Theo Aethermancer

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj

Work in progress!

Theo Aethermancer
TheoAvatar2m.png
Rasa

Asura

Płeć

Mężczyzna

Wiek

19 (urodzony 1310 AE)

Klasa

Nekromanta (?)

Rola

Towarzysz

Filar

Rozwoju

Status postaci

Główna


Wygląd

Theo jest dość uroczą asurą. Młody, z czarną czupryną na głowie, długimi uszami oraz wielkimi, błękitnymi oczami. Posiada szczupłą sylwetkę i średnią jak dla asur wysokość. Theo musi być również dość ciepłorodny, gdyż zamiast zwykłego ubrania nakłada na siebie naramienną narzutkę. Jego prawa rękawica pełni również funkcje małego urządzenia arkanicznego.

Charakter

Ciekawski i dociekliwy, czasem wręcz wścibski, co często pakuje go w kłopoty i jest przyczyną popełniania wielu gaf. Chociaż asura jest dość miły i uprzejmy, w stosunku do obcych jest przede wszystkim ostrożny i podejrzliwy. Dla bliskich jest serdeczny i pomocny. Theo od pewnego czasu stara się również usamodzielnić, znaleźć dla siebie miejsce na świecie i rolę w życiu. W związku z tym wyruszył w podróż po Tyrii.

Umiejętności Bojowe

Theo, jako niedoszły nekromanta, zainteresowany jest przede wszystkim zagadnieniem czystej magii, nie przejawia zbyt zaawansowanych umiejętności bojowych.

Arcane Power.png Kula czystej energii Theo koncentruje w dłoni formę zwyczajnej magii, po czym ciska nią w przeciwnika. Nie jest to zbyt spektakularna umiejętność.
Cienisty Ogar.png Eerie Mały shade towarzyszy asurze często siedząc mu na ramieniu i ogrzewając go. W razie niebezpieczeństwa jednak jest w stanie użyć swoich optycznych i iluzjonistycznych sztuczek, wydając się większym, nagle znikając i pojawiając się, czy sprawiając, iż dane miejsce przez krótką chwilę wydaje się nawiedzone. Nie są to jednak silne iluzje i ich rozproszenie nie stanowi problemu dla doświadczonego mesmera.

Ekwipunek

Theo posiada niewielkie laboratorium w swojej małej, latającej kostce, lecz na chwilę obecną nie jest ono w pełni sprawne. Ze sobą nosi dość ubogi ekwipunek:

Simple Artificer's Backpack.png Prosty plecak Skromna forma wskazuje na stan majątkowy asury, lub jego umiłowanie do prostoty. Theo trzyma w nim podstawowe rzeczy jak mapę, pieniądze, mikstury lecznicze czy przekąski.
Eerie.png Laska magiczna Podłużny kawałek drewna z magicznym kamieniem zamocowanym na jego końcu. Ot, klasyczna laska dla magów. Pomaga Theo w skupieniu się na zaklęciach. Czasem staje się źródłem światła, gdy jej kamień rozbłyska w ciemnościach magią asury.

Plotki/Ciekawostki

-Prawdopodobnie mieszka w swojej małej, latającej kostce, która rozbiła się w Lost Precipe na skutek zetknięcia się z anomaliami nieopodal Bloodstone Fen.

-Ukończył Kolegium Synergetyki.

-Wyruszył w podróż po Tyrii by usamodzielnić się od swojej matki w Rata Sum.

-Został zatrudniony w Divinity's Reach przez bandę złodziei, która wykorzystywała naiwne asury do brudnej i technologicznej roboty. Wraz z innymi asurami był traktowany jak niewolnik, jednak udało im się uciec, puszczając z dymem budynek, w którym byli przetrzymywani.

-Członkowie owej bandy z Divinity's Reach: Wystrzał, Sztylet i Maczuga, szukali Theo ze względu na informacje, które o nich posiadł. W starciu z nimi pomogła asurze Liga Sześciu Filarów, która umieściła zbirów w lochach Lost Precipe. Na wolności jednak wciąż pozostaje jeden z członków bandy, Pistolet.

-Po poznaniu Kikki, zatrudniony został w Krewe Practicalcreators, w projekcie paneli technomagicznych.

-Uważany jest przez Artta Thaumadefendera za szpiega w szeregach Ligi.

-Ma skłonność do przekręcania imion, np: Aurra - Rawra, Kikki - Pippi.