Pieniądze postaci w RP

Z Liga Sześciu Filarów
Skocz do: nawigacja, szukaj

Pieniądze postaci w RP nie pokrywają się z tym, co postać posiada mechanicznie. Przy ustalaniu przelicznika wzięto pod uwagę ceny u NPC i ze świata realnego - ceny z Trading Postu są często zbyt przesadzone. Artykuł ten służy jedynie pomocy w określeniu wypłat za zadania, kwoty jaką postaci mogą zarobić, ile mogą postawić na zakładach, ile może kosztować alkohol i zakup mieszkania.


Każdy MG przy ustalaniu wypłaty dla gildii za zlecenie powinien się ustosunkować do poniższego przelicznika

1 copper = 0.1 euro/dollar, 1 silver = 10 euros/dollars and 1 gold = 1000 euros/dollars

1 miedziany = 0,4 PLN , 1 srebrny = 40 PLN, 1 złoty = 4000 PLN

Przelicznik ten używany jest przez wiele zagranicznych gildii RP. Zatem np. za fraktale (20 srebrnych) nasza postać na nasze polskie realia dostawałaby około 800 zł, co jest całkiem ładną kwotą jak na kilka godzin roboty. Trzy fraktale na miesiąc i można całkiem znośnie żyć w Lwich Wrotach. Ponadto przy takim przeliczniku między innymi za waypointy płaci się jak za ulgowe bilety na pociąg, za tanie piwo w karczmach płaci się około 5 zł, za dobrą kolację 40 zł. Krótko mówiąc, posiadanie ponad 100 złotych monet na koncie postaci jest zjawiskiem nieczęstym i nikt o zdrowych zmysłach nie zapłaciłby równowartości całkiem ładnego domu jakiejś gildii za zlecenie ani tym bardziej nie postawiłby takiej kwoty na zakładach podczas wyścigów.


Standardowo za zlecenie najemnicze o średnim poziomie trudności postaci otrzymują między 15-30 srebrnych na głowę, choć niektóre zlecenia mogą być lepiej płatne. Stawka żołdu, jeżeli postać gdzieś stacjonuje czy stawka godzinowa postaci pracującej gdzieś regularnie, choćby za barem czy w manufakturze powinna być odpowiednio niższa.


Nie zachęcamy do prowadzenia portfelu postaci - wymagałoby to dużo zachodu i regularności, a nie przydałoby się nikomu. Znacznie wygodniejsze jest luźne podejście do tematu bez określania ile dokładnie posiada pieniędzy, na zasadzie - postać jest w stanie wyżyć, nawet jak nie pojawia się codziennie na zleceniach / postać jest majętna i może sobie pozwolić by czasem zamówić wszystkim kolejkę i kupować najdroższe wino w knajpie / postać w razie czego ma jeszcze dodatkowe źródło dochodu, także sytuacja jest stabilna / postać jest biedna, po prostu biedna i chwyci się każdej roboty.