorzystnym zmianom, ale zdaje się, iż jego niespecjalnie ten fakt martwi.

Rammond, niby nieprzerwanie uśmiechnięty, często sprawia wrażenie, że wszystkie te uśmiechy są elementem jego cwaniackiej maniery. Postawę jego ciała raz można zaklasyfikować jako wzór dobrego wychowania i wyżyn savoir-vivre'u, a raz jako szczyt niechlujstwa, szczególnie gdy ma ochotę na zgarbienie się i skrycie swych nieskazitelnych dłoni w głębinach aksamitnych kieszeni. Trudno określić czy jest z dobrego domu, czy wyjęty prosto z ulicy z nałożonym gajerem, który ma maskować jego pochodzenie.

Właśnie, gajer. Na co dzień Windsketa można zobaczyć w różnych garniturach i marynarkach przesiąkniętych zapachem piżma, choć sprawne oko zauważy, że wszystkie są w miarę podobne i różnią się tylko szatą kolorystyczną. Na zlecenia charakteru bojowego często przywdziewa swoją skórzaną średnią zbroję. Wydaje się być ona dobrej jakości.

Pomimo jego cwaniackiej natury, niektóre ciekawskie spojrzenia mogą go dostrzec jako głęboko nad czymś zamyślonym. Acz dla większości pozostaje to plotką lub żartem do dnia dzisiejszego.

Charakter

Umiejętności powiązane z walką

Krok w cieniu - można by powiedzieć, iż klasyczna i typowa dla złodziei teleportacja przy wykorzystaniu złodziejskiej magii, w tym z możliwością powrotu do miejsca rzucania tegoż zaklęcia.

Ukrycie - otacza się magią cienia, by zniknąć z oczu swoich przeciwników. Nie skrywa to jego zapachu ani nie tłumi dźwięków.

Cienista kurtyna - Rammond wykorzystuje bombę dymną jako katalizator i wzmacnia efekt rzucanej bomby dymnej, tworząc w miejscu jej rzucenia cienistą zasłonę blokującą pociski i znacznie ograniczającą widoczność. Efekt blokowania pocisków trwa około 6 sekund.

Pluskwa - posyła w stronę przeciwnika sunący po podłożu cień, który oplata cel i unieruchamia go.

Niespodziewany Obrót Spraw [NOS] - Rammond nasyca swój granat dawką magii cienia, wzmacniając jego siłę rażenia i umożliwiając użytkownikowi zamianę miejsc z nim w dowolnym momencie (tylko jeden raz).


Deadeye:


Oznaczenie - użytkownik oznacza swój cel markiem, umożliwiając mu kradzież magii z celu i generowania punktów Złośliwości. Rammond bazuje na profitach związanych z samym nałożeniem oznaczenia, aniżeli na interakcji związanej ze Złośliwością. Czas odnowienia Oznaczenia resetuje się przy śmierci pierwotnego celu.

Transfer - Wymaga aktywnej umiejętności Oznaczenie. Rammond rezygnuje z bonusów związanych z kradzieżą magii przy pomocy Oznaczenia i przekazuje je innej postaci, wzmacniając ją o skradzioną z celu magię.

Obelga - Wymaga aktywnej umiejętności Oznaczenie. Rammond rezygnuje z kradzieży magii z celu, by zamiast tego wywołać u oznaczonego osobnika efekt prowokacji na kilka sekund, skupiając uwagę celu całkowicie na Rammondzie i zmuszając cel do atakowania go.


Daredevil:


Zwiększona zwinność - efekt pasywny. W wyniku treningów zwinnościowych Rammond porusza się szybciej w walce.

Poślizg - Rammond wykonuje długi unik. Na sam koniec wypełnia swoje ciało dawką cienia, zwiększając jeszcze bardziej swoją szybkość.

Umiejętności niepowiązane z walką

Otwieranie zamków - na poziomie średniozaawansowanym. Sprawnie operuje wytrychami, będąc w stanie omijać takie przeszkody jak zamki w drzwiach, szkatułach, skrzyniach o prostej konstrukcji, jednak nie jest to stopień opanowania, który by mu pozwolił uporać się z mistrzowskimi zabezpieczeniami (choćby sejf dla przykładu). Nie mówi, gdzie i jak się tego nauczył, ale komiwojażerstwo na pewno mu w tym nie pomogło. Choć kto wie.

Wyposażenie i własność prywatna

Rewolwer marki "Terracota" - efektownie wyglądający rewolwer z sześcionabojowym bębnem.

Składany nóż kieszonkowy.

Sztylet sprężynowy - ostrze o trójdzielnej głowni, której boczne części wysuwają się po zwolnieniu blokady, dzięki działaniu sprężyny. Sztylet ten służy do blokowania mieczy w okolicach jelca. Może dojść do wytrącenia ostrza z rąk przeciwnika, a w najlepszym wypadku do złamania wrogiego ostrza.

Granaty dymne i odłamkowe.

Granat specjalny typu NOS - specyficzna odmiana granatu, wybuchająca trzy razy w krótkich interwałach z niewielką siłą. Moc granatu znacząco wzrasta po zastosowaniu umiejętności Niespodziewany Obrót Spraw [NOS]

Butelka pajęczego jadu - neurotoksyna wywołująca efekt zatrucia i silny ból.

Fiolka jadu bazyliszka - niewielka fiolka zawierająca silną neurotoksynę paraliżującą mięśnie w miejscu aplikacji. Efekt stopniowo rozprzestrzenia się po ciele, gdy trucizna dojdzie do krwioobiegu.

Fanty zgarnięte w trakcie przygód z Ligą (i nie tylko)

Sztylet z mechanizmem aplikacyjnym przeznaczonym dla trucizn - zabrany prosto ze świeżych zwłok jednego ze Svanirów, na których to zapolował z Gregorrem i innymi Ligowiczami. Odkrył, że ów dozownik na truciznę można wypełnić masłem i o dziwo okazało się, że tym sposobem szybciej i ciekawiej smaruje swoje kromki bielusieńkiego chleba.

Sztylet z wiecznego lodu - ostrze, z którego wydobywa się nieustanna aura mrozu, również zostało zdobyte w trakcie przygody z Gregorrem i również znalazło swoje zastosowanie w gastronomii. Rammond lubi nim chłodzić drinki.

Odznaka Elitarnej Szkoły Divinity's - gwizdnął ją z miejsca zbrodni i wykorzystał, by w miarę "legalnie" przejść za mury szkoły. Rammond wie, iż już raczej z niej nie skorzysta, aczkolwiek wciąż traktuje ją jako pełnoprawną pamiątkę.

Zapalniczka ze stopu Forged - za pomoc tubylcom elońskim w zniweczeniu plagi skarabeuszy. Szkarłatna barwa płomyka leciutko buchającego z zapalniczki często przypomina mu o domu rodzinnym. Zauważył, że papierosy odpalone z tego ognia mają odrobinę zmieniony posmak.

Zaproszenie do Lilii Elonu - za pomoc tubylcom elońskim w zniweczeniu plagi skarabeuszy. Nie korzysta z niego za często, mimo iż udało mu się zawrzeć tam parę znajomości. Czasem myśli, czy by nie wolał zniżek na straganowe jedzenie z Amnoon.

Akt własności kasyna w Ossan - owoc ciężkej pracy z ligowymi ziomkami pod trochę mroczniejszą banderą. Rammond ma już swoje plany, co z tym fantem zrobić...

Plotki

 • "Młody wilczek, skory do zabawy! Może to jakiś lew salonowy?" - Ylia Swiftwolf
 • "Bardzo miły chłopiec" - Aeshri
 • "Pozbawiony honoru idiota i bezdusznik... Okej, zabił najemnika aby nie doniósł na gildię, bezbronnego człowieka... Pfff... je* moralność się we mnie odezwała..." - A'art
 • "Wydaje się czasami miły, ale z oczu patrzy mu na typowego cwaniaczka" - Annie Goldarrow
 • "Niby jest w tej gildii, ale jednak nie. Niby walczy, niby nie. Trudno mi stwierdzić kim jest ten osobnik, co w nim się czai, oraz czy jest dla mnie zagrożeniem. Według mnie nosi maskę, którą w końcu ściągnie jak sprawy zajdą za daleko odsłaniając swoje prawdziwe oblicze." - Szkarłatny Podróżnik
 • "Jest jak czarna wrona która plądruje uprawne pola, dzikie zwierzę które żywi się krwią stadka owiec. Żyje dla niczego poza sobą, i kiedy Grenth po niego przyjdzie, zniknie z tego świata będąc nikim." - Markus var Maelius
 • Nadal uważam, że to cwaniaczek i do tego kiepski aktor, a do tego ten tekst o kolacji na której by pokazał swoją prawdziwą naturę. Kpina! Jedyna naturę jaką ma to cwaniaka. A to tego nosi garnitur modny 5 sezonów temu. - Annie Goldarrow
 • Typowy Czaruś, któremu za nic w świecie nie można ufać, a co dopiero polegać, a szlachetność jego czynów można umieścić w tej samej przegródce co twierdzenia: mój piesek nie gryzie, ten bigos jest świeży, a noc spędziłam u koleżanki. - Morrigan Wraith
 • "Wyglądał jakby miał zacząć kwiczeć, kiedy dowiedział się że Lockey wybrał mnie na opiekuna. Lubi ten fakt podważać, ale sam zachowuje się jakby znalazł amulet ligi w paczce chrupek." - Markus var Maelius
 • Sympatyczny młodzieniec, jednak ze zbyt dużą chęcią wprowadzania zamieszania jedynie dla swojej rozrywki. Nie raz mam wielką ochotę wtargać go porządnie za ucho. - Sarah Bakuri
 • "Nie trzeba bliżej się z nim zapoznawać, aby zauważyć, że to wybitnie nieodpowiedzialna osoba, która dba tylko o to, aby się nie nudzić." - Robert Blackwell
 • "Nadal nie moge uwierzyć, że on nie ma na imie "Pacig". Jak Lock mógł mnie tak oszukać, a ponoć sie kumplowali." - Adam
 • "Trzeba mieć jaja ze stali, by nakarmić swoje lęki odłamkowym granatem. A wyglądem tak dobrze udaje niewinnego chłopczyka!" - Anastasia Yaal
 • " Ray? Nie, nie widziałem. Nie, nie słyszałem. Nie wiem, nie znam go wcale. Nie było mnie tam, spałem." - Adam
 • "Zaradny chłopak. Ciekawe kiedy będę mógł się napić w Rammondlandzie." - Ryan Van Saan

RammondW2.png