Uve Miedzioręki

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Uve Miedzioręki
UveMiedzioreki.png
Rasa

Norn

Wiek

102

Płeć

Mężczyzna

Znana rodzina

nieznana

Status postaci

NPC

Charakter

Uve można opisać jako przyjemnego staruszka. Jest to swojski chłop z ponad setką na karku, wiele w życiu widział a jeszcze więcej wypił. Do większości osób zwraca się per wnuczek bądź wnuczka, jest pocieszny lecz niezawsze uprzejmy. W swoim długim życiu miał kilka konfliktów z prawem, co usilnie zataja i nie lubi o tym mówić. Nierzadko przychodzą mu do głowy dziwne pomysły, szczególnie w sferze inżynierii. Jest bałaganiarzem, a jeżeli coś nie chce działać to najpierw rozpoczyna oględziny od solidnego walnięcia w sprzęt, później stosuje mieszankę zwaną WD-Cztery Dychy, którą warzy mu jego kolega po fachu. Co więcej, lubi sobie dobrze chlapnąć i swego broni jak niedźwiedź, sięgając po swoją paskudną dwururkę.

Wygląd

Stary, rosły norn, z wieloma tatuażami na ciele. Przeważnie chodzi w jakichś poplamionych ubraniach albo ciuchach roboczych. Co ciekawe, jego włosy oraz broda i wąsy wydają się być bardzo dobrze zadbane. Jest nieco ciemniejszej karnacji, a to z powodu długiego życia w okolicach Lion's Arch.

Praca dla Ligi

Uve został zrekrutowany po wcześniejszym wykupieniu z długów u lokalnego gangstera. Obecnie pracuje w Warsztacie i przyjmuje współpracowników. Naprawia wszystko, począwszy od krzeseł aż po broń palną. Mówi się, że Uve wiele lat spędził ucząc się fachu w Czarnej Cytadeli, a po incydencie z Watchknightami szybko zbierał złom po nich pozostawiony. Był długoletnim właścicielem skupu złomu "Ajza" pod Lwimi Wrotami.

Umiejętności specjalne

  • Promile na efektywność - Uve poczęstowany alkoholem pracuje wydajniej, szybciej i jest bardziej zadowolony i przychylny
  • Paskudna strzelba myśliwska - strzelba Uve została kompletnie przez niego zmodyfikowana do broni, która dosłownie wyrywa z butów. Nikt nie chce się znaleźć w sytuacji, gdy lufa mierzy właśnie do niego.