Revenant

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Revenant.jpg

Revenanci manipulują energią z Mgieł by przyzywać moce legend przeszłości, dzięki którym są w stanie zdominować przeciwników lub wykonywać dewastujące ataki siejące zamęt i zniszczenie na polu bitwy.

— Nieznany

Revenanci to nowy nurt umiejętności rozpoczęty wraz z powrotem Trybuna Rytlocka Brimstone z Mgieł, co miało miejsce gdy Pakt zadał śmiertelny cios Mordremothowi, smokowi dżungli. Czerpią energię z samych Mgieł by doładowywać silnymi efektami swoje ataki lub zaklęcia leczące. Najważniejszym aspektem Revenanta jest jego relacja z legendarnym bytem przeszłości, obecnie zamieszkującym Mgły.

Charakterystyka Magii

Revenant icon.png

Aby zostać Revenantem, nie trzeba odwiedzać Mgieł. Wystarczy mieć zapał, chęci i otwarty umysł. Revenantem może zostać każdy, niezależnie od postury fizycznej czy intelektu. Każdy może wykorzystać magię Mgieł na swój sposób - do leczenia, zapobiegania obrażeń, atakowania czy nawet z czystej ciekawości porozmawiania z legendą. Revenant poza arsenałem umiejętności w postaci ulepszania swoich ataków surową energią Mgieł, potrafi również porozumiewać się z silnymi duszami, zwanymi Legendami. Legendą można nazwać postać obecnie nie żyjącą, która swego czasu władała potężną mocą, zostawiła swoje piętno na Tyrii. Tym oto sposobem Trybun Rytlock Brimstone jako swoją Legendę wybrał Glint, w znajomość można wejść również z Jalisem Ironhammer'em, królem krasnoludów. Dla tych, którzy wolą leczyć niż niszczyć, swoje rady może polecić Ventari. Legenda pozwala Revenantowi używać swoich ikonicznych umiejętności (jak Jade Wind Shiro Tagachi) Dla większości umiejętności Revenanta potrzebna jest Moc. Postać jest w stanie zmagazynować moc lub zaczerpnąć ją od Legendy, jednakże zużycie jej w całości wymaga chwili przerwy na jej regenerację. Poza tym, Moc można regenerować poprzez proste ataki czy czary leczące.

Relacja z Legendą

Najważniejszy aspekt Revenanta w roleplay'u. Nie można zapomnieć o tym że Legendy dalej pozostają w pewien sposób żywe - ich dusze są gdzieś we Mgłach, co oznacza że Legenda nie jest pozbawiona osobistości. Niektóre mogą cieszyć się z tego że ktoś prosi ich o pomoc, inne z kolei mogą być zażenowane tym że ktoś zmusza je do współpracy. Revenant jest w stanie zapanować nad umiejętnościami dane mu przez Legendę, jednakże wszystko wymaga treningu. Poza tym, Legendy mogą być kapryśne i w mniejszym czy większym stopniu utrudniać Revenantowi życie poprzez dogadywanie czy usilne odmówienie pomocy. Mimo tego, że Revenanci potrafią przymusić Legendę do oddania części mocy, najlepsza skuteczność jest wtedy gdy obydwoje są w dobrych stosunkach. Za tym idzie pewne wymaganie - Legendy uznane za dobre, na pewno ochoczo będą pomagały tym, którzy mają czyste serca. Wszelacy złoczyńcy z kolei mogą dogadać się lepiej z Legendą która została uznana za złą i kierowała się nieczystymi zagrywkami. Ważne jest również to, że wielu Revenantów może w tym samym czasie kontaktować się z tą samą Legendą. Nie zawsze trzeba wykorzystywać Legendy tylko do walki. Sięgnięcie umysłem w Mgły i nawiązanie kontaktu z Legendarnym kowalem może się przydać każdej postaci, która pragnie wykuwać miecze lub topory, uzdrowiciele będą chcieli kontaktować się z tymi Legendami, które znały się na ich fachu najlepiej. Możliwości jest wiele, pod tym względem można sobie pozwolić na duże pole do popisu. Nie mniej jednak należy wspomnieć, że status Legendy nie będzie przypisywany byle komu. Herold, elitarna specjalizacja Revenanta pozwala na kontaktowanie się z Glint, smoczycą. Jest to byt wyjątkowo silny. Próba odnalezienia dajmy na to dziadka naszej postaci i przywołanie jego mocy jako Legendę można porównać do szukania jednego szarego ziarnka piasku pośród tysiąca żółtych. Tylko istoty które w jakiś sposób przeszły na karty historii Tyrii i władały ponadprzeciętną mocą są "widoczne" we Mgłach.

Jak uniknąć błędów grając Revenantem roleplay?

  • Uzewnętrznianie się Legendy - Legenda nie jest w stanie przejąć Revenanta na własność. Legenda można rozmawiać TYLKO i WYŁĄCZNIE z Revenantem. Ten z kolei, może dla ciekawskich przekazywać co powiedziała mu Legenda.
  • Revenanci nie są ślepi. Opaski noszą by wyostrzyć swój magiczny wzrok.
  • Legenda ma swój charakter. Musisz o tym pamiętać odgrywając swojego Revenanta. Sprawdź oficjalne wiki GW2 aby dowiedzieć się więcej o postaci którą przyjmiesz jaką swoją Legendę.
  • Pamiętaj o treningu! Sięgnięcie w Mgły nie jest tak proste jak się może wydawać. Pomimo tego, że wiedza o tym staje się bardzo popularna, z Legendą nie poznaje się już pierwszego dnia.
  • Pamiętaj o tym, że osobowość Legendy może Cię kształtować. My w klimacie tego nie usłyszymy, ale zastanów się, jak zareagowałaby na Twoje poczynania?
  • Revenanci mogą korzystać z tylu Legend, z iloma mają dobre relacje. Nie ma czegoś takiego jak Mistbook, trzeba pielęgnować swoje kontakty z legendarnymi bytami. Nie oznacza to, że mogą wykorzystywać umiejętności wszystkich legend w tym samym czasie - w danym momencie tylko jedna legenda może być aktywna, a przy zmianie legendy należy ją wezwać i przywołać jej moc, co można porównać do elementalistycznego "dostrojenia" się
  • Niektóre Legendy mogą okazać się zbyt silne do okiełznania.

Podsumowanie

Na dobrą sprawę Revenant póki co jest możliwością do ulżenia swojej kreatywności. Legend może być znacznie więcej niż tych mechanicznych. Raz jeszcze - należy pamiętać o relacji Legenda-Revenant, gdyż to ona jest najistotniejszym aspektem tej klasy.