Szkarłatny Podróżnik

Z Liga Sześciu Filarów
(Przekierowano z Zaveba)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Szkarłatny podróżnik
Zav w inną strone paczy.jpg
Zaveba
Pseudonim

Pogromca nieumarłych(Aktualnie)

Szkarłatne Ostrze(Kiedyś)

Szkarłatny Podróżnik(Akutalnie)

Błękitny Liść(Poniekąd aktualne)

Tytuły nadane przez innych

Kwiatek

Chwast

Morderca współpracownika

Charakterystyka
Rasa

Sylvari

Cykl

Przebudzenie w cyklu nocy.

Wiek

6 lat

Miejsce urodzenia

The Grove

Płeć

Mężczyzna

Wzrost

181 cm

Waga

66Kg

Grupa krwi

-

Ulubiony alkohol

Whisky

Ulubione danie

Wszystko co jest ostre i związane z hydrą.

Głos

Próbka głosu(Głos Kira Yoshikage)

Status
Miejsce zamieszkania

Skrytka w Azylu(Tymczasowo)

Fort Barona Trujących Pnączy(Kiedyś)

Powiązane organizacje

Koszmarny Dwór(Dezerter)

Liga Sześciu Filarów(Aktualnie)

Rangi

Rycerz Koszmarnego Dworu(Kiedyś)

Rekrut w Lidze(Kiedyś)

Towarzysz w Lidze(Aktualnie)

Powiązania

Farrand Humfrey - Towarzysz

Varrus Shatterblade - Bliski znajomy(Nie posiada kontaktu)

Ivan Goldhand - "Mechanik"(Relacja: Dość skomplikowana)

Jack Trevelyan - Bliski znajomy.

Artem - Przyjaciel(Martwy)

Filar

Determinacja

Praca
Zawód

Najemnik(Aktualnie)

Rycerz w Koszmarnym Dworze(Kiedyś)

Kupiec(Kiedyś)

Klasa

Złodziej

Podklasa

Daredevil(Poziom opanowania: Wysoki)

Deadeye(Poziom opanowania: Sredni)

Postać
Status postaci

Główna

Poziom zagrożenia

7/10

♬Combat Start♬

♬Combat Off♬

Jak ja nienawidzę....

— Zaveba

Charakter

Osobowość Szkarłatnego Podróżnika jest porównywalny do rzutu złotą monetą. Nigdy nie wiesz czy trafiłeś na właściwą stronę. Posiada on najczęściej charakter starej panny, która przeżyła nie wiadomo co. Wedle niej może na wszystko oraz wszystkich narzekać. Tak właśnie najczęściej się zachowuje. Opryskliwie, marudnie, oraz sarkastycznie z nutą humoru. Akurat podczas takiego nastroju jest nawet znośny, bo w większości trzyma się tyłów i rzadkością jest, aby się odezwał. Natomiast, gdy jego emocje sięgną zenitu, sylvari się całkowicie zamyka w sobie i nie wypowiada ani jednego słowa, gdyż jego czyny poniekąd zajmują jego umysł, dając upust emocjom. Powiedzieć można, że podczas gniewu, czy tez żądzy krwi sylvari jest nieprzewidywalny, oraz często niemożliwy do okiełznania. Wychodzą wtedy jego błędy z przeszłości jako jednostka z Koszmarnego Dworu, które miały na niego bardzo dużo wpływu. Podczas tego stanu wiele starć słownych, czy typowych walk z nim zaczętych kończy się błyskawicznie, nawet przed zadaniem ciosu przez jego przeciwnika.

Sylvari jest również czystym sadystą. Więc, gdy nikt nie patrzy, a sytuacja jest dla niego czysta, i cel ma zginąć to potrafi zabawić się z swoim przeciwnikiem na odpowiednie dla niego sposoby. Wtedy się nie powstrzymuje, i prowadzi walkę jak najdłużej, chcąc zobaczyć zachowania swojego przeciwnika, reakcje pochodzące ze swoich prowokacji, oraz najbliższych decyzji swojej ofiary. A czemu jest sadystą? Możliwe, że są to ślady po jego służbie w Dworze, lecz jakby na niego tak dłużej popatrzeć, można dojść do wniosku, że robił to praktycznie od pierwszego kroku postawionego w The Grove. Tortury, czy wyciąganie przez niego informacji w nieczyste sposoby nie są mu obce, a problemu z używaniem ich nie ma. Dopóki cel nie zginie przed wyciągnięciem z niego informacji, sam nie ma żadnych obiekcji.

A zaś pod grubą warstwą jego niezwykle zmiennego charakteru mieszczą się inne cechy jakie u niego dominują to częsta ekscytacja, pewność siebie, oraz nieustępliwość. To trzecie pomaga mu w swoim zawodzie jako zabójca, zawsze dotrze do swego celu, i za każdym razem zbierze swoje obfite zbiory, nigdy nie cofając swojego słowa, czy to z zlecenia, czy to z obietnicy. Zważając też na jego smutną przeszłość, jak i uciążliwą teraźniejszość, Podróżnik jest niebywale gorzką postacią, oraz jednocześnie empatyczną. Doznał wszelakich okropieństw jakie chodzą po tym świecie. Od straty mu bliskich osób, aż po zdradę. Jego słynne gogle przekazały mu obraz cierpienia osób, który były jego cząstką życia, jak i osób całkowicie nieznajomych. Przez to doświadczenie stał się postacią ponurą, oraz pozbawioną nadziei na swe zbawienie, jak i naprawienie tego "zepsutego świata". Egzystuje tylko dlatego, że posiada takie prawo. Mimo wszystko nie boi się śmierci, a bardziej śmieje się jej prosto w oczy, gdyż często stawia swój żywot dla spraw właściwych jego przekonaniom.

Poniekąd jego najważniejszą cechą jest chciwość. To ona kieruje jego umysłem jak i wartościami za którymi podąża. Przez wielu uznawana za wadę, a przez niego jedną z wielu zasad w kierowaniu się przez takie piekło jakim według niego jest życie. Reprezentuje on regułę "coś za coś". Jeżeli coś mu dasz, to on i tobie coś da. Działa to tak samo jak w przypadku wymian materialnych. Jak jedna osoba mu pomoże, co jest niesamowicie trudne, gdyż próbuje odmawiać pomocy, to on zrobi to samo, tylko na swój sposób.Wygląd

Rysunek wykonany przez Varrusa Shattercrow (Teraz już Shatterblade'a), podczas pobytu na kryształowej pustyni.
 • Wcześniejszy wygląd

Sylvari w czasach, gdy był kupcem wyglądał jak przeciętna osoba, niczym się nie wyróżniał prócz tego, że był sylvarim, przez co w tamtych czasach wzbudzał brak zaufania w tych z którymi miał do czynienia. Całe jego ciało pokrywała czarna kora, a na głowie posiadał czarne liście. Na jego twarzy zwykle widniał uśmiech, który miał za zadanie uprzyjemnić pobyt klientów w jego lokalu. Miał szerokie oczy w zielonym kolorze, przez co świetnie kontrastowały z czarną korą. Przez większość czasu miał na nich okulary do czytania, które pomagały mu, nie męcząc oczu, przy rachunkach czy zwykłych umowach. Zwykle był ubrany w brązowy płaszcz z masą wewnętrznych kieszeni oraz różnych symboli po zewnętrznej części, był on wykonany z najtańszej skóry, przez co można było na nim zauważyć wiele zniszczeń ze względu na jego użytkowanie. Nosił również zwykłe szare spodnie z kieszeniami po bokach oraz załączony do nich brązowy skórzany pas z paroma dekoracjami w postaci ręcznie wykonanych żelaznych ozdób. Na swoich liściastych dłoniach posiadał czarne rękawiczki z wieloma pierścionkami wartymi kilka sztuk srebrnych monet.

 • Sylvari będąc najemnikiem bez gildii.

Wcześniejszy wygląd sylvariego opierał się na długim brązowym zniszczonym płaszczu, z paroma czarnymi detalami. Posiadał czarny szal oraz maskę, która chroniła jego twarz, nad maską znajdowały się stare, zarysowane przyciemniane gogle. Sylvari również miał, a nawet jeszcze ma, szkarłatne liście ułożone agresywnie do tyłu, aby nie przeszkadzały mu przy celowaniu ze swojej byłej broni - "Rx-32". Na jego plecach można było zauważyć plecak z przywiązanymi papierami oraz mapami. Na plecach znajdowała się też snajperka. Sama broń była zdobiona oraz pomalowana na srebrno. Jej wygląd przypominał rewolwer, tylko że została do niego dodana luneta. Na dodatek "rewolwer" miał przedłużoną lufę. Sylvari wewnątrz płaszcza posiadał bardzo wytrzymały pancerz, który wspomagał go w walce na blisko. Spodnie oraz jego "buty" zostały stworzone z żelaza i posiadały czarny kolor. Na obu dłoniach miał solidnie wykonane czarno-brązowe rękawice, które miały za zadanie skryć na lewej dłoni swoją protezę, a prawą rękę po prostu wzmocnić.

Aktualny wygląd Zaveby w grze.
 • Obecny wygląd sylvariego

Zaveba posiada szkarłatne liście ułożone do tyłu, które według niego są pomalowane czymś, co nie jednego śmiałka mogłoby zadziwić. Większość liści ma plamy w postaci bioluminescencja, przez co w nocy albo na własne żądanie, potrafi podświetlić swoje "liście" na czerwono. Pod liśćmi rozczochranymi do tyłu znajduje się maska oraz gogle. Są to raczej rzeczy bez których sylvari nigdzie się nie rusza, więc zwykle można go zobaczyć w tychże przedmiotach. Gogle są przyciemniane oraz solidnie wykonane, aby się nie rozwaliły na pierwszym, lepszym zleceniu jakie Podróżnik przyjmie, natomiast maska jest zwykłą chustą, dzięki której może zakrywać swoją twarz. Na szyi znajduje się czarny szal. Został on wykonany z wełny i ma metr długości. Świetnie się sprawuje w różnych klimatach, a zwłaszcza na pustyni. Sam sylvari jest wysoki oraz nad wyraz dobrze zbudowany, choć jego sylwetka nie jest jakichś pokaźnych rozmiarów. Na sobie zwykle nosi czarny oraz zniszczony w skutku wielu eksplozji oraz nieszczęśliwych walk płaszcz. W ramach dodatkowej osłony przed śmiertelnym ciosem ze strony przeciwnika płaszcz jest wzbogacony o lekką zbroję, która ochrania jego klatkę piersiową oraz część brzucha. Na obu rękach ma często podwinięte rękawy, przez co można zobaczyć, że zamiast zwyczajnej kory na lewej ręce, która jest normalnym zamiennikiem za skórę u sylvarich, jest srebrna proteza, która sama w sobie ma pełno rys. Mimo że na jednej ręce ma protezę, nie zmienia to faktu, że nosi rękawiczki w zielonkawym kolorze, które znajdują się na obu dłoniach. Spodnie ma w postaci bojówek o kolorze zgniłej zieleni, gdzie posiada dwie kieszenie, co skutkuje tym, że często znajdują się tam jego dłonie. Na samym dole ma ubrane brązowe oraz nieco zużyte glany, które może nie są zbyt przyjemne, ale za to użyteczne w walce.

 • Gogle

Gogle Zaveby to magiczny przedmiot kupiony w Czarnej Cytadeli. Był to jeden z pierwszych przedmiotów kupionych przez niego tuż po rezygnacji ze służby w Koszmarnym Dworze. Gogle były dość typowe, posiadały one skórę, która była ich podstawą. A na nią zostały naniesione metalowe elementy oraz szkła. Jednakże posiadały one pewną właściwość ze względu na wbudowaną runę. Osobnik uzywąjacy cienistą magie jest w stanie przyciemnić tak gogle ze jest w stanie przez nie widać, jednakże nikt przez nie nie może zajrzeć. Tu tez dzięki tej runie słonce od samych gogli nie może się odbić za sprawą cienistej magii.

Zachowania złodzieja oraz ogólne statystyki

Typowe zachowania w danych sytuacjach:

Jest szansa na zdobycie pieniędzy, nawet w nielegalny sposób:

Bez żadnych skrupułów wykorzystuje szansę, aby zdobyć jak najwięcej pieniędzy.

Widzi martwego przeciwnika:

Od razu zabiera się do przeszukania jego ekwipunku.

Znajduje jakiś antyczny przedmiot:

Zwykle pakuje go do kieszeni, albo gdzieś ukrywa, po czym zapewne wróci i go sprzeda.

Ktoś go niezwykle irytuje:

Można być tego pewnym, że zacznie grozić dostaniem kulą z pistoletu w głowę, albo po prostu przemieni to w żart i zignoruje.

Główne statystyki Zaveby w skali od 1 do 5:

Inteligencja - 3

Strategia - 1

Siła - 4

Zwinność - 5

Technika - 4

Kooperacja - 2Zdolności

Zavebę można opisać jako pojemnik na magię albo zwykłą baterię, która jest zasilana za pomocą czystej magicznej energii. Czemu sylvari akurat został tak opisany? Ponieważ czerpie on magię ze swoich przeciwników wykorzystująć przeciwko nim ich własne zasoby. Sylvari zyskuje coraz to większą potęgę z kazdą sekundą w walce. Mimo wszystko sam Zaveba bez dodatkowych wspomagaczy jest bardzo słabym oponentem, nie posiada zadnych defensywnych zaklęc, a sam nie jest w stanie zbyt duzo zdziałać przeciwko opancezonemu przeciwnikowi. Zwykle w walce z przeciwnikiem w zbroi musi walczyć z czasem, ponieważ w takiej sytuacji długie starcia działają na jego niekorzyść. Podróżnik włada zazwyczaj drewnianym kijem wspomaganym różnymi zaklęciami przez co większość jego ataków to "kombosy" powstałych z łącznych umiejętności. Przede wszystkim sylvari walczy to w cieniu oraz po cichu próbująć nie zwracac na siebie uwagi. Decydując na walke frontową ładując swoje liściaste ciało magią z zaklec sojuszników. Dochodząc do głównego sedna, Zaveba to specyficzny postać z wieloma wadami na które musi uwazać, aby wydobyć z siebie całkowity potencjał musi oczekiwac na ruch przeciwnika i miec nadziei ze bedzie to jego błąd.

                                Umiejętności ogólne
Ikony Opis umiejętności
120px-Shadowstep.png
Kage no aru kaidan - Nic niezwykłego, podstawowa umiejętność złodzieja, jest nią cienisty krok. Pozwala sylvariemu przenieść się w wybrane miejsce za pobraniem magii. Im większy dystans przejdzie w czasie używania cienistego kroku, tym więcej magii będzie musiał użyć. Potrafi przenieść maksymalnie dwie osoby, lecz jeżeli zdecyduje się przenieść aż tyle osób, to pewnie po przeniesieniu raczej zemdleje, a w najlepszym wypadku nie będzie potrafił się ruszyć przez parę chwil. Ładunki Shi no Sain sprawiają ze potrafi przenieść więcej osób wraz ze sobą.

Shadow Meld.png
Shissō - Bycie niewidzialnym to chyba jedno z najważniejszych zadań zwiadowcy, dosłownie oraz w przenośni. Sylvari otacza się swoją cienista magią tworząc powłokę, która umożliwia mu być niewidzialnym przez krótki okres czasu. Jeżeli kogoś złapie za ramię lub dotknie jego ubrania, to osoba ta staje się również niewidzialna. Jako że umiejętność bazuje na cienistej magii, w dzień jest o wiele trudniej utrzymać niewidzialność i pożera ona więcej zasobów magii niż w nocy. Na przykład w pokoju, gdzie panuje całkowita ciemność, sylvari jest w stanie wytrzymać dwa razy więcej pod niewidką, niżeli za dnia na zewnątrz.

120px-Deadeye's Mark.png
Shi no sain - Popularne ostatnimi czasy piętno, nadawane jest przez podróżnika na swojego przeciwnika za pomocą dotknięcia w daną część ciała. Zaklęcie Shi no sain, pozwala mu na zebranie ogromnych pokłady magii za pomocą zaklęć przeciwnika. Jest to bezwarunkowa korzyść dla Podróżnika podczas, gdy wróg używa zaklęć w czasie nadania mu Piętna. Działa to w taki sposób, iż jeżeli przeciwnik użyje jakiejkolwiek magii, to sylvari zdobywa doładowanie cienistej energii w danej ilości. Niestety jest limit, ciało sylvariego jest w stanie na ten czas wytrzymać maksymalnie pięć razy taki zastrzyk za pomocą Shi no sain. Posiada więc limit na zgromadzenie takiej ilości energii, aby nie przeciążyć siebie i być w stanie dalej toczyć walkę.

Shadow Swap.png
Cieniste natchnienie - Sylvari zuzywając cześć swojej magii, lub jeden ładunek Shi No Sain rozkłada cienistą magie po swoim ciele, i staje się dwa razy zwiniejszy na trzy tury, a jego siła również sie podwaja. Ta umiejętność to całkowite wzmocenie ciała sylvariego, i działa natychmiastowo. Z ciała sylvariego przez ten czas wydobywują się szkarłatne smugi cienia, a jego roslinne odpowiedniki mięsni się nieco zwiekszają. Umiejętność potrafi się nałozyć kilka razy na siebie przez co sylvari moze być trzy razy lub wiecej silniejszy, oraz zwiniejszy.
Sohothin Blossom.png
Baria - Z ciała sylvariego wydostają się cieniste smugi i dana strona jego ciała zaczyna otaczać się właśnie nimi. Warstwa jest na tyle gruba ze za jej pomocą pociski, czy inne pomniejsze ataki fizyczne z odległości zakrzywiają swoją trajektorie lotu, i nie trafiają sylvariego. Umiejętność trwa maksymalnie jedną runde, a pobiera jeden ładunek Shi No Sain, lub część magii sylvariego. Sylvari moze utworzyć nieco wiekszą sciane za pomocą kija krecąc go przed sobą o 360 stopni, przez to cieniste smugi zajmują bardziej rozległą powierzchnie i mogą ochronić przed odłamkami lub pociskami wiekszy obszar.
Shadow Assssadsadault.png
Hikage no messenjā - W okół sylvariego podczas biegu czy tez uniku zaczynają się zbierać cieniste smugi, a jego sylwetka zaczyna w nich zanikać tworząć cienistą "chmurke" wielkosci jego sylwetki. Bedąć w tej postaci nie jest w stanie doznąc obrazen fizycznych, oraz magicznych. Dodatkowo staję się bardziej mobilniejszy, jest w stanie wyzej szkoczyć, szybciej przebieć dany obszar, przeniknąc przez daną szczeline. Efekt trwa jedną runde, zaś umiejętnosci moze uzyć tylko jeden raz na walke.
Shadow Pursuit.png
Shi no chōkō - Podróznik w trakcie walki z danym przecniwkiem przesyła w jego strone swoją skromną dawke magii, aby go otoczyła, i zaczeła wyznaczać mu cieniste punkty na jego ciele. Cienisty punkt jest jeden i wyswietla sie on na najwrazwliwszym miejscu na ciele przeciwnika. Wygląda on jak czarne koło stworzone z cienistej magii, przeplatane wraz z szkarłatnymi smugami. Po uderzeniu w ten punkt przeciwnik Zaveby doznaje obrazenia krytycznego i w zalezności gdzie ten punkt się wyswietlił może sprawic ze cel zacznie się wykrwawiać. Umiejętność wymaga trzech ładunków Shi No Sain.
Shadow Pursuit.png
Shoku - Sylvari za pomocą uderzenia nogą lub dotkniecia dłonią, czy tez karabinem wytwarza cienisty proch, który zaczyna unosić się w powietrzu przez pare chwil, a następnie zaczyna leciec w strone jego celu. Cel jest oslepiony na jedną runde jeżeli nie posiadał zadnych gogli czy tez sie nie zasłonił. Umiejętność pobiera bardzo mały zasób magii.

Bronie Szkarłatnego

Strona o broniach, których używał, jak i dalej używa.(Klik)

Karabin "Mozamb M1890"

Rx-33.
Bez tytułuasdas.png
Typ broni

Karabin

Ilość naboi w magazynku

Cztery

Waga

4.5 [KG]

Kaliber

13 [MM]

Stan/zuzycie

Dobre/srednie

Typ walki

Na odległość.

Sylvari podczas akrobacji ze swoją bronią.
 • Ogólny opis broni:Szkarłatny podróznik po swej długiej karierze snajpera nie uzywającego ani grama magii oraz wojownika, który na niej bazowaj uzywając do tego swój drewniany kij stwierdził jedną rzecz. Potrzebuje czegoś innego, czegoś co może uzywać bez problemowo podczas walki co zastąpi mu karabin snajperski oraz kij. Padlo na Karabin powtarzalny "Mozamb M1890" skontruowanego w Lwich Wrotach za rozsądną cene przez specjaliste. W koncu Szkarłatny Podróznik był dośc znanym lowcą nagród czy zabójcą, posiadał juz niezly naddatek pienięzny w swojej sakwie i stwierdził ze zaopatrzy się w coś porządnego. Karabin został wykonany z magicznego drewna nasąconego magicznymi olejami, które pozwalały mu na o wiele latwiejszy przepływ magii do katalizatora pozwalającego na uzywanie jej. Metalowe czesci zostały wykonany z Deldrimor steel sprowadzonego z swiątyni krasnoludów przez co jest niezwykle wytrzymałym karabinem potrafiącym wytrzymać potęzne siłe. Wszystko zostało wzmocnione wzmocnieniami wykonanymi z smoczej krwi wytopionej w bardzo wysokiej temperaturze z porzuconych i "znaleznionych" przez niego bronii podczas ataku na legendarnego brandedowego smoka "Kralkatorrik".

Karabin posiada komore nabojową do której wchodza całe cztery naboje. Przy kazdym wykonaniu strzału sylvari musi odpowiednio przeładować broń, a następnie wystrzelic do sytuacji gdzie w magazynku nie znajdzię się wiecej amunicji. Wtem sylvari potrzebuje czasu na wprowadzenie naboi do magazynu. Sylvari przeładowując broń w miedzy wykonywaniu strzałów uzywa zamka dwutaktowego, który umozliwa mu dośc szybkie przeładowywanie broni jeżeli nadejdzie dla niego ciezki czas. Kaliber takowej broni to 13mm, zaś długosc lufy wynosiła 120 cm. Zasieg skutecznego ognia karabinowego to 80 metrów za pomocą kliku przeróbek wykonanych przez czeladnika.

Jego pociski sa odlewane i zapełniane specjalnimy specyfikami zalezeznymi czego Szkarałatny Podróznik bedzie potrzebować. Niekiedy na brandedy moze będzie uzywać naboi z smoczej krwii, niekiedy pociski zawierające silna trucizne. Wszelkie naboje są tworzone przez niego za pomocą schematu powierzonego mu przez twórce broni. Broń wygląda jak dość pospolity karabin powtarzalny. Posiada on drewniane wzmocnienia dla lufy w kolorze jasnego brązu. Drewno jest zdobione posiadające róznorakie wzory na przekór przypominajce jakieś symbole z kinstajskiego języka. Lufa zaś jest srebna oraz równiez ozdobiona stworzona z specjalnego metalu zapewniającego odpowiednie bezpieczenstwo przeciwko wykrzywieniom podczas walki. Karabin posiada tez wzmocnioną kolbe wykonaną z drewna i przy okazji wzmocnioną metalem, całosciowo broń moze wydawac się nieco ociezała, ale o dziwo zachowano jej balans by nie przeszkadzać strzelcowi podczas celowania.

Katalizator jest osadzony praktycznie na srodku broni wbudowany solidnie przy magazynku, by mieć pewność ze zaden z przecników się tak łatwo do niego nie dorwie. Obarczony jest specjalnym materiałem ułatwiający przepływ do niego magii jak i wypływ, aby uztykownik miał komfort uzywając swojej magii.

Wady oraz zalety

Dzień i noc, ponoć dwie przeciwności ale tworzą coś takiego jak cykl dnia. Tak samo jest z sylvarim. Posiada on taką samą ilość wad jak i zalet. Z łatwoscią można zrozumieć że jest wprawionym kupcem po jego róznorakich sztuckach podczas handlu, lecz.. również mozna stwierdzic ze jest zwykłym oszustem. Bedąc oszustą i kupcem w jednym gwarantuje mu zazwyczaj bardzo duzo szans na zarobki, oczywscie korzysta z nich kiedy tylko może stawająć się coraz to bardziej bogatym. Prócz tego ze jest miłosnikiem handlu i zabójcą jest równiez zwiadowc bardzo dobrym zwiadowcą. Zwinnym, cichym, nieuchwytnym oraz jednoczesnie zabójczym jeżęli ktoś wejdzie w jego droge.

                                Zalety
Ikony Opis zalet
Drink.png
Dzięki swojej przeszłości oraz codziennych odwiedzinach na rożnych targowiskach w Tyrii stał się praktycznie doskonałym kupcem, potrafiącym w jeden dzień zarobić niemałą sumę żonglując towarami rożnej kategorii. Ma bardzo duży zapas perswazji, który potrafi wykorzystać w celu zakupienia towaru w o wiele niższej cenie, niż wpierw został wystawiony. Także przez zwykłe przebywanie z bardzo dużą ilością różnych osób, potrafi odpowiednio na nie wpływać oraz dość szybko je rozgryźć.
Steal Precision.png
Jednym z jego ważniejszych atrybutów jest wysoka spostrzegawczość. Ma wzrok niczym sokół i potrafi wypatrzeć swoją ofiarę z bardzo dalekiej odległości oraz zauważyć ślady i jakieś drobne elementy prowadzące do jego ofiary. Wszystko to dzięki doskonałemu wyćwiczeniu i godzin spędzonych na polowaniu innych. Z łatowscią tez może stwierdzić kto stanowi dla niego zagrozenie po jego ubiorze, ekwipunku, gestach, przyzwyczajeniach czy tez zwykłej sylwetce.
Tool Kit.png
Dzięki jego zainteresowaniu, zaopatrzył się w możliwości rozwoju swojego sprzętu, potrafi modyfikować dane konstrukcje w niemałym zakresie. Asurska technologia oraz Popielcza są mu znane na wielu płaszczyznach. Od typowego karabinu, aż po asuranskie konsole. Jednakże nie jest na tyle rozwinięty, aby na przykład zhakować jakąś baze danych w urządzeniach stworzonych przez Asury lub zbudować jakieś działające oraz stabilne urządzenie.
Steal.png
Zwinne dłonie, to chyba najbardziej charakterystyczna umiejętność złodzieja. Potrafi okraść parę kieszeni swojego celu w mgnieniu oka. Używa swojej cienistej magii zwiekszając swoją zręczność, po czym przenosi się do upragnionej osoby wyciagając juz ku niej swoje wzmocnione rączki ogarbująć ją z waznych mu przedmiotów.
120px-Weakening Charge.png
Posiada on bardzo wytrenowane ciało przez co jego zwinność oraz wytrzymałość są na wysokim poziomie, niemniej nie potrafi toczyć zbyt długich walk, bo z czasem zwiększa się ilość okazji do zrobienia głupich błedów. A wiadomo ze im bardziej zmęczony jesteś tym łatwiej mozesz je spowodować. Swoją zwinność głównie wykorzystuje w unikach oraz szybkich ciosach w punkty życiowe za pomocą kija lub ostrza w protezie. Dzieki takiemu ciału jest też w stanie wykonywać różnorodne akrobacje w powietrzu umożliwiające mu bardzo szybką zmianę pozycji czy dostanie się do swojego celu, więc ekstremalna wspinaczka czy zwykły skok na kilka metrów do góry są dla niego codziennością i łatwizną.
                                    Wady
Ikony Opis wad
Finishing Blow.png
Mechanizmy, czyli wnętrzności protezy Zaveby potrafią się nagminnie zacinać w czasie różnorakich czynności. Czy to walka czy podnoszenie zwyczajnej szklanki. Sygnalizuje to niemrawy dźwięk siłowników jak i kół zębatych, które ze względu na częste użytkowanie w trudnych warunkach najzwyczajniej się zużyły. Dla sylvariego oznacza to niespodziankę oraz niesamowity ból lewego przedramienia podłaczonego do sztucznych nerw jego metalowej lewicy. Sztuczne nerwy mające sygnalizować problemy z działaniem protezy wysyłają sygnał do reszty ciała, a po chwili w ramach tego sygnału sylvari odczuwa niezwykły ból mówiący mu o tym że wnętrzności urządzenia się ponownie zacięły lub uszkodziły.
Treasure Hunting Kit.png
Nie jest w stanie dotrzeć do wyznaczonego przez siebie miejsca zawsze musi zerkać na mapy inaczej zwykle się zgubi. Ma bardzo słabą orientację w terenie jak na samozwanczego zwiadowce. Przez to wiele razy pomylił drogi do celu i wylądował tam gdzie nie chciał.
120px-Hide in Shadows.png
Przez jego przeżycia oraz całkowitą izolację wobec innych jest dość... inny. Ma problem z rozróżnieniem swoich wymysłów od świata realnego, lecz po chwili zaczyna rozumieć, że to co widzi lub to co uwazal za niesłuszne jest zwykłą jego zranioną psychiką.
120px-Punishing Strikes.png
Sylvari dzieki temu ze był snajperem jest w stanie ustać w jednej pozycji przez pare długich godzin. Wtedy jest trudny do zauwazenia czy wykrycia. Posiada on wpojony instyk nie zwracania na siebie uwagi więc robi to naturalnie.
Shadow Escape.png
Sylvari ma bardzo mały zapas cienistej magii ponieważ przez połowe swojego życia praktycznie jej nie używał, a jak juz uzywal to w bardzo małych ilosciach. Sylvari przez to uzywa swojego ciała jak i zaklęć z małym poborem magicznej energii.

Ekwipunek

Zapalniczka, która towarzyszy już od dawna Szkarłatnemu Podróżnikowi. Ma ona na tyle inicjały "RX" asury, która ją zrobiła oraz oddała w ręce sylvariego. Służy ona głównie do zwykłego palenia papierosów, ale może też posłużyć jako ciekawe narzędzie tortur.

Ekwipunek, który posiada przy sobie:

 • Paczka papierosów "Redeption". Sylvari pali jedynie papierosy z tej marki, a są one tylko dostępne w Drivnity Reach. Stwierdził ze te mają idealny skład i drugich tak dobrych nigdzie nie mozna zakupić.
 • Zapalniczka działająca na bazie asuriańskiego konwertera do przemiany magii w ogień.
 • Naboje do pistoletu z odpowiednim kalibrem. Zawsze posiada ze sobą 15 naboi w kieszeniach.
 • Odtwarzacz muzyki przypięty do tylnej czesci pasa.
 • Granaty - Dymne/odłamkowe/Oślepiające, zawsze ma 2 sztuki z każdego rodzaju.
Odtwarzacz dźwięku mający na celu puszczanie muzyki, przez specjalnie słuchawki, podłączone do tego urządzenia. Potrafi również nagrywać dźwięk i odgrywać go wedle uznania.
 • Jedna mapa z danego regionu do którego sie wybiera.
 • Jeden mocno zuzyty wytrych w kieszeni.
 • Jednostrzałowy pistolet duzego kalibru schowany pod płaszczem.
 • Zegarek otrzymany od Skirtta.
Podstawa każdego podróżnika, inaczej mówiąc skórzany stary oraz obszerny plecak, zawierający dużo miejsca na przydatne przedmioty podczas podróży czyniąc go użytecznym kompanem w podróży. Ma on pełno kieszeni oraz uchwytów na mapy, którymi interesuje się Sylvari.


Ekwipunek znajdujący się w plecaku:

 • Płaszcz przeciwdeszczowy.
 • Bandaż elastyczny
 • Narzędzia(Klucz płaski, śrubokręt, młotek oraz kleszcze zaciskowe.)
 • Luneta z dwunastokrotnym powiększeniem
 • Suchy prowiant
 • Zapas wody
 • Scyzoryk(Prezent na Wintersday)
 • Kompas(Prezent na Wintersday od Ligi)Przedmioty, które są w jego posiadaniu

 • Książka "Kolejne zlecenie Dajraha Nakande"
 • Jeden podręcznik, albo bardziej tak zwany uzupełniony notatnik przez jego mentora z pustynii.
 • Runa Szakala.
 • Kompas podarowany przez Ligę.
 • Spora kolekcja map.
 • Plecak(Bierze go tylko wtedy, gdy jest w podróży.)
 • Niemałą sumę pieniędzy.
 • Amulet Ligi Sześciu Filarów, który reprezentuje filar determinacji.
 • Swój list gończy.(Znajduje się on w jego skrytce. Jest powieszony tuż obok rozbitego lustra.)

Cenzor

Wygląd golema sylvariego.

Opis ogólny: Cenzor bo taka jest nazwa golema zakupionego pod wpływem alkoholu wywodzi się z nazwy modelu "C3nz0r". Cenzor został oficjalnie zaprogramowany do zbesztaniu swoich sojuszników za róznorakie przeklenstwa czy też słowa "jak ja nienawidze" więc w duziej mierze jest to golem skierowany ku samodoskonaleniu się z jego delikatną pomocą. Mimo wszystko Zaveba, akutalny własciciel Golema jak i jego teoretyczny partner zabiera go na swoje zlecenia co jest lekko niezgodne z zastosowaniem golema. Ponieważ zamiast poprawiać swojego wlasciciela w zachowaniu to przydaje mu się do mordowania czy tez zastraszania swoich celów.

C3nz0r został powszechnie zaprojektowany na golema walczącego w nielegalnych oraz podziemnych walkach golemów. Dlatego też na swoich lapach posiada specjalne rękawice przystosowane do zadawania bardzo bolesnych ciosów oraz mozna powiedzieć dość wyrachinowanych. Wyrachinowanych dlatego ze jak ktoś powie w jego okolicy przeklenstwo to ten go delikatnie spolickuje za popełnienie takiego niekultrualnego czynnu w jego obecnosci.

Wygląd: Golem prócz swoich brązowych rękawic stworzonych z materiału podobnego do skóry, jednakze znacznie wytrzymalszego posiada na sobie typowe dekoracyjne ozdoby jak kazdy asuranski golem. Sylvari w nim nic nie zmieniał ani nic do niego nie dodał, przynajmniej w wyglądzie więc golem moze się pochwalic wręcz przepiekinie wyszlifowanymi niebieski krysztalami magii. Są one tak błękitne jak niebo w The Grove, a przy okazji błyszczą tak samo jak swiatła pod wieczór w Black Citadel. Jest obudowany w solidny pancerz, jest on szary wraz z znajdującymi się na nim złotymi ozdobami. Czubek golema jest zaokrąglony, tak samo jego barki, jak i przedramiona. Magiczne kryształy posiada na jego kolanach, barkach i w samym srodku jego konstrukcji czyli klatce piersiowej.

Oprogramowanie:

Autoaryzacja: Rokazy golemowi na tą chwile mogą wydawać takie osoby jak:

Zaveba(Aktualny własciciel)

James Falk

Powyzsze osoby akutalnie mają status administracji.

Arsenał:

Komendy:

Style walki: Ciekawostki:

Wierzchowce

Antonia

Raptor jako kolejny partner Zaveby. Śmiesznie to brzmi, ale jest to prawda. Najbardziej zadziwiające jest to, iż dobrze ze sobą współpracują oraz dogadują się. Raptor został oddany w ręce Zaveby w mieście Amnoon, a dokładniej w stajni spoczywającej w jego obrębie. Antonia, dostała imię po ulubionej bohaterce Zaveby, w książce o tytule "Nieznany świat", gdyż raptor przypominał jej charakter. Przy pierwszym spotkaniu z raptorem, byli do siebie niezbyt przekonani, lecz po przekupieniu Antoni smakołykami zaczęli jakoś ze sobą współpracować.

Charakter-Antonia to raptor, który jest zwykle pełny życia oraz lekko zazdrosny, jeśli Zaveba wejdzie na innego wierzchowca. Nie czuje się pewna gdy jest sama oraz nienawidzi zostawać sama w stajni na noc. Lubi smakołyki oraz głaskanie. Mimo tego, iż jest lekko nieśmiała potrafi, zadbać o towarzystwo innych raptorów.

Wygląd-
Antonia
Antonia jest dobrze zbudowanym i dosyć dużym w rozmiarze raptorem. Posiada niebieskie łuski oraz złociste oczy podobne do złotych monet.


Ekwipunek, który znajduję się w plecaku Antoni:

 • Siodło
 • Lekki prowiant na dalekie podróże
 • Parę map
 • Smakołyki

Miejsce pobytu- - Aktualna siedziba ligi, czyli Vabbi.


Neon

Jackal, który stał się wiernym kompanem Szkarłatnego, a zarazem kolejną wartościową bronią w rękach Zaveby. Neon został zdobyty na prowincji Djinnów poprzez Zavebę, gdyż widział w nim potencjał, który może się sprawdzić w takich zleceniach jakie podejmuje Podróżnik. Póki co, Neon dopiero próbuje się dogadać ze swoim właścicielem, mimo iż byli już na paru polowaniach.

Charakter-
Neon
Neon jak kazdy Jackal charakteru nie posiada, jest zwykłym pionkiem w rękach Zaveby, bedąć jednoczesnie jego wiernym towarzyszem. Pomimo tego ze jest zwykłym przedmiotem to uwielbia jak sie go glaszcze po grzbiecie, a opróćz tego nie wykazuje zadnych innych reakcji na interakcje z innymi.

Wygląd-Jest to Jackal o dość małych rozmiarach. Nie jest może tak umięśniony oraz duży jak jego bracia, ale jest bardzo zwinny, przez co służy jako idealny partner Zaveby w pościgach za celem. Na swojej lewej łapie ma bliznę, która nie zniknie nawet, gdy się go ponownie wezwie. Jego runy świecą na czerwony kolor.

Miejsce pobytu-Zazwyczaj jest w kieszeni płaszczu Zaveby ze względu na to, że zajmuje mało miejsca jak jest w formie runy.Proteza

Proteza, która zastępuje lewą dłoń Zaveby. Mimo dość specyficznej budowy oraz różnych mechanizmów, idealnie zastępuje naturalne właściwości dłoni.

Opis:Została wykonana przez Asurę, który znajdował się w Gendarran Fields. Mechaniczna dłoń jest wspierana hydraulicznie, przez co podróżnik może spokojnie dźwigać duże ciężary lewą ręką. Nerwy sylvariego są połączone z ręką, wiec ma nad nią pełną kontrolę. Jest zwykle skrywana pod rękawicą Sylvariego, ewentualnie jego rękawem.

Budowa:Proteza składa się z modułów siłowych oraz różnych części hydraulicznych, takich jak siłownik oraz niektóre układy sterujące. Koła zębate napędzane przez generatory energii, powodują ruszenie się danego siłownika w dłoni, aby ta wykonała właściwy ruch. Każdy siłownik ma swoją wartość maksymalnego obciążenia. Im większa jest nadana przez generator energia, tym większe ma obciążenie siłownik. Jeśli Zaveba przeciąży swoją dłoń, siłowniki po prostu zostaną wybite z dłoni, a sama dłoń zniszczona, oraz przeznaczona jedynie do naprawy przez Podróżnika. Układ sterujący czyli inaczej, przewody poprowadzone do modułów siłowych są połączone z nerwami, przez co może obracać dłoń w każdą stronę oraz nadawać jej nadzwyczajną gibkość. Cała proteza składa się z lekkiego materiału o nazwie "Deldrimor Steel", przez to również jest dość wytrzymała.

Jeden z wielu siłowników protezy, które napędzają jej akcje. Niektóre z nich są większe, a niektóre mniejsze, lecz nie różnią się od siebie właściwościami, a jedynie rozmiarem. Czerpiąc energię z generatorów w stacji protezy Zaveby, zaczynają tworzyć moc fizyczną, która wydostaje się na resztę mechanizmów, co umożliwia różne akcje dłoni oraz kontrolowanie jak dużo energii się na daną czynność przeznaczy.

Katalizator: Podróżnik w swojej lewej dłoni posiada katalizator w formie elementu konstrukcji protezy. Jest on wbudowany przy generatorach magii, więc głęboko pod metalową obudową protezy. Katalizator umożliwia mu używanie magii, bez trzymania żadnej broni w dłoniach, co czynni go efektywnym, nawet jeżeli z rąk zostanie mu wytrącona, czy tez wyszarpana broń.

Ukryte ostrze: Proteza posiada ukryte ostrze na grzbiecie lewej dłoni. Zostało wykonane z mithrilu, przez co jest lżejsze niż jakby było stworzone z innego surowca. Samo ostrze ma podobną długość co typowy bojowy nóż. Jego końcówka jest zakończoną typowym ostrzem dla zwykłego miecza, przez co podróżnik może tego używać jako broni w bliskim starciu.

Cienista magia Podróżnika

Wygląd smug cienistej magii Podróżnika.

Opis ogólny - Zaveba jest użytkownikiem cienistej magii, która pomaga mu na co dzień w zawodzie łowcy głów, czy tez zwyczajnego złodzieja. Sylvari sam w sobie magii za dużo nie posiada, a styczność z nią próbuje ograniczać jak najczęściej, gdyż woli polegać na swojej zwinności, niżeli na magii. Najwięcej jakiegokolwiek doświadczenia dostał z pobytu na kryształowej pustynni wraz ze swoją gildią. To tam pojął, że karabin nie jest jedyną jego bronią, a tylko dodatkiem do niego samego. Odkąd spotkał swojego mentora i zaczął ćwiczyć pod jego okiem sylvari nie dość że opanował większość tajemnic cienistej magii to dodatkowo nauczył się władać jej przepływem w swoim ciele. Od tego momentu Podróżnik zaczął natarczywie pracować nad różnymi umiejętnościami magicznego wzmacniania się oraz zmieniania swojej pozycji w krótkim czasie. Po wróceniu do Tyrii zaczął sporo medytować, aby bardziej zjednoczyć się z tym co siedzi w jego środku, czyli magią, nad którą codziennie pracował, aby była dla niego bardziej przydatna podczas zleceń. Sposób bycia sylvairego jedynie wzmagał jego apetyt na większą potęgę, bo im szybciej oraz poprawniej zrobione zlecenie, to tym szybciej może przejść do następnego, a z tym się wiąże więcej nagród.

Postępy - Jego początkowe styczności z magią były tragiczne. Ledwo co potrafił użyć cienistego kroku, a samo przejście w niewidzialność totalnie osłabiało jego organizm na tyle, że mógł paść na ziemię w środku bitwy. Z czasem jego ulubiona umiejętność, czyli krok cienia, zaczęła budzić podziw, gdyż mógł jej używać wiele razy w krótkim odstępie czasu przy niewielkich nakładach wysiłku. Taka sama historia była z niewidzialnością. Potrafił coraz to dłużej niezauważalnie ukrywać się w cieniu. Po pewnym czasie doszła do tego nauka wzmocnień oraz jedna z ważniejszych aktualnie jego umiejętności, "Shi no sain", która pobiera magię z przeciwnika i wysyła ją w stronę Zaveby. Przez to sylvari jest w stanie używać wielokrotnie różnorakich umiejętności przy niskim zmęczeniu, lecz jest jeden haczyk - Na kogoś musi zostać nałożone piętno, którego jeszcze nie opanował do perfekcji.

Czego uczy się aktualnie -Zwiększanie zapasów magicznych w swoim ciele.

Zasoby magii podstawowy - Tyle trenując nad własnym ciałem oraz gromadzeniem magii, Zaveba strasznie poszerzył ilość magii, jaka może znajdować się w jego ciele. Naturalnie sylvari stara się wykorzystać cały swój potencjał magiczny w zadaniach, aby co chwile go rozwijać. Według niego stanie w miejscu, jest jednym z największych błędów, jakie może zrobić poszukiwacz przygód, czy zwykły najemnik. Można powiedzieć, że Sylvari przestał prowadzić leniwy styl życia, kiedy to jeszcze dysponował swoim ognistym mieczem, na rzecz ciągłego rozwijania się.

Ładunki Shi no sain - Sylvari otrzymując ładunki za pomocą Shi no sain, jest w stanie zgromadzić ich do liczby pięciu. Nie więcej, gdyż po prostu się przeładuje i albo zemdleje, albo nagle straci nad sobą kontrolę, a cienista magie wydostanie się z niego w formie eksplozji raniąc go przy okazji. Nie ważne jaką postać spotka piętno, sylvari wydobywa z niej czystą magię za pomocą reguły "Coś za coś", przez co jest to optymalna wymiana dla sojuszników, czy Zaveby w czasie starcia z przeciwnikiem.

Służba w Koszmarnym Dworze

Wygląd starego munduru Zaveby, który nosił w czasach, gdy jeszcze służył jako zabójca Koszmarnego Dworu.

Służba - Służba sylvariego była krótka, bo trwała ona zaledwie 2 lata, spędzone w forcie i zakończone dezercją Podróżnika. Fort w którym służył był pod władzą Riousa którego to Sylvari wypełniał wszelakie prośby. Od załatwienia męczących go Koszmarytów po zwykły odbiór przesyłki z innych garnizonów. Można by rzec, że był jego psem na wysyłki, który w ostateczności pokazywał pazury wrogom swego Barona. Jego nogi przeszły przez wiele fortów Koszmarnego Dworu, a oczy widziały wielu Hrabiów, czy też zwykłych Rycerzy różnych orszaków, przez co nabrał ogromną wiedzę o hierarchii ponurej strony Sylvarich. Większość swej służby poświęcił na egzekwowaniu rozkazów morderstw ze strony swego byłego władcy, który wysyłał go do różnych części centralnej Tyrri. Reszta składała się ze zwykłego nawiedzania innych fortów, aby sprawdzić jak prosperują. Swoją rangę Rycerza zdobył za pomocą wybijania swych przełożonych, aby stanąć u boku Hrabiego i być jego prawą reką. Na sam koniec służby został odesłany do oddziałów w Maguumie, gdzie zdezerterował z niewyjaśnionych przyczyn. Nikt o tym swoją drogą nie słyszał, gdyż był lub nawet jest dalej uważany za pełnoprawnego Koszmarytę.

Tytuł oraz opinia innych - Jak Zaveba odbywał swoją ponurą służbę w Koszmarnym dworze nosił tytuł "Szkarłatne Ostrze". Został mu on nadany przez dobijanie ofiar za pomocą wbicia w nie swego ostrza i wykręcania go, aby zadać jak największy ból. Samo zdobycie tytułu było zwykłym procesem wybijania swoich przełożonych, aby udać się jak najwyżej w drabinie rang. Pośród jednostek orszaku był uznawany za osobę pełną nienawiści oraz dość skrytą, bo nigdy nie wychodził na światło dzienne bez jakiegoś ważnego celu.

Charakter jaki posiadał podczas służby - Osobowość, którą posiadał za czasów swej służby, była całkowicie inna od tej, którą aktualnie posiada. Można było powiedzieć, że praktycznie się nie odzywał, a jak już, to tylko gdy musiał, albo jak stracił kontrolę nad swoimi emocjami. Powiedzieć można, iż był typową zagadką. Nawet jego Pan, nie potrafił go rozgryźć, mimo iż często z nim rozmawiał w cztery oczy, aby mu przekazać rozkazy czy też wysłuchać co ma pożytecznego do przekazania. W walce był bezwzględnym potworem dla swych ofiar, gdy władał Firebringerem, był jednym z najlepszych zabójców w całym orszaku. Nie myślał kogo zabijał, czy też po co zabija, po prostu wypełniał rozkazy nie pokazując żadnych emocji, które ukrywał pod maską. Swoich podwładnych traktował jak szkodniki, które nie miały prawa egzystować, więc wielokrotnie zdarzało się, że podczas misji wielu jego towarzyszy "przypadkowo" ginęło od jego płomieni.

Wygląd Sylvariego, gdy był jeszcze rycerzem Koszmarnego Dworu - Mundur Zaveby głównie składał się z czarno-szkarłatnych liści. Główna jego część to liściasty płaszcz, który przysłaniał większość ciała, nie zostawiając bez ochrony żadnej jego części. Na rękach nosił zwykłe rękawice, stworzone z czarnych pnączy oraz szkarłatnych liści. Mimo że składały się z takich delikatnych materiałów, to o dziwo służyły doskonale jako opancerzenie na dłonie. W przeszłości zamiast szala, nosił on liściasty kaptur, który zwykle delikatnie zwisał na jego grzbiecie. Na twarzy miał założoną maskę, która zakrywała praktycznie całą jego twarz, prócz prawego oka. Maska była zbudowana z kości oraz zwykłego materiału, gdyż liście na twarzy go wyjątkowo irytowały. Spodnie oraz buty zostały stworzone z grubych pnączy, które otulały jego nogi. Całościowo prezentował się jak typowy Koszmaryta ze sporym doświadczeniem na karku.

Bez nawellwellzwy-1.jpg

Mapy

Jedno z jego niewielu zainteresowań, którego nie można w żaden sposób połączyć z zarabianiem pieniędzy to właśnie mapy. Sylvari fascynuje się nimi oraz je podziwia. To jak dużo mogą one informacji w sobie skrywać. Dla Zaveby nowa mapa z jeszcze nie odkrytego przez niego regionu, to tak jakby wymarzona zabawka pod choinkę dla 7 letniego dziecka. Całe to zainteresowanie zyskał jeszcze wtedy, gdy nie był Koszmarytą, a zabijanie kogoś innego, było dla niego nie do pomyślenia. Można powiedzieć, że to zainteresowanie traktuje jako pamiątkę dawnego siebie, która przypomina mu kim był kiedyś, i jak się stał tym, kto właśnie stąpa po podłożu ubrudzonym krwią.

Map posiada paręnaście, a reprezentują one różne znane mu zakątki świata. Zbierał je przez prawie 6 lat, zdobywając je od różnych osób, oraz na różne sposoby, niekoniecznie zwykle kończące się ich zakupem. Wszystkie mapy, które przywiózł ze zlecenia, zwykle chowa do swojej skrytki w głównej siedzibie Ligi, a bardziej też zwaną przez niego "Piaskownicą", ponieważ nie było to nic innego, niżeli pustynia. Każda mapa posiada dla niego oddzielną historię, oraz znaczenie, przez co za wszelką cenę nie byłby w stanie oddać swojej kolekcji. A za najważniejszą z nich uważa mapę podarowaną mu przez jego mentora, gdy rozpoczynał swój żywot w Gaju. Była ona pierwszym elementem jego sporej kolekcji, oraz można powiedzieć, że jest najcenniejszym. Przedstawia ona całą centralną Tyrię oraz posiada naniesione na nią punkty, które warto odwiedzić. Najwidoczniej zostały zaznaczone przez jego Mentora, aby je zobaczyć na własne oczy. Do tej pory zobaczył tylko 50% z nich, gdyż najwidoczniej nagle zaprzestał je zwiedzać.

Jedna z map, którą posiada. Przedstawia ona wszystkie regiony, które do tej pory zna.

Mapy w jego posiadaniu:

 • Dwie mapy całego regionu Kryty.

Mapa numer 1 - Zdobył ją w Divnity's Reach, przed zostaniem najemnikiem, była to jego druga mapa, a została stworzona przez sławnego tam skrybę.

Mapa numer 2 - Została wykonana przez niego, gdy zebrał więcej informacji o tym terenie i zaznaczył je później na mapie.

 • Jedna mapa przedstawiająca góry Shiverpeak.

- Mapa nazbyt ogólna, ale ukazuje zaznaczone najbardziej znane miejscowości oraz tereny.

 • Trzy mapy okazujące całe tereny Askalonu.

Mapa numer 1 - Stworzona, przez zwiadowcę ludzkiej armii, podczas wojny Popielczo-Ludzkiej.

Mapa numer 2 - Narysowana również, przez zwiadowcę, ale tym razem od Popielczej rasy, również w tym samym okresie, co poprzednia.

Mapa numer 3 - Została stworzona przez Szkarłatnego Podróżnika, gdy podsumował informacje zebrane z obydwu map, oraz scalił je w jedność. Mapa jest jak najbardziej aktualna, z tym jak teraz wygląda Askalon.

 • Trzy mapy okazujące tereny Elony.

Mapa numer 1 - Została zdobyta z szczątek nieumarłego w podziemiach Elony, jest tam umieszczony cały teren Crystal Oasis, oraz Desert Highlands

Mapa numer 2 - Zostałą stworzona przez niego, i okazuje obszar Vabbi.

Mapa numer 3 - Zakupiona w Elon Riverlands, i pokazuje własnie oto ten teren, jak i The Desolation.

Zaveba w świeci

Jako informator:

Sylvari pod przykrywką sprzedając informacje Kapitan Kel.

Chcąc jak najwięcej zarobić, musiał również zacząć się rozwijać oraz poszerzać swoją wiedzę na temat otaczającego go świata. Znany jest jako Błękitny Liść, oraz jego znakiem rozpoznawczym jest zwykłe kapelusz z przyczepionym piórkiem. Jako informator musi sprzedawać jakieś informacje, czyż nie? Sylvari zwykle przemieszcza się wokół informacji dotyczących handlu, osób, czy przedmiotów, albo zadań. Można go spotkać w różnych zakątkach Tyrii jak i miastach, gdy przemierza on powoli powierzchnie pełne różnych osób, oraz szuka czegoś wartościowego w ich słowach, czy gestach.

Zaveba stacjonuje w takich miastach oraz wsiach jak:

 • Divnity's Reach
 • Czarna Cytadela
 • Lwie Wrota
 • Amnoon
 • Hoelbrak
 • Ascalon Settlement
 • Rata Sum

W takich miejscach wszystko, aż tętni od informacji. Osoby, towary, czy zwykłe tablice ogłoszeń z jego podobizną jako Szkarłatny Podróżnik. W każdym miejscu ma zaufane kontakty oraz miejsca spotkań. Najwięcej informacji sprzedaje w Lwich Wrotach, gdyż można tam spotkać osobników z rożnych krain, oraz z różną historią i doświadczeniem. Zaveba sprzedając informacje nie ogranicza się jedynie do przeciętnych osób. Sprzedaje je Baronom, szlachcie, Seraphom, Lwiej Gwardii, oraz kilkunastu innym ważniejszym organizacjom w Tyrii. Jedyna jakiej unika to Shining Blade, gdyż wie, że pewnie wiedzą tyle samo co on, albo i nawet więcej. Swoją największą sieć informacji posiada w Czarnej Cytadeli, sprzedając tam największą ilość danych dla Band, czy skorumpowanym jednostkom. Błękitny Liść raczej nie patrzy się jakie informacje sprzedaje. Grunt, że dostanie za to zarobek, i "przesyłka" trafi w ręce oferującego jak najwięcej pieniędzy.

Jako zabójca:

Zaveba jest znany jako Szkarłatny Podróżnik, i tak najczęściej sam się przedstawia, gdyż to jest jego główny zawód. Zaveba pracuje na wolnym rynku pracy, gdzie chwyta się każdej pracy, która jest mu na rękę. Jako najemnik, czy tez bardziej zabójca, zleceń mu nigdy nie zabraknie. W Amnoon, w Krycie, albo też w Czarnej Cytadeli - wszędzie się znajdą osoby, które chcą zakończyć żywot drugiej osoby, by coś zyskać, i własnie do takich spraw jest wynajmowany Zaveba. Sylvari głównie pracuje dla pracodawców, którzy wydają swoje zlecenia na tablicy ogłoszeń, czy też na ścianach w ciemniejszych uliczkach wielkich miast. Będąc obeznanym na czarnym rynku, z łatwością wychwytuje zlecenia na głowy ważnych, czy tez mniej ważnych osób, i jak najszybciej je realizuje, jeżeli cena mu odpowiada. Miał tez zaszczyt pracować u szlachty, likwidując ich przeciwników w wyborach, polityce, albo relacjach.

Na czarnym rynku jest równie tak często polecany jako zabójca, jak lek na ból głowy w aptece. Niemal każdy mógł o nim usłyszeć, lecz nie każdy wypowiada jego tytuł na głos. Był on kojarzony z profesjonalnie wykonaną robotą, oraz paroma incydentami.. W końcu plakaty z jego podobizną wiszą na ścianach, z dość niemałą sumą, co może się równać z tym, że często bywał zauważany przy różnorakich akcjach. Mimo wszystko, nigdy nie zdradzał swojego pracodawcy i w większości przypadków obdarowywał zleceniodawcę głową swego celu.

Mimo wszystko w świecie, nikt nie znał go od strony Zaveby, a bardziej od Szkarłatnego Podróżnika, więc jak już go gdzieś szukać, to tylko pod tym tytułem.

Majątek

Zaveba ma dużo, ale jednocześnie nic. Posiada ogromny zapas pieniędzy z różnorakich handli oraz zleceń. Oszczędzając praktycznie na wszystkim, jest w stanie wykupić dwa sklepy w Lwich Wrotach, wraz z zawartością w środku. Większość jego majątku spoczywa bezpiecznie w banku w Czarnej Cytadeli. Był to idealny wybór dla jego osoby, gdyż nie jest tam tak bardzo poszukiwany jak w innych stolicach.

Ze względu na swoją przeszłość, również posiada sklep o nazwie "Pod błękitnymi liśćmi". Jest to stary oraz zrujnowany upływem czasu sklep. Sylvari nie zaglądał tam już od 4 lat, jakoś unikając tego miejsca. Mimo wszystko sklep dalej do niego należy, wraz z jego zakurzoną zawartością, gdyż w ciągu dalszym płaci za niego różnorakie opłaty, aby sklep nie został zlikwidowany. Co za tym idzie, ma w swojej kieszeni też magazyn, który znajduje się na obrzeżach miasta. Odwiedza go często, chowając tam swoje łupy z Elony, przygotowując je na udział w aukcji kolekcjonerskiej. Można by rzec, że ostatnimi czasy, gdy Elona została otwarta na świat, odwiedza go tak często jak kasyno w mieście Amnoon, czyli codziennie.

Sklep "Pod błękitnymi liśćmi" - Kiedyś szanowane miejsce w Lwich Wrotach, gdzie można było zakupić artefakty oraz przedmioty z praktycznie wszystkich części Tyrii, a dziś obiekt zrujnowany zaniedbaniem właściciela oraz zębem czasu.

Opuszczony na pastwę losu sklep o nazwie "Pod Błękitnymi Liśćmi".

W lokalu zwykle były sprzedawane rzeczy na zamówienie. Wyglądało to tak, że klient składa swoje zamówienie, a właściciele starają się zdobyć eksponat dostępnymi dla nich metodami. Mieli wysoką skuteczność w swoim fachu, przez co sklep odznaczał się często w mieście piratów sporymi poleceniami od różnych osób oraz dobrą reputacją.

Wygląd - Wnętrze lokalu było przeciętne, oprócz wielu przedmiotów, było to zwykłe pomieszczenie z drewnianymi wykończeniami. Na bocznych ścianach stały półki, gdzie były położone trofea zdobyte przez właścicieli w swoich handlach, a na samym końcu pomieszczenia, gdzie byli przyjmowani klienci, była drewniana lada. Na podłodze można było ujrzeć stary czerwony dywan, a obok niego drewniane panele, które widocznie miały już parę lat na swoim drewnianym karku. Za ladą znajdowały się drzwi, prawdopodobnie prowadzące do magazynu, a obok nich regał, eksponujący mikstury oraz alkohole. Inaczej mówiąc zwykły sklep, gdzie można zakupić wszelkiej maści towary z różnych kategorii. Na ladzie znajdowała się stara maszyna do pisania oraz kasa fiskalna.

Teraz jedyne co można tam zobaczyć przez szklane okna na drzwiach to ciemność oraz masa kurzu na meblach zakrytymi płachtami. Gdyby nie płacone rachunki pewnie lokal zostały oddany renowacji pod ręką jakiegoś znanego przedsiębiorcy z pomysłem, ponieważ sam budynek, w którym mieścił się sklep, znajdował się w idealnym miejscu do takich działań, a mianowicie w centrum morskiego miasta.

Timeline

1325 AE - Zaveba budzi się w The Grove i zaczyna swój żywot jako Sylvari, ucząc się podstawowej wiedzy o świecie.

Środek 1325 AE - W międzyczasie poznaje Sylveriego o imieniu Artem, który opowiadał mu o różnych miejscach i zakątkach świata, pokazując mu urok kolekcjonowania map z różnych miejsc. W głowie Zaveby pojawiło się marzenie o zostaniu podróżnikiem i spędzeniu życia na spokojnym podróżowaniu po Tyrii jako kupiec.

Początek 1326 AE - W 1326 roku decyduje się na odejście z The Grove i podróż po świecie, wraz z poznanym Sylvarim. Całe opuszczenie The Grove i zwiedzanie świata skończylo się na założeniu sklepu w Lwich Wrotach o nazwie "Pod błękitnymi liśćmi", mając na celu zgromadzenie odpowiedniej sumy na resztę swojego życia w podróży.

Koniec 1327 AE - Dochodzi do incydentu w sklepie, po którym Zaveba zostaje zamknięty w więzieniu przez Lwią Gwardię, z powodu zamieszania w morderstwo swojego współpracownika. Tej samej nocy, w której został zamknięty, ucieka i zabija swojego nadzorcę, zdobywając Firebringera oraz tracąc przy tym swoje lewe przedramię. Po kilku dniach tułaczki w uciecze przed prawem, zdobywa swoją protezę u znajomego mu Asury o imieniu Rynx. Dołącza z niewyjaśnionych przyczyn do Koszmarnego Dworu szkoląc się na pełnoprawnego zabójce. Podjął się wtedy rytuałowi, całkowicie odgradzając się od snu i powoli zatracając się w koszmarze.

Koniec 1328 AE - Awansował na Rycerza, zdobywając przez to uznanie u Barona Trujących Pnączy. Ten zagwarantował mu pobyt we własnym forcie oraz kilkuosobowy oddział pod sobą, który swoją drogą stracił zaraz po otrzymaniu go, wracając tylko z połową załogi.

1329 AE - Mianowany tytułem "Szkarłatne Ostrze" po wielu zasługach oraz własnoręcznym wybiciu wyżej postawionych osób. Zasiadł przy Baronie jako jego prawa ręka. Władając Firebringerem zdobył bardzo duży szacunek u swoich podwładnych, a przy tym nawet własnego Pana. Specjalizował się jako zabójca w likwidowaniu pojedynczych celów oraz jako informator Barona. Prowadził życie myśląc tylko i wyłącznie o jutrzejszym dniu, nie przejmując się dalszymi planami na przyszłość.

Koniec 1329 AE - Został wysłany od Maguumy jako dowódca jednego z oddziałów, który miał wybić resztki sił Mordremotha i zebrać dla Barona odpowiednie materiały do badań. Po kilku sezonach walki zdezerterował po uprzednim straceniu tym razem całego swojego oddziału. Widząc, że pierwszy raz nie podołał zadaniu, wrócił do fortu, mając nadzieję że zastanie tam swojego Pana. Widząc, iż fort został opuszczony, a truchła spalonych Koszmarytów walały się po podłożu niegdyś jego domu postanowił, iż odetnie się całkowicie od tego kim był.

1330 AE - Odwracając się od swojego fortu i wszelkich wspomnień związanych z koszmarem, przyjął tytuł "Szkarłatny Podróżnik". Zaczął pracować jako najemnik, który zarabia na życie ze zleceń różnego typu. Od zwykłego zabójstwa, po zwrócenie własności jakiejś osoby. Widział przez ten rok wiele okropnych rzeczy, kształtując od nowa swój charakter oraz osobowość, próbując się wgryźć w otaczający go świat.

środek 1330 AE - Słysząc o gildii najemników zdecydował się zawitać do ich karczmy. Odwiedziny skończyły się na zleceniu w Auric Basin. Po tym zadaniu zdecydował się trzymać na uboczu najemników, aby w pewnym momencie do nich dołączyć. Stało się to na Kryształowej Pustynii poprzez pojedynek z głównym liderem. Mimo porażki, udało mu się dołączyć do Ligi.

1331 AE - Został mianowany na Towarzysza przez lidera Ligi na ceremonii rozdania amuletów.

Początek 1332 AE - Aktualnie jest czescią Ligi Sześciu Filarów, oraz logistykiem w tejze organizacji. Pracuje dorywczo jako zabójca dla szlachty, oraz wyzej postawionych jednostek w hierarchiach róznych ras.

Zamieszkanie

Dom nr 1.png
Dom nr 3.png
Bez tytułu 4.jpg
Bez tytułu2 4.jpg

Aktualne mieszkanie, a raczej skrytka, gdzie zazwyczaj gromadzi swój towar i popija sam ze sobą whisky, znajduje się w ukrytej siedzibie Ligi. A dokładnie na obrzeżach Azylu.

W skrytce można znaleźć takie meble jak:

 • Kanapa
 • Dwie ławki przy ognisku
 • Biurko
 • Para krzeseł

oraz można też napotkać kilka skrzynek na "magazynie" sylvariego.

Sylvari kompletuje różne przedmioty do swojej kolekcji. Czasami są to magiczne artefakty, a czasami przedmioty, które go zainteresowały na różnych nielegalnych aukcjach. Sama skrytka jest skromna, nie posiada ścian, a znajduje się pod większą skałą. Skała robi jako dach, przez co można się schować przed irytującym słońcem. Przy ognisku są dwa wozy. W nich znajduje się towar, który zwykle w przeciągu następnych dwóch dni trafi na aukcję. Nie można tez zapomnieć o małym arsenale. Co prawda znajdują się tam jedynie stare części jego zagubionej snajperki oraz parę skrzynek amunicji, ale wierzy, że w przyszłości będzie tam wiele ciekawszych przedmiotów.


Dziennik relacji

Kliknij tutaj aby zobaczyć relacje

Ciekawostki

List gończy wystawiony w większości miast w Tyrii. Można je znaleźć praktycznie na każdej tablicy z zleceniami.

Ciekawostki fabularne:

 • Próbuje zwalczyć skutki rytuału Koszmarnego dworu swoją rządzą do pieniędzy.
 • Do każdego podchodzi ostrożnie jak się tylko da, przez co ma problem z nabywaniem relacji z innymi. Głownie stara się nie mieszać w sprawy innych, gdyż twierdzi ze mu się to po prostu nie opłaca.
 • Często słyszy głosy bliskich mu kiedyś osób, uznaje to za klątwę. Według niego klątwa została nałożona na niego przez wszystkich, których skrzywdził jeszcze przed swoją przemianą w bezmyślnego zabójcę.
 • Jego ulubione słowa to "Nienawidzę" oraz "Pieniądze"
 • Posiada tiki nerwowe oraz dziwne zachowania, gdyż podległ rytuałowi Koszmarnego Dworu, lecz przez to, że powstał problem przy odbywaniu go, jego psychika uległa znacznej zmianie i czasami można u niego zauważyć różne dziwne reakcje na daną sytuacje, mimo tego, że sam jest świadomy po kilku chwilach jaki uczynił błąd, mówiąc niektóre rzeczy na głos.
 • Ma straszne problemy z używaniem sekstantu.
 • Po pewnym incydencie zamienił alkohol na papierosy, aby mieć czystszy umysł. Dalej pije, ale mniej.
 • Woli się trzymać ciemnych kątów w karczmie, niżeli stać w centrum uwagi.
 • Kiedyś posługiwał się ostrzem "Firebringer" oraz Karabinem "Rx-32"
 • Potrafi zasnąć jedynie pod gołym niebem, gdyż z niewiadomych mu przyczyn nie potrafi zasnąć pod dachem. Wyjątkiem jest jego kryjówka.
 • Praktycznie nigdy nie zdejmuje swojej maski, nawet przy paleniu papierosów traktując ją jako doskonały filtr.
 • Jego prawdziwe imię znają jedynie nieliczni, bo w większości przypadków używa swojego pseudonimu "Szkarłatny Podróżnik", próbując nie zdradzać swego imienia nieznajomym mu osobą. Dlatego też znany jest wśród stróżów prawa jako Szkarłatny Podróżnik, niżeli pod swoim prawdziwym imieniem.
 • Wyjątkowo nienawidzi owadów.
 • Jest oburęczny.
 • Do Ligi Sześciu Filarów dołączył na początku kampanii KZS.

Ciekawostki niefabularne:

 • Jego imię zostało stworzone na podstawie imienia upadłego anioła "Zavebe".
 • Jest inspirowany wszelkimi bohaterami z japonskich animacji typu: Bana z Seven Deadly Sins, Lindowa z God Eatera, i wiele innych.
 • Jego koncept był juz zmieniany trzy razy.
 • Aktualnie jego karta jest najdłuzszą stroną, oraz najczesciej zmienianą na tej wiki.
 • Pierwszy event w którym brał udział był prowadzony w Auric Basin i była to cześć serii "Żłotej Maski" stworzonej przez Glaciala.
 • Kazda osoba jak i jej postać w Lidze Sześciu Filarów przyczyniły się do jego stworzenia, jak i rozwoju.

Plotki

 • "Trochę ma nierówno pod sufitem, ale widać że życie go przeciorało." - Ylva
 • Brakuje mu momentami solidnej dyscypliny, co by podporządkował się i słuchał rozkazów. Nie mniej to wciąż dobry strzelec, który może razić wszystko i wszystkich, nie ujawniając swojej pozycji - Humfrey
 • Mała, szczekata rozpałka do ognia. Ale spokojnie... jeszcze zdoła utemperować jego języczek. Nie istniała bowiem daglezja, która byłaby odporna na ogień! - Renneque
 • "Oho, Sałaciarz wziął się za naukę wywijania kijem. Cóż...jeżeli będzie trenował z taką samą namiętnością jak oddaje się narzekaniu na wszystko i wszystkich to za jakiś czas będzie naprawdę niezły. A tak pomijając kwestię jego zdolności, to w sumie nie jest taki zły przy bliższym poznaniu. Można nawet normalnie się z nim napić."- Jack
 • "Czasem wciąż palnie coś bez sensu, jednak ostatnimi czasy coraz lepiej się z nim dogaduję. Mimo kilku mniejszych i większych spięć na początku, w sumie nie jestem pewien, czy w całej Lidze mogę polegać na kimś bardziej, niż na nim." "Jednak normalny był jedynie przez krótką chwilę. Jest strasznie irytujący, przy czym boi się prawdziwej konfrontacji uciekając w dogodnym dla niego momencie. Dodatkowo? Cóż... Oszukiwał Ligę na pieniądze i nawet nie potrafił tego dobrze zatuszować. Dodatkowo dziwny i nieszczery. Nie lubię go i raczej nie jestem w tym jedyny. - Varrus Shatterblade
 • Wojna nie z każdego zrobi mężczyznę. Nie sądzę, aby kiedykolwiek zakwitły mu jaja, żeby jak facet potrafił zmierzyć się z problemem na pięści, a nie mruczeniem za plecami jak stara dewotka. -Ryan
 • "Chciwiec." - Lanval Lovestar
 • "Skradł wiele żyć tylko po to by wypełnić swoją kieszeń. Tylko po to by zaznać komfortu w swoim bezcelowym życiu." -Markus var Maelius
 • "Pomiędzy nami istnieje sporo różnic zdań i poglądów. Miał sporo okazji do wypięcia się na gildię i zyskanie tym samym profitów, jednak tego nie zrobił. Zdobył moje zaufanie. Mam jedynie nadzieję, że nie popełniłam tym samym błędu, który w przyszłości będzie mnie sporo kosztować." - Teena Dest
 • "Dziwny, tajemniczy i nienawidzi wszystkiego, ciekawie czy siebie też? A do tego nie ma pojęcia jaka jest różnica między czterema zwykłymi literami a zgrabnymi czterema literami" - Annie Goldarrow
 • "Nie wiem, czy bardziej mam ochotę go zbić biczem, ugryźć w język, skoro sam tego nie potrafi i rzucić nim o ścianę, czy może jednak zerwać z niego wszystkie te warstwy jak z cebuli i spróbować przejąć nad nim kontrolę. Gdy jest niedaleko, czuję, jakby powietrze elektryzowało się od napięcia, które mnie wybitnie bawi - nawet jak jest skończonym nudziarzem, mi przy nim nie jest nudno" - Aeshri
 • Wygląda mi na profesjonalistę, a ci czasem mają tendencję do trzymania się z dala od grupy. Sprawia wrażenie enigmatycznego, szczególnie że nie ujawnia swojego oblicza. Ale pięćdziesiąt sztuk srebrnych monet za paczkę papierosów? Jako pierwsza oferta? W skrócie - niepoważny. - Rammond Windsket
 • "Pyskata kupa liści nie znająca swojego miejsca w łańcuchu władzy. Ta cała nowa rasa potwornie się wywyższa... Chyba będę musiał mu pokazać co to znaczy mieć szacunek do swoich stwórców." - ???
 • "Podobno bardzo lubi długie, asuriańskie uszy" - Aurora Dürerdottir
 • "Był tu taki sylvari - tego wzrostu, gogle, maska, czarna kora, głupie imię... kojarzysz?"* - Brigg Havgaard (podczas dołączania do gildii)
 • "Nie wiedziałem że lubuje się w Asurach, już wolałbym słuchać marudzenia Markusa niż jego pierdolenia, a i jeszcze do tego śmierdzi." - Ivan Goldhand
 • "Wyjątkowo kontrowersyjny osobnik. Bywają dni, w których zastanawiam się, czemu z nami trzyma, a są też takie dni, w których naprawdę się cieszę że los nam go zesłał. Pod tą grubą warstwą zrzędliwości i pozornej nienawiści do wszystkiego co istnieje jest ktoś, kogo nie chce nam pokazać, bo to ktoś, kto przeżył coś bardzo strasznego. Staram się o tym nie zapominać" - Nisheera
 • "Wiecznie, ku*wa, marudzi. Ale gdyby nie jego usposobienie samotnika, nasze zadania kończylibyśmy w o wiele trudniejszy sposób. To go usprawiedliwia". - Matt Stryker
 • "Ja wiem że on nie jest zły, może zwyczajnie nie radzi sobie z samotnością. Może kogoś stracił? Tego nie wiem. Ale skoro trzyma się ligi to albo zwyczajnie nas lubi, albo nie ma nikogo innego." - Markus var Maelius
 • "Przy nim bądź dokładny i nie pozwól mu podejść do siebie na wyciągnięcie ręki." - Lunaris Moonwraith
 • "Trzeba przyznać, że jego bezwzględny profesjonalizm robi wrażenie. Jak tak patrzę jak walczy... chyba wolę na wszelki wypadek mieć go po swojej stronie." - Brigg Havgaard
 • "Lubię go! Jest trochę... inny niż wszyscy. Cichy i zawsze skryty za tą maską, ale widziałam jego uśmiech, a to jest coś, czego nie zapomnę!" - Leillianne
 • "Stwierdzam że na codzień jest normalny i całkiem znośny, ot samotnik, maruda i tyle.Ma naprawdę wiele przydatnych umiejętności ale gdy łapią go złe humory to sam zaczynam doceniać samotność"-Forest
 • "Sama nie wiem... Z jednej strony niezwykle irytujący osobnik, z posturą kreująca się na tego złego, ale z drugiej jakoś się nas trzyma a jego umiejętności nie raz się przydały. Czasem idzie z nim porozmawiać na normalnym poziomie a z innej prycha na ciebie i grozi, że cię zabije. Co by nie było, liga bez jego marudzenia to już nie będzie to samo." - Annie Goldarrow
 • "Być może zazwyczaj trzyma się na dystans i sporo narzeka, ale zawsze pojawia się wtedy, gdy jest taka potrzeba. Już nie jeden raz uratował moją skórę." - Jane Tampler
 • "Mam wrażenie, że czasami jedynie próbuje mnie sprowokować, a czasami że faktycznie chce porozmawiać. Nie wiem tylko, jakie faktycznie są jego intencje." - Alaois
 • "Typowe powiedzenia: 'Nie znoszę tego, nienawidzę tamtego, nie podoba mi się to i tamto'. Potrzebuje motywacyjnego kopa w dupsko. Ale gdy nie marudzi, to robi dobrze co do niego należy." - Selb
 • "Indywidualista. Mało rozgadany, choć często negatywnie nastawiony do świata. Mimo to, dobrze się z nim pali." - Aurus
 • "Jego "Nienawidzę tego, tamtego, siamtego" mógłoby zamienić "Dzień dobry" w jego słowniku. Nie podejrzewałem go jednak o to, że trzyma się danego słowa i to w najdrobniejszych kwestiach." - Selb Węglochwyt
 • "Czy on naprawdę wybrał się na wyprawę między jedną a drugą armię tylko po to, aby oddać mi zapalniczkę? Rzekłbym, że jestem wzruszony." - Falkner Węgloróg
 • "W sumie to za nim tęsknie. Naszej ścianie brakuje elementu dekoracyjnego którym był. Chyba musimy powiesić tam jakiś obrazek." - Wcale nie Annie

Znasz jakąś? Dopisz ją!

Wiadomość dla osób czytających tą karte

MG: Wyrazam zgode na zdjęcie plot armora z mojej postaci i dosadne zranienie/zabicie jej w wypadku podjęcia w czasie walki/poza nią złej decyzji.

Gracze: Jeżeli w karcie znalazłby się jakiś błąd nie zgadzający się z lore unwiersum GW2 lub posiadałby ktoś jakieś wątpliwości prosze to zgłosić do mnie i ten błąd naprostuje lub wyjaśnię.

Ps. To samo sie tyczy z błędami orto.

Opowiadania/Materiały dotyczące Zaveby

Z góry bardzo dziękuje za wszystkie arty/fanarty mojej postaci, jak i czas na nie poświęcony!

Pierwsza próba narysowania Zaveby przez jego twórce...
Rysunek wykonany przez Nish.
Obrazek wykonany przez Erze.
Grafika wykonana przez Wiki.
Grafika wykonana przez twórcę postaci.
Grafika wykonana przez Lynn(Insta:www.instagram.com/veelvroot).